Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Зустріч із роботодавцем

Предмет: 
Тип роботи: 
Контрольна робота
К-сть сторінок: 
15
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вступ
 
Перехід нашої країни до ринкової економіки призвів до виникнення ринку праці. Цей ринок характерний вивільненням робочої сили і збільшенням числа осіб, що шукають роботу. В умовах ринку відбуваються зміни в системі цінностей. Так, на одне з перших місць в ціннісному ряду висувається отримання роботи. У зв'язку з цим люди, щоб поліпшити свої шанси на отримання роботи, повинні бути готові до постійного вдосконалення. Іноді навіть до зміни професії. Деякі здобувачі робочих місць готові заради отримання цікавить їх добре оплачуваної роботи навіть поміняти місце проживання. 
Кожен претендент на робоче місце приходить до розуміння того, що якимось чином слід пропонувати свою робочу силу (здатність до праці), стикається з необхідністю самопредставления на ринку праці. Найчастіше претендент терпить невдачу при пошуках нової роботи тільки тому, що не вміє поводитися з роботодавцем, представити себе на ділових переговорах у вигідному світлі, і вже під час співбесіди продемонструвати необхідні професійні якості та особистісні риси. Між тим, комунікативна компетентність може виявитися головним фактором успішного вирішення проблеми працевлаштування. Як показує практика, успіх на 80% залежить від того, на скільки грамотно претендент ведепереговори з роботодавцем і зуміє зацікавити його саме у своїй кандидатурі. Тому знання закономірностей процесу спілкування й оволодіння цими закономірностями в реальній взаємодії з людьми мають практичну цінність для учасників ринку праці і нададуть неоціненну допомогу в отриманні роботи.
 
1. Як правильно підготуватися до зустрічі з роботодавцем
 
Багато людей при вступі на роботу більше всього боятися саме співбесіди. Але разом з тим співбесіда – найкращий спосіб продемонструвати роботодавцю свої найкращі якості, схилити його на свою користь. Неправильно ведуть себе на співбесіді, тому що погано до нього підготувалися. Досвід багатьох підприємств показує, що навіть якщо людина підходить за формальними ознаками (освіта, досвід роботи), йому можуть легко відмовити, якщо він просто не сподобався, чимось дратував, виробляв неприємне враження. 
Опис неправильної поведінки кандидата на вакансію: – Запізнюється на співбесіду. – Забув деякі документи. – Намагається говорити сам, не слухає співрозмовника. – Одягнений неохайно або занадто помітно. – Пересуває стілець, який поставлений для нього. – Намагається закурити, жує гумку. – Забуває привітатися, запитати дозволу, подякувати, попрощатися. – Нічого не знає про фірму, куди прийшов влаштовуватися. – Не демонструє зацікавленості, байдужий. – Нечітко формулює, чого він хоче чи очікує від роботи. – Мимрить, йде від відповідей на питання. – Розповідає про те, що йому треба, а не те, що він може. – Презирливо відгукується про своїх попередніх роботодавців. Щоб не робити таких помилок на співбесіді, потрібно підготуватися до нього заздалегідь. Першим кроком у підготовці до співбесіди є «збір інформації». Постарайтеся заздалегідь, як можна більше довідатися про фірму або установі, в яке ви плануєте найматися. Якщо є можливість, не залучаючи до себе уваги, відвідати організацію, то це потрібно обов'язково зробити. Погляньте на власні очі, як виглядає офіс організації, як одягнені співробітники, як вони виглядають. Постарайтеся відчути дух цієї організації. Адже може трапитися і так, що вона вам зовсім не підходить. Бажано також детальніше дізнатися про характер майбутньої роботи, а також загальних плюси і мінуси роботи в цій організації. Конкретні питання про режим роботи, зарплати й інші речі ви зможете поставити на співбесіді, але якщо ви зможете поговорити з співробітниками, які виконують функції, аналогічні тій роботі, на яку претендуєте ви, то, швидше за все, ви дізнаєтеся багато того, що допоможе підготуватися до співбесіди. Іншим найважливішим компонентом підготовки до співбесіди є правильна підготовка документів. 
Людині, яка не має достатнього досвіду у працевлаштуванні, видається, що різні документи, які він надає при прийомі на роботу, настільки об'єктивно відображають його професійні та особисті якості, що з їх допомогою неможливо вплинути на думку роботодавця про себе. Ви надаєте декілька документів, і кожен з них дозволяє в якійсь мірі представити вас в найкращому світлі. Почати потрібно з офіційних документів, які ви представляєте потенційному роботодавцю. Необхідними серед них є тільки три: паспорт, диплом про освіту ітрудова книжка (якщо вона у вас є). Однак у вас цілком можуть бути й інші документи про вашу освіту, кваліфікацію та досвід, які продемонструють, що ви краще за інших кандидатів. До їх числа відносяться: права водія, свідоцтва та сертифікати про закінчення будь-яких курсів (комп'ютерних, іноземних мов) та інше. Їх також необхідно подати при відвідуванні роботодавця. Раніше до числа необхідних офіційних документів ставилася характеристика з останнього місця роботи або навчання. Зараз у багатьох місцях характеристика не є обов'язковою, однак, якщо у вас є можливість отримати позитивну характеристику чи рекомендаційний лист, тобто лист попереднього роботодавця з позитивними оцінками ваших трудових досягнень, то це потрібно зробити. Її ви також додайте до офіційних документів. Коли ви приносите пакет своїх офіційних документів потенційному роботодавцю, то природно, що він бажає ознайомитися з оригіналами. 
Але якщо ви активно шукайте роботу і відпрацьовуєте кілька варіантів працевлаштування, то ці документи можуть знадобитися вам у іншому місці. Тому ви обов'язково повинні мати копії всіх документів (крім паспорта). Ці копії ви залишите в розпорядженні роботодавця. При цьому використовуйте копіювальну техніку тільки високої якості і
Фото Капча