Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Бурова установка

Предмет: 
Тип роботи: 
Лекція
К-сть сторінок: 
35
Мова: 
Українська
Оцінка: 
1.Інформаційний огляд
 
Бурова установка - комплекс машин і механізмів, призначений для буріння, кріплення свердловин, а також шахтних стовбурів. Бурові установки для розвідки родовищ корисних копалин, розробки родовищ нафти, газу, підземних вод і глибинних геологічних досліджень за способом монтажу і транспортування розділяють на розбірні (стаціонарні) і нерозбірні.
Уралмашзавод випускає комплексні бурові установки для буріння розвідувальних та експлуатаційних свердловин на глибину 6500 , 8000 і 15000 м.
 Бурові установки, призначені для буріння свердловин на глибину 6500 м , випускаються в двох модифікаціях: 
 1. з дизель - гідравлічним приводом , призначені для роботи в неелектрифікованих районах ( Уралмаш 200ДГ - 1У ), 
 2. з приводом від електродвигунів змінного струму , призначені для роботи в електрифікованих районах ( Уралмаш 200Е - 1У ) . Бурові установки для буріння свердловин на глибину 8000 м Уралмашзавод випускає також у двох модифікаціях: 1 ) для роботи в електрифікованих районах ( Уралмаш 300Е ),
 3. з дизель - електричними агрегатами для роботи в неелектрифікованих районах ( Уралмаш 300ДЕ ) .
Уралмашзавод виготовляє унікальні бурові установки ( Уралмаш 15000) , призначені для буріння нафтових і газових свердловин та геологорозвідувальних свердловин глибиною -до 15000 м.
Бурові установки Уралмаш 300Е , Уралмаш 300ДЕ і Уралмаш 15 000 принципово відрізняються від усіх розглянутих раніше бурових установок тим , що в якості головного приводу в цих бурових установках застосовані електродвигуни постійного струму. Ці установки мають високу ступінь уніфікації і можуть використовуватися для роботи в електрифікованих і неелектріфіцірованних районах . Бурові установки, призначені для роботи в неелектріфіцірованних районах , відрізняються тільки тим , що їх оснащують дизель- електричними агрегатами , що забезпечують безперебійну роботу бурової установки.
Роздільний привід бурових агрегатів ( ротора , лебідки , бурових насосів) бурових установок від електродвигунів постійного струму з застосуванням тиристоронних перетворювачів постійного струму є найбільш сучасним , прогресивним і необхідним для бурових установок такого класу.
До складу бурової установки можуть входити такі вузли:
бурові споруди (бурова вишка, основа, укриття);
бурові механізми (бурова лебідка, обертальний або обертально-подаючий механізм);
енергетичне обладнання (двигуни внутрішнього згоряння, дизель-генераторна станція, перетворювачі енергії, електро-, гідродвигуни);
обладнання для роботи з рідкими, газорідинними і газоподібними очисними агентами (буровий насос, компресор, резервуар, машини і механізми для приготування, очищення і обробок бурових агентів, трубопроводи, бурові шланги і вертлюг);
обладнання і буровий інструмент для механізації спусково-підіймальних операцій (ключі, клинові захвати, елеватори, спайдери);
противикидне обладнання;
система управління бурової установки і контрольно-вимірювальні прилади.
 
1.1Бурові споруди.
Бурова вишка - досить висока і міцна конструкція, що забезпечує спуск і підйом обладнання в свердловину. Крім того, вишка має робоче місце - піл для верхового робітника під час спуско-підйомних операцій.
Підвишкова основа служить опорою для бурової вишки, лебідки і бурильної колони.
У бурових установках Уралмашзавода типу БУ- 3000 , БУ- 4000 , БУ- 5000 і БУ-200-IV застосовують щоглові А-подібні вишки. У бурових установках Уралмаш 300-ДЕ і Уралмаш 300-Е використовують вишки баштові , пірамідальні, а в бурових установках Уралмаш 15 000 - вишки баштовій конструкції , але з вертикальними колонами. Всі вишки,що застосовуються в перерахованих бурових установках,розраховані на розстановку свічок за допомогою комплексу механізмів АСП . Виняток становлять вишки бурових установок БУ- 300ДЭ , БУ- 300Э , в яких передбачається додатково і розстановка свічок за допомогою двоповерхової рухомої люльки , змонтованої на одній з граней вишки.
Шифр вишок бурових установок Уралмашзавода слід читати наступним чином: перша буква - В - вишка ; друга літера - Б - баштова ; третя буква - А - розрахована на механізовану розстановку свічок за допомогою комплексу типу АСП або А-подібна ; цифри перша і друга - корисна висота вежі в метрах ; останні три - вантажопідйомність на гаку в тоннах.
Основа призначена для установки на ньому обладнання, що забезпечує нормальну зручну експлуатацію цього обладнання без неприпустимої вібрації , а також транспортування без демонтажу обладнання на нову точку .
Основа бурової установки в залежності від розміщеного на ньому устаткування підрозділяють на блоки :
 1. вишковий , на якому встановлюють А -подібну вишку і механізм кріплення нерухомої гілки талевого каната;
 2. лебідковий , на якому встановлюють спуско-підйомний агрегат ;
 3. свічковий ;
 4. енергетичний -  для силових агрегатів;
 5. насосний -  для бурових насосів;
 6. блок обладнання для приготування бурових розчинів.
Число і розміри блоків визначаються типом бурової установки , кількістю , габаритними розмірами і масою встановленого обладнання .
Укриття
Для полегшення роботи бурових бригад , обслуговуючого персоналу і забезпечення нормальних умов роботи обладнання на бурових установках передбачені укриття.
Укриття ділять на дві групи: 
 1. укриття привишкової споруди , в якому розташовані бурові насоси , силовий привід , компресорні станції , обладнання приготування і очищення розчинів , спуско-підйомний агрегат (бурові установки типу БУ- 4000 , БУ- 5000 , БУ- 200 , БУ- 300 і БУ- 15 000 ), 
 2. укриття вишки.
Укриття вишки складається із захисних металевих листів , причому з боку мостків у вертикальній захисній стінці є отвір для підтаскування труб та інших підсобних операцій .
Фото Капча