Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Дошкільна лінгводидактика

Тип роботи: 
Методичні вказівки
К-сть сторінок: 
96
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зімакова Л. В.
 
ДОШКІЛЬНА ЛІНГВОДИДАКТИКА
Інструктивно-методичні матеріали до практичних занять, самостійної роботи, пакет індивідуальних навчально-дослідницьких завдань
для студентів напряму підготовки 6. 010101 – Дошкільна освіта
 
УДК 37. 016: 81-028. 31 (075. 8)
ББК 74. 1
 
Зімакова Л. В. Дошкільна лінгводидактика: Інструктивно-методичні матеріали до практичних занять, самостійної роботи, пакет індивідуальних навчально-дослідницьких завдань для студентів напряму підготовки 6. 010101 – Дошкільна освіта. – Полтава: ПНПУ, 2016. – 65 с.
 
1. Загальні положення
 
1.1. Мета і завдання вивчення дисципліни «Дошкільна лінгводидактика»
 
Українська мова – скарбниця духовних надбань народу, досвіду, праці, творчості і співжиття багатьох поколінь українського народу, оберіг його звичаїв і традицій, запорука інтелектуального зростання, розвитку, поступу в загальнолюдському житті. В житті народу рідна мова й рідний край є поняттями не просто близькими, а спорідненими. Рідна мова починається з маминої колисанки, народної пісні, жарту, батьківського мудрого слова, тому з нею пов’язаний цілий спектр морально-етичних понять: вірності і відданості, честі й чеснот, щирості й добра, взаємної пошани й поваги, миру й злагоди, дружби й товариськості. Рідна мова єднає родину, вона є основою родоводу, від мами, бабусі, батька, дідуся, брата, сестрички веде юну душу в світ людських взаємин і стосунків, і весь цей світ виявляється у мові й через мову.
Мова – головне знаряддя соціалізації, тобто перетворення біологічної істоти в соціальну, у члена певного суспільства. Мова бере участь у творенні людини.
Виходячи з основної ідеї Базового компоненту про особистісний розвиток дитини, мовленнєві знання, уміння і навички дошкільнят повинні виступати засобом їх розвитку, розгортання ними свого внутрішнього потенціалу. Мова виступає засобом інтелектуального, морального, естетичного розвитку дошкільника. З цією метою необхідно приділити увагу культурі мовленнєвого спілкування. Під культурою мовленнєвого спілкування ми розуміємо соціально-моральні норми поведінки й культури мовлення, які необхідні для взаємодії людей у процесі їхнього спілкування, у практичній та трудовій діяльності. Отже, складниками культури мовленнєвого спілкування є культура мовлення, виразність мовлення і мовленнєвий етикет.
Майбутні вихователі повинні оволодіти методикою формування культури мовленнєвого спілкування дошкільників, тобто методикою формування певного рівня мовної та мовленнєвої освіченості (компетентності) дитини. У процесі формування та розвитку культури мовленнєвого спілкування дитина залучається до навчально-мовленнєвої, мовленнєвої та художньо-мовленнєвої діяльності, при яких набуває базового рівня діалогічної, монологічної, лексичної, фонетичної, граматичної, мовленнєвої та художньо-мовленнєвої освіченості (компетентності).
Навчальна дисципліна «Дошкільна лінгводидактика» викладається студентам напряму підготовки «Дошкільна освіта» денної та заочної форм навчання передбачає ознайомлення їх з різними аспектами сучасної дошкільної лінгводидактики.
Навчальна дисципліна «Дошкільна лінгводидактика» утримує основні концептуальні положення, викладені у програмах:
Методика навчання дітей рідної мови та ознайомлення з явищами навколишнього життя в дошкільному закладі: Програма для студентів педагогічних інститутів спеціальності 03. 07. 02 – «Педагогіка й психологія (дошкільна) « / Укл. А. М. Богуш. – К. : РУМК, 1990. – 32 с.
Дошкільна лінгводидактика. Теорія і методика навчання дітей рідної мови в дошкільному закладі освіти: Програма для студентів вищих педагогічних навчальних закладів освіти спеціальності 7. 010101 – «Дошкільне виховання» / Богуш А. М., Гавриш Н. В., Котик Т. М. – Одеса: ПНЦ АПН України, 2002. – 48 с.
Теорія і методика розвитку рідної мови. Програма для студентів психолого-педагогічного факультету спеціальності 6. 010100 – Дошкільне виховання / Укл. Зімакова Л. В. – Полтава, 2008. – 23 с.
Об’єкт вивчення навчальної дисципліни «Дошкільна лінгводидактика» – навчально-мовленнєва діяльність дітей у дошкільному навчальному закладі, тобто організований, цілеспрямований процес використання мови для передавання і засвоєння суспільно-історичного досвіду, оволодіння су спілими способами дій з метою спілкування та планування діяльності.
Предмет української дошкільної лінгводидактики – це процес розвитку мовлення дітей та навчання їх рідної мови на різних етапах дошкільного дитинства.
 
1.2. Мета і завдання вивчення дисципліни
«Дошкільна лінгводидактика»
 
Головною метою вивчення дисципліни є формування у студентів теоретичних і методичних знань, практичних умінь щодо розвитку мовлення дітей дошкільного віку.
Основні завдання вивчення дисципліни:
Розкрити теоретичні та методологічні засади методики розвитку мовлення дітей дошкільного віку.
Ознайомити студентів із завданнями й змістом розвитку мовлення дітей в ДНЗ, з передовим досвідом розвитку мовлення дітей зарубіжними та вітчизняними педагогами.
Озброїти майбутніх вихователів дошкільних закладів практичними уміннями та навичками розвитку рідної мови дітей раннього та дошкільного віку, залучення останніх до художньо-мовленнєвої діяльності та навчання їх елементів грамоти.
Сформувати у студентів діагностичні та корекційні навички у процесі розвитку мовлення дітей.
Удосконалити культуру мовлення майбутніх педагогів.
 
1.3. Опис предмета навчальної дисципліни
 
Структура залікового кредиту курсу
«Дошкільна лінгводидактика»
 
1.4. Перелік видів навчальної діяльності студентів
 
Опанування курсу «Теорія та методика розвитку рідної мови дітей» передбачає організацію роботи студентів на лекціях, практичних і лабораторних заняттях, при виконанні індивідуальної і самостійної роботи.
Лекція – важлива форма навчального процесу, яка орієнтує студентів на основні проблеми курсу, розкриває досягнення науки з питань, що розглядаються, і дає спрямування щодо подальшої самостійної роботи студентів. Лекція закладає основи вивчення та
Фото Капча