Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Характеристика та аналіз проведення рекламних заходів на підприємствах

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
36
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
1. Суть та значення організації рекламних заходів в магазині
2. Види рекламних заходів в магазині, їх характеристика
3. Коротка економічна характеристика роздрібної торговельної мережі
4. Характеристика та аналіз проведення рекламних заходів на підприємствах, шляхи підвищення ефективності
Висновки і пропозиції
Додатки
Використана література
 
Вступ
 
У наш час високих технологій інформація стала чи не найдорожчою річчю. Люди платять гроші, щоб отримати інформацію, або ж навпаки – щоб надати її суспільству. Одним зі способів такого надання інформації є реклама. Причому реклама не у вузькому сенсі, як інформація про певний виріб, а у найширшому значенні цього поняття – як засіб інформування, переконання, впливу і маніпуляції.
Через рекламу її творці намагаються не тільки представити товар, а й нав’язати його, не тільки інформувати суспільство, а й керувати ним.
Звісно ж, що там, де обертаються великі гроші (а виробництво реклами є надприбутковим), не має різниці у засобах досягнення мети. Але інколи безграмотна реклама може негативно впливати на психіку адресатів, а інколи і травмувати її. До того ж, мало враховується те, що ефекту можна досягнути не лише змістом і зовнішнім виглядом реклами, а й іншими засобами. Важливе значення відіграє положення реклами в матеріальному й інформаційному просторі, форма надання, супровід додатковими факторами, час пред’явлення та інше. Кожен зі способів презентації рекламної продукції має свої певні переваги в кожному з вище перелічених факторів.
В цій роботі ми розглянемо поняття, функції, завдання, мету реклами та її види; детально охарактеризуємо кожен зі способів представлення рекламної продукції та виявимо найбільш ефективне їх застосування.
Таким чином, ми визначимо способи презентації рекламної продукції та їх характеристики, які будуть найбільш ефективними і в той же час не будуть шкодити людській психіці. Я вважаю, що дана робота є необхідною для того, щоб виявити та виправити деякі недоліки в сучасній рекламі.
 
1. Суть та значення організації рекламних заходів в магазині
 
Широко відомий нині термін «реклама» виник від латинського слова «reclamare» – голосно кричати або сповіщати (в Древній Греції і Римі торгові оголошення голосно викрикувалися або зачитувалися на площах і в інших місцях скупчення народу).
За своєю суттю реклама – інформація про споживчі властивості товарів і різні види послуг з метою їх реалізації, створення попиту на них. Крім того, через рекламу можуть розповсюджуватися відомості про особу, організацію, твір літератури, мистецтва і т. п. з метою їх популяризації.
Сьогодні діє наступне визначення даного поняття: «реклама – поширювана в будь-якій формі, за допомогою будь-яких засобів інформація про фізичну або юридичну особу, товари, ідеї і починання (рекламна інформація), яка призначена для певного кола осіб і покликана формувати або підтримувати інтерес до цих фізичних, юридичних осіб, товарів, ідей і починань і сприяти реалізації товарів, ідей і починань» [15, 3].
Реклама є найважливішою частиною цілеспрямованої роботи по збуту товарів і формуванню попиту покупців.
Торгова реклама покликана надавати допомогу покупцеві, інформуючи його про корисні властивості товарів, способи їх застосування або раціонального споживання. Реалізація цієї функції реклами створює передумови для більш ефективного виробництва товарів і кращого задоволення потреб населення.
Крім того, торгова реклама повинна сприяти підвищенню якості торгового обслуговування покупців. За допомогою реклами покупці швидше знаходять необхідні їм товари, придбавають їх з найбільшими зручностями і найменшими витратами часу. При цьому прискорюється реалізація товарів, підвищується ефективність праці торгового персоналу, знижуються витрати.
Не менш важливо інформування населення про окремі торгові підприємства, послуги, які вони пропонують, години роботи, методи продажу, особливості їх діяльності.
У торгівлі використовуються різноманітні засоби реклами, що являють собою носії інформації для впливу на об'єкт реклами. Засоби реклами можна кваліфікувати за наступними ознаками: призначенням, місцем їх застосування і характером використання технічних засобів.
За призначенням рекламні засоби можуть бути розраховані на оптових і роздрібних покупців, на певні групи населення (чоловіків, жінок, дітей, осіб, що ведуть домашнє господарство, спортсменів, туристів, школярів, фермерів і т. д.).
За місцем застосування рекламні засоби поділяються на внутрішні, що використовуються на самому торговому підприємстві, і зовнішні – поза роздрібним або оптовим підприємством [16, 4].
В залежності від характеру технічних засобів, що використовуються, розрізнюють наступні види реклами: вітринно-виставкова, реклама в пресі, друкована реклама, аудіовізуальна, радіо – і телереклама, зовнішня та ін.
До комплексу маркетингових комунікацій відносяться:
- реклама – виступає основним засобом в інформуванні населення про асортимент магазину, його цінову політику та послуги, які він надає. Дуже широко використовується, як засіб нагадування про діяльність фірми та частково висвітлює тенденції її розвитку, що сприяє довірливим відносинам з потенційними клієнтами;
- особистий продаж – більш відкритий та тісний контакт спонукає клієнта до негайних дій та подальшої співпраці, є одним з найефективніших методів комунікативного зв'язку у світі; безпосереднє спілкування в ході купівлі-продажу відкриває можливість одразу вносити поправки до умови продажу; встановлення не лише формальних, а й неформальних взаємин між сторонами;
- директ-маркетинг – розсипка рекламних листів, запрошень, буклетів; спілкування з потенційними клієнтами по телефону,
Фото Капча