Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Історія книги "Рукописні книги Ватиканської бібліотеки"

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
20
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Вступ

 

Люди – це історія, люди живуть історію, вони ж її і пишуть. Іноді факти, які вважалися беззаперечними підлягаються сумнівам, оскільки відкриваються, нові, нікому не відомі документи. Одні з найдостовірніших є рукописні книги. Під час роботи над рефератом я користувалася замітками і працями професора Бірмігенського університету (Великобританія) Дж. Невіла Бердсома, текстолога Фредеріка Кеньйона, британського дослідникаТрегельма, доктора історичних наук Гренфела та вченого С. Х. Робертса. Також, я використовувала лише українські сайти, так, як в них на мою думку найдостовірніша інформація.

 

Актуальність теми

 

Я вважаю дану тему актуальною, тому що в бібліотеці Ватикану зберігаються одні з найвизначнішим пам’яток історії людства. Також в фондах і сховищах багато років поспіль під сімома замками приховувались секретні матеріали, які можна буде оприлюднювати лише з плином часу, деякі з них наразі вже починають бути доступними для загалу. Так, наприклад, сталося з матеріали з приводу Другої Світової війни, оскільки вже минула достатня кількість часу для їхнього оприлюднення. В своєму рефераті я б хотіла акцентувати увагу на рукописних книгах, які зберігаються, або зберігалися у фондах Ватиканської бібліотеки.

Адреса сайту: http: //uk. wikipedia. org

Назва сайту: Вікіпедія

Опис: це Інтернет-енциклопедія, статті для якої може написати будь-яка людина, що має доступ до Мережі. Сьогодні ця енциклопедія, що з'явилася завдяки колективної праці добровільних енциклопедистів-аматорів, налічує понад три мільйони статей більш ніж на 130 мовах, включаючи такі екзотичні, як есперанто чи латина. «Вікіпедія» є загальнодоступною і вільно поширюваної енциклопедією.

 

Розділ І. Наукова версія виникнення бібліотеки

 

Початок зібранню (архівні документи, літургійні книги у вигляді сувоїв лат.  Volumina) Ватиканської бібліотеки було покладено в IV столітті: тоді в Латеранському палаці був зібраний архів, про який згадується ще за папи Дамаса I (384 рік). У VI столітті за колекцією манускриптів став спостерігати державний секретар Ватикану (лат.  Primicerius Notariorum), а в VIII столітті з'явилася посада бібліотекаря Ватикану. Бібліотека папи Боніфація VIII включала в себе кодекси, прикрашені мініатюрами, зокрема 32 грецьких манускрипти із зібрання Фрідріха II. У вересні 1303 року частина його зібрань зазнала розграбування. 1310 року папа Климент V наказав перенести 643 особливо цінні рукописи до Ассізі, але 1319 року на місто напали гібеліни, внаслідок чого багато документів з цієї колекції також було загублено.

1318 року папа почав збирати третю бібліотеку Ватикану. В Авіньйоні Бібліотека розташовувалася в бібліотечній вежі палацу. Папа Іван XXII володів зібранням книг, створеним для курії. Пізніше частину книг було перевезено до Ватикану, зокрема останнім авіньйонським папою Григорієм XI, проте більшість залишилася в Авіньйоні та пізніше увійшла до фондів Національної бібліотеки Франції та зібрання родини Боргезе (повернуто до Ватикану 1902 року і є донині частиною апостольської бібліотеки).

Адреса сайту: http: //www. esc. lviv. ua/

Назва сайту: «Секрети світу»

Опис: Сайт «Секрети світу« розкриває відповіді на питання, що цікавлять людство з давніх-давен. Дозволяє розширити свій світогляд та задуматись над місцем людини у Всесвіті і про нашу планету Земля зокрема. Що криється за всесвітом, який спостерігаємо? Що таке людина? Яким є походження її раціональності і морального почуття? Які її перспективи на майбутнє, і що відбувається з нею після смерті? Відповіді на питання формуються і з наукової, і з релігійної точки зору. Вже сьогодні можна спостерігати, як змінюється психологія окремих людей, цілих етносів, посилюється тяга до віри і містицизму. Зростає кількість екстрасенсів, магів, ясновидців, чаклунів, цілителів, пророків. На сторінках нашого сайту розглянемо і цю тематику.

 

Неофіційна версія виникнення бібліотеки

 

Що саме тут ховається відповідь на загадку Атлантиди. Атлантида знайшла своє посмертне втілення у величезній церковній імперії. І все-таки хочеться розібратися, що в дійсності може зберігатися у володіннях римського папи?

Є всі підстави припускати, що саме у Ватикан потрапили скарби одного із семи древніх чудес світлу – Олександрійської бібліотеки. Як розповідає історія, бібліотека була створена фараоном Птолемеєм Сетером незадовго до початку нашої ери і поповнювалася ударними темпами. Єгипетські чиновники забирали в бібліотеку всі ввезені в країну грецькі пергаменти: кожен корабель, що прибув в Олександрію, якщо на ньому були літературні твори, повинен був або продати бібліотеці, або надати для копіювання. Хоронителі бібліотеки спішно переписували всі книги, що попадалися під руку, сотні рабів щодня трудилися, копіюючи і сортуючи тисячі сувоїв. B кінцевому рахунку до початку нашої ери Олександрійська бібліотека нараховувала до 700 тисяч рукописів і уважалася найбільшими книжковими зборами Античного світу. Тут зберігалися добутки найбільших учених і літераторів, книги на десятках різних мов. Говорили, що у світі немає жодного коштовного літературного твору, копії якого не було б в Олександрійській бібліотеці.

A потім книгосховище загинуло. Як це відбулося, неясно дотепер. Найбільш популярна версія, що приписує знищення бібліотеки арабам. Взявши місто, арабський воєначальник заявив, що, всі книги, що зберігаються тут, збігаються з Кораном, вони не потрібні, і їх можна знищити, якщо ж вони суперечать Корану, їх тим більше необхідно знищити. Після цього всі скарби бібліотеки були віддані вогню. Інша версія приписує спалення книжкових зборів воїнам Юлія Цезаря. Більше розсудливі вчені говорять, що

Фото Капча