Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Океан як середовище життя та його біологічні ресурси

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
28
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст 
 
Вступ
Розділ 1. Основні відомості про Світовий океан
1.1 Поняття Світового океану та його значення
1.2 Історія дослідження Світового океану та його ресурсів
Розділ 2. Біологічні ресурси Світового океану
2.1 Біологічні ресурси та їх роль
2.2 Океан як середовище життя його біологічних ресурсів
2.3 Рослинність світового океану
Розділ 3. Раціональне використання біологічних ресурсів людиною та охорона їх
Висновок
Література
 
Вступ
 
Із усіх планет Сонячної системи тільки на Землі є океан. Ймовірно, океан утворився з води, що звільнилася при розігріві водомістких мінералів в кінці періоду формування Землі як планети.
Світовий океан – колиска життя, планетарний регулятор тепла й вологи та газового складу атмосфери, є найважливішим комплексом географічної оболонки який має дивовижну площу та неймовірні природні ресурси.
Океан являє собою невід'ємну частину нашого життя, забезпечує людство їжею та мінеральними ресурсами, тому я вважаю що ця робота є актуальною.
Для мене є цікавим біорізноманіття Світового океану та його роль як середовища життя тому я і обрала цю тему.
Об’єктом дослідження цієї роботи є Світовий океан
Предметом є умови життя у Світовому океані та його біологічні ресурси.
Ціль цієї роботи полягає у ознайомленні з океаном як середовищем життя та його біологічними ресурсами.
Задачі цієї роботи полягають у визначенні поняття Світового океану, історії його дослідження, проведення класифікації біологічних ресурсів, ознайомленні з життям риб та рослинним світом океану.
Методи: джерело-знавчий метод, аналітичний метод, історичний метод, картографічний метод, порівняльно-географічний метод.
Моя робота складається з вступу, трьох розділів та висновку, в кінці представлений список використаної літератури. При написанні данної роботи я ознайомилася з одинадцятьма джерелами. Також до роботи увійшли 18 рисунків та 2 таблиці.
 
Розділ 1. Основніві домості про Світовий океан
 
1.1 Поняття про Світового океану та його значення
 
Світовий океан – це сукупність океанів і морів Землі, води яких утворюють безперервну океаносферу, навколо всіх материків та островів. Він характеризується: величезною площею у 361 млн. кв. км або 70, 8% поверхні Землі; великими глибинами (середня глибина 3, 7 км) і величезним обсягом вод (1, 3 млрд. куб. км) ; своєрідною геологічною і геоморфологічною будовою; солоністю води і постійністю сольового складу; наявністю життя аж до максимальної глибини (11 км) ; єдністю і безперервністю всіх властивостей, що забезпечується рухом вод; різноманіттям природних умов і внутрішніх процесів, активною взаємодією з атмосферою, граючим величезну роль в природі Землі[1].
Океан являє собою дуже складну природну систему, в якій взаємодіють вода (складний соляний розчин), гірські породи дна та берегів, населяючи його організми та повітряні маси, що вирують над океаном. І в той же час океан єдиний, розвивається за єдиними законами, відповідає на зовнішні подразники як «єдиний добре збалансований організм»[6].
Світовий океан поділяється на океани, моря, затоки і протоки. Офіційно прийнято поділ Світового океану на Тихий, Атлантичний, Індійський і Північний Льодовитий океани (Табл. 1). Дослідниками останніх років встановлено, що південні частини Атлантичного, Індійського і Тихого океанів являють собою єдину фізико-географічну область, яку, за пропозицією багатьох геологів, виділяють в Південний океан. Слід зазначити, що найбільшим є Тихий океан (41, 1% площі Світового океану), потім Південний (21, 3%), Атлантичний (20, 4%), Індійський (13, 1%), Північний Льодовитий (4, 1%).
Назву «море» присвоєно 70-ти акваторіям (включаючи внутрішні моря: Каспійське і Аральське). Деякі океанські затоки (Мексиканська, Гудзонова, Перська та ін) є по суті морями[1].
 
Таблиця 1. 
ОкеанПлощаОб’єм водиСолоністьКількістьморівСередня глубинаСередня t°С води
Тихий179, 7 млн.
 710, 4 млн.  
34, 5 ‰313984 м19, 37°С
Атлантичний91, 6 млн.
 
329, 7 млн.
 35, 4 ‰16 3600 м16, 53°С
Індійський76, 17 млн.
 282, 6 млн.
 34, 8 ‰113710 м17, 27°С
Північний
Льодовитий14, 75 млн
 18, 1 млн.
 30 ‰111225 м0°С
Основні характеристики океанів, Панкевич Л. В. [2].
 
Океани займають важливе місце в житті людства. Через них проходять основні транспортні шляхи, що забезпечують зв'язок між країнами і континентами[4]. Морському транспорту належить провідна роль у міжнародному обміні: морем перевозиться більше 80% фізичного обсягу зовнішньоторговельних вантажів[1].
В даний час масштаби і темпи матеріального виробництва вимагають все більшої кількості мінеральної сировини, а інтенсивний приріст населення земної кулі викликає необхідність збільшення харчових ресурсів, тому зростає інтерес до нових джерел мінерального і продовольчої сировини[2].
Світовий океан є найбільшим джерелом, значення якого для людства безупинно зростає і буде зростати в міру розвитку продуктивних сил, науки і техніки. Вчені стверджують, що світова економіка майбутнього – це насамперед економіка Світового океану. Відомий французький дослідник океанів Клод в вісімдесятих роках XX сторіччя писав, що океан стане настільки ж необхідний для існування людей, як повітря і світло, земля і рослини[1].
Загальна маса всіх живих організмів Світового океану налічує 30 млрд. т. З них на частку риби припадає близько 500 млн. т, решту ж масу складають молюски, ракоподібні,
Фото Капча