Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація бухгалтерського обліку

Тип роботи: 
Методичні вказівки
К-сть сторінок: 
39
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ОРГАНІЗАЦІЯ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
 
Методичні вказівки до самостійного вивчення дисципліни
та виконання контрольної роботи
 
Укладач: Акименко Олена Юріївна, к. е. н., доцент
 
ВСТУП
 
Дисципліна “Організація бухгалтерського обліку” відноситься до циклу професійно-орієнтованих дисциплін за фаховим спрямуванням.
З реформуванням бухгалтерського обліку в Україні велике значення для підприємств будь-якої організаційної форми та форми власності набуває раціональна організація бухгалтерського обліку.
Головне завдання сучасної раціональної організації системи обліку полягає в підготовці орієнтовних даних для управління господарською діяльністю підприємства. Це складний механізм, дію якого мають забезпечувати висококваліфіковані спеціалісти – організатори обліку на підприємствах. Механізм дії бухгалтерського обліку треба розглядати як з позиції принципів його організації і ведення, так і з точки зору його результативності й економічності.
Саме тому метою дисципліни є підготовка спеціаліста за спеціальністю “Облік та аудит” до ефективного використання знань з організації обліку на підприємствах різної організаційної форми та форми власності, а також ознайомити з особливостями організації бухгалтерського обліку на підприємствах різних галузей господарювання.
Головне завдання курсу полягає у вивченні організації технології облікового й аналітичного процесів, праці осіб, зайнятих обліковою та аналітичною діяльністю, управління системою бухгалтерського обліку на підприємстві та розробка заходів та рекомендацій для удосконалення організації бухгалтерського обліку на даному підприємстві
Мета курсової роботи – набуття, примноження й оновлення знань з організації бухгалтерського обліку на підприємстві, планувати етапи, організовувати збір та обробку синтетичної та аналітичної інформації, а також створювати умови для генерування нових ідей стосовно удосконалення системи бухгалтерського обліку на підприємстві.
Методична розробка складена у відповідності з робочою програмою дисципліни “Організація бухгалтерського обліку”, згідно якої лекційний матеріал викладається для студентів денної форми навчання протягом 2 модулів, практичний – годин, на самостійну роботу відводиться година. Розрахунково-графічна (контрольна) робота виконується студентами самостійно в обсязі 36 годин.
Студент повинен знати:
  • науково-методологічні засади бухгалтерського обліку;
  • побудову структури облікового апарату;
  • організацію облікової політики підприємства;
  • організацію документування господарських операцій та документообігу;
  • організацію складання та подання фінансової звітності.
Студент повинен вміти:
  • обирати систему певних способів та прийомів, в основі яких лежать документування, інвентаризація, використання синтетичних та аналітичних рахунків, бухгалтерські проведення, оцінка майна та зобов’язань, калькулювання, бухгалтерський баланс та звітність;
  • пояснити характеристики форму обліку, що найбільше відповідає галузі та розміру того чи іншого підприємства;
  • організовувати роботу облікового апарату;
  • запропоновувати ефективні заходи з удосконалення організації бухгалтерського обліку;
  • обґрунтовувати рекомендації з удосконалення системи обліку.
Основою вивчення даної дисципліни є базовий курс бухгалтерського та фінансового обліку, аудиту, обліку на виробництві, бухгалтерського обліку в галузях господарства.
 
ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ ДО СТРУКТУРИ І ЗМІСТУ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
 
Контрольна робота призначена для закріплення теоретично-методологічної бази, набуття практичних навичок в організації документування господарських операцій, в формуванні облікової політики підприємства, заповнення бухгалтерських реєстрів з дисципліни «Організація бухгалтерського обліку» студентами напряму підготовки 0501 “Економіка і підприємництво”. Виконання даної роботи є підґрунтям для подальшого опрацювання матеріалу під час виконання дипломної роботи та навчання в магістратурі.
Кожний студент виконує роботу за одним із напрямків дослідження (предмет дослідження) на підставі самостійно обраного суб’єкту дослідження (господарюючий суб’єкт). Завдання для виконання роботи студенти отримують на першому практичному занятті. Протягом семестру на практичних заняттях викладач пояснює послідовність виконання завдань розрахунково-графічної роботи за структурою. На консультаційних годинах студенти мають можливість отримати необхідні відповіді на питання стосовно змісту та структурі розрахунково-графічної роботи в більш широкій формі.
Робота виконується під керівництвом викладача і оформлюється кожним студентом під час самостійної роботи.
Вибір теми роботи залежить від галузевих особливостей, форми власності та видів господарської діяльності підприємства. Крім того, якщо є можливим, то тема роботи повинна логічно продовжувати науково-дослідні розробки студента, які були ним зроблені під час виконання навчального плану.
Перелік типових тем робіт для підприємств різних галузей і видів діяльності наведено у додатку А. Студент може самостійно визначити тему, але вони не повинні повторюватися в групі.
Контрольна робота складається із послідовно розташованих таких структурних елементів:
  • титульний лист;
  • зміст;
  • перелік умовних скорочень, позначень, символів, одиниць і термінів;
  • вступ;
  • текст роботи, який у свою чергу складається із вступу, основної частини та висновків;
  • висновки;
  • перелік рекомендованої літератури;
  • додатки.
Титульний лист повинен мати: назву міністерства, назву університету, назву кафедри; назву і вид роботи; обозначення групи, прізвище та ініціали студента-виконавця; посади, вчені звання керівника; місто та рік випуску роботи.
У вступі студент повинен визначити мету, завдання, предмет, об’єкт дослідження. Потім необхідно назвати найбільш відомих авторів, у наукових теоретичних розробках яких досліджувались питання з обраної теми. Предметом, як правило, виступає головне досліджуване питання. Об’єкт – підприємство, відносно якого це питання досліджується.
Наприклад, якщо тема дипломної роботи “Організація бухгалтерського обліку собівартості реалізованої готової продукції у харчовій промисловості”, то предмет дослідження можна сформулювати таким чином: система бухгалтерського обліку собівартості реалізованої готової продукції та особливості її організації на підприємстві харчової промисловості. Об’єкт дослідження у даному випадку – ВАТ Чернігівська макаронна фабрика (Див. додаток).
У загальному розділі необхідно дати загальні поняття про організацію системи бухгалтерського обліку на конкретному підприємстві.
При посиланні на джерела необхідно вказувати його номер у списку використаних джерел у квадратних дужках. Список використаних джерел
Фото Капча