Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація та функціонування ринку цінних паперів

Предмет: 
Тип роботи: 
Дипломна робота
К-сть сторінок: 
53
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Дипломна робота
на тему:
«Організація та функціонування ринку цінних паперів» 
 
ЗМІСТ
 
ВСТУП 
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ 
1.1. Поняття, суть та місце ринку цінних паперів в сучасній економіці 
1.2. Структура ринку цінних паперів 
РОЗДІЛ 2. ПРОБЛЕМИ СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТКУ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УКРАЇНІ 
2.1. Характеристика основних етапів становлення й розвитку вітчизняного ринку цінних паперів 
2.2. Аналіз динаміки та сучасного стану вітчизняного фондового ринку 
2.3. Аналіз світового досвіду організації фондового ринку в контексті можливостей його використання в Україні 
РОЗДІЛ 3 ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОЗВИТКУ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ В УКРАЇНІ 
3.1. Перспективи розвитку ринку цінних паперів в Україні 
3.2. Конкретні шляхи поліпшення функціонування ринку цінних паперів України 
3.3. Розробка стратегії вдосконалення відносин на ринку цінних паперів в Україні 
ВИСНОВКИ 
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 
 
ВСТУП
 
На початку 90-х років наша країна стала на шлях створення ринкової економіки. Ринкова трансформація економіки України передбачає не тільки зміни в галузі відносин власності і виробничих відносин, а й найскоріше формування адекватної цим відносинам фінансово-кредитної системи. Одночасно з реформуванням народногосподарського комплексу в Україні повинно відбутися динамічне становлення ринку цінних паперів. Його формування в Україні є центральною ланкою ринкових перетворень і сприятиме оздоровленню економіки в цілому, інвестуванню її стрижневих галузей і об’єктів, прискоренню процесу приватизації державного майна. У зв’язку з цим для написання курсової роботи була обрана тема «Розвиток ринку цінних паперів в Україні».
Отже, актуальність обраної теми полягає у важливості розвитку та вдосконалення ринку цінних паперів в Україні задля збільшення частки капітальних вкладень у валовому національному продукті, залучення вітчизняного й іноземного капіталу в економіку, збалансованості попиту та пропозиції капіталу та ін.
Подальший розвиток та удосконалення національного фондового ринку вимагають, з одного боку, максимального наближення до принципових засад функціонування розвинених ринків, але, з іншого боку, врахування умов формування такого ринку та специфіки завдань, що постають перед країнами з перехідною економікою.
Вирішенню цих питань присвячені роботи таких вчених: М. Ю. Алексєєва, Б. І. Альохіна, П. Ю. Бородіна, А. Вейса, В. М. Гейця, М. А. Гольцберга, Е. Ф. Жукова, Р. Корайчика,, А. А. Кирєєва, В. В. Колесника, Р. Ливайна, Ю. Г. Лисенка, Д. Г. Лук‘яненка, Ю. В. Макогона, К. Мерфі, О. М. Мозгового, М. Обстфілда, Є. Г. Панченка, Ю. М. Пахомова, А. М. Поручника, О. В. Плотнікова, Е. Стенлі, Дж. Стігліца, С. Харвея, М. Фабера, І. Фаме, А. С. Філіпченка, У. Шарпа, та ін.
Метою роботи є аналіз стану і розвитку фондового ринку в Україні в умовах становлення ринкових відносин.
Основними завданнями даної курсової виступають:
  • охарактеризувати ринок цінних паперів та його структуру;
  • переглянути етапи становлення ринку цінних паперів в Україні;
  • висвітлити аналіз динаміки та сучасного стану вітчизняного фондового ринку;
  • розглянути аналіз світового досвіду організації фондового ринку в контексті можливостей його використання в Україні;
  • навести можливі перспективи та шляхи розвитку ринку цінних паперів в Україні.
Предметом дослідження є проблеми відтворювального та інвестиційного процесів в Україні.
Об’єктом дослідження є фондовий ринок України.
Теоретико-методологічною основою дипломної роботи є використання сучасних досягнень вітчизняних і зарубіжних вчених в економічній науці стосовно проблем функціонування фондового ринку. Статистичну базу дослідження становлять дані Державної комісії з цінних папрів та фондового ринку, Держкомстату та економічних і політичних періодичних видань.
 
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
 
1.1. Поняття, суть та місце ринку цінних паперів в сучасній економіці
 
Становлення ринкових відносин, що на сучасному етапі виступає головним фактором стабілізації та піднесення економіки незалежної України, передбачає як першочерговий захід оздоровлення фінансової системи. Одним із шляхів досягнення цієї мети є створення ринку цінних паперів. Дійовий фондовий ринок виконує функції переміщення капіталу від інвесторів до виробництва, визначений ефективності використання фінансових ресурсів в окремих секторах економіки, перебігу капіталу з однієї галузі в інші.
Ринок цінних паперів належить до особливих сфер соціально-економічного життя. Тут переплітаються інтереси банків, акціонерних товариств, товаровиробників, посередницьких контор, власників вільних грошових коштів, акцій і приватизаційних сертифікатів, їхні інтереси або збігаються, або вступають у суперечність. У цьому складному процесі значну роль має відігравати держава, бо саме вона повинна розробити і встановити такий механізм взаємодії учасників ринку цінних паперів, який дав би змогу максимально активізувати економічне життя суспільства з позитивними його результатами [14, с. 17].
Концепція розвитку фондового ринку в Україні була прийнята з метою створення належних умов для функціонування та розвитку національного ринку цінних паперів. Але створення державної інституції з регулювання фінансового ринку – Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку має особливе значення для розвитку цивілізованого фондового ринку в Україні. Нагляд за фондовим ринком здійснюється в інтересах тих суб’єктів, які на ньому працюють.
Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку пережила своє друге народження після прийняття парламентом України Закону «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», який надав Держкомісії нові можливості у створенні ринку пінних паперів.
Фото Капча