Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організаційно-комерційна діяльність інтернет-магазину

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
39
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
1. Теоретичні основи електронної комерції
1.1 Інтернет-магазини та їх особливості
1.2 Класифікація Інтернет – магазинів
1.3 Переваги та недоліки Інтернет-магазинів
2. Організаційно-комерційна діяльність інтернет-магазину
2.1 Структура побудови Інтернет-магазину
2.2 Огляд існуючих Інтернет-магазинів
3. Маркетингове дослідження діяльності Інтернет-магазину
Висновки
Список використаної літератури
 
Вступ
 
В останній час світ бурхливо переживає черговий бум -зсунення акцентів з комунікаційної і інформаційно- пошукової функції глобальної комп’ютерної мережі Інтернет на ведення з її допомогою сучасного бізнесу. Комунікаційні технології змінюють саму сутність бізнес- моделей – базових процесів створення продуктів і послуг виробниками та надання їх кінцевим споживачам. Будь – яка ділова активність, що використовує можливості глобальної інформаційної мережі для модифікації внутрішніх і зовнішніх зв’язків фірми з метою створення прибутку охоплюється поняттям електронни й бізнес та електронна комерція.
Виникла і швидко розвивається специфічна сфера економіки -інформаційна, яка перетворилася на спеціальну сферу масового прикладення праці. За масштабами зайнятості, обсягами асигнувань ця сфера порівнянна з найбільшими галузями матеріального виробництва. Досвід показує, що в цьому випадку ми маємо справу з вельми специфічною сферою господарської практики, незвичною і несхожою на все те, з чим стикалося людство в своїй історії. Вона швидко ускладнюється технологічно та організаційно, отже, емпі ричні підходи й суто практичні рішення з удосконалення управління нею стають усе більш односторонніми та неефективними.
Саме інформаційна сфера є джерелом нових ідей в організації та веденні бізнесу, менеджменту, нових організаційних рішень тощо. За темпами зростання вона посідає одне з перших місць у світі. Для неї є характерними стрімке економічне зростання або банкрутство, миттєве збагачення, нетрадиційні методи та підходи до вирішення економічних проблем. Вирішення завдань реформування економіки України та інтеграції національного ринку в світову економічну систему потребує впровадження сучасних інформаційних систем та технологій у діяльність вітчизняних компаній.
Розробка Інтернет-магазину та його використання є актуальним питанням на сьогоднішній день, оскільки мільйони людей щодня, не виходячи з дому, купують різні товари в електронних магазинах. В світі, а зокрема в Україні величезними темпами росте кількість користувачів Інтернет і, як наслідок, кількість «електронних» покупців.
Інтернет зближує, реакція на будь-яку подію поступає практично негайно, а відстані зникають. Інтернет – магазини істотно зменшують витрати виробника, заощадивши на утриманні звичайного магазина, розширюють ринки збуту, так само як і розширює можливість покупця – купувати будь-який товар у будь-який час в будь-якій країні, в будь-якому місті, у будь-який час доби. Це дає Інтернет-магазинам перевагу перед звичайними магазинами. Цей момент є істотним під час переходу виробників із «звичайної» торгівлі на «електронну».
Інтернет – магазини, що пережили кризу, укріпили свої позиції на ринку, за рахунок скуповування менш вдалих конкурентів.
В Україні у сфері електронної комерції традиційно працюють фірми по наданню послуг доступу в Інтернет: web-портали, пошукові машини, служби web-пошти, нові Інтернет – агентства. Тут немає ні лідерів оффлайнового ринку, ні представництв крупних міжнародних Інтернет -компаній.
Традиційний ринок Інтернет – комерції зароджувався як ринок роздрібної торгівлі. Але поступово на ринку стали з'являєтися рішення, орієнтовані не на кінцевих споживачів, а на організації, так званий ринок B2b, або business-to-business.
Спочатку, на ринку пропонувалися продукти, пов'язані власне з організацією роздрібної торгівлі (готові Інтернет – магазини, послуги з реклами, впровадження Інтернет – торгівлі в традиційні бізнес – процеси і тому подібне). Але поступово через Інтернет почали продаватися рішення, безпосередньо з Інтернет не зв'язані (комерційне програмне забезпечення, послуги з автоматизації, оптова торгівля, брокерські послуги, і тому подібне).
З всього вище сказаного зрозуміла актуальність питання дослідження Інтернет-магазину.
Мета роботи. Проаналізувати специфіку діяльності Інтернет магазинів, їх відмінності від звичайних магазинів.
Новизна роботи. Застосування сучасних Internet технологій.
Завдання на курсову роботу:
Здійснити пошук інформації по тематиці курсової роботи та провести її аналіз та дослідження;
Ознайомитись з особливостями Інтернет-магазину, його позитивними та негативними якостями, та визначити їх класифікацію;
Розглянути існуючі Інтернет-магазини та вивчити їх принципи побудови та роботи;
Провести маркетингове дослідження діяльності інтернет-магазину.
Предметом дослідження є існуючі інтернет-магазини.
Обєктом дослідження є комерційна діяльність інтернет-магазину.
Курсова робота складається з трьох розділів та висновків.
 
1. Теоретичні основи електронної комерції
 
1.1 Інтернет-магазини та їх особливості
 
Інтернет – магазин (електронний магазин, онлайновий магазин) – це програмний комплекс, який дозволяє продавати товари чи послуги через мережу Інтернет та автоматизувати управління бізнес-процесами. Електронні магазини об'єднують елементи прямого маркетингу та традиційної торгівлі. Основними відмінностями Інтернет-магазину від традиційного є інтерактивність, велика кількість інформації та асортименту продукції і персоналізований підхід до кожного відвідувача. Найбільшим недоліком електронних магазинів є те, що не можна торкнутися товару та оцінити його візуально. Проте, цей недолік з успіхом компенсується великою кількістю інформації, яку не зможе надати продавець в традиційному магазині.
Електронна торгівля у віртуальному магазині ґрунтується на тій же структурі, що і традиційна торгівля.
 
Таблиця 1. 1.
Порівняльна характеристика традиційної і електронної торгівлі
Традиційний магазинІнтернет – магазин
Торговий залІнтернет – магазин
Ходьба покупця по торговому залу і огляд товарів на полицях магазинаПерегляд покупцем сторінок сервера
Особистий контакт покупця з продавцем (консультація) Консультація у продавця (при необхідності) по комп'ютерній мережі або по телефону
Вибір покупцем товаруВибір покупцем товару
Замовлення товаруЗамовлення товару через сервер
Виписка продавцем і вручення покупцеві рахунку на оплатуПересилка продавцем по комп'ютерних мережах покупцеві рахунку на оплату
Оплата покупцем рахунку на товар в касі магазина готівкою або банківською картоюОплата покупцем рахунку по якій-небудь системі електронних платежів (банківська карта, електронний чек, цифрові гроші, електронні гроші) 
 
Основними функціями електронного магазину є:
- надання якомога повнішої інформації про представлені товари та послуги;
- прийом та обробка замовлень;
- персоналізація відвідувачів;
- проведення платежів (за умови підключення до платіжної системи) ;
- збір та аналіз статистичної інформації.
Інтернет – магазин – це сайт, оснащений он-лайн-вітриною, що дозволяє приймати замовлення не тільки по телефону, але і через сайт на електронну пошту.
Інтернет – магазин дозволяє оформляти взаєморозрахунки з покупцями, як за готівку, так і за безготівковим розрахунком з можливістю роздруківки рахунку-фактури і вибором «з ПДВ» і «без ПДВ»
Інтернет-магазин також включає всі функції вирішення корпоративного сайту, що дозволяє в рамках цього рішення сумістити повноцінний корпоративний сайт з роздрібним або оптовим Інтернет-магазином.
Інтернет – магазин підійде для тих, хто хоче ефективно почати продажі, швидко і недорого організувавши он-лайн-вітрину з функцією замовлення товарів через Інтернет.
 
1.2 Класифікація Інтернет – магазинів
 
Класифікувати Інтернет-магазини можна по різних критеріях.
1. Класифікація по моделі бізнесу:
онлайновий магазин: поєднання оффлайнового бізнесу з онлайновим (коли Інтернет-магазин був створений на основі реальної торгової структури, що вже діяла).
2. По відношенню з постачальниками:
мають власний склад (наявність реальних товарних запасів)
працюють по договорах з постачальниками (відсутність значних власних запасів).
3. Класифікація по товарному асортименту – книги, аудіо, відеокасети, CD, DVD, комп'ютерна, побутова техніка, мобільні телефони.
Серед методів роздрібного продажу товарів в мережі можна виділити:
Інтернет-магазини (автоматичні магазини) ;
Web-вітрини;
торгові автомати.
Інтернет-вітрина – швидше це рекламний сервер. На вітрині викладають інформацію про товари, яку постійно оновлюють. Витрати на її створення та адміністрування можуть бути досить низькими, а практична користь такої вітрини очевидна. Але це ще не торгівля. Потенційний покупець, відвідавши вітрину, повинен подзвонити на фірму, сплатити товар, домовитися про доставку. Тому Інтернет-вітрина виправдана в тих випадках, коли покупця треба познайомити з складною продукцією, на вивчення якої в торговому залі у нього піде дуже багато часу.
Інтернет-вітрина може бути розміщена де завгодно – на власному сервері, на сервері провайдера, на сервері, що надає безкоштовні сторінки. Для роботи з вітриною досить мати підключення через телефонну лінію і мінімум навиків роботи з HTML.
Торговий автомат може не тільки виконувати функції вітрини, але і приймати замовлення і передавати їх менеджерові, тобто оформляти замовлення і виписувати рахунки на оплату без присутності покупця. Торговий автомат реально торгує і по співвідношенню витрат до результату найбільш переважний для тестових проектів з невеликим потоком покупців. Торговий автомат, так само як і Інтернет-вітрину, можна розмістити і на своєму сервері, і на сервері провайдера. Проте його створення і адміністрування вимагає навиків і певної кваліфікації.
Автоматичний магазин – ефективне і комплексне рішення в торговому бізнесі. Він не тільки виписує рахунки, але і відстежує замовлення, приймає електронні платежі і формує заявки на доставку товарів покупцям. Тут завдання менеджера – контролювати роботу системи, складну в обслуговуванні.
Оскільки автоматичний магазин повинен мати постійний зв'язок з інформаційною системою компанії, то розміщувати його краще або на корпоративному сервері в локальній мережі, або на видаленому сервері з каналом зв'язку, що постійно діє. Інтерактивні магазини можуть торгувати чим завгодно.
 
1.3 Переваги та недоліки Інтернет-магазинів
 
За останні роки практично повсюдного поширення набуло придбання будь-якої продукції в Інтернет-магазинах. Це дуже серйозний крок на шляху до прогресу, перш за все тому, що він дає людям можливість уникнути необхідності поїздок по стаціонарних торгових точках. Звичайно, прості магазини як існували раніше, так й існують зараз і вони завжди будуть в наявності, поки є люди, які отримують задоволення від «шопінга». Проте така можливість далеко не у всіх. Наприклад, більшість людей настільки зайнята своєю роботою і вирішенням якихось побутових проблем, що у них просто немає вільного часу на походи по салонах і магазинах. Але що ж робити, якщо будь-яку серйозну покупку, наприклад, комп'ютер все ж таки необхідно зробити? Скористатися послугою Інтернет-магазина. По-перше, це гарантія отримання дійсно якісного сертифікованого товару. По-друге, це шанс уникнути виснажливих пошуків. По-третє, можна заощадити, оскільки, найчастіше вартість товару в Інтернет-магазинах хоч трохи, але нижче звичайної. І, нарешті, по-четверте, можна знайти все, що завгодно, оскільки в Інтернеті можна придбати практично все. Так само не варто недооцінювати можливість безготівкового розрахунку, адже це дуже зручно, але на жаль, далеко не всі стаціонарні торгові точки, дають своїм покупцям такий шанс. Інтернет-магазин, дуже потрібна і важлива річ. Відповідно, якщо є попит, значить, буде і пропозиція. Чисельність будь-яких Інтернет-магазинів росте в мережі Інтернет з кожним днем. Це дуже вигідна можливість розширення власного бізнесу шляхом збільшення об'єму продажі.
Структура Інтернет-магазину небагато чим відрізняється від традиційного, але тільки на відміну від останнього діяти йому доводиться в жорсткіших умовах тому, що він позбавлений такої переваги звичайного магазина, як постійна аудиторія. Наявність постійних відвідувачів для Інтернет-магазинів дуже важлива, оскільки половина його покупок здійснюється «повторними» покупцями. Крім того, в Інтернет багато що визначає проста звичка користувача до того або іншого ресурсу. Відповідно, щоб утримати вже придбаних клієнтів і привернути нових, Інтернет-магазину необхідно сконцентрувати увагу на тих зручностях для покупця, які можливі при Інтернет-торгівлі.
Переваги Інтернет-магазинів
Найбільш очевидною перевагою електронної торгівлі є можливість «проходжуватися» по магазинах в Інтернет, не виходячи при цьому з будинку (рис 1. 3. 1.)
 
Рис. 1.3.1. Переваги Інтернет – магазинів
 
Які ж мотиви рухають людьми що визначають можливість зробити замовлення в магазині, не виходячи з будинку, як головна перевага Інтернет-торгівлі. Таким мотивом виявилося небажання витрачати час на відвідини звичайних магазинів, тобто економія часу.
Економія часу. У Інтернет можна вибирати і порівнювати характеристики товарів серед декількох магазинів, і дана процедура займає хвилини на відміну від утомливих походів по традиційних магазинах. Покупка необхідного товару через Інтернет економить такий вельми дорогий час. Інтернет-магазин доступний 24 години в добу, 7 днів в тиждень, 365 днів в році. Працює без свят і вихідних, черг там немає. Покупець може у будь-який час відірватися від вибору товару, якщо в даний момент у нього немає часу, і повернутися до вибору навіть через декілька діб (всі дані по вибраних позиціях залишаються в аккаунті користувача). Продовжити вибір можна у вільний час – на робочому місці або удома, увечері або вночі.
Низькі ціни. Більшість товарів в мережі Інтернет можна придбати за нижчу ціну, ніж в звичайному супермаркеті. Чим це обумовлено? По-перше, у Інтернет-магазині немає необхідності орендувати торгові площі, по-друге, відсутні витрати по охороні і змісту торгових залів, немає потреби витрачати гроші на найм і навчання продавців-консультантів, по-третє, не потрібно оплачувати послуги посередників.
Безкоштовна доставка (в більшості випадків). Після оформлення замовлення і передачі його в службу доставки, кур'єр безкоштовно привозить покупку додому або в офіс, в найкращий час. У покупців Інтернет – магазинів «не болить голова» з приводу отримання замовлення, їх не обтяжує сама думка про перетягання важких сумок від магазину до будинку.
Свобода вибору. У відвідувачів Інтернет – магазинів існує повна, нічим не обмежена свобода вибору. Сформована заявка поступає не на склад рядового роздрібного магазину, а на найбільший оптовий склад, де є величезний вибір товарів. У Інтернет – магазині можна ознайомитися з інструкціями по застосуванню і подивитися фотографії товарів, не покидаючи улюбленого крісла перед монітором комп'ютера. Звичайно, не можна ознайомитися з товаром «живцем», відчути його руками, але є можливість сходити в звичайний магазин, подивитися на уподобаний товар, ще раз зважити все «за і проти», й істотно заощадити значну суму грошей при покупці через Інтернет – магазин.
Психологічний комфорт. Відвідувачі Інтернет-магазинів не штовхаються в натовпі інших покупців, з нетерпінням чекаючи, коли підійде вільний менеджер. Там ніхто не докучає настирливими порадами і не примушує купити непотрібну річ. Відсутній будь-який тиск з боку продавця. Консультації з будь-якого питання, здійснюються через службу online підтримки: «Бажаєте замовити новинку, що ще не поступила на склад магазину? Залиште заявку і вас проінформують про надходження по електронній пошті».
Зручність оплати. Клієнти можуть вибрати найоптимальніший спосіб оплати вибраного товару: готівкою при доставці кур'єром, поштовий або банківський переказ, оплата кредитною картою або електронними грошима (Webmoney, та ін.). Вони можуть відмовитися від покупки, навіть не оплачуючи витрати при доставці.
Анонімність. Про покупки відвідувачів Інтернет – магазинів ніхто не дізнається, якщо тільки вони самі не захочуть поділитися цією інформацією. Тільки Інтернет – магазин гарантує повну анонімність покупця, адже реєструватися можна під будь-яким ім'ям.
Недоліки Інтернет-магазинів
Найбільш важливими перешкодами здійснення покупки в Інтернет – магазині виявився не достатньо добре налагоджений процес продажу товарів, куди входить (рис. 1. 3. 2.):
 
Рис. 1. 3. 2. Недоліки Інтернет – магазинів.
 
Недосконала система доставки. Покупці вимагають від Інтернет – магазинів швидкої і якісної доставки замовлень. Покупцям дуже зручно, коли покупки доставляють за вказаною адресою прямо на будинок або на роботу. Недосконалість системи доставки виражається в:
не дотриманні терміну доставки товару;
Часто саме швидкість доставки є визначальним чинником у вирішенні при виборі товару в Інтернет – магазині. Якщо товар потрібний терміново, то вибирається той магазин, який пропонує швидку доставку.
дорогій доставці товару;
Оперативність служби доставки багато в чому визначає «лице» магазину. Але поки, по визнанню співробітників Інтернет – магазинів, доставка товарів є одним з самих слабких місць компаній.
Незручна система оплати. Виявилось, що не раз відмовлялися від здійснення покупки тільки тому, що Інтернет – магазин не пропонував зручної для них форми оплати. Найпоширенішою формою оплати є оплата кур'єрові готівкою. Він же наголошується як найбезпечніший спосіб.
Найбільш економним способом оплати можна віднести передоплату банківським переказом.
Складна система замовлення. Складна система замовлення полягає в довгому і заплутаному процесі оформлення покупки. Покупцеві необхідно заповнити довгу і часто не зовсім зрозумілою форму, внаслідок чого витрачається багато часу в Інтернет, який не завжди дешево стоїть.
Також можна відзначити повільну швидкість завантаження деяких магазинів, що може послужити причиною відходу з магазину.
Нестабільний асортимент. Відповідно, отримати конкурентну перевагу зможе той магазин, який запропонує користувачам весь необхідний ним асортимент.
Крім того, нестабільний асортимент деяких магазинів, тобто коли після вибору товару і оформлення покупки виявлялося, що потрібного товару немає на складі або просто магазин так і не зв'язався з покупцем.
Необхідність реєстрації. Деякі магазини примушують покупця проходити дуже довгий покроковий процес реєстрації. Це відлякує потенційних покупців здійснювати покупки в даному магазині, особливо коли покупець цінує час, що витрачається ним.
Проблема віртуальності. Неможливість відчути і потримати товар, що купується (на картинці він може виглядати відмінно, але в реалі зовсім інакше).
Невиконання вибору замовлення. Можуть переплутати колір товару, модель, вигляд і так далі
Втрата замовлення. Рідко, але буває, замовлення взагалі втрачаються.
 
2. Організаційно-комерційна діяльність інтернет магазину
 
2.1 Структура побудови Інтернет-магазину
 
Вдалий Web-сайт – це надзвичайно ефективний інструмент торгівлі – він здатний захоплювати увагу аудиторії. Як і будь-який інший маркетинговий інструмент, заснований на принципі безпосереднього відгуку, перш за все він повинен заінтригувати відвідувача, а потім наштовхнути його на певні дії. Проте, багато хто ігнорує цю особливість головної сторінки, що часто приводить до того, що відвідувачі не затримуються на сайті надовго і покидають його, ледве зайшовши. Такі Web-сайти, що містять іноді величезну кількість корисних порад і статей, практично ніколи не досягають передбачуваного рівня відвідуваності, не говорячи вже про продажі.
Зробивши всього декілька змін, простий Web-сайт може перетворитися на надійніший і ефективніший інструмент. Важливо пам'ятати, що день за днем на потенційних клієнтів обрушується потік інформації і різних рекламних повідомлень, і що в плані завоювання їх уваги існує гранично жорстка конкуренція. Web-сайт, здатний привернути увагу і викликати цікавість, спонукає клієнтів не тільки проглянути сторінки, що залишилися, і зробити покупки, але і знову відвідати його через деякий час, а також рекомендувати своїм друзям і знайомим.
Типовий варіант Інтернет-магазину складається з наступних функціональних частин:
каталог товарів;
пошукова система;
призначена для користувача корзина;
реєстраційна форма;
форма відправки замовлення.
Каталог товарів. Каталог є складною і багаторівневою структурою даних, яка повинна простим і зрозумілим способом проводити впорядковування товарів. Найпростіше такий каталог представити у вигляді дерева об'єктів, верхній рівень якого складається із списку розділів. Розділи можуть містити підрозділи або посилання на конкретний товар і так далі Таке впорядковування просто необхідне для зручного і швидкого пошуку і замовлення товарів.
Пошукова система. Пошукова система є обов'язковим елементом динамічного каталогу і реалізується на стороні сервера. Не дивлячись на те, що каталог забезпечує впорядковування і угрупування даних, пошукова система дає користувачеві можливість швидкого пошуку інформації, що особливо важливе у тому випадку, коли каталог є достатньо розгалуженою структурою даних з великою кількістю розділів, підрозділів і товарів, користувач погано представляє в якому розділі може знаходитися товар, що цікавить його, і чи є він в каталозі взагалі. Пошукова система в деяких випадках дозволяє значно скоротити кількість переходів між сторінками каталогу для доступу до інформації.
Особливість реалізації пошуку в Інтернеті полягає в тому, що тут відбувається вибірка всіх записів, які задовольняють умовам запиту. У разі великої вибірки даних, виведення результатів пошуку здійснюється посторінковий для того, щоб відвідувачам не доводилося довго чекати завантаження всієї вибірки, яка може включати сотні, тисячі. Як правило, відвідувачі не проглядають всі сторінки вибірки, обмежуючись двома або трьома. Тому даний механізм пошуку у багатьох випадках працює украй поволі і неефективно. Проте він дозволяє здійснити вибірку однакових товарів від різних постачальників, порівняти їх параметри між собою і вибрати оптимальний варіант.
Корзина. Призначена для користувача корзина є деяким масивом даних, який служить для зберігання замовленого користувачем товару.
Реєстраційна форма. Служить для введення персональних даних користувачів. Надалі ця інформація використовується для їх ідентифікації між сеансами роботи з Інтернет-магазином. Дана інформація може зберігатися як на стороні сервера, так і на стороні клієнта.
Форма відправки замовлення. Форма відправки замовлення служить для введення контактної інформації замовника і відправки її і замовлення на електронний ящик організації.
Отже, що ж бачить користувач, що зайшов в магазин? По-перше, список товарів, що знаходяться на складі. Оскільки онлайновий «прилавок» як правило, прив'язаний до системи автоматизації будь-якого підприємства, то цей список містить ті ж вироби, що є у продажу, і в звичайних (не електронних) магазинах. Вміст складу представляється зазвичай у вигляді ієрархічної деревовидної структури, базовими елементами якої є групи товарів. Клацнувши мишею на групі, вона розгортається, відкриваючи список підгруп або конкретних виробів певного типу. Іноді покупець може подивитися картинку із зображенням товару і його характеристики, а також додати його в свій кошик.
Наповнивши кошик, клієнт віддає команду «Виконати замовлення» і вибирає зручну для нього форму оплати. Якщо він здійснює покупку в магазині вперше, то його зазвичай просять вказати деякі відомості про себе – ім'я, телефон, адреса та ін. Корпоративний покупець повідомляє назву підприємства, номер розрахункового рахунку, ім'я і телефон контактної особи. На цьому етапі покупцеві привласнюється певний ідентифікаційний код. Це робиться для того, щоб коли він зайде в магазин наступного разу, всю вказану вище інформацію можна буде не вводити – досить вказати свій код. Далі здійснюється розрахунок і безпосередня передача товару клієнтові.
Існують наступні способи доставки замовлення: кур'єрськими службами, звичайною поштою, або авіапоштою по Україні, країнам ближнього і дальнього зарубіжжя, само вивезенням й інші способи доставки.
 
2.2 Огляд існуючих Інтернет-магазинів
 
Інтернет – магазин «Наш формат»
 
Рис. 2.2.1 Інтернет-магазин «Наш формат»
 
Загальні правила. Взаємовідношення сторін регулюються Цивільним Кодексом України, законом України «Про захист прав споживачів» та іншими законодавчими актами, що діють на момент оформлення операції між сторонами. Через Інтернет-магазин здійснюється продаж споживачам мультимедійної, сувенірної та друкованої продукції, за посередництвом доступу до всесвітньої мережі Інтернет. Продавцем виступає фізична особа підприємець Смазалова Ольга Любомирівна. Замовлення через Інтернет магазин може здійснюватися цілодобово.
Каталог товарів. Весь асортимент, пропонованих товарів, представлений в каталозі. У ньому міститься повна, достовірна і доступна інформація, що характеризує пропонований товар, а саме: найменування, фірмове найменування, зображення, опис товару, можливість прослухати треки (стосовно звукових файлів, які викладені в скороченому вигляді для ознайомлення зі змістом товару), ціна товару та інше.
Розміщення замовлень. Можливість розміщувати замовлення в магазині цілодобово і без вихідних. Всі процедури обробки замовлень виконуються лише в межах електронного каталогу і мають переваги перед будь-якими іншими документами і засобами комунікації, що є у розпорядженні замовника. Інтернет-магазин і клієнт заявляють про свою згоду з даними правилами роботи, якщо інше не зафіксоване у письмовій формі.
Оформлення замовлення. Якщо вас зацікавив певний товар розміщений в інтернет-магазині необхідно оформити замовлення на придбання товару. Процедура замовлення та отримання товару виглядає наступним чином.
Замовлення на сайті, а саме:
вибираєте товар та оформляєте замовлення вказавши своє ім'я, поштову та електронну адреси.
перед остаточним підтвердженням замовлення перевірте вказану інформацію, телефон та ел. адресу для зв’язку.
після цього, в підтвердження вище переліченого необхідно підтвердити замовлення натиснувши кнопку в кінці сторінки листа.
Реєстрація. З метою спрощення процесу оформлення замовлення в Інтернет-магазині, пропонується зареєструватися (при умові сплати за замовлений товар за допомогою пластикової картки; всі поля є обов'язкові для реєстрації) або авторизуватися ввівши свій логін і пароль, якщо ви вже є зареєстрованим користувачем сайту nashformat. com. ua.
Пропонований для покупки товар ви знайдете, переглядаючи наш каталог. Щоб проглянути і замовити необхідний товар, досить вибрати потрібну категорію каталогу, а в ній – бажану під категорію. Ви формуєте замовлення, корегуючи при цьому необхідну кількість одиниць товару додаючи до кошика або віднімаючи той чи інший товар.
В разі відсутності замовленого товару, Інтернет-магазин nashformat. com. ua може повідомити про появу даного товару на складі на електронну адресу (якщо ви є зареєстрованим користувачем).
Гарантії адміністрації інтернет-магазину. Інтернет-магазин nashformat. com. ua надає послуги з продажу товарів на території України та за її межами. Кожен клієнт магазину має право вимагати якісного, точного і швидкого виконання замовлення.
Терміни та вартість доставки замовленого товару. Термін постачання узгоджується з замовником. Доставка по Україні та по Києву – здійснюється звичайною поштою. В Києві можна замовити товари з доставкою кур’єром та сплатити за них при отриманні.
Конфіденційність інформації користувача. Будь-яка інформація, отримана від клієнта, використовується виключно для внутрішніх цілей Інтернет-магазину nashformat. com. ua з кінцевою метою поліпшення обслуговування відвідувачів сайту. Ця інформація не передається третім особам, більш того, Інтернет-магазин nashformat. com. ua приймає всі необхідні заходи для захисту персональних даних.
Відповідальність Інтернет-магазину. Інтернет-магазин не тестує продукцію на предмет її сумісності з якими-небудь конкретними пристроями, системами і так далі, придатності її до роботи в яких-небудь специфічних умовах і так далі. Інтернет-магазин не відповідає за які-небудь збитки клієнта, прямі або непрямі. Розміри компенсації клієнтові з боку Інтернет-магазину nashformat. com. ua ні за яких обставин не можуть перевищувати вартості сплаченого товару.
Чи зможу я повернути неякісний товар? Якісний компакт диск можна повернути лише за умови, що його оригінальна упаковка не пошкоджена, тобто компакт-диск не було відкрито. Це загально прийнята практика, яка закріплена Постановою Кабінету Міністрів України №172-94-п (редакція від 13. 12. 2004). В іншому випадку нечесні покупці мали б змогу зробити копію компакт-диску, а потім повернути товар продавцю и вимагати назад свої гроші.
Спори. Всі можливі спори сторони вирішують за домовленістю, з дотриманням претензійного ладу. В разі неможливості врегулювання спірних питань шляхом переговорів, спірні питання розглядуються в Господарському суді м. Києва.
Форс-мажор. Інтернет-магазин звільняється від відповідальності за часткове або повне невиконання зобов'язань за договором, якщо це невиконання є наслідком обставин непереборної сили (пожежа, повінь, землетрус, військові дії, дії і нормативні вказівки державних органів), що мають обов'язкову силу для Інтернет-магазину nashformat. com. ua, які виникли після заключення договору, за умови, що дані обставини безпосередньо вплинули на виконання Компанією своїх обов’язків.
Інтернет -магазин Rozetka. ua
Інтернет -магазин Rozetka. ua ™ (додаток 1) на сьогоднішній день є найбільш популярним магазином електроніки і побутової техніки в Україні. А представництва компанії є у всіх областях України. Такого статусу вдалося досягти завдяки максимально широкому асортименту, розумній ціновій політиці і відмінному сервісу.
Завдання магазину полягає не тільки в тому, щоб просто продати потрібний товар, але і в тому, щоб інформувати і просвіщати покупця. Для цього знімаються відеоогляди найбільш «гарячих « новинок, готуються статті і новини. Озброївшись всебічною інформацією про цікавий пристрій і його головних конкурентів, клієнти можуть самостійно прийняти зважене рішення про покупку саме того товару, який потрібен.
Сайт магазину в середньому відвідує більше 800 000 відвідувачів в день, і це число продовжує зростати. Не зупиняючись на досягнутому, продовжують нарощувати обороти, прагнучи стати кращим в країні порталом про електроніку та побутову техніку – місцем, де клієнти зможуть вибрати і придбати будь-яку техніку – усвідомлено, недорого і зручно.
У номінації « За найбільший внесок у розвиток ринку роздрібних продажів « в 2007 р. переможцем став Владислав Чечоткін, керівник проекту Rozetка. ua
Крім того, Rozetka. ua є сертифікованим партнером провідних виробників портативної, фото- і відеотехніки, проекційного обладнання, комп'ютерних комплектуючих і програмного забезпечення. Наш високий рівень співпраці підтверджується не тільки широким асортиментом товарів на сайті, а й офіційним статусом роботи, дипломами та сертифікатами (додаток 2).
Головною метою і основним принципом у роботі є задоволеність клієнтів – як роздрібних покупців, так і організації. З деякими компаніями співпрацює вже понад 10 років.
Серед наших клієнтів магазину є:
Представництво ООН в Україні.
Агентство ООН з боротьби з СНІДом в Україні.
Представництво UNICEF в Україні.
Секретаріат Президента України.
Міністерство транспорту та зв'язку України.
ЗАТ АСНОВА холдинг.
ЗАТ Швидко – Україна.
Рекламний холдинг Відео Інтернешнл Київ.
Міжнародне рекламне агентство Adell Saatchi & Saatchi.
Міжнародне рекламне агентство Bates.
Міжнародне рекламне агентство Euro RSCG Kiev.
Рекламне агентство 141 Україна.
Рекламне агентство BrandAid.
Рекламне агентство Zenith Media Ukraine.
Компанія Медіа Лайт.
Компанія Сфера ТБ.
Телеканал ICTV.
Трасту Комерц Банк.
Фінансова компанія Парекс Кепітел Україна.
Прагнуть надати максимум корисної інформації про що продаються товари. Сайт Rozetka. ua забезпечений простими і ефективними інструментами підбору товарів за технічними характеристиками. Наприклад, у категорії «Ноутбуки « клієнти можуть задати сортування по 11 важливим параметрам.
Крім того, у є демонстраційний салон- магазин, де клієнти мюють змогу «вживу» оглянути і спробувати в дії обраний товар, або ж просто забрати своє замовлення.
Крім того, пропонується 100% сумісні супутні товари, аксесуари та витратні матеріали.
В магазині працюють професійні продавці та консультанти. У телефонному режимі або безпосередньо в магазині вони готові надати кваліфіковану технічну консультацію і відповісти на будь-які питання.
Всі товари у магазині продаються з доставкою.
Доставка в межах Києва здійснюється протягом одного дня. Доставка здійснюється без передоплати у всіх обласних центрах України. У цьому випадку клієнт отримує своє замовлення вже наступного дня. Будь-який з товарів клієнт може придбати в кредит навіть без першого внеску.
Є можливість оплатити замовлення декількома способами. Пропонується: готівкову оплату, безготівковий переказ.
Всі товари у магазині супроводжуються гарантією.
Підтвердженням гарантії служить фірмовий гарантійний талон.
Адміністрація та працівники піклується про свою репутацію, і тому свідомо не продають неофіційний або нелегальний товар без гарантії та сервісної підтримки в Україні. У кінцевому підсумку покупка продуктів сумнівного походження доставляє головний біль і для продавця, і для покупця.
Ціни в інтернет -магазині Rozetka. ua грунтуються на бажанні чесно продавати.
Якщо у клієнта велике замовлення, він може зв'язатися з працівниками і обговорити можливість надання оптових знижок.
Клієнти можуть познайомиться з магазином особисто і забрати своє замовлення в салоні -магазині за адресою: м. Київ, вулиця Ярославська, 57.
Асортимент сайту Rozetka. ua дуже широкий, і, на жаль, немає можливості розмістити його весь на прилавку. Тому, якщо клієнт хоче подивитися в нашому демонстраційному залі певний товар, необхідно заздалегідь узгодити свій візит по телефону.
Інтернет-магазин «Сайтег»
 
Рис. 2. 2. 2. Інтернет-магазин «Сайтег»
 
ТОВ «Сайтег» – це зареєстрована організація, об'єднуюча в собі професіоналів своєї справи. Така організація існує на законних підставах і несе відповідальність за свою роботу за заздалегідь підготовленим договором. ТОВ «Сайтег» надає послуги з модернізації комп'ютерної техніки. Гарантує найвищу якість і максимально доступні ціни. Варіанти конфігурацій можна вибрати автоматично (знаходяться під головним горизонтальним меню) або власноручно скласти конфігурацію. Замовлення доставляються в перебігу декількох робочих днів після підтвердження. У описі кожної конкретної моделі товару вказаний термін гарантійного обслуговування, яке забезпечується магазином або ж безпосередньо сервісними центрами виробників. Працездатність товарів перевіряється співробітниками. ТОВ «Сайтег» займається оптовим і роздрібним продажем комп'ютерів, що їх комплектують. Компанія успішно працює у різних напрямах, і це дозволяє ставити найнижчі ціни на продукцію світових брендів. ТОВ «Сайтег» пропонує широкий спектр послуг для споживачів комп'ютерного устаткування і офісної техніки. Нижче перерахований список послуг з сервісного обслуговування, які надає ТОВ «Сайтег»:
гарантійне і післягарантійне обслуговування, ремонт комп'ютерів всіх модифікацій;
ремонт відеоадаптерів і материнських плат;
ремонт мобільних комп'ютерів notebook всіх модифікацій;
проектування, прокладка і модернізація локальних мереж;
ремонт моніторів всіх видів;
обслуговування і ремонт всіх видів периферійних пристроїв – принтерів, сканерів, джойстиків, мультимедійних колонок і т. д. ;
гарантійний і післягарантійний ремонт модемів;
установка і настройка МІНІ-АТС;
ремонт джерел безперебійного живлення;
ремонт і обслуговування копіювальних апаратів;
ремонт акустики, DVD апаратури;
заправка копіювальних апаратів;
заправка і регенерація картриджів;
консультації по будь-яких спеціалізованих питаннях.
 
3. Маркетингове дослідження Інтернет-магазину
 
В процесі дослідження було поставлено одне з основних питань: «Чому покупці, що займаються шопінгом в Інтернет – магазинах, віддають перевагу їм над магазинами традиційним?».
Виявляється головною перевагою є істотна економія часу. Дві третини Інтернет – покупців (61%) дали саме таку відповідь. Кожен другий користувач Інтернету (51%) також сказав, що його спокушає доставка товару додому. Ще 47% відзначили, що в мережевих супермаркетах іноді можна знайти товар, якого не зустрінеш в традиційних магазинах. Трохи більше третина респондентів (37%) намагається економити, купуючи товари в мережі, оскільки ціни в Інтернет – магазинах нижчі.
Такі дані були отримані в рамках дослідження аудиторії Інтернет – магазинів, проведеного дослідницьким холдингом ROMIR Monitoring в першому кварталі поточного року. Всього було опитано 2426 покупців і відвідувачів сайтів Інтернет – магазинів у віці від 14 років і старше.
 
Діаграма 3. 1. Результати опитування користувачів Інтернету
 
Згідно з результатами дослідження, респонденти, які регулярно роблять покупки в Інтернет – магазинах, більшою мірою цінують цей вид шопінга із-за економії часу (71%), можливості замовлення доставки товару додому (63%), ширшого асортименту (51%) і конкурентність цін в порівнянні із звичайними магазинами (45%). Тоді як респонденти, які нічого не купують в Інтернет – магазинах, а просто відвідують їх сайти, цінують Інтернет – магазини за широту інформації, що надається про товар, – про це заявили 47% опитаних, що декілька вище, ніж по вибірці в цілому.
Дослідження також показало, що чинники економії часу і доставка товарів додому є більш значущими і привабливими, чим для респондентів з регіонів. На ці ж переваги Інтернет – магазинів перед традиційними декілька частіше указували користувачі Інтернету з високим рівнем доходу. А Інтернет – молодь до 24 років понад усе в мережевих магазинах цінує наявність в них товарів, які в інших магазинах не знайдеш.
В рамках дослідження респондентам також було запропоновано назвати недоліки Інтернет – магазинів. Були отримані наступні дані. Третина респондентів (36%) відповіли, що, не дивлячись на надання докладної інформації про товар, в Інтернет – магазині його не можна побачити в живу, ні відчути. Ще третина респондентів (31%) нарекли на трудності в доставці товарів додому. Причому декілька частіше, ніж по вибірці в цілому про це говорили Інтернет – покупці з регіонів. 17% респондентів відповіли, що не завжди можна знайти все, що необхідно – доводиться йти в звичайні магазини. А ще 13% відзначили, що процес покупки через Інтернет віднімає дуже багато часу. Покупці з регіонів також декілька частіше, говорили про цей недолік Інтернет – магазинів.
Інтернет-торгівля істотно відрізняється від звичайного торгового процесу і має свої особливості: у електронному магазині немає прямого спілкування покупця з продавцем. Відмінності між звичайною і Інтернет- торгівлею стосуються не тільки безпосередньо самого процесу продажу, але і всього того, що відбувається до і після нього. Перш за все це стосується процесу залучення покупця і дії на його рішення зробити покупку, а також зворотному зв'язку магазина з покупцем. Тому Інтернет – магазинам властиві відмінні від звичайних магазинів переваги та недоліки з погляду споживачів.
Відношення до покупок через Інтернет. Опитування в Інтернет показало, що в цілому більшість відвідувачів позитивно настроєна відносно здійснення покупок через Інтернет.
 
Діаграма 3.2. Відношення до покупок через Інтернет
 
При проведенні опитування з'ясували чому ж все-таки деякі люди часто не наважуються зробити покупку через Інтернет. Виявилось, що більшість тих людей, хто не замислювався про можливість придбання будь-якого товару через Інтернет, просто не знають про такий спосіб здійснення покупок.
Опитування через Інтернет показало, що важливою причиною низького інтересу користувачів до покупок через Інтернет є:
незвичність такої послуги (67% респондентів) ;
відсутність безпеки платежів (38% респондентів).
Для багатьох людей, навіть тих, хто знайомий з мережею Інтернет, електронні магазини – це ще екзотика, і необхідний час, щоб процес покупки через Інтернет став буденною справою. Упереджене відношення до онлайнових покупок існує в основному у тих, хто жодного разу не здійснював покупки через Інтернет, тому що їм важко уявити, як можна щось купити, не побачивши і не відчувши товар. Важливу роль тут грає моральна неготовність людей робити покупки через Інтернет й існує недовіра до мережі Інтернет як до чогось нового і незвіданого.
Інша причина небажання зв'язуватися з Інтернет – магазинами полягає в тому, що процес покупки відбувається анонімно, немає прямого спілкування між покупцем і продавцем, тому у разі якихось проблем, що виникли в процесі покупки або експлуатації товару, покупець не бачить гарантій того, що ці проблеми магазин зможе вирішити. Люди не наважуються купувати в електронних магазинах, напевно із-за стереотипів, що сформувалися у них, що їх неодмінно обдурять: не вишлють замовлений і оплачений товар.
Так, щоб потенційний покупець не сумнівався в тому, що у магазині існує після продажна підтримка, необхідно дати докладну інформацію про те, куди слід звертатися у разі виникнення якихось проблем або питань.
Як правило, якщо, зробивши покупку в Інтернет, покупець залишився задоволений отриманим товаром і послугами магазину, він стає постійним клієнтом цього магазину, тобто надалі він не шукає новий магазин, а відвідує той, в якому раніше вже був.
Також важливим чинником є формування запам’ятовуваного бренду, який забезпечуватиме високий рівень відвідуваності Інтернет-магазину, що запам'ятовується. Більшість споживачів відвідують Інтернет – магазини, назви яких вони пам'ятають (по рекламі, порадам знайомих).
Частота здійснення покупок через Інтернет. Частота покупок товарів через Інтернет безпосередньо пов'язана з тим асортиментом, який пропонують магазини, а також із специфікою товарів, які мають попит.
За даними сайту www. e-commerce. ru найбільший попит в Інтернет мають товари, споживчі якості яких не викликають сумніви або вже перевірені покупцем. До цієї категорії товарів відносяться книги, відео- і аудіо продукція, CD, DVD. По даним «Експерт РА» (www. raexpert. ru) на книги, відео і CD доводиться більше 78% всіх операцій, що укладаються. Відповідно товари, про якість яких можна судити тільки після покупки, мають менший попит. До таких товарів відносяться: одяг, дорога техніка, меблі, автомобілі, фрукти, швидкопсувні продукти і ювелірні прикраси, тобто це категорії товарів, які необхідно оцінювати при особистому контакті.
Результати опитування через Інтернет показують, що покупки типового користувача мережі здійснюються до 10 разів на рік або рідше, ніж раз на рік.
 
Діаграма 3. 3. Частота здійснення покупок через Інтернет.
 
Причинами такої низької частоти покупок є:
По-перше, особливості пропонованого магазинами асортименту товарів: мало хто із споживачів набуває книг, дисків, CD і DVD хоч би кожного тижня навіть в традиційних магазинах. Що стосується продуктів споживання, які купуються щодня, вони мають попит в Інтернет тільки в тих містах, де є представництво Інтернет-магазинів, оскільки такі товари повинні доставлятися в перебігу декількох годинників.
По-друге, активний розвиток електронної комерції стримується малою кількістю Інтернет – користувачів. Їх, у свою чергу, мало через відсутність інфраструктури (немає якісних телефонних ліній і провайдерів), немає поширеності суспільного Інтернету (у школах, університетах, Інтернет – кафе і так далі). Також стримує відсутність культури покупок через мережу (немодно, незрозуміло, невідомо, небезпечно) і мікроскопічні доходи (багато людей не можуть дозволити собі купити комп'ютер і підключитися до мережі).
По-третє, деяким гальмом в створенні позитивної думки про Інтернет – торгівлю є той факт, що рівень якості обслуговування в Інтернет – магазинах дуже різний. Тижневе очікування покупки в одному, може звести нанівець всі зусилля іншого магазина, що здійснює доставку протягом наступного дня після оформлення замовлення.
По-четверте, як з'ясувалося в ході опитування обмежувальними чинниками служать:
обмежений і дорогий Інтернет;
обмежені фінансові можливості.
Таким чином, для деяких користувачів мережі, які готові зробити покупку в Інтернет, перешкодою є недостатня платоспроможність.
 
Висновки
 
Інтернет – магазин (електронний магазин, онлайновий магазин) – це програмний комплекс, який дозволяє продавати товари чи послуги через мережу Інтернет та автоматизувати управління бізнес-процесами.
Електронна торгівля у віртуальному магазині ґрунтується на тій же структурі, що і традиційна торгівля.
Класифікують Інтернет-магазини по різних критеріях: по моделі бізнесу, по відношенню з постачальниками, по товарному асортименту, по методах роздрібного продажу товарів в мережі.
Інтернет-магазини мають свої як позитивні так і негативні сторони. До переваг відносять: економія часу, низькі ціни, безкоштовна доставка, свобода вибору, психологічний комфорт, зручність оплати, анонімність. До недоліків Інтернет-магазину відносять: недосконала система доставки, незручна система оплати, складна система замовлення, нестабільний асортимент, необхідність реєстрації, проблема віртуальності, невиконання вибору замовлення, втрата замовлення.
Типовий варіант Інтернет-магазину складається з наступних функціональних частин: каталог товарів, пошукова система, корзина, реєстраційна форма, форма відправки замовлення.
В рамках курсової роботи було досліджено існуючі Інтернет-магазини.
Найчастіше через інтернет в Україні продаються товари з роздрібної торгівлі, споживчі і косметичні товари і технології. При цьому найпопулярнішими покупками експерти називають одяг і аксесуари, дрібну побутову техніку і мобільні телефони. Збільшується також кількість онлайн-покупок авіаквитків і бронювання готелів через інтернет.
Про це свідчать результати дослідження, присвяченого поведінці користувачів під час покупки товарів в інтернет-магазинах.
Покупки у реальних магазинах українці здійснюють частіше, ніж придбання товарів онлайн, проте частка інтернет-покупок збільшується.
Крім того, збільшилася кількість користувачів, які використовують всесвітню мережу при покупці того або іншого товару. Як правило, стаціонарним інтернетом для пошуку даних про товар перед покупкою українці користуються частіше (88%), ніж мобільними пристроями, хоча їхня частка також збільшується (23% користувачів).
Українці шукають інформацію про товари з категорії технології у 89% випадків, 85% припадає на подорожі, 80% – на автотовари.
За даними дослідження, найчастіше українці звертаються до електронної пошти, соцмереж, а також шукають у мережі різний мультимедіа- і розважальний контент. Крім того, українські користувачі багато часу витрачають на свої захоплення і самоосвіту.
Українці витратили в інтернет-магазинах близько 2 млрд євро. про це повідомив глава Асоціації учасників електронного бізнесу Павло Сідельов, передає Сегодня.
Експерти асоціації обробили дані оплати банківськими картками, терміналами самообслуговування та платіжними системами і отримали розрахункову оцінку інтернет-витрат українців. За експертною оцінкою, обсяг інтернет-торгівлі в 2011 році в грошовому еквіваленті склав 1, 5-2 мільярда євро. Це більше на 30-50%, ніж у 2010 році, адже тоді був сильний спад. Швидше за все, ця цифра наближається до двох мільярдів або навіть суттєво перевищує цю суму.
Однак, оскільки 90% інтернет-магазинів (всього їх від 7 до 10 тисяч) приймають оплату готівкою, то підрахувати реальний обсяг торгівлі достатньо складно.
Але не всі інтернет-магазини мають офіси. В Україні можуть заборонити дистанційну торгівлю без наявності офісного приміщення, в якій здійснюється оформлення документів купівлі-продажу товарів. Така норма міститься у законопроекті «Про внутрішню торгівлю». «Суб'єкт торгової діяльності для здійснення дистанційної торгівлі повинен мати офісне приміщення, в якому здійснюється оформлення документів з купівлі-продажу товарів. Донесення до покупця інформації про товари і умови договору купівлі-продажу дистанційної торгівлі здійснюється суб'єктом господарювання за допомогою каталогів, буклетів, проспектів, засобів зв'язку, поштового зв'язку, телебачення, радіо, інформаційних мереж, зокрема, мережі Інтернет», – сказано у тексті документа. Законопроектом передбачається санкція за те, що дистанційна торгівля ведеться без офісного приміщення, у вигляді штрафу (сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 1700 грн.).
Крім того, інтернет-торговців зобов’яжуть надавати покупцям повну інформацію про свій бізнес, а саме відомості про найменування магазину, його місцезнаходження, дані про державну реєстрацію, та наявність патенту чи ліцензії.
Безграмотность власників торгових майданчиків в Мережі відштовхує покупців. Проведено дослідження про критерії довіри до інтернет-магазинів. Встановлено, що приваблює покупців, а що гарантовано їх відлякує. При цьому деякі висновки виглядають воістину парадоксальними. Наприклад, занадто низька ціна на товар може відбити охоту його купувати. Соціальний психолог Тетяна Нікітіна, проаналізувала активність користувачів послуг інтернет-магазинів, і в тому числі тих людей, які роблять замовлення через Інтернет за допомогою банківських карт. Виявилося, що наявність граматичних помилок на сайтах позначається дуже незвичайним чином на споживачах. За словами дослідника, як правило, якщо на сторінці інтернет-магазину спостерігаються такого роду помилки, то це пов'язане і з іншими «косяками», проявом загального непрофесіоналізму розробників або власників. Коли користувач бачить, що якесь слово написано з помилкою, це його насторожує, він очікує іншого підступу і звичайно його знаходить. В результаті людина відмовляється від покупки в цьому інтернет-магазині, переходячи до іншого сайту. «Слід приділяти максимальну увагу саме тексту. Ми розглядали питання довіри, і в спілкуванні між собою люди користуються невербальними даними – є можливість вважати інформацію про людину з його зовнішності, манер і т. п. В Інтернеті таке не вийде – є лише візуальна інформація, тобто оформлення і текст. Це основне, що дає уявлення про продукт, про компанії-продавця, і на це буде спиратися споживач, здійснюючи свій вибір», – міркує психолог.
Між тим в роботі call-центру найбільш критичною проблемою є ситуації, коли покупець занадто довго додзвонюється- ніхто не бере трубку, дзвінок зривається та інше. Користувач може злякатися, що потім він не зможе додзвонитися, якщо у нього виникнуть проблеми з товаром, він не зуміє його обміняти, або захоче змінити щось в своїй покупці, видалити або додати елементи у віртуальній кошику. У США люди традиційно роблять замовлення через сайт і дзвонять в інтернет-магазини тільки при виникненні надзвичайних ситуацій. Крім того, на рівень довіри впливає вказівка на сайті достовірної контактної адреси, яку користувач зможе перевірити. Якщо компанія пропонує відвідувачу залишити свої контакти, за якими користувачеві перешлють, наприклад, прайс, то це призводить до формування недовіри.
На лояльність покупця до інтернет-магазину впливають також рекомендації знайомих і відгуки в Мережі. При цьому одні люди схильні довіряти більше першим, інші – другим, треті покладаються на закриті форуми. До того ж рівень довіри до платіжних систем відіграє одну з найважливіших ролей у формуванні відношення до сайту. Людина може довіряти інтернет-магазину, але в той же час не робити покупок, тому що не довіряє платіжній системі. Покупці, які використовують особисті кредитки, відносяться до вибору магазинів у Мережі більш ретельно.
До речі, згідно з дослідженням, занадто низька ціна на товар може виглядати підозрілою і формувати у відвідувача недовіру. Набагато краще, коли ціна адекватна для товару і, зрозуміло, не завищена.
Цікаво, що подібне дослідження проводили і сінгапурські психологи. Вони з'ясували, що сайти, в оформленні яких використовуються пастельні колірні тони, загальноприйняті шрифти, з'являються спливаючі підказки і при цьому відсутні орфографічні помилки, викликають високу довіру у користувачів. У той же час люди, за їх даними, не схильні здійснювати покупки в інтернет-магазині, де, приміром, присутні непрацюючі посилання, – яким би привабливим не був дизайн сайту.
Пестпективами розвитку інтернет магазинів в Україні є:
1. Подальша заміна паперової форми п одання інформації електронною і створенняглобальної системи передавання інформації (на основі Інтернету).
2. Розвиток електронної комерції збільшує податкову конкуренцію між країнами. Усуваючи залежність від географічного місцеположення, електронна комерція дозволяє компаніям свободу вибору юрисдикції, а відповідно, і «податкового клімату». Законодавчі органи багатьох країн змінюють податкові умови для залучення зарубіжних інвестицій і реєстрації приватних компаній саме на їх території. Поступово умови взаємодії бізнесу з державою в різних країнах уніфікуються.
3. У самий найближчий час можуть суттєво змінитися принципи роботи банерообмінних мереж, ці зміни спричинять за собою зміни у структурі банерної реклами. Зі збільшенням швидкостей передавання інформації у банернообмінних мереж з'явиться можливість аналізу змісту веб-сторінки перед розміщенням на ній банеру. На даний час часто черговий банер для показу обирається випадково, незалежно від контексту веб-сторінки йінтересів користувачів.
Можливість заздалегідь проаналізувати вміст веб-сторінки дозволить розміщувати рекламу адресно, затемоюсторінки, що проглядається. Якщо ця можливість буде доповнена використанням профайлінгу у частині аналізу серфінгу відвідувача, то у банерній рекламі з'явиться новий могутній інструмент урахування інтересів користувача. Поява такого інструменту змінить існуючі методи таргетингу і зробить непотрібним створення спеціалізованих, тематичних банерообмінних мереж (тематичний таргетинг можна буде здійснювати в рамкахуніверсальної банерообмінноїмережі).
4. Інший важливий напрям розвитку систем Інтернет-комерції – удосконалення інфраструктури доступу в Інтернет. Телефонні лінії, за допомогою яких рядовий користувач підключається до Інтернету, забезпечують низьку якість зв'язку, що відбивається на швидкості передавання інформації. Крім того, зв'язок телефонноюлінієюмає той недолік, що на весь час роботи з Інтернетом користувач відключається від звичайноготелефонного зв'язку.
5. Протягом найближчих років підприємства почнуть змінювати ПЗ, використовуване для ведення бізнесу, і ці зміни призведуть до того, що Інтернет стане основою всіх бізнес-процесів. Веб-орієнтовані методи роботи підтримуватимуться виробниками ПЗ й індустріальними групами, що визначають стандарти і технології, за допомогою яких програми обмінюються інформацією. Більшість компаній перейдуть на використання веб-служб.
6. Окремий напрям, що обіцяє великі перспективи зростання, -створення віртуальних підприємств. Технології електронної комерції дозволяють їм забезпечувати вищий, ніж у традиційному секторі економіки, рівень конкурентоспроможності. Це стає можливим через низькі витрати організації виробництва, високуадаптаціюдо кон'юнктури ринку і можливостіпостійного технологічного удосконалення, заснованого не на капіталомісткій заміні обладнання і перенавчанні персоналу, а на перебудові виробничих зв'язків і залученнінових членів віртуального підприємства.
7. Завдяки розвитку ІТ вперше в історії людства з'явилася технічна можливістьякнайповнішого урахування демократичних принципів в організації суспільного устрою, зокрема принципів корпоративного соціалізму. Технології електронного уряду дозволяють скоротити до мінімуму державний апарат і можливості чиновницького свавілля, підвищити ефективність функціонування державних органів і забезпечити великий простір для підприємницької ініціативи в економіці. З'являєтьсяможливістьреалізації теоретичних положеньнеокласичної школи в економічній сфері (М. Фрідман, І. Фішер, Р. Солоу).
8. Подальший розвиток технологій електронного уряду пов'язаний інтеграцією їх з геоінформаційнимисистемами. Розвиток ІТ призводить до змін у характері суспільного виробництва, розподілу, обміну і споживання. Основні технологічні фактори, що викликають ці зміни: – розвиток індустрії мобільного зв'язку і кишенькових комп'ютерів дозволяє користувачу завжди бути на зв'язку (он-лайн), отримувати будь-яку інформацію і здійснювати фінансові розрахунки в електронній формі;
поява високошвидкісних мереж передавання інформації дозволяє значно збільшити обсяги передаваної інформації, використовувати переваги мультимедіа-технології, вбудовувати в кишенькові комп'ютери відеокамери для відеоконференцій і т. д. ;
створення інтелектуальної побутової техніки, що підключається до Інтернету, дозволяє дистанційне керування побутовими приладами, їх програмування. Все це призводить до появи «інтелектуальних будинків» іофісів, інтегруючих систем управління комп'ютерами, телефонами і радіо- і телеприймачі, охоронною сигналізацією, домофонами, телефонами, приладами
контролю енерго-, водо- і газоспоживання, кондиціонерами, системами освітлення, опалювання й вентиляції;
електронні системи навігації вже сьогодні дозволяють визначити географічне положення, скласти найкоротший шлях до потрібного пункту,
отримати інформацію про найближчі магазини, театри, ресторани, готелі й т. п.
Наступний крок – можливість інтерактивного замовлення, наприклад, замовлення послуг або покупка товару;
- розвиток електронних систем розпізнавання мови робить можливим вербальне спілкування з комп'ютером, ця технологія, доповнена технологією розпізнавання графічних образів, здатна дати новий поштовх у розвитку виробництва, розподілу, обміну і споживаннясуспільногопродукту;
-розвиток робототехніки дозволить використовувати ІТне тількиу сфері зберігання й оброблення інформації, але і в організації фізичних процесів (складських робіт, комплектування замовлень, виробництва, організації доставляння, навантажувально-розвантажувальних операцій) ;
- електронні системи взаєморозрахунків вже зараз дозволяють за лічені секунди здійснити фінансові операції між контрагентами, що знаходяться в різних частинах земної кулі. Найближчим часом відбудеться повсюдний перехід до їх використання.
 
Список використаних джерел
 
Господарський кодекс.
Цивільний кодекс.
Закон України «Про захист прав споживачів» (зі змінами та доповненням)
Закон України «Про захист від недобросовісної конкуренції» (зі змінами та доповненням)
Апопій В. В. Комерційна діяльність на ринку товарів та послуг: підруч. / В. В. Апопій, Я. А. Гончарук. – К. 6 НМЦ «Укоопосвіта», 2008. – 458.
Апопій В. В. Організація торгівлі: підруч. / В. В. Апопій, І. П. Міщук. -К. Центр учбової літератури, 2008. – 632 с.
Виноградська А. М. Технологія комерційного підприємництва: навчальний посібник. – К. : Центр навчальної літератури, 2006. – 780 с.
8. Кобелев О. Актуальные проблемы электронной коммерции Украины //
Маркетинг. – 2010. – N 4. – С. 3-15.
9. Кузнецов А. Электронные рынки и конкуренция //Вопр. экономики. – 2004. – N 2. – С. 72-81.
10. Тардаскіна Т. М. Електронна комерція: Навчальний посібник / Тардаскіна Т. М., Стрельчук Є. М., Терешко Ю. В. -Одеса: ОНАЗ ім. О. С. Попова, 2011. -244с.
11. Шалева О. І. Електронна комерція. Навч. посіб. – К. : Центр учбової літератури, 2011. – 216 с.
12. http: //rozetka. com. ua/about/
13. www. nashformat. com. ua
14. www. technomir. zp. ua
15. www. yarst-dodomu. com. ua/index. php
16. www. syteg. net
Фото Капча