Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Практичні можливості використання програми CORELDRAW

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
36
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
Вступ
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕДАКТОРА CORELDRAW
1.1 Характеристика можливостей програми та інтерфейсу
1.2 Основні технологічні можливості програми
1.3 Робота з текстом
1.4 Робота з растровими зображеннями
ІІ. ПРАКТИЧНІ МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПРОГРАМИ CORELDRAW
Висновки
Список використаних джерел
 
Вступ
 
Актуальність теми. Робота з комп'ютерною графікою – один з найпопулярніших напрямків використання персонального комп'ютера, без неї не обходиться жодна сучасна мультимедійна програма. Необхідність широкого використання графічних програмних засобів стала особливо відчутної у зв'язку з розвитком Інтернету.
Потреба в розробці привабливих web-сторінок у багато разів перевищує можливості художників і дизайнерів, яким можна було б доручити цю роботу. У зв'язку з цим сучасні графічні засоби розробляються з таким розрахунком, щоб не лише дати зручні інструменти професійним художникам і дизайнерам, але й надати можливість для продуктивної роботи тим, хто не має необхідних професійних навичок і вроджених здібностей до художньої творчості.
На ринку професійних графічних програм традиційно лідирували три компанії – Adobe, Corel і MetaCreations, однак остання пішла зі сцени в 2000 році, у той час як два інших потужних конкуренти лише усталили свої позиції, випусскаючи все нові версії своїх популярних програм.
CorelDraw – професійний пакет для створення векторних ілюстрацій з можливостями редагування тексту, макетування і підготовки Інтернет-публікацій (з багатомовною підтримкою).
Програми векторної або, по-іншому, контурної графіки працюють із об'єктами, які можуть бути створені на основі кривих і геометричних фігур і збережені в пам'яті комп'ютера у вигляді описів контурів. Це різні схеми, логотипи, піктограми, малюнки, текстові об'єкти. Ними користуються як художники і дизайнери, так і люди інших професій при підготовці файлів технічної документації, описі схем, планів, креслень, оформленні курсових і дипломних робіт і т. д. Саме можливість сьогодні використання подібних програм майже будь-яким користувачем і робить проблему оволодіння основними навчиками роботи з пакетом CorelDraw особливо актуальною.
Об'єкт дослідження – графічний редактор векторної графіки CorelDraw.
Предмет дослідження – технологічні можливості програми.
Мета роботи – вивчення технологічних можливостей графічного редактора векторної графіки CorelDraw.
Відповідно до мети, об’єкта і предмета дослідження слід поставити наступні завдання:
Методи дослідження. Для вирішення поставлених у роботі завдань використовувалися метод аналізу фахової літератури і практичне опрацювання набутих знань і вмінь.
Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків, загальний об’єм роботи складає 45 аркушів.
 
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕДАКТОРА CORELDRAW
 
1.1 Характеристика можливостей програми та інтерфейсу
 
CorelDraw призначений для роботи з векторною графікою і є безсумнівним лідером серед подібних програм. Популярність CorelDraw пояснюється великим набором засобів створення і редагування графічних образів, зручним інтерфейсом і високою якістю одержуваних зображень. З його допомогою можна створювати як прості контурні малюнки, так і ефектні ілюстрації з вражаючими уяву переходами кольорів і ефектами. CorelDraw є унікальним засобом, оскільки володіє як інтуїтивністю, зрозумілістю, універсальністю, так і привабливістю інтерфейсу, що робить його доступним і затребуваним для користувачів-непрофесіоналів різного віку і професій. З іншого боку, цей редактор дуже потужний, у нього включений весь набір професійних функцій, реалізованих на високому програмному рівні, що робить його однією з основних програм, які використовуються професіоналами в більшості видавництв, друкарень і фірм, які займаються додрукарською підготовкою. Ця програма доступна для всіх користувачів, для неї існує багато російськомовної перекладеної літератури.
Основним поняттям у редакторі є поняття об'єкта. Векторним об'єктом називається елемент зображення: пряма, крива, коло, прямокутник і т. д. За допомогою комбінації декількох об'єктів можна створювати групи об'єктів або новий складний єдиний об'єкт, виконавши операцію групування. Незалежно від зовнішнього вигляду будь-який векторний об'єкт має ряд загальних характеристик. Область всередині замкнутого об'єкта можна залити одним кольором, їх сумішшю або візерунком. У замкнутого об'єкта не може бути різних заливок або сполучних ліній різної товщини і кольору.
Редактор CorelDraw дозволяє вставляти растрові малюнки в документ. При цьому кожен растровий малюнок є окремим об'єктом і його можна редагувати незалежно від інших об'єктів. Хоча CorelDraw призначений для обробки векторної графіки, він має у своєму розпорядженні потужні засоби для роботи з растровими малюнками, причому вони не гірші, ніж у багатьох редакторів растрової графіки.
Дана програма також має засоби для роботи з текстом. Завдяки безлічі видів форматування фігурного і простого тексту як об'єкта, прямо в редакторі можна створювати малюнки з текстовим супроводом. При цьому фігурний текст дозволяє виконувати над ним операції, властиві векторним об'єктам.
CorelDraw має стандартний інтерфейс, характерний для всіх програм, які працюють під управлінням MS Windows. У той же час на екрані присутній ряд елементів, характерних лише для графічних програм.
 
Рис. 1. Інтерефейс програмного пакету CorelDraw X3
 
На екрані при запуску програми відображаються два вікна: вікно самої програми і вікно документа. При роботі з програмою можна одночасно працювати з декількома вікнами документів. У верхній частині вікна програми перебуває основне меню програми. Працюють з ним так само, як і в інших програмах.
Для альтернативного виконання команди можна використати комбінацію клавіш.
Фото Капча