Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Розробка інноваційного туристичного продукту туристичним підприємством

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
34
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
Вступ
Розділ І. Характеристика діяльності туристичного підприємства
1.1 Загальна характеристика туристичного підприємства
1.2 Організаційні основи діяльності туристичного підприємства
Висновки до розділу 1
Розділ ІІ. Розробка інноваційного туристичного продукту туристичним підприємством
2.1 Оцінка туристичних можливостей території (регіону, туристичного центру)
2.2 Форма туру та схема маршруту
2.3 Пакет послуг
2.4 Програма туру
2.5 Організаційно-технічне забезпечення туру
2.6 Економічне обґрунтування розробленого туру
2.7 Конкурентні переваги туру
Висновки до розділу 2
Розділ III. Просування нового туристичного продукту
3.1 Позиціонування та просування нового туру
3.2 Рекламно-інформаційна підтримка
Висновки до розділу 3
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
 
Вступ
 
Ви́лкове – це мальовниче містечко, розташоване в українській частині дельти Дунаю, на крайньому південному заході України, в Кілійському районі Одеської області. Це останній населений пункт на узбережжі Дунаю перед його впаданням в Чорне море.
Місто було засновано в 1746 року і мало назву Посад Липованське. http: //uk. wikipedia. org/wiki/% D0% A4% D0% B0% D0% B9% D0% BB: % D0% 9C% D1% 96% D1% 81% D1% 82% D0% BE_% D0% 92% D0% B8% D0% BB% D0% BA% D0% BE% D0% B2% D0% B5. jpg
Це місто також відоме під назвою «Українська Венеція» завдяки численним каналам. Жителі міста називають канали єриками, які прориті вздовж вулиць цього дивовижного містечка. Тому човен тут є звичайнішим засобом пересування, як у будь – якому іншому місті автомобіль. Місто налічує близько одинадцять тисяч мешканців.
В місті діють всього на всього три церкви. Дві з яких належать старообрядцям, а решта належить Українській Православній Церкві Московського патріархату. http: //uk. wikipedia. org/wiki/% D0% A4% D0% B0% D0% B9% D0% BB: 51-223-0003_Vylkove. jpgСторовірська церква Св. Миколая одна із церков, можна сказати одна з найвідоміших.
З огляду на те, що Вилкове розташоване посеред боліт дельти Дунаю, тому тут немає можливості вирощувати зернові культури та займатися сільським господарством. Єдиним прибутком для місцевих жителів є рибальство. Окрім цього Вилкове відоме як місце виноградарства та вирощування полуниці.
Також у Вилковому розташована адміністрація Українського Дунайського біосферного заповідника, чия територія охоплює острови дельти вгору та вниз за течією Дунаю, плавні на північ від Дунаю, озера дельти та двокілометрову смугу морської акваторії вздовж узбережжя.
Поблизу міста створено ботанічний заказник місцевого значення Ліски.
Таке відоме місто навіть згадували і в літературі. Цікаві описи міста залишили такі письменники як: Булат Окуджава та Валерій Попов. У місті навіть тривалий час мешкала й учителювала відома письменниця Ольга Накко. І тут народився румунський та радянський письменник Ілля Константиновський.
Дана робота має дуже велике наукове та практичне значення. Практичним значенням даної курсової роботі є відкриття нового бачення на вже всім відоме. Розробка нового родієвого туру дає новий поштовх на розширення та вдосконалення туризму в цій області. Щодо наукового значення розробки туру – це пізнання людьми історії своєї Батьківщини та її традицій.
В цій курсовій роботі об'єктом обрали Одеський регіон. Регіон взагалі то більш відомий, як курортний і промисловий центр. Це одне з найулюбленіших туристами місць в Україні і в цьому немає нічого дивного. Вдень ви можете ніжитися в променях теплого південного сонця і купатися в ласкавому Чорному морі. Кількість пам'яток не злічити на пальцях однієї руки: Привоз і Дерибасівська, Одеський Театр опери і балету (другий за красою в Європі). Приморський бульвар і Напівкругла площа (1826-1829г.) з пам'ятником Рішелье. Палаци Воронцова, Наришкіної, Потоцького. Успенський монастир (1824 р.) і Духовна семінарія.. Одеський Морський Порт (найбільший на Чорному морі) – і це далеко не весь список. Для маленьких і непосидючих відкриває свої двері Одеський дельфінарій.
ОДЕСА – дійсно перлина Причорноморського узбережжя. Вона вабить своєю красою. Ви не пошкодуєте, якщо відвідаєте місто-гумористів і поринете в його таємниці. А побачити Одесу варто, тому що це одне з найбагатших на визначні пам'ятки місто.
Все. що ви можете побачити в Одесі, безумовно, стало символом цього міста
Якщо ви втомилися від споглядзння пам'ятників, то лзскаво просимо в Одеський Ботанічний сад, в якому ви не тільки відпочинете душею й тілом, зле й побачите фактично перший парк степової частини України. За двохсотлітню історію саду з усього світу назбиралася величезна колекція найрізноманітніших рослин.
Якщо ви думаєте, що всі визначні місця знаходяться тільки в Одесі, то варто вам виїхати за межі міста і ви переконаєтесь в зворотньому. Адже лише в 13 км від цетру міста знаходиться курорт Куяльник – один з найдавніших на Україні. Лікувальна грязь, якз є чи не світовим етзлоном. ось вже більше ніж століття допомагає людям в зміцненні здоров'я.
Якщо ви думаєте, що всі визначні місця знаходяться тільки в Одесі, то варто вам виїхати за межі міста і ви переконаєтесь в зворотньому. Адже лише в 13 км від цетру міста знаходиться курорт Куяльник – один з найдавніших на Україні. Лікувальна грязь, якз є чи не світовим етзлоном. ось вже більше ніж століття допомагає людям в зміцненні здоров'я.
Якщо ви втомилися від споглядзння пам'ятників, то ласкаво просимо в Одеський Ботанічний сад, в якому ви не тільки відпочинете душею й тілом, але й побачите фактично перший парк степової частини України. За двохсотлітню історію саду з усього світу назбиралася величезна колекція найрізноманітніших рослин.
Всі визначні місця знаходяться не тільки в Одесі, тому варто вам виїхати за межі міста і ви переконаєтесь в зворотньому. Адже лише в 13 км від цетру міста знаходиться курорт Куяльник – один з найдавніших на Україні. Лікувальна грязь, яка є чи не світовим еталоном. ось вже більше ніж століття допомагає людям в зміцненні здоров'я.
А якщо ви втомилися від споглядзння пам'ятників, то ласкаво просимо в Одеський Ботанічний сад, в якому ви не тільки відпочинете душею й тілом, але й побачите фактично перший парк степової частини України. За двохсотлітню історію саду з усього світу назбиралася величезна колекція найрізноманітніших рослин.
Тому метою роботи є розробка родієвого, пізнавального туру для залучення вітчизняних та іноземних туристів для відвідування даного регіону, що у подальшому стане поштовхом для розвитку туризму у цьому регіоні.
Структура курсової роботи
Курсова робота складається з вступу, чотирьох розділів, висновку та додатків.
У першому розділі надана загальна характеристика туристського підприємства.
У другому розділі розглянута розробка нового туристичного продукту.
У третьому розділі визначені особливості технологій в процесі реалізації за різними каналами збуту розробленого туру з оформленням відповідної технологічної документації.
Висновки – завершують курсову роботу. У стислій формі викладено основні положення, а також рекомендації та пропозиції наукового та практичного характеру, щодо подальшого вдосконалення досліджуваного напряму.
У списку використаної літератури надані джерела, які використовувались при створенні курсової роботи.
В додатках представлена документація туристичної фірми та туру.
 
РОЗДІЛ 1. ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ ТУРИСТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
 
1.1 Загальна характеристика туристичного підприємства
 
Туроператор України «Анга Тревел». Офіс № 211 знаходиться в місті Києві, за адресою: Володимирська, 69 (м. Площадь Л. Толстого).
 Контактні телефони: (044) 383-32-78, (044) 383 40 04, термінова лінія (044) 287 32 22, (068) 943 49 42
E – mail: anga12@i. ua
Сайт: angatravel. com. ua Ліцензія: АВ № 505892
Власником підприємства є громадянин України: Ігор Миколайович Остроушенко.
Туроператор України «Анга Тревел» – це команда молодих та амбіційних професіоналів в сфері туризму України та інших країн світу.
В компанії дуже щиро люблять і шанують свою Батьківщину Україну – і тому в першу чергу вони є Українським туроператором. Створюють, підтримують та розвивають туристичні регіони України. Налагоджують відносини з новоствореними готелями, музеями та розважальними центрами. Працюють як з громадянами так і з гостями країни! Всі працівники фірми вільно володіють українською, російською та англійською мовами. Поважають та цінують час та увагу своїх клієнтів і партнерів!
Україна – це велика країна у всіх розуміннях цього слова!
Вона зберігає в собі багато унікальних місць та подій – це своєрідний таємничий острів посеред «Європи», країна – музей, країна – пригода, країна – таємниця.
Туристичний оператор «АНГА ТРЕВЕЛ» пропонує:
1. Екскурсії по Києву. Тури по Києву та Київській області
2. Тури по Україні (одноденні, дводенні, багатоденні)
3. Тури вихідного дня по Україні
4. Комплексне корпоративне обслуговування для профкомів та організованих груп
5. Тури на травневі свята
6. Гірськолижні тури по Україні
7. Святкові тури та подійні заходи
8. Дитячий відпочинок та дитячі табори в Україні
9. Проживання в готелях, санаторіях, пансіонатах України
10. Діловий туризм в Україні: трансфери, зустріч в Борисполі, готелі, організація відвідування виставок та тренінгів, надання конференц залу в центрі міста, організація екскурсій та презентацій, надання гіда і перекладача.
Сильні сторони компанії:
- Великий та надійний транспортний підрозділ
- Штат екскурсоводів та гідів (мають змогу проводити екскурсії різними мовами), як по Києву так і по всій Україні
- Представництво в місті Ужгород
- Представництво в місті Львів
- Офіс в центрі Києва (вул. Володимирська)
- Плідна співпраця з новими готелями та провідними готельними мережами України (як у Києві та і в усій Україні)
- Індивідуальне та детальне припрацювання маршрутів
- Позитивний досвід обслуговування великих корпоративних клієнтів (Київтрансгаз, Укренерго, Укрекоресурс, Укртелеком, Мері Кей, Національний банк України, Амвей Україна, Конституційний суд України, КНУ ім. Т. Г. Шевченко, Гімназія Столиця, Ліцей Сяйво, КМДА України, Дельта Банк, Інститут Амосова, Альфа Банк, Дельта Банк, ІНГО Україна, Тойота Україна, Національна Радіокомпанія України, ТОВ Рууккі Україна, Canon Ukraine та інші.)
Соціальні та галузеві проекти «АНГА ТРЕВЕЛ»:
2010
Організація міжнародного благодійного заходу – LIONS GAMES (за підтримки міжнародної благодійної організації КЛУБ ЛЕВІВ «LIONS CLUB»)
Організаційна підтримка всеукраїнського спортивного заходу по змаганню на ДРАГОН БОТАХ (за підтримки Київської обласної федерації по греблі на лодках «Дракон»).
2011 – 2013
Спонсорська та партнерська підтримка всеукраїнського туристичного заходу «REST &WORK» Туристичний пікнік (за підтримки газети ЕДЕМ В ОТПУСК та компанії МЕДІА ГРУПП)
2012
Туристичний оператор АНГА ТРЕВЕЛ приймав участь у міжнародній туристичній виставці UITT 2012 «Україна – подорожі та туризм»
Результатом плідної роботи та продуктивної професійної діяльності стало надходження ще одного вельми гідного уваги проекту. Команда компанії реалізувала ще один успішний проект – школа навчання англійської мови АНГА СКУЛ.
 
1.2 Організаційні основи діяльності туристичного підприємства
 
Структурна схема управління «АНГА ТРЕВЕЛ»
Керівництво:
Директор (Автобусні тури в Европу. Контроль якості обслуговування клієнтів!!!)
Директор по розвитку. Відпочинок в Грузії, Греції, Іспанії, Чорногорії, Хорватії, Болгарії, Туреччині та Єгипті)
 
Менеджер (Тури та екскурсії в Почаїв. Дитячі табори. Закордонні паспорти та страхування)
Менеджер (Тури вихідного дня, екскурсії по Україні. Напрямок: Тури у Львів, Кам'янець – Подільський)
Менеджер (Одноденні екскурсії по Україні, тури в Одесу та Вилково, Шацькі озера та ін.) Індивідуальні та корпоративні замовлення.
Менеджер (Тури в Карпати та Закарпаття, тури та екскурсії по Києву. Екскурсії для іноземців по Києву та Україні)
Менеджер (Одноденні екскурсії по Україні. Екскурсії по Києву, дитячі табори в Україні та за кордоном, бронювання готелів)
Вивчення нормативних документів, пов'язаних з організацією туристської діяльності на туристичному підприємстві
Номер ліцензії – АВ № 505892. Форма власності даного підприємства – товариство з обмеженою відповідальністю. Тип туристичної фірми «Анга Тревел» за формою організації діяльності – туроператор. Туристична компанія дотримується вимог Законів України.
Маршрути, за якими працює туристична фірма.
Тур оператор «АНГА ТРЕВЕЛ» працює за такими напрямками: Німеччина, Греція, Єгипет, Ізраїль, Іспанія, Італія, Кіпр, Польща, Словенія, Таїланд, Туреччина, Україна, Україна – Карпати, Україна – Крим, Франція, Хорватія, Чорногорія, Шрі-Ланка.
Види Турів, які пропонує дана компанія: Автобусні тури, Бюджетні тури, Авіатури, Гірськолижні тури, Відпочинок на морі, Тури на Травневі свята, Тури на 8 березня, SPA Курорти, Автомобільні тури, Корпоративні тури, Тури вихідного дня, Екзотика, VIP, Подієвий туризм, Круїзи, Активний відпочинок, Дитячі тури, Лікувальні тури та Весільні тури.
Організація договірних відносин туристського підприємства з підприємствами – постачальниками турпослуг.
Угоди туроператора з постачальниками послуг, передбачають організацію діяльності туристичної фірми на тривалий термін (наприклад, сезон). Угоди мають за мету оптимізувати діяльність туроператора, забезпечити йому плановий прибуток. При типовій формі угоди (контракту) в кожному випадку є свої особливості, залежно від специфіки надання послуг туристам та взаємовідносин між сторонами, що укладають угоду.
Договори з постачальниками послуг складаються на основі типового договору з включенням питань, що стосуються обслуговування туристів і взаємовідносин партнерів (постачальника послуг і туроператора).
Усі взаємовідносини з партнерами – постачальниками послуг щодо обслуговування туристів на маршруті туру оформляються письмовими договорами (контрактами). Вони можуть мати типову форму договору купівлі-продажу, або договору комісії, або договору обміну (при без валютному обміні туристичними групами).
Посадова інструкція
- це документ, що регламентує виробничий процес кожного працівника. Зазвичай включає короткий виклад основних обов'язків, повноважень і необхідних навиків, що відносяться до конкретної посади в організації.
Згідно зі статтею 29 Кодексу законів про працю України, до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов'язаний, зокрема:
1) роз'яснити працівникові його права й обов'язки та проінформувати під розписку про умови праці, його права на пільги та компенсації відповідно до чинного законодавства і колективного договору;
2) ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.
Конкретний перелік посадових обов'язків визначається посадовими інструкціями керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, що їх розробляють і затверджують роботодавці на основі Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (враховуючи конкретні завдання та обов'язки, функції, права, відповідальність працівників цих груп та особливості штатного розпису підприємства). У посадовій інструкції також закріплюються права працівника та його відповідальність. Інструкції повинні відображати повний перелік завдань та обов'язків, повноважень і відповідальності, у разі потреби мати необхідні пояснення, а всі терміни – чіткі визначення.
Взаємовідносини з готельними підприємствами визначаються в основному такими угодами:
договором про квоту місць з гарантією заповнення 30-80%. За таким договором туристична фірма одержує від готелю визначену кількість місць, яку вона зобов'язана протягом періоду, оговореного в контракті, заповнити туристами. При цьому вона гарантує оплату 30-80% виділеної квоти місць, навіть якщо вони не будуть використані. Іншу частину квоти фірма має право анулювати у встановлений термін. За цим договором фірма одержує ціни на готельні місця більш низькі, чим звичайні тарифи;
договором про квоту місць без гарантії заповнення. За цим договором фірма не бере на себе ніякої гарантії заповнення виділеної їй квоти місць. Тому в силу вступає звичайне правило анулювання місць, не використаних у встановлений термін. Фірма розраховується з готелем за звичайними тарифами;
договором про тверду закупівлю місць з повною оплатою. За таким договором фірма гарантує готелю повну оплату виділеної квоти місць, незалежно від їхнього заповнення. За таких умов фірма виторговує більш низькі ціни на розміщення в готелі, ніж зазвичай;
договором про поточне бронювання. Це найбільш типовий договір для туристичних фірм, особливо тих, котрі займаються організацією індивідуального туризму. За договором фірма не одержує від готелю ніякої квоти місць. При звертанні клієнта вона направляє готелю заявку на бронювання і тільки після одержання підтвердження робить продаж готельних послуг. При такому договорі діють звичайні тарифи на готельні місця.
Договір з підприємством харчування
Такий договір укладається з підприємством харчування, якщо харчування організується поза засобом розміщення туристів і не входить у контракт із готельним підприємством. Це може мати місце на маршрутних, тематичних турах й екскурсіях (харчування в дорозі) і ін.
У такому договорі повинні бути відображені:
кількість туристів, що одночасно обслуговуються;
регулярність і величина замовлень;
вид харчування (шведський стіл, табльдот тощо) ;
приблизні варіанти меню;
приблизні ціни на різні раціони харчування;
знижки за велику кількість клієнтів чи за постійне забезпечення клієнтурою;
терміни подачі заявок на харчування;
граничні терміни зняття замовлення без пред'явлення штрафних санкцій;
матеріальна відповідальність за зрив харчування з тієї чи іншої сторони з вказівкою термінів настання матеріальної відповідальності та ін.
Договір з автотранспортним підприємством
Міжнародні взаємовідносини в сфері організації автотранспортних перевезень туристів регулюються Європейською угодою про нерегулярні міжнародні перевезення пасажирів автобусами, прийнятим у Дубліні 26 травня 1982р. Відповідно до цієї угоди при організації нерегулярних міжнародних пасажирських перевезень у країнах Східної і Західної Європи повинен використовуватися спеціальний контрольний документ (лист поїздок), що повинний знаходитися на борту автобуса.
Водії автобуса (їхня кваліфікація) повинні відповідати обов'язковим для сторін правилам і умовам договору чи вимогам звичайної практики, тому що вони є працівниками орендодавця і підкоряються розпорядженням автотранспортної компанії, що стосуються керування і технічної експлуатації, а також розпорядженням турфірми, що стосуються комерційної експлуатації автобуса. Як правило, витрати на оплату послуг водіїв, а також витрати на їх утримання несе АТП.
Якщо інше не передбачено договором оренди автобуса з екіпажем, турфірма зазвичай несе витрати, що виникають у зв'язку з його експлуатацією, у тому числі витрати на оплату палива й інших матеріалів, що виникають в процесі експлуатації, а також зборів (дорожніх, та ін.). Крім того, у договорі з автотранспортним підприємством необхідно обумовити таке:
марки автотранспортних засобів, які виділяються для обслуговування туристів (автомашин, автобусів) ;
ціни і тарифи;
графіки і терміни роботи автотранспорту;
маршрути, на яких буде використовуватися автотранспорт;
терміни подачі заявок на виділення автотранспорту;
терміни відмови від заявок без пред'явлення штрафних санкцій;
матеріальну відповідальність АТП за зрив подачі автотранспорту на обслуговування туристів;
матеріальну відповідальність туристичної фірми за зрив використання автотранспорту;
максимальні терміни очікування автотранспорту при запізненні туристів;
максимальні терміни очікування туристів при запізненні автотранспорту;
основні права й обов'язки туристів, гідів, екскурсоводів при користуванні автотранспортними засобами під час обслуговування;
знижки і пільги (можливі варіанти).
Договір з авіакомпанією
Всі правила міжнародних авіаперевезень регулюються рядом міжнародних угод, однією з яких можна назвати Варшавську конвенцію 1929р. «Про уніфікацію деяких правил, що стосуються міжнародних повітряних перевезень», зі змінами, прийнятими в 1959р. (Гамбурзькі правила).
Договори з авіакомпаніями можуть бути трьох видів:
а) договір на квоту місць на регулярних авіарейсах (договір купівлі-продажу) – квота місць може бути твердою чи м'якою. Це впливає як на умови договору, так і на спеціальні пільги і знижки;
б) агентська угода – деякі авіакомпанії вважають своїми агентами всі туристичні фірми, що мають з ними договір на квоту місць;
в) чартер (оренда літака) – при організації чартерних авіаперевезень замовник і авіакомпанія визначають маршрут, обговорюють обов'язки сторін, з'ясовують відповідність орендного договору міжнародним правилам і визначають вартість рейсу, що включає оренду літака, витрати палива, роботу екіпажу, обслуговування в аеропорту.
Потім укладається спеціальний чартерний договір, у якому обговорюються:
вид (марка) літака;
число місць, що підлягають продажу;
вартість оренди літака;
маршрут із вказівкою аеропортів вильоту і прибуття;
термін дії договору (сезон, рік та ін.) ;
регулярність здійснення авіарейсів;
можливість і граничні терміни зняття (скасування) авіарейсу і відповідні санкції.
Чартерні рейси не повинні суперечити вимогам Варшавської міжнародної конвенції про обов'язки перевізника перед пасажиром. Практика чартерних програм показує, що братися за їхню організацію є сенс тільки тоді, коли за 4-5 місяців можливе проведення як мінімум 15-17 здвоєних рейсів (туди й назад). Рейси зазвичай виконуються 1-2 рази на тиждень і зовсім рідко – з періодичністю раз в 10 днів чи у 2 тижні.
Туристські формальності.
Туристськими формальностями є митний контроль та візова підтримка. Розглянемо на прикладі туру до України.
При перетинанні границі України необхідно зажадати й заповнити бланк митної декларації. Декларація заповнюється у двох екземплярах. Один, завірений особистою номерною печаткою інспектора митниці, залишається в туриста, другий – у митниці.
Вивіз товарів на суму до 100 000 євро не обмежений за винятком спиртних напоїв, тютюнових виробів і товарів, на які накладені обмеження (сировина, культурні цінності й т. д.). Особисті речі ввозяться безкоштовно. На ввіз нових речей (в упакуванні) накладає мито.
Ввіз/вивіз спиртних напоїв: міцністю понад 28 градусів – 1 літр, провина (до 28 градусів) – 2 літри, пива – до 10 літрів. Тютюнових виробів: 200 сигарет або 200 грам тютюну. Продуктів харчування: на суму не більше 50 євро.
При в'їзді автотранспорту оформляється автомобільна декларація. Дозволено в'їзд на строк до двох місяців без постановки на облік. При необхідності можна оформити продовження в найближчій митниці. Вартість оформлення декларації – 0, 2% від заявленої вартості автомобіля + послуги брокера. Дозволено ввозити не більше 20 літрів бензину (крім автомобільного бака).
Організація обслуговування туристів на підприємстві.
Основними завданнями, які повинен виконувати персонал при обслуговування туристів на підприємстві – це:
Законодавчі акти та нормативні документи в сфері туризму.
Міжнародні нормативно-правові основи діяльності в сфері туризму, а також правила оформлення документів на виїзд/в'їзд до України.
Іноземну мову в обсязі, відповідному роботі, що виконується.
Персонал повинен:
Вміти чітко і точно відповісти на питання клієнта.
Володіти інформацією, необхідною для споживача і постійно її поновлювати.
Підвищувати свою кваліфікацію принаймні раз на рік.
Функції, обов'язки, відповідність та права персоналу повинні бути викладені в посадових інструкціях та затверджені керівництвом турфірми. Персонал повинен знати свої обов'язки.
Висновки до розділу 1
У даному розділі була представлена характеристика туристичного підприємства «АНГА ТРЕВЕЛ»: організаційні основи діяльності туристичного підприємства, маршрути, за якими працює туристична фірма, вивчення структури фірми, посадові обов'язки персоналу підприємства, співпраця з готельними, авіатранспортними, автотранспортними, страховими підприємствами, підприємствами, що надають інформаційні послуги; організація обслуговування туристів на підприємстві.
 
РОЗДІЛ ІІ. РОЗРОБКА ІННОВАЦІЙНОГО ТУРИСТИЧНОГО ПРОДУКТУ ТУРИСТИЧНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ
 
2.1 Оцінка туристичних можливостей території (регіону, туристичного центру)
 
Вилкове – це місце злиття вод Дунаю і Чорного моря, «Українська Венеція», розташована прямо біля моря на кордоні з Румунією. Незвичайність міста в тому, що замість вулиць там – канали, по яких переміщаються на своєрідних українських «гондолах» та моторних човнах. Це Місто рибалок і виноробів.
Місто не настільки славетне архітектурою та мистецтвом, але визначне своєю природою та красою.
Вилкове є найпівденнішим населеним пунктом України серед тих, що розташовані вздовж західного узбережжя Чорного моря. Знаходиться на крайньому півдні історичної області Бесарабія, на ріці Дунай.
Найстаріша частина Вилкового, заснована у 1746 році; побудована повністю на маленьких островах, розділених вузькими каналами. Ці так звані “єрики” придатні лише для проходження невеликих човнів, через що місцевість і прозвали “українською Венецією”.
 
Вилкове – розташоване в межах біосферного заповідника Дунайські плавні, з унікальною флорою і фауною.
В 10-ти кілометрах від Вилкового, в селі Приморське, можна позасмагати біля моря. А ще – порибалити на Дунаї, озерах дельти та в Чорному морі.
Унікальність Вилкового полягає ще і в тому, що більшість населення міста складають старовіри – липовани. Селище тут у середині ХVII століття заснували донські і запорізькі козаки, переслідувані царською владою за релігійними та політичними мотивами, і змушені тікати на Дунай. В ті часи територія дунайського гирла належала Османській імперії, яка дуже прихильно поставилася до невірних.
У центрі міста височіють старообрядницький храм Різдва Пресвятої Богородиці.
Спочатку поселення називалося «Липованське», пізніше місто було перейменовано у Вилкове. Своєю теперішньою назвою місто зобов'язане своєму географічному положенню, адже в цьому місці Дунай розходиться кількома рукавами, які перетворюються у своєрідні «вила». Звідси і назва – «Вилкове».
Окремо варто згадати і про основні заняття місцевих жителів. Їхні городи знаходяться в основному на островах, до яких вони плавають на човнах. Добривом тут, як у стародавньому Єгипті, служить мул. Вилкове славиться своєю полуницею, яка родить тут практично круглий рік, а також знаменитим виноградом сорту «Новак». Цей сорт абсолютно унікальний, його смак не можна переплутати ні з яким іншим виноградом у світі, адже більше ніде виноград не росте на воді та мулі.
З цього винограду роблять не менш знамените чудове вино «Новак», яке одночасно і ніжне на смак, і має високий градус.
Місцеві жителі жартують, що вилковця, який скуштував вино «Новак», можна легко впізнати: щоб не впасти у воду з вузької кладки, він хитається тільки вперед-назад, а не вліво-вправо.
Виноград Новак і вино з нього – візитна картка Вилкового
Але найголовнішим заняттям і основним джерелом доходу вилковців є риболовля, яка ведеться практично промисловими масштабами. Порибалити сюди на вихідні приїжджають гості з різних куточків України, а також з Росії та інших країн.
Крім того, у Вилковому розташована адміністрація Українського Дунайського біосферного заповідника, чия територія охоплює острови дельти Дунаю, плавні на північ по Дунаю, озера дельти і двокілометрову смугу морської акваторії вздовж узбережжя.
Туристам пропонують екскурсії на катері Дунаєм, під час яких можна побувати на «нульовому кілометрі» – в місці впадання Дунаю в Чорне море, а також помилуватися мальовничою природою Дунайського біосферного заповідника. Як правило, у вартість екскурсії входить смачний обід з вином «Новак».
Нульовий кілометр – місце впадання Дунаю в Чорне море
Під час екскурсії можна відвідати такі місця, як:
Старообрядницький Храм Різдва Пресвятої Богородиці.
Пам'ятник засновнику міста І. Липованину, встановлений старообрядцями.
Старообрядницька Свято-Микілська церква, яка була побудована на поч. 20 ст. на території селища Ново-Вилкове, на о. Калімбейка.
Миколаївська Православна церква – храм нового обряду був зведений у 1902 р. на місці старого дерев'яного храму на кошти парафіян. В її архітектурі переплелися ідеї бароко і модерну. Іконостас створений під впливом робіт майстра Фаберже. У храмі зберігаються реліквії, привезені вилковчанами з різних країн.
Краєзнавчий музей «Будинок рибака». Поруч встановлено пам'ятник рибалці. Експозиція музею представлена полотнами художника О. Шаронова, іконами, предметами побуту старообрядців та народів, які проживали на території Бессарабії, зброєю часів Задунайської Січі, Російсько-Турецьких війн та Великої Вітчизняної війни.
Вилкове відоме також Дунайським біосферним заповідником. Рішенням ЮНЕСКО від 2 лютого 1999 р. на базі заповідника «Дунайські плавні» створено єдиний міжнародний білатеральний Румунсько-Український біосферний заповідник. На румунській стороні дельти Дунаю також створений заповідник, внесений в 1991 р. в Список Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО. 
Відвідувачів заповідника обов'язково возять на “нульовий” кілометр – місце впадання Дунаю в Чорне море.
 
2.2 Форма туру та схема маршруту
 
Тур – це програма, в межах якої реалізується мета перебування людини поза постійним місцем проживання, складена з урахуванням індивідуальних побажань, і комплекс заходів по її реалізації на відповідному якісному рівні.
Тур «До української Венеції» є подієвим, пізнавальним, пекідж – тур, за формою організації – організований, за територіальною ознакою – внутрішній, даний тур є сезонним, короткостроковим (3 дні), груповий (10 чоловік), тур клас – розміщення в готелі не менше 3 зірки, в номерах по 2 або 3 особи, набір послуг у турі – напів-пансіон, маршрут є лінійним. Вид транспорту, що використовується під час подорожі – автобус класу «люкс».
Маршрут туру:
Київ – Одеса – Вилково – Одеса – Київ
 
2.3 Пакет послуг
 
У вартість послуги включено:
Харчування за програмою
Трансфер за маршрутом
Екскурсії
Адміністративний супровід
Проживання
Страхування
Сплачується додатково:
Особисті витрати
Додаткове харчування
Факультативні екскурсії
 
2.4 Програма туру
 
Прибуття чи місце початку маршруту:
06. 30 Виїзд з Києва комфортабельним автобусом від Південного залізничного вокзалу.
День 1 (10. 06. 2015)
13. 00 Прибуття в Одесу. Обід у місті. Поселення в готелі.
14. 00 Екскурсійна програма; оглядова екскурсія по Одесі.
17. 00 Вільний час.
19. 00 Вечеря (самостійно).
20. 30 Повернення до готелю.
День 2 (11. 06. 2015)
8. 30 Сніданок.
9. 30 Виїзд до Вилково. Вас чекає пішохідна екскурсія по старій частині міста з відвідуванням єриків – каналів (вулиць) Української Венеції, відвідування місцевого краєзнавчого музею.
11. 25 Водна екскурсія по дельті на човні з відвідуванням заповідного узмор'я, символічного «0» км – місця впадання Дунаю в Чорне море, знайомство з культурою природокористування в дельті, традиціями та побутом місцевого населення.
13. 40 Відпочинок на зеленій туристичній базі «Пелікан» з рибальським пікніком (дунайська уха, знамените місцеве вино «Новак», фіточай на багатті зі старовинного дров'яного самовара), відпочинок на березі річки, купання.
19. 00 Вечеря (самостійно).
22: 00 Орієнтовний час повернення до Одеси. Відпочинок.
День 3 (12. 06. 2015)
08: 30 Сніданок у готелі.
10. 00 Звільнення номерів.
10. 30 Тематична екскурсія «Кримінальна Одеса». У ході екскурсії Ви дізнаєтеся про бандитське минуле Одеси та таких відомих злочинних особистостях, як Мішка Япончик (Михайло Вінницький), Сонька «Золота Ручка», та інші. Відвідайте відомі одеські райони Молдаванка і Пересип, Одеський привіз з їх найцікавішим історичним минулим.
17. 30 Виїзд до Києва.
23. 30 Орієнтоване прибуття до столиці.
2. 5. Організаційно-технічне забезпечення туру
Для того, щоб тур був цікавим, для туристів буде наданий адміністративний супровід, який буде знайомити туристів з видатними місцями Вилково.
Також туристам будуть надані екскурсійно-інформаційні, організаційні послуги та кваліфіковану допомогу учасникам туру в межах договору про надання туристичних послуг та здійснює свої функції лише на підставі дозволу.
Питанням безпеки туризму присвячено чимало публікацій. Умовно їх можна поділити на три групи за аспектами дослідження та колом охоплюваних питань: сутність безпеки туризму та чинників впливу; механізми, що забезпечують належний рівень безпеки; нормативні й законодавчі акти різних країн та міжнародних організацій. Безпека – це ширше поняття, аніж тільки охорона здоров'я та життя. До нього належать також охорона майна, цінностей, багажу, обладнання та іншої власності туриста.
 
2.6 Економічне обґрунтування розробленого туру
 
Розрахунок вартості туру є складною багатофакторною процедурою. Ціна туру відтворює економічний бік діяльності підприємства і відбиває його комерційну політику на ринку туристичних послуг. Ціна туру коливається в межах від собівартості до продажної ринкової ціни.
Ціна на тур продукт обраховується методом нормативної калькуляції. При визначенні калькуляції собівартості одиниці послуг слід виходити з їх споживчої вартості, але мати на увазі мінливість послуг.
В ціну тур пакету обов'язково закладається прибуток туроператора, який встановлюється в процентах до собівартості і залежить від рентабельності туру, що планується. Ціна визначається в обрахунку на одного туриста як добуток витрат по туру і норми прибутку.
Вартість туристичної путівки можна обрахувати за формулою:
W = C + Д + П + Н – З (+/-) К,
Ч + Р
де W – вартість тур пакета для одного туриста;
С – вартість основних послуг за умовами туру;
Д – вартість додаткових послуг, включених до ваучера за бажанням туриста;
П – податки та інші види обов'язкових оплат;
Н – прибуток туроператора;
З – знижки туристу від туроператора;
К (+/-) – комісійна винагорода;
Ч – чисельність туриста в групі;
Р – кількість осіб, що супроводжують групу за даним маршрутом.
У вартість даного туру включено: харчування за програмою, трансфер за маршрутом, екскурсії, адміністративний супровід, проживання, страхування.
Таким чином, основним ринковим продуктом туристичної фірми на ринку туристичних послуг є комплексний продукт – тур або окремі його складові (транспортне обслуговування, включаючи бронювання та продаж квитків, екскурсійне обслуговування тощо). Діяльність туристичного підприємства спрямована на розробку та реалізацію такого туристичного продукту, який би за своїми якісними властивостями та ціною задовольняв потреби населення в змістовному відпочинку (Додаток 5).
 
2.7 Конкурентні переваги туру
 
Оцінка конкурентоспроможності тур продукту за нормативними (технічним) параметрами, а також оцінка конкурентоспроможності одиничного показника може набирати тільки двох значень: 100 балів або 0 балів. Якщо послуга, аналізується, відповідає обов'язковим нормам і стандартам або перевершує їх, показник дорівнює 100 балам, якщо ж параметри послуги не відповідають нормам і стандартам, то показник дорівнює 0 (нулю). Питома корисний ефект від реалізації послуги-зразка визначається відношенням максимальної суми балів до ринкової ціни, що відповідає суспільно-необхідної вартості цієї послуги. Враховуючи, що до складу комплексного туристичного продукту входить значна кількість окремих послуг, для визначення його конкурентоспроможності доцільно користуватися спеціальною матрицею відповідних значень.
Отже, конкуренція є ефективним економічним змаганням, і від здатності українських туристичних підприємств оволодіти цим мистецтвом залежить майбутнє туристичної галузі України.
Висновки до розділу 2
 
В цьому розділі представлений туристичний потенціал міста Вилкове, місця які ми можемо відвідати під час цього туру. Також вказані форма туру, схема маршруту, програма туру, послуги, які сплачуються тур фірмою, а які ні. Складена калькуляція туру, його особливості та конкурентна спроможність.
 
РОЗДІЛ III. ПРОСУВАННЯ НОВОГО ТУРИСТИЧНОГО ПРОДУКТУ
 
3.1 Позиціонування та просування нового туру
 
Туризм за своїми основними характеристиками не має жодних принципових відмінностей від інших форм господарської діяльності. Тому всі існуючі положення сучасного маркетингу можуть бути повною мірою застосовані і в туристичній сфері.
Є три головних функції маркетингу даного нового туру:
- налагодження контактів зі споживачами;
- розвиток;
- контроль.
Налагодження контактів ставить перед собою мету переконати потенційних клієнтів у тому, що тур «До української Венеції» і існуючі там служби сервісу, пам'ятки очікувані вигоди повністю відповідають тому, чого бажають отримати самі туристи.
Розвиток припускає проектування нововведень, які зможуть забезпечити нові можливості для збуту туристичного продукту. Передбачається розробити туристичні проспекти, та запропонувати їх постійним і корпоративних клієнтам фірми, анонсувати тур на сайті фірми.
Контроль передбачає аналіз результатів діяльності по просуванню туру на ринок перевірку того, наскільки ці результати відображають повне і успішне використання можливостей даного туру.
Цільова спрямованість маркетингу туру «До української Венеції» базується на тих проблемах, які необхідно вирішити як в найближчій, так і в далекій перспективі. При цьому вона визначає вибір тих форм, методів і напрямків маркетингової роботи, які підприємство вважає для себе пріоритетними. Велику роль відіграють і такі фактори, як стан кон'юнктури ринку та рівень конкуренції в туристичній галузі.
Для того, щоб постійно володіти інформацією про всі зміни на ринку туристичних послуг, мати можливість оперативно реагувати на них і навіть самому створювати вигідні для себе зміни, туристична фірма проводить маркетингові дослідження – постійні і періодичні.
Оскільки маркетинг включає дослідження не тільки фактичного стану об'єкта, але й комплекс прогнозування, дослідження проводяться різними методами:
Особисте опитування, воно проводиться для виявлення переваг клієнтів туру «До української Венеції» про асортимент наданих послуг, їх якість, необхідність у них тощо.
Методом спостереження, дані отримуються від менеджерів, що працюють у місті Одеса.
Методом анкетування застосовуються для опитування великої кількості осіб, як розташовані в різних місцях і мають різне коло інтересів. Анкетування проводиться спеціальними агентами, які збирають інформацію для кожної анкети або за допомогою телефону, факсу, Інтернету, або при особистій зустрічі з людьми. Можливе також проведення анкетування шляхом розсилання анкет по підприємствах, організаціях, приватних адресах і їх наступний збір.
Загальна мета дослідження ринку полягає у визначенні умов, за яких забезпечується найбільш повне задоволення попиту населення в туристичних послугах створюються передумови для ефективного їх збуту. У відповідності з цим першочерговим завданням вивчення ринку є оцінка поточного співвідношення попиту пропозицій на туристичні послуги, тобто кон'юнктури ринку.
 
3.2 Рекламно-інформаційна підтримка
 
У діяльності туристичних фірм, особливо на етапі їх виходу на ринок, велике значення правильно розробленої рекламної компанії. В процесі організації туристичним підприємством подієвого туру «До української Венеції» вона може бути направлена на турагентів або на потенційних клієнтів. Інформація що відноситься до першого вигляду, розповсюджується передусім на туристичних виставках, де представляють свої продукти всі самі великі компанії різних країн. Дуже велике значення в туристичній рекламі мають спеціалізовані документи листівки, брошури тощо.
Рекламою різних туристичних зон і туристичних програм, зокрема подієвого туру «До української Венеції», займаються передусім туроператори: користуючись інформованістю потенційного споживача, публікують невеликі оголошення в друкарських чорно-білих виданнях, що стосуються послуг, що пропонуються, і рівня тарифів, причому для майбутніх клієнтів основним аргументом є низькі ціни.
Для підтримки створеного туру необхідно, щоб тур фірма виконала такі умови:
• необхідно визначити спеціалізацію, за якою дані тури будуть просуватися;
• необхідно визначитися з потенційними клієнтами для туру;
• необхідно розробити концепцію для створеної реклами та витрати, які понесе компанія.
Мета рекламної діяльності туристичного оператора «АНГА ТРЕВЕЛ» полягає у тому, щоб привернути увагу потенційного туриста, пробудити його інтерес, передати інформацію і, головне, змусити діяти його певним чином (зв'язатися з тур агентом, запитати подальшу інформацію).
Тому, основними завданнями реклами подієвого туру до Вилкове:
• Показ винятковості й корисності послуги;
• Інформування про можливість купівлі за зниженою ціною для постійних покупців;
• Інформування про рівень цін;
• Демонстрація якості послуги.
Для реклами використовуються засоби масової інформації (преса, радіо) і особливо друкарський матеріал, такий, як каталоги, брошури, афіші.
Можна зробити висновок, що організовано продумана і професійно проведена реклама відіграє важливу роль не тільки у збільшенні попиту на послуги підприємства, але й формує його позитивний імідж на загальному ринку і у споживачів.
Висновки до розділу 3
У третьому розділі курсової роботи ми розглянули маркетингові стратегії та позиціонування розроблених турів; внутрішні та зовнішні канали збуту; різні варіанти схем ринкових каналів просування турів; традиційні та нетрадиційні форми продажу турів; засоби реклами розроблених турів; форми і кількість рекламних матеріалів.
Отже, завдяки рекламі турист орієнтується в виборі необхідного туру, може дізнатись про нові варіанти відпочинку.
 
Висновки
 
«АНГА ТРЕВЕЛ» – це туроператор який організовує споживання турпродукту шляхом укладання партнерських угод з надання різноманітних послуг туристам. Діяльність тур компанії спрямована на створення та реалізацію такого туристичного продукту, який би задовольняв потреби споживачів.
Технологічна документація по туру включає: технологічну картку (Додаток 1) ; програму обслуговування (Додаток 2) ; інформаційний листок (Додаток 3) ; графік заїзду туристичних груп (Додаток 4) ; калькуляцію туру (з зазначенням вартості окремих складових) та короткий опис подорожі (Додаток 6).
Сучасна індустрія туризму – одна з найбільш швидко прогресуючих галузей світового господарства, яка є самостійним видом економічної діяльності. Туристична діяльність – діяльність з надання різноманітних туристичних послуг. Широкою популярністю користується такий вид туризму як пізнавальний.
Пізнавальний тур розширює світогляд людини, дає змогу побачити та відчути щось нове, задовольнити пізнавальні потреби, отримати нові почуття від побаченого. Саме таким є новостворений тур до Вилково, який розрахований на широке коло споживачів. Місцями здійснення туру були обрані міста країни, в яких культурно-пізнавальні памятки найбільш повною мірою відображають культурний розвиток даної країни. Важливим аспектом розробки даного туру є транспортне переміщення на автобусі, що дозволяє в зручний спосіб та максимально короткий час здійснити огляд багатьох культурних центрів і міст даної країни.
Для просування туру використовуватимуться види реклами такі як, реклама у журналі, і у мережі Інтернет.
Щодо просування даного пізнавального туру, то тут важливою умовою є вибір каналів збуту туристичних послуг, серед яких застосовуються два типи каналів збуту: прямий і непрямий.
Важливим елементом впровадження й просування нового туру на ринок є реклама, без якої стає неможливою турагентська діяльність з просування та реалізації туристичного продукту. Саме за допомогою реклами досягається мета створення туру – попит на нього. Щодо основних рекламних засобів, які використовуються для впровадження і просування пізнавального туру до Вилково є газети, журнали, радіо, телебачення, вивіски, каталоги, буклети, стенди, листівки, рекламні щити, оголошення на транспортних засобах, а також позиціонування даної турфірми з новим туром на туристичних виставках.
Для ефективної реалізації новоствореного туру необхідно постійно здійснювати аналіз продажу туру та вносити зміни в планування його реалізації.
 
Список використаної літератури
 
Бабарицька В. К., Малиновська О. Ю. Менеджмент туризму. Туроперейтинг. Понятійно-термінологічні основи. Сервісне забезпечення турпродукту: навч. посібник. – 2-ге вид., перероб. та доп. – К. : Альтерпрес, 2008. – 286 с.
Гостиничный и туристический бизнес. Под. ред. Проф. Чудновского А. Д. – М. : Ассоциация авторов и издателей «ТАНДЕМ». Издательство ЭКМОС, 2004. – 352 с.
Довгань Г. Д. Країнознавства: Довідник / Г. Д. Довгань, А. Й. Сиротенко, О. Г. Стадник. – Х. : Веста: Вид-во «Ранок», 2007. – 480 с.
Сокол Т. Г. Організація туристичної діяльності в Україні: Навч. посібник / Федерація професійних спілок України; Інститут туризму. – К. : 2002. – С. 256.
Школа І. М. / Менеджмент туристичної індустрії: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / – Чернівці: Книги-ХХІ, 2005. – С. 596.
Михайліченко Г. І. Практика організації туристичних подорожей: Навч. посіб. / Київський національний торговельно-економічний ун-т. – К. : КНТЕУ, 2007. – 155 с.
Сенин В. С. Организация международного туризма: учебник для студ. вузов, обучающихся по спец. «Менеджмент». – Изд. 2-е, перераб. и доп. – М. : Финансы и статистика, 2005. – 398 с.
Кифяк В. Ф. Організація туристичної діяльності в Україні: Навч. посіб. – Чернівці: Книги-ХХІ, 2003. – 298 с.
Король О. Д. Основи туристичного маркетингу / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. – Чернівці: Рута, 2002. – 110 с.
Король О. Д., Крачило М. П. Менеджмент туризму: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. – Чернівці: Рута, 2008. – 240c.
Любіцева О. О. Методика розробки турів. Навчальний посібник. – К. : Альтерпрес, 2003. – 104 с.
Туристичний оператор «АНГА ТРЕВЕЛ»: [Електрон. ресурс]. Спосіб доступу: URL. : http: //angatravel. com. ua
Фото Капча