Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Саморозвиток фахівця з економіки як фактор гуманізації педагогічного процесу у вищій економічній школі

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
12
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Муза Вієвська
 
Саморозвиток фахівця з економіки як фактор гуманізації
педагогічного процесу у вищій економічній школі
 
Анотація
 
В основі підходу, що пропонується у підготовці економістів лежить принцип активності студента у освітньому процесі, однією з умов якого є стимулювання саморозвитку кожного студента. Професійний і особистісний саморозвиток майбутніх економістів стає однією з провідних ідей програми підготовки студентів у вищій економічній школі.
 
Аннотация
В основе предлагаемого подхода в подготовке экономистов лежит принцип активности студента в образовательном процессе, одним из условий котрого является стимулирование саморазвития каждого студента. Профессиональное и личностное саморазвитие будущих экономистов становится одной из ведучих идей программы подготовки студентов в высшей экономической школе.
 
Annotation
The article deals with the entity of the personal self-development of a college as a factor of personal and professional formation of economies.
 
Постановка проблеми. У концепції державної програми розвитку освіти в Україні на 2006-2010 роки поставлено завдання підвищити якість освіти, більш ефективно використовувати людські ресурси. Незважаючи на високі конкурси серед абітурієнтів на економічні спеціальності у центрі зайнятості у минулому році було зареєстровано 42 тис. фахівців з вищою економічною освітою, 10 бухгалтерів, майже 6 юристів та економістів претендують на одне вільне місце. Частка працевлаштування випускників вищих навчальних закладів складає 25%. Ситуація що склалася на ринку праці негативно впливає на мотивацію навчання студентів. Так за даними нашого дослідження, що було проведено серед 56 магістрів різних напрямів підготовки, свідчить, що лише 30, 3% планують працювати за фахом, 50% вважають це можливим, 12, 5% ще не визначились і 0, 7% працювати за фахом не збираються. Означена ситуація спонукає до думки, що студенти або мають працювати не за фахом, або отримати додаткову освіту, що підтверджується попитом на другу вищу освіту та MBA. Все це потребує у студента сформованості вміння, навичокта потреби у професійному та особистісному саморозвитку. Рішення цієї проблеми на нашу думку неможливе без забезпечення умов для саморозвитку студентів в освітньому процесі вищої економічної школи України.
Аналіз останніх досліджень та публікацій. Теоретичні розробки проблем економічної освіти у вищій школі України та країн СНД представлені у наступних наукових дослідженнях:
‒з філософії Е. Ф. Биховської, Т. Ф. Бірюкової, Е. Н. Воронова, Н. М. Кізілової, В. А. Нураліна, В. И. Паршина, A. M. Сорочайкіна, А. І. Фасахова які досліджують з точки зору філософії такі категорії, як освіта, економічна свідомість, економічний вибір та обмірковуються концепції економічної раціональності через їх співвідношення з відповідним традиційним загально філософським поняттям;
‒з соціології Т. П. Найманової, Н. А. Пруель де освіта розглядається як соціальне явище;
‒з історії В. А. Змеева, Л. Н. Корабліної, В. І. Лаптун, Е. В. Манузіна, Ю. В. Пильно ва, Н. А. Разманової, І. В. Романова, О. В. Терещенко головним чином висвітлюються питання історії розвитку вищої школи та частково деякі питання новітньої історії економічної освіти;
‒з економіки Б. І. Мішина, Д. Н. Платеньова праці яких описують становлення економічної науки та розкривають зв'язок економічної освіти та економічних відносин;
‒з педагогіки Е. М. Акуліч, Н. Ф. Анохіна, В. І. Блінова, Л. І. Бурдейної, Л. А. Гібазова, І. Г. Герасимової, В. В. Грачова, О. Р Гросса, Е. Н. Землянської, Л. М. Зотова, Є. А. Іванченко, P. P. Ісхакова, Е. Н. Камишаненко, О. І. Курилбова, С. М. Кустовського, Т. М. Леонтьева, О. В. Матвієнко, І. В. Мороз, В. І. Невзорова, О. Г. Пиндик, І. Ф. Поліщук, О. Г. Саурбаєва, В. Д. Стасюк, Б. К. Тебієва, Х. Ш. Тенчуріна, М. Б. Чернецова, С. Б. Узденової, звертають увагу на економічну освіту різноманітної аудиторії на сучасному етапі, та на розвиток теорії та практики освіти у контексті змін цінностних орієнтацій у суспільстві. Розвитку державної та недержавної вищої освіти тощо.
Поліаспектність проблеми підготовки фахівців економічного профілю знайшла своє відображення у дослідженнях учених різних галузей педагогічної науки. Широке коло питань і проблем підготовки економістів висвітлено у працях РВ. Борківської, Л. І. Бурдейної, М. В. Вачевського, Г. Я. Дутки, A. M. Колота, Ю. М. Красюк, М. В. Машакевич, 0. 0. Ро-мановського, В. Д. Стасюк, В. Ю. Стрельникова, Г. В. Товканець та ін.
Вітчизняні науковці аналізували питання формування професійної мобільності економістів у процесі навчання (Іванченко Є. А.), підвищення рівня професійної підготовки студентів економічних спеціальностей засобами ігрових форм навчання (Полещук І. Ф.), психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців фінансово-економічного профілю (Поясок Т. Б.), дидактичні умови організації самостійної навчально-пізнавальної діяльності майбутніх економістів (Кустовський С. М.) тощо.
На базі вищих економічних навчальних закладів науковці досліджували дидактичні засади організації самостійної роботи з іноземної мови (Смирнова М. І.), формування умінь з інформаційних технологій у процесі дистанційного навчання (Кареліна О. В.), формування мотивації учіння (Зайцева І. В.), педагогічні умови організації самостійної позааудиторної роботи (Онучак Л. В.), професійно-прикладні основи формування здорового способу життя студентів (Завидовська Н. Н.), формування професійного мовлення у студентів (Костриця Н. М.), індивідуально-типологічні та дидактичні чинники результативності самостійної роботи студентів (Романова Г. М.). Таким чином, аналіз наукової літератури дозволяє стверджувати, що проблема саморозвитку фахівця з економіки майже
Фото Капча