Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Створення кафе швидкого обслуговування в центральній частині міста Рівного

Тип роботи: 
Бізнес-план
К-сть сторінок: 
23
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Мета проекту
 
Метою проекту є створення кафе швидкого обслуговування в центральній частині міста Рівного  для обслуговування жителів і гостей міста. 
Діяльність підприємства, що створюється направлена на надання послуг в сфері громадського харчування для людей зі середнім рівнем прибутку.
Задум товару.
Даний проект планується реалізувати без утворення юридичної особи для зменшення оподаткування і спрощення фінансової звітності.
Для фінансування проекту планується взяти пільговий кредит в сумі 50 грн. терміном на 1 рік під 20 % річних .
Для організації виробництва потрібно придбати:
1. технологічне обладнання (кавовий автомат, мікрохвильові печі, холодильні камери, обробний інструмент, посуд);
2. меблі;
3. провести невеликий ремонт приміщення направлений на поліпшення інтер'єра. Приміщення планується взяти на правах довгострокової оренди.
Основні вимоги до персоналу - наявність необхідної професійної кваліфікації. Загальна кількість робочих місць, що створюються,  включаючи керівника - власника свідчення на приватну підприємницьку діяльність - 12 чоловік.
Проведений фінансово-економічний аналіз проекту дозволяє говорити про те, що представлений проект може бути реалізований з високою ефективністю.
Так рентабельність продажу становить 28,24% в перший рік і 31,21% у другий рік виробництва. Високий рівень приросту власного капіталу говорить про високу оборотність коштів.
Внаслідок розрахунків отримані наступні інтегральні показники ефективності проекту:
1. Термін окупності =  3 міс.
2. Індекс прибутковості =  1,39
Проведений аналіз ринку говорить про те, що сегмент на який орієнтована діяльність кафе, що створюється,  на сьогоднішній день, в даному районі міста практично вільний, що дозволяє розраховувати на те, що продукція підприємства, що створюється буде користуватися стійким попитом, з тенденцією зростання по мірі розвитку діяльності і розширення номенклатури послуг, що надаються. 
 
2. Маркетинговий план
 
Опис ринку збуту.
На сьогоднішній день проблема громадського харчування в центральних районах міста досить актуальна. Особливо гостро це відчувається в Рівненському районі, який є адміністративним, діловим і культурним центром міста .У ньому розташована більшість державних установ, банків, офісів великих і середніх фірм, великих підприємств торгівлі, вищі учбові заклади,  готелі, об'єкти культурного призначення (театри, сквери і інші місця відпочинку городян і гості міста).
Існуючі на сьогоднішній день в цьому районі підприємства громадського харчування можна умовно розділити на два типи: великі і дрібні підприємства швидкого обслуговування.
До перших можна віднести ресторани і кафе. Їх відмітною особливістю є високий сервіс і якість обслуговування при досить високій ціні (середній обід обходиться приблизно в 10 рублів і вище), тобто вони орієнтовані на людей з середнім  рівнем прибутку.
До других відносяться невеликі закусочні і бари. Їх умовно можна розділити ще на два типи:
1. дорогі фірмові закусочні і бари (наприклад мережа Дока-пица), які відрізняються високою якістю обслуговування і досить високими близькими до  великих підприємств громадського харчування цінами.
2. невеликі закусочні типу пиріжкових, які пропонують хоч і дешеву, але не завжди якісну продукцію.
Спільною відмінною рисою є обмежений асортимент продукції, що випускається,  що викликано невеликими розмірами приміщень, що займаються ним. 
Виходячи з цього можна зробити висновок, що діючі в центрі міста підприємства громадського харчування не можуть в повній мірі задовольнити існуючий на даному ринку попит і існує реальна потреба в кафе швидкого обслуговування з широким асортиментом продукції, що пропонується,  високим сервісом і якістю обслуговування і порівняно не високими цінами.
Даний проект передбачає створення підприємства, яке повинно зайняти нішу, що є порожнім на сьогоднішній день на ринку громадського харчування в даному районі.
Значних сезонних коливань попиту не передбачається, оскільки в робочі дні основними споживачами будуть люди працюючі в сусідніх будівлях і студенти, а у вечірній час і вихідні дні - люди що приїжджають з інших районів для культурного відпочинку і гості міста.
Цінова політика орієнтована на споживачів зі середнім рівнем прибутку (згідно з статистичними даними середня заробітна плата по місту Рівне становить 300 грн. ).
Внаслідок того, що підприємств громадського харчування подібного рівня в даному районі немає і ніша на яку буде орієнтовано кафе практично вільна, серйозної конкурентної боротьби не передбачається.
Опис продукту
Для спрощення розрахунків передбачуваний асортимент сформований в групи по типу продуктів, ціни і собівартість усреднені. Спрощений список продуктів приведений в таблиці 1. Номенклатура продуктів по кожному типу складає від 5 до 15 найменувань. Об'єми збуту продукції в кількісному вираженні приведені в таблиці 2. Срок виходу на проектну потужність 2 місяці.
 
Таблиця 1. Список продуктів
Найменування продукції Од. Вим.. Ціна, грн.
 Кава чашка        2,00
 Морозиво порція        1,00
 Коктейлі 250г        1,00
 Тістечка шт.        0,50
 Бутерброди шт.        1,00
 Горячіе страви порція        2,50
 Десертні страви порція        1,50
 Спиртні напої пляшка       10,00
 Пиво пляшка        2,00
 Окорочка гриль порція        3,00
 Салати порция        2,00
 Шампанське пляшка       12,00
Таблиця 2.
Фото Капча