Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Технологія та способи виробництва цементу

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
32
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
1. Коротка характеристика підприємства
2. Технологія виробництва цементу
3. Способи виробництва цементу
4. Дозатор AIRDOS для подачі вугільного пилу в обертову піч мокрого способу виробництва
5. Технічні засоби дільниці
6. Інструкція з охорони слюсаря контрольно – вимірювальних приладів та автоматики
Висновок
 
Вступ
 
Швидкий розвиток інформаційних технологій на підприємствах, обумовлено необхідністю підвищення конкурентоспроможності виробленої продукції, як на внутрішньому, так і на світовому ринку. Зниження трудомісткості у виробничих цехах, технологічних операціях досягається за рахунок впровадження сучасних способів ведення й керування виробничими процесами.
Ручне керування виробничими процесами не приносить очікуваного ефекту. Тому потрібна автоматизація виробництва, особливо на великих підприємствах, що мають довгі й складні виробничі ланцюжки. Можна додатково відзначити, що підвищення продуктивності при конвеєрному виробництві, так само як і в будь-якому іншому виробництві, є одним з діючих способів збільшення прибутку підприємства. Іншим способом зменшення собівартості продукції і, як наслідок, підвищення конкурентоспроможності продукції, а отже і прибутку від продукції, є зменшення витрат. У час інформаційних технологій, механічна праця заміняється електронно-механічними системами. У даній дипломній роботі представлена основна частина розробки такої системи керування.
Впровадження новітньої технології й автоматизації технологічних процесів приводить до збільшення продуктивності праці, поліпшенню якості продукції, що випускається, знижується кількість браку, підвищується культура виробництва.
Заміна ручної праці машинами і систематичне удосконалення застосовуваних машин забезпечує значний ріст кількості продукції. Варто надавати величезного значення широкої механізації виробництва, як вирішальному засобові підвищення продуктивності праці. Широке і повсюдне впровадження у виробництво машинних технологій приводить до остаточної ліквідації важкої фізичної і некваліфікованої праці. Однак у ході реалізації процесу механізації виробництва всі операції виконуються механізованим шляхом, є ще багато операцій, що виконуються вручну. Для їхньої ліквідації потрібно якісно нова ступінь у розвитку техніки – автоматизація вища форма організації виробництва.
Автоматизація виробництва передбачає не тільки повну заміну фізичної праці на машинну працю, але й автоматизацію керування ходом технологічного процесу в цілому. Автоматизація забезпечує керування механізованим виробництвом за допомогою системи машин і приладів, спеціальних пристроїв без особистої участі людини. При цьому хід технологічного процесу, продуктивність установок, якість продукції, що випускається, і технічний стан устаткування залежить від якості роботи автоматичних систем.
Автоматизація виробництва підготовлена всім попереднім розвитком науки, техніки, технології та являється закономірним продовженням механізації виробничих процесів. В той же час автоматизація – це якісно новий етап розвитку виробництва. В результаті автоматизації збільшується продуктивність обладнання, знижується собівартість, скорочується брак та підвищується безпека роботи, покращується санітарний стан цехів.
 
1. Коротка характеристика підприємства
 
Публічне акціонерне товариство «Волинь-Цемент» (колишній Здолбунівський цементно-шиферний комбінат) було спроектовано як підприємство з виробничою потужністю понад 2 млн. тон цементу на рік. Підприємство завжди було одним із лідерів цементної промисловості України за якістю продукції та обсягами її виробництва.
Історія Здолбунівських цементників починає свій відлік з далеких 70-их років 19 століття. Саме в цей час було виявлено родовище крейди високої якості, що знаходилося на околиці невеликого міста Здолбунова та можливість її використання як сировини для виробництва цементу. На це звернули увагу чехи – брати Єленки та побудували недалеко від міста Здолбунів невеликий цементний завод. Обладнання підприємства на той час складалося з п’яти печей випалу.
У 1889 році власники заводу створили товариство «Еленки і Ко», що дало можливість залучити додатковий капітал на розширення підприємства, встановлення більш досконалого обладнання та механізмів. Тоді ж завод освоїв випуск портландцементу, хоча його випуск не перевищував 90 тон на добу. Завод працював сезонно, а у виробництві переважала ручна праця.
У 1910 році році Здолбунівський цементний завод придбало акціонерне товариство «Волинь», керівництво якого знаходилося в Варшаві. Підприємство було реконструйоване, встановлено дві обертові печі та змонтовано новий цементний млин.
У 30-ті роки підприємство запрацювало на повну потужність, виробляючи щороку 85 тисяч тон цементу. У цей же час було реалізовано перші партії цементу марки 500
З 1946 року Здолбунівський цементний завод розпочав серійний випуск цементу марки 500, що на той час було суттєвим досягненням адже не всі цементні заводи, навіть за межами країни, могли продукувати цемент такої марки.
Однак стиснене положення заводу, який знаходився у центральній частині міста не дозволяло значно збільшити його потужність. Тому у 1948 році урядом тодішнього СРСР було прийнято рішення про будівництво потужностей по виробництву цементу за межами міста Здолбунова. У1952 році розпочалося будівництво Ново-Здолбунівського цементного заводу. Через чотири роки перші технологічні лінії було введено в експлуатацію. Одночасно почалося і будівництво селища цементників. Також на площах Ново-Здолбунівського цементного заводу було збудовано завод азбоцементних виробів з проектною потужністю 155 млн. умовних плиток шиферу на рік.
Підприємство поступово нарощувало свої потужності. Завод обладнали новими обертовими печами розмірами 4, 5x170м загальною потужністю 820 тис. тонн цементу в рік.
В 1963 році старий та новий цементні заводи і шиферний завод об’єднали в один цементно-шиферний комбінат, який став одним з найбільших і передових підприємств промисловості будівельних матеріалів країни. Комбінат випускав загально-будівельні цементи: марок 400 та 500, цементи для азбоцементних виробів, спеціальний високоміцний цемент марки
Фото Капча