Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Відображення інвестиційної нерухомості в балансі підприємств України за міжнародними стандартами

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
12
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ВІДОБРАЖЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ НЕРУХОМОСТІ В БАЛАНСІ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ ЗА МІЖНАРОДНИМИ СТАНДАРТАМИ
 
Дубовая В. В.
Бабенко К. В.
 
У ході дослідження встановлено, що порівняно з нормами П (С) БО 32, міжнародні стандарти визначають поняття інвестиційної нерухомості більш широко, але вимагають від суб'єктів господарювання для оцінки її балансової вартості застосування єдиної моделі за винятком окремих випадків. Доведено, що для суб'єктів господарювання застосування моделі собівартості є більш трудомісткою процедурою, ніж моделі справедливої вартості. Встановлено, що національна форма подання інформації про інвестиційну нерухомість у Балансі повністю відповідає вимогам МСФЗ, проте, за даними фінансової звітності досліджених підприємств України за 2014 р., які мали операції з інвестиційною нерухомістю, виявлено, що за змістом інформація про інвестиційну нерухомість у Балансі не завжди відповідає інформації Приміток до фінансової звітності щодо обраної моделі оцінки інвестиційної нерухомості.
Ключові слова: МСФЗ, баланс, звіт про фінансовий стан, інвестиційна нерухомість.
Дубовая В. В., Бабенко К. В. ОТРАЖЕНИЕ ИНВЕСТИЦИОННОГО ИМУЩЕСТВА В БАЛАНСЕ ПРЕДПРИЯТИЙ УКРАИНЫ ПО МЕЖДУНАРОДНЫМ СТАНДАРТАМ
В процессе исследования установлено, что по сравнению с нормами П (С) БУ 32 международные стандарты определяют понятие инвестиционного имущества более широко, но требуют от предприятия применения одной модели оценки за исключением отдельных случаев. Доказано, что для предприятия применение модели себестоимости является более трудоемкой процедурой, чем модели справедливой стоимости. Установлено, что национальная форма представления информации об инвестиционном имуществе в Балансе полностью соответствует требованиям МСФО, но по содержанию информация в Балансе украинских предприятий не всегда соответствует информации в Примечаниях к финансовой отчетности.
Ключевые слова: МСФО, баланс, отчет о финансовом состоянии, инвестиционное имущество.
Dubovaia V. V., Babenko K. V. REPRESENTATION OF INVESTMENT PROPERTY IN THE BALANCE SHEET OF ENTITIES OF UKRAINE IN ACCORDANCE WITH IFRSS
The study determined that in comparison with the national norms, IFRSs define the concept of investment property more broadly, but require entities to determine its book value to use one model estimates except for certain cases; proved that businesses use the cost model is more labor-intensive procedure than the fair value model; found that the national form of presentation of investment property in the balance sheet is fully compliant with IFRS, but according to the financial statements of the surveyed enterprises Ukraine for 2014, which had a real investment property found that the content of information on investment property in the balance is not always corresponds to information Notes to the financial statements on the chosen model for investment property.
Keywords: IFRS, balance sheet, statement of financial position, investment property.
Постановка проблеми. Доцільність визначення підходу до відображення інвестиційної нерухомості у фінансовій звітності підприємств України за міжнародними стандартами обумовлена тим, що, крім МСБО 1 «Подання фінансової звітності», останні мають водночас застосовувати норми НП (С) БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Невирі- шеним питанням для підприємств, які складають фінансову звітність за міжнародними стандартами, залишається й порядок бухгалтерського обліку інвестиційної нерухомості, оскільки на такі підприємства не поширюється дія Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Сучасні дослідження фахівців присвячені різним порівняльним аспектам міжнародного і вітчизняного відображення у фінансовій звітності нерухомості, споруд та устаткування. Проте питання облікових підходів щодо інвестиційної нерухомості досліджено значно менше та їм бракує вивчення національної практики відображення у фінансовій звітності підприємств України за МСФЗ [8-10].
Мета статті полягає у формуванні науково-практичного підходу до відображення інформації про інвестиційну нерухомість у Балансі підприємств України за міжнародними стандартами.
Виклад основного матеріалу дослідження. У міжнародних стандартах загальні вимоги до відображення інформації про інвестиційну нерухомість та її розкриття у фінансовій звітності визначають IAS 1 «Подання фінансових звітів» та IAS 40 «Інвестиційна нерухомість».
В IAS 1 «Подання фінансових звітів» зазначено, що до Звіту про фінансовий стан слід включати статтю «Investment Property (Інвестиційна нерухомість) «.В IAS 40 «Інвестиційна нерухомість» визначено, що: інвестиційна нерухомість – це нерухомість (земля чи будівля або частина будівлі, або їх поєднання), утримувана (власником або орендарем згідно з угодою про фінансову оренду) з метою отримання орендних платежів або збільшення вартості капіталу чи для досягнення обох цілей, а не для:
а) використання у виробництві чи при постачанні товарів, при наданні послуг чи для адміністративних цілей, або
б) продажу в звичайному ході діяльності.
І далі IAS 40 містить суттєве доповнення щодо можливості класифікації і відображення в якості інвестиційної нерухомості частки нерухомості, яку утримує орендар на умовах операційної оренди, якщо ця нерухомість відповідає визначенню інвестиційної нерухомості та для її оцінки орендар використовує модель справедливої вартості [4, п. 6].
Такий підхід є досить незвичним навіть з позиції міжнародних стандартів. Так, згідно з IAS 17 «Оренда», у фінансовій звітності об'єкти операційної оренди та доходи від операційної оренди відображають орендодавці [2, п. 49-50], а орендарі відображають лише платежі за операційною орендою [2, п. 33].
Утім, IAS 40 дозволяє орендарям класифікувати об'єкти операційної оренди як інвестиційну нерухомість, якщо вони утримуються з метою орендних платежів або збільшення капіталу чи для досягнення обох цілей, та оцінюються за справедливою вартістю.
Фото Капча