Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Аналіз грошових потоків підприємства

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
50
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Курсова робота
з дисципліни «Фінансовий аналіз» на тему:
 
«Аналіз грошових потоків підприємства»
 
Зміст
 
Вступ
Розділ І. Аналіз грошових потоків підприємства
1.1. Поняття грошових потоків на підприємстві, їх класифікація за видами діяльності
1.2. Порядок формування звітності про рух грошових коштів (прямий
і непрямий методи) 
1.3. Платіжний календар в системі оперативного фінансового планування
Розділ ІІ. Розрахунково-аналітичне ситуаційне завдання
Розділ ІІІ. Критерії та шляхи оптимізації руху грошових коштів на підприємстві
Висновки
Список використаних джерел
Додатки 
 
Вступ
 
У сучасних умовах стає актуальним визначення нових завдань, які потребують застосування системних і комплексних підходів до вирішення проблем аналізу грошових потоків. В дослідженні запропонована методика аналізу грошових потоків, що дозволяє оцінити ефективність управління грошовими коштами підприємства. Крім того, на результатах розрахунку показників формуються прогнозні (планові) оцінки, в тому числі які визначають оптимальні величини грошових потоків підприємства, що відповідають цілі досягнення максимальної ефективності господарської діяльності при адекватному рівні фінансового ризику.
Від обсягів і швидкості руху грошового обороту, ефективності управління ним безпосередньо залежать платоспроможність і ліквідність підприємства, тому аналіз ефективності використання грошових потоків є основою оцінки і прогнозування платоспроможності підприємства, дає змогу більш об’єктивно оцінити його фінансовий стан. Необхідність проведення аналізу грошових коштів полягає в обмеженості грошових ресурсів на підприємстві, нестійкому фінансовому стані багатьох підприємств, ризику втрати платоспроможності, а також в підвищенні рівня ефективності управління.
Усе зазначене обумовлює актуальність дослідження існуючих методів та методик аналізу грошових потоків та розробки пропозицій щодо їх удосконалення. Основна мета аналізу грошових потоків полягає у виявленні рівня достатності формування грошових коштів, ефективності їх використання, а також збалансованості та рівномірності надходжень та видатків грошових потоків підприємства [11, с. 38].
Також грошові потоки відіграють важливу роль в виробничо-господарській діяльності підприємства. Так, за допомогою грошових коштів підприємство в процесі своєї діяльності може закупляти сировину, основні засоби, тим самим нарощувати обсяги виробництва продукції (виконання робіт і надання послуг), що в наш час ринкової економіки дуже важливо, розраховуватись з працівниками по оплаті праці і т. д. Але для того, щоб підприємство мало можливість ефективно використовувати наявні у нього грошові кошти, потрібно правильно організувати їх облік і здійснювати контроль за витрачанням.
 
Розділ І. Аналіз грошових потоків підприємства
 
1.1. Поняття грошових потоків на підприємстві, їх класифікація за видами діяльності
 
На думку Є. Ф. Брігхема, під грошовим потоком слід розуміти «... фактичні чисті готівкові кошти, які надходять у фірму протягом деякого визначеного періоду» [2, с. 425]. Вітчизняні вчені-економісти В. А. Верба та О. А. Загородніх розширюють поняття грошового потоку, підкреслюючи, що це «... різниця між кількістю отриманих і витрачених грошей... « [4, с. 75].
Досить предметно розкриває грошовий потік як категорію І. А. Бланк [3, с. 129]. На його думку, «... грошовий потік підприємства являє собою сукупність розподілених в часі надходжень та виплат грошових коштів, які генеруються його господарською діяльністю.
Б. Коласс розглядає грошовий потік, що утворився при проведенні господарської діяльності. Автор зазначає, що «... це надлишок грошових коштів, який утворюється на підприємстві в результаті господарської діяльності» [5, с. 137].
Поняття грошових коштів тісно пов’язане з поняттям грошових потоків. Деякі автори їх ототожнюють, що на мою думку є помилковим, адже грошові потоки відображають динаміку руху грошових коштів за певний період і не дозволяють отримати інформацію про наявність коштів на певну дату.
Після усіх запропонованих варіантів визначення, я термін «грошові потоки» розумію так: це безперервний рух грошових коштів, їх надходження і виплати, інакше кажучи, різниця між отриманими і виплаченими коштами підприємством за певний визначений період.
Але, на нашу думку визначення О. О. Непочатенко і Н. Ю. Мельничук, що подано в книзі «Фінанси підприємств», є найбільш повним:
Грошові потоки – це потік, який пов’язаний із функціонуванням грошей, виконує функцію інструменту взаєморозрахунку із суб’єктами фінансових відносин, впливає на рух активів і капіталу підприємства й характеризується певним розміром, напрямом та часом. [7, с. 239].
Грошові потоки підприємства – це надходження і витрати грошових коштів та їх еквівалентів на підприємстві. Вони класифікуються на:
А) залежно від напрямку руху: вхідні; вихідні.
Б) залежно від напрямку діяльності: операційні; інвестиційні; фінансові.
В) залежно від способу визначення: чистий; розрахунковий; загальний.
Г) залежно від ритмічності здійснення: регулярний; нерегулярний.
Д) залежно від черговості здійснення: пріоритетний; поточний; довгостроковий [5, с. 47].
Ми вважаємо, що найбільш повну класифікацію видів грошового потоку подано І. А. Бланком (Додаток А; Рис. А. 1) :
1. За масштабами обслуговування господарського процесу виділяють такі види грошових потоків:
- грошовий потік по підприємству в цілому. Це най більш агрегований вид грошового потоку, який акумулює всі види грошових потоків, що обслуговують господарський процес підприємства в цілому;
- грошовий потік по окремих структурних підрозділах (центрах відповідальності) підприємства. Така диференціація грошового потоку підприємства визначає його як самостійний об’єкт управління в системі господарської діяльності підприємства;
- грошовий потік по
Фото Капча