Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Формування комплексу маркетингу підприємства

Предмет: 
Тип роботи: 
Методичні вказівки
К-сть сторінок: 
27
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
Загальні положення
Структура курсового проекту
Зміст курсового проекту
Вимоги до оформлення курсового проекту
Список рекомендованої літератури
Додатки
 
1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
Виконання курсового проекту систематизує та поглиблює теоретичні знання студентів, сприяє набуттю навичок практичного використання методики і техніки розв’язання актуальних проблем по основних напрямках маркетингової діяльності підприємства і є важливою складовою підготовки майбутніх менеджерів та економістів.
Основним завданням проекту є дослідження ринку конкретного товару, моделювання і розрахунок ціни в умовах ринку, розробка комплексу маркетингових заходів, спрямованих на покращання становища підприємства на ринку.
Курсовий проект базується на комплексному підході до підготовки майбутніх менеджерів та економістів і потребує відповідних знань з курсів “Маркетинг”, “Макроекономіка”, “Мікроекономіка”, “Статистика”.
Обсяг курсового проекту – 25-30 сторінок. 
 
2. СТРУКТУРА КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
 
Курсовий проект складається з таких розділів:
Вступ
Розділ 1.Аналіз ринку 
Розділ 2.Дослідження смаків та уподобань споживачів. Сегментування ринку.
Розділ 3.Розроблення концепції товару та визначення його характеристик
Розділ 4.Визначення оптимальної ціни на товар на підставі результатів пробного маркетингу
4.1.Визначення взаємозв’язку між ціною і попитом
4.2.Розрахунок оптимальної ціни, при якій фірма отримає максимальний прибуток
Розділ 5.Формування оптимальних каналів розподілу товару
Розділ 6.Планування кампанії по просуванню товару
Висновки
Список використаної літератури
 
3.  ЗМІСТ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ
 
Вступ
У вступі необхідно описати завдання курсового проекту, обґрунтувати актуальність впровадження маркетингових заходів на вітчизняних підприємствах. Обсяг має складати 1-2 стор.
 
Розділ 1. Аналіз ринку 
У цьому розділі необхідно обрати товар, попит на який буде об’єктом аналізу,  а також описати потребу, яку цей товар  буде задовольняти. Вид товару узгоджується із керівником курсового проекту. Його можна обрати із табл. А.1  Додатку А або запропонувати додатково.
Обґрунтування вибору потреби можна здійснювати за матрицею класифікації потреб, що наведена у Додатку Б. Оскільки  не завжди вдається описати обрану потребу за всіма запропонованими пунктами, наведеними у табл. Б.1, то можна обрати чи додати класифікаційні ознаки самостійно.
Оскільки  будь-яка фірма здійснює свою діяльність в оточенні різних об’єктів та сил, у цьому розділі пропонується охарактеризувати маркетингове середовище фірми, в якому вона буде функціонувати. Необхідно навести чинники макросередовища (демографічні, економічні, фактори природного, науково-технічного, політичного середовища та культурного оточення) та мікросередовища (потенційні споживачі, постачальники, маркетингові посередники, конкуренти, контактні аудиторії) і описати, яким чином вони будуть впливати на виробника товару. Найбільшу увагу необхідно приділити аналізу попиту на ринку обраного товару та аналізу конкурентів.
 
Розділ 2. Дослідження смаків та уподобань споживачів. Сегментування ринку
Для того, щоб зрозуміти потреби та смаки споживачів фірми, вивчити її конкурентів, необхідно провести маркетингові дослідження. У курсовому проекті дослідження смаків та уподобань споживачів пропонується проводити за допомогою анкети. Анкета – найрозповсюдженіше знаряддя досліджень при збиранні первинної інформації стандартизованого опитування. Це перелік запитань, на які опитуваний (респондент) має дати відповіді. Анкета потребує ретельної розробки, апробації та усунення недоліків, що виявлені, до початку її широкого використання. При розробленні анкети необхідно:
відібрати запитання або сформувати перелік пошукових запитань;
вибрати форму запитань;
вибрати формулювання запитань;
з’ясувати послідовність запитань.
Загалом анкета складається з наступних розділів:
1.Вступ (хто і навіщо проводить дослідження). У вступі вказується мета дослідження, організація, що проводить дослідження. Він містить заклик до опитуваного надати допомогу в реалізації поставленої мети. Вступ має бути стислим і повинен закінчуватися подякою за можливість співробітництва чи надавати інформацію  про матеріальні форми винагороди. 
2.Змістовна частина (основна частина) (запитання анкети).
3.Кваліфікаційна (містить інформацію про респондента, його основні соціально-демографічні характеристики). Тут слід уникати відкритих запитань типу “Ваш вік, стать, дохід”, а слід ставити закриті запитання з варіантами відповідей. 
Перед початком опитування за допомогою анкет важливо окреслити вибірку. Маркетолог повинен розробити такий план складання вибірки, завдяки якому відібрана сукупність відповідала б завданням, що стоять перед дослідженням. При плануванні вибірки важливо знати: кого опитувати: принцип випадкового відбору (кожен із потенційних респондентів має однакову ймовірність потрапити до вибірки) або невипадковий відбір (формують, зокрема, квотовані вибірки, які охоплюють представників окремих прошарків населення згідно з їх соціальним статусом, віковими категоріями, професіями тощо). Також важливо визначити яку кількість людей слід опитати. Великі вибірки точніші, але їх обстеження потребує більше коштів і часу.
При формуванні переліку запитань слід пам’ятати, що їх форма може впливати на відповідь респондента. Виділяють два типи запитань: закриті та відкриті. Закриті запитання передбачають обмежений перелік відповідей і мають задану структуру (альтернативні, вибіркові, зі шкалою Лайкерта, семантичний диференціал тощо). Такі запитання включають в себе всі можливі варіанти відповідей – при опитуванні обирається один з них. Класифікація закритих запитань наведена у Додатку В.
У відкритих запитаннях не передбачається переліку відповідей і відсутні обмеження щодо них. Такі запитання називаються ще запитаннями без заданої структури (дають можливість відповідати своїми словами). Відповіді на них містять більше інформації, але їх складніше обробляти.
Застосовуються відкриті запитання в наступних випадках:
як вступ до запитання;
коли важко окреслити характеристики
Фото Капча