Предмет:
Тип роботи:
Стаття
К-сть сторінок:
8
Мова:
Українська
Колористика – наука про колір, що включає знання про природу кольору, основних, складених і додаткових квітах, основних характеристиках кольору, колірних контрастах, змішанні квітів, колориті, колірної гармонії, колірному мовою, колірної гармонії й колірній культурі. Закони світу кольору – цікава штука. Вони визначають дружити кольорами чи не дружити:) Колір – властивість світла викликати певне зорове відчуття у відповідності зі спектральним складом відбитого або випускається випромінювання. Світло різних довжин хвиль збуджує різні колірні відчуття; випромінювання від 380 до 470 нм мають фіолетовий і синій колір, від 470 до 500 нм – синьо-зелений, від 500 до 560 нм – зелений, від 560 до 590 нм – жовто-оранжевий, від 590 до 760 нм – червоний. Проте колір складного випромінювання не визначається однозначно його спектральним складом. Відтінок (колір) – назва кольору (червоний, синій,...) Інтенсивність – рівень концентрації кольору (переважання того або іншого тону) Глибина – ступінь яскравості або спотворення тональності кольору Светлота – ступінь розбілений (% присутності в кольорі білого і ясно-сірого тонів) Насиченість -% присутності темно-сірого і чорного тонів Яскравість – характеристика світяться тіл, що дорівнює відношенню сили світла в якому-небудь напрямку до площі проекції світної поверхні на площину, перпендикулярну цьому напрямку Контрастність – відношення різниці яркостей об'єкта і фону до їх суми Перший, хто створив струнку систему кольорів, був Леонардо да Вінчі. Він встановив, що мноогобразіе кольору, відкрите ще древніми греками та римлянами, може бути обмежена. Да Вінчі писав: «Простих квітів – 6: білий, жовтий, зелений, синій, червоний і чорний».
Леонардо да Вінчі виділив також два можливих аспекту квітів: художній і фізичний. Колір – одна з властивостей об'єктів матеріального світу, сприймається як усвідомлене зорове відчуття. Той чи інший колір «привласнюється» людиною об'єктів у процесі їх зорового сприйняття. Сприйняття кольору може частково змінюватися залежно від психофізіологічного стану спостерігача, наприклад посилюватися в небезпечних ситуаціях, зменшуватися при втомі. У переважній більшості випадків колірне відчуття виникає в результаті впливу на око потоків електромагнітного випромінювання з діапазону довжин хвиль, у якому це випромінювання сприймається оком (видимий діапазон – довжини хвиль від 380 до 760 нм). Іноді колірне відчуття виникає без впливу променистого потоку на око – при тиску на очне яблуко, ударі, електричному подразненні та інші, а також по уявній асоціації з ін відчуттями – звуку, тепла і т. д., і в результаті роботи уяви. Різні колірні відчуття викликають разноокрашенние предмети, їх разноосвещенние ділянки, а також джерела світла і створюване ними освітлення. При цьому сприйняття кольорів можуть розрізнятися (навіть при однаковому відносному спектральному складі потоків випромінювання) залежно від того, чи потрапляє в око випромінювання від джерел світла або від несамосветящихся об'єктів.
У людській мові, проте, використовуються одні і ті ж терміни для позначення кольору цих двох різних типів об'єктів. Основну частку предметів, що викликають колірні відчуття, становлять несамосветящихся тіла, які лише відбивають або пропускають світло, що випромінюється джерелами. У загальному випадку колір предмета обумовлений такими факторами: його забарвленням і властивостями його поверхні; оптичними властивостями джерел світла і середовища, через яку світло поширюється; властивостями зорового аналізатора і особливостями ще недостатньо вивченого психофізіологічного процесу переробки зорових вражень в мозкових центрах. Колір служить засобом спілкування. Колір допомагає торгувати. Колір – це сила, яка стимулює продажі практично будь-якого споживчого продукту. Професіонали дизайну, графіки і поліграфісти чудово знають, що колір є ключовим чинником у процесі торгівлі, оскільки відіграє важливу роль при ухваленні рішення про покупку. Він пробуджує в покупці цілу низку емоцій, що притягають його до того чи іншого товару. Колористика На цій сторінці я не збираюся приділяти увагу проблемам RGB або CMYK – це хай залишається в Web та поліграфії, це окрема величезна тема, але може бути застосована лише для друку і компа, а в повсякденному людського життя не потрібна. Я хочу поговорити про квіти живих – тих, що ми з вами звикли бачити-розрізняти. Всім відомий колірний круг, що складається з (за годинниковою стрілкою зверху) жовтого, червоного – теплих, синього і зеленого – холодних кольорів та їх проміжних складових. Це колірний спектр, де змішанням можна отримати будь-який! колір.
Але – ці кольори (поліхромні) не можуть обійтися без монохромного спектру тонів складовими якого є чорний і білий тони. Вони-то і визначають насиченість кольору і незамінні в складних кольорах, таких як хром-кобальт, металік, хакі. Всі кольори поділяються на консонірующіе – гармонійні і дисонуючі – дисгармонійні. Гармонують як правило кольору ближніх зон спектру (червоний – помаранчевий – жовтий) і контрастні (теплі -[тон (черный – серый – белый) ]- Холодні). Але завжди бажано, щоб у кожному претендує на гармонію кольорі були відтінки інших кольорів композиції. Кольори повинні рефлексувати. Часто в композиції застосовують кластерні – малооттеночние кольорові гами, коли кольори розрізняються нюансами. Таблички з такими колірними композиціями дають подивитися в кабінеті очного лікаря, коли перевіряють на дальтонізм:) І остання основна гама розріджені – розбілені (мертві) кольору. Такі гами застосовуються в основному як ні на що не претендує але об'єднує композицію фон. «Колір – це життя, і світ без фарб представляється нам мертвим. Кольори є початковими поняттями, дітьми первородного безбарвного світла і його протилежності –