Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (066) 185-39-18
Вконтакте Студентська консультація
 portalstudcon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація рекламної кампанії творчої організації в мережі Інтернет

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
37
Мова: 
Українська
Оцінка: 
РЕФЕРАТ
з навчальної дисципліни «Індустрії шоу-бізнесу»
тема: «Організація рекламної кампанії творчої організації в мережі Інтернет»
 
ЗМІСТ
 
ВСТУП
1. ІНТЕРНЕТ РЕКЛАМА ТА ЇЇ ОСОБЛИВОСТІ
1.1. Загальні відомості про рекламу в інтернеті
1.2. Види інтернет-реклам
1.2.1. Медійна реклама
1.2.2. Банерна реклама
1.2.3. Контекстна реклама
1.2.4. Пошукова оптимізація
1.2.5. Просування у соц. –мережах
1.2.6. Геоконтекстна реклама
1.2.7. Вірусна реклама
1.2.8. Інші види інтернет-реклами
1.3. Етичні проблеми інтернет-реклами
1.4. Шахрайство в інтернет-рекламі
1.5. Правове регулювання
1.6. Ринок інтернет-реклами в інтернеті
1.7. Переваги та недоліки інтернет-реклами
2. Використання інтернет реклами на прикладі Black Star Inc
2.1. Загальні відомості про Black Star Inc 
2.2. Аналіз використання інтернет реклами Black Star Inc
3. ЗБІЛЬШЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕКЛАМНОЇ КАМПАНІЇ В ІНТЕРНЕТІ
3.1. Ефективність банерної реклами в інтернеті
3.1.1. Тестування банерів
3.1.2. «Заповіді» розробників банерів
3.1.3. Оцінка ефективності банерної реклами
3.2. Розташування реклами
3.3. Підвищення ефективності вірусної реклами
3.3.1. Вірусна реклама, що приносить славу
3.4. Рекомендації щодо збільшення ефективності контекстної реклами
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 
 
ВСТУП
 
Предметом мого реферату є реклама, а саме реклама в інтернеті. Відповідно до законодавства України, реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.  Реклама – популяризація товарів, видовищ, послуг та ін. з метою привернути увагу покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін. ; поширення відомостей про кого-, що-небудь для створення популярності.  Роль реклами складно переоцінити у сучасному житті людей, у просуванні продукту, у соціокультурній сфері та у шоу-бізнесі. На сучасному етапі розвитку людства ніхто ніколи не досягне успіху у бізнесі без продуманої рекламної стратегії та грамотно поставлених зв’язків з громадськістю. В час такої високої конкуренції у всіх сферах та індустріях виробництва кожен старається бути поміченим, тому наш життєвий простір перенасичений рекламною продукцією. Вона усюди: на продуктах харчування, на зубній пасті, в газетах, в транспорті, на вулиці, в університеті, в інтернеті, в телефоні і т. д. Люди вже навіть навчилися не помічати рекламу. Тож успішні люди мають знати, як зробити гарну рекламу та привернути увагу. Саме тому я вирішила пізнати рекламну індустрію, як невідємний елемент також соціокультурної сфери, здобути практичні навички роботи в ній, адже тема є досить актуальною на сьогоднішній день.  Метою мого реферату є дослідження реклами інтернеті, розробка стратегій якісних та раціональних рекламних кампаній для продуктів шоу-бізнесу.
 
1. ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМА ТА ЇЇ ОСОБЛИВОСТІ
 
1.1. Загальні відомості про рекламу в інтернеті
 
Інтернет-реклама – реклама, що розміщується в мережі Інтернет, переважно на добре зарекомендованих і популярних веб-сайтах (наприклад Google) ; представлення товарів, послуг або підприємства в мережі Інтернет, адресована масовому клієнту і має характер переконання. Інтернет реклама дозволяє вирішувати практично всі завдання, що стоять перед комерційним web-сайтом, будь це Інтернет магазин, сервісні послуги або дистриб'ютори. Інтернет-реклама стає більш доступною для малого бізнесу.  Інтернет-реклама має, як правило, двоступеневий характер: 1. Зовнішня реклама, що розміщується рекламодавцем у видавців, – рекламний носій. Види цієї реклами: банери, текстові блоки, байрікі, міні сайти, Interstitials. 2. Така реклама зазвичай має посилання безпосередньо на сайт рекламодавця.  Ключовою відмінністю Інтернет-реклами від будь-якої іншої є можливість відстеження рекламних контактів. За рахунок можливості відслідковування реакції і дій користувача мережі Інтернет рекламодавець може швидко вносити зміни до чинної рекламної кампанії. Бажані дії користувача називаються конверсія.  Однією з основних сучасних технологій Інтернет-реклами є RTB-платформа (з англ. Real Time Bidding), що дозволяє влаштовувати аукціон рекламних оголошень в реальному часі. Люди звикають до того, що вони можуть, не встаючи із стільця і не виходячи з будинку, дізнатися про те, де, як і за яку ціну вони можуть купити певний товар або послугу. Але навіть якщо вони нічого не куплять, інформація про фірму запам'ятається.
 
1.2. Види інтернет-реклами
 
1.2.1. Медійна реклама
 
Розміщення текстово-графічних рекламних матеріалів на сайтах, що являє собою рекламний-майданчик. Сайти-майданчики – це пошукові системи, тематичні сайти, новинні та інформаційні ресурси, – іншими словами, ті сайти, на яких можна розраховувати на свою цільову аудиторію. Здійснюючи медіапланування, обов'язково проводиться якісна оцінка аудиторії сайту-майданчика, вивчається географія відвідувачів, час проведений ними на сайті, джерела трафіку майданчики – тобто, відбувається комплексне сканування сайтів-майданчиків для виявлення потенційних клієнтів.  Медійна реклама – це дуже потужний іміджевий інструмент, який добре працює на посилення впізнаваності торгової марки. В основному оплата за медійну рекламу здійснюється за 1000 показів банера. За багатьма ознаками аналогічна рекламі в друкованих ЗМІ. Однак, наявність у банера гіперпосилання, можливості анімованого зображення і можливості дзвінка з банера на мобільний телефон (WOW-call), значно розширюють вплив медійної реклами. Як правило, медійна реклама має форму банерної реклами. 
 
1.2.2. Банерна реклама
 
Реклама, яка для поширення потрібної інформації в інтернеті використовує графічні носії (зображення чи анімації). Розміщення банерної реклами може відбуватися через спеціальні банеро-обмінні майданчики, або через прямий контакт з адміністратором окремого сайту. Банерна реклама переважно використовується для підтримки впізнаваності бренду. Порівняно з контекстною, це більш трудомісткий та менш гнучкий вид реклами. Оплата за банерну рекламу може здійснюватися за двома принципами: за кількість показів або за кількість кліків на графічному носії (тобто за кількість фактичних переходів на сайт). 
 
1.2.3. Контекстна реклама
 
Реклама, яка розміщується в результатах пошуку пошукової системи, відповідних тематиці пошукового запиту, або на веб-сторінках, які відповідають тематиці рекламного оголошення. Так як контекстна реклама показується тільки тим користувачам, які цілеспрямовано шукають інформацію на тему запиту, її ефективність набагато вище звичайної. Найбільш ефективною контекстною рекламою є реклама в результатах пошуку пошукових систем, тому що користувач шукає інформацію і відповідно більш мотивований до здійснення покупки товару або послуги.  Існує декілька великих систем контекстної Інтернет – реклами. На Україні найпопулярнішими є GoogleAdWords, Yandex. Direct, Метаконтекст та Бегун.  Як правило, контекстна реклама продається за переходи (тобто натискання на рекламні оголошення), таким чином рекламодавець платить тільки за тих користувачів які прийшли до нього на сайт, що робить контекстну рекламу більш привабливою для рекламодавця.  Контекстну рекламу можна розділити на 2 види:  1. Контекстна реклама в пошукових системах (в результатах пошуку) Тобто користувач набирає в рядку пошуку, скажімо, «купити холодильник» і разом з результатами йому ненастирливо показують рекламу компанії, яка цими холодильниками торгує. Можна видавати рекламу по будь-якому набору слів, можна показувати її тільки жителям певного регіону, можна виключити запити з певними словами – попадання в цільову аудиторію виходить у результаті майже стовідсоткове.
2. Контекстна реклама на тематичний сайтах. Аналогічно пошукової працює контекстна реклама на тематичний сайтах. Контекстні системи показують оголошення на тих сторінках, які відповідають тематиці оголошення. Користувач вивчає сайт, на який він зайшов і відповідає тій тематиці, яка йому необхідна, бачить оголошення або блок оголошень, відповідній темі сайту, якщо текст оголошення його зацікавив, то він натискає на оголошення і переходить на рекламований сайт.
 
1.2.4. Пошукова оптимізація
 
Пошукова оптимізація (search engine optimization, SEO) – комплекс
заходів для підняття позицій сайтів результаті видачі пошукових систем по певних запитах користувачів. Зазвичай, чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більше зацікавлених відвідувачів переходить на нього з пошукових систем. При аналізі ефективності пошукової оптимізації оцінюється вартість цільового відвідувача з урахуванням часу виведення сайту на зазначені позиції.  Пошукова система враховує наступні параметри сайту при обчисленні його релевантності (ступені відповідності введеному запиту) : – щільність ключових слів, складні алгоритми сучасних пошукачів дозволяють проводити семантичний аналіз тексту, щоб відсіяти пошуковий спам, коли ключове слово зустрічається дуже часто. – Індекс центрування сайту, що залежить від кількості і авторитетності веб-ресурсів, що посилаються на даний сайт; багатьма пошукачами не враховуються взаємні посилання (один на одного). Також важливо, щоб посилання були з сайтів схожої тематики, що і оптимізує сайт. Відповідно, всі фактори, що впливають на положення сайту у видачі пошукової системи, можна розбити на зовнішні і внутрішні.  Робота по оптимізації включає в себе роботу з внутрішніми чинниками (знаходяться під контролем власника веб-сайту) – приведення тексту і розмітки сторінок у відповідність з вибраними запитами, поліпшення якості і кількості тексту на сайті, стилістичне оформлення тексту (заголовки, жирний шрифт), поліпшення структури та навігації, використання внутрішніх посилань, а також зовнішніми чинниками – обмін посиланнями, реєстрація в каталогах і інші заходи для підвищення і стимулювання посилань на ресурс.
 
1.2.5. Просування в соціальних мережах
 
SMM (Social Media Marketing), або SMO (Social Media Optimization)  Комплекс заходів, що проводяться в соціальних мережах, блогах, на тематичних форумах і сайтах, щоб залучити нових відвідувачів на сайт, підвищити популярність і впізнаваність вашого бізнесу, товарів або послуг.  SMM – це особисте спілкування з потенційними клієнтами і можливість негайно отримати зворотній зв'язок у вигляді думок і коментарів від найбільш активних користувачів Інтернету. Це дає можливість боротися з негативними відгуками. Сьогодні соціальні мережі в Росії досягли вершини популярності. Понад 11 мільйонів блогів ведеться російською мовою.  Оптимізація для соціальних медіа (SMO) – те ж саме, що і пошукова оптимізація (SEO), але призначена не для пошукових машин, а для соціальних мереж та блогів, щоб залучити трафік на сайт або сформувати співтовариство за інтересами всередині соціального ресурсу. Ще одна відмінність SEO від SMO – ефективність дій. На відео-сервісі YouTube середня кількість переглядів звичайного відеоролика на англійській мові старше півроку становить 10-12 тисяч переглядів. Домогтися такої ж кількості засобами SEO набагато важче, ніж це доступно SMO-фахівцям, які намагаються запустити «сарафанне радіо», починаючи просувати відео в блогах і соціальних мережах. Часто це робиться за допомогою спеціальних сервісів. До початку 2010 року більшість компаній вже спробували соціальні медіа «на смак». На сьогоднішній день, SMM є одним з найбільш перспективних напрямків розвитку Інтернет-реклами.
 
1.2.6. Геоконтекстна реклама
 
Хоча під геоконтекстною рекламою найчастіше розуміють рекламу в мобільних телефонах з урахуванням місця розташування користувача, реклама на веб – картах (наприклад, Google Maps, Яндекс. Карти, Карти@Mail. ru) так само відноситься до розряду LBA (location – based advertising) і відноситься до Інтернет-реклами. Рекламні повідомлення показуються користувачеві при перегляді ділянки карти з урахуванням контексту запиту. Наприклад, можна переглянути всі салони краси в певному районі міста.
 
1.2.7. Вірусна реклама
 
Вид рекламних матеріалів, розповсюджувачами якої є сама цільова аудиторія, завдяки формуванню змісту, здатного залучити за рахунок яскравої, творчої, незвичайної ідеї або з використанням природного або довірчого послання. Без свіжого креативу не запустите вірус. Головне завдання даної реклами – це створення такого вірусного контенту, який би передавався з рук в руки самими користувачами Інтернету. Як правило у вигляді такої реклами виступають цікаві відеоролики, flash-додатки, або просто текст, але головне, щоб цей контент викликав бажання розповсюдження.
 
1.2.8. Інші види реклами в Інтернеті
 
Як правило, поєднують ознаки медійної та пошукової реклами або ж переносять ці ознаки в суміжні з розміщенням на Інтернет-сторінках: так, видами Інтернет-реклами вважаються розміщення реклами в розсилках з передплати та розміщення реклами в клієнтських програмах, встановлених на робочому столі користувача.
Медійно-контекстна реклама
Це своєрідний гібрид між контекстною і банерною рекламою, в результаті якого ми отримуємо – медійно-контекстний банер, який з'являється в результатах запиту користувачів, а також на партнерських сайтах.  Даний вид реклами дозволяє використовувати ті ж налаштування показів, що і в контекстній рекламі: таргеттінг за регіонами / містами, час / дні показів і т. д. Але, є кілька суттєвих моментів. По-перше, оплата медійно-контекстної реклами здійснюється за тисячу показів. По-друге, це оплата не маленька. По-третє, в різних пошукових системах є різні обмеження з приводу цього виду реклами: наприклад Yandex забороняє використання слів «купити», «продати», що істотно звужує можливості рекламної компанії. А в Meta. ua ми можемо вибирати тільки між маленьким рекламним пакетом від 2000 показів, і широким пакетом від 30000 показів. Але незважаючи на все це ми не можемо заперечувати того, що медійно-контекстна реклама є хорошим іміджевим інструментом реклами, особливо для брендів масового споживання, але навряд чи підійде для реклами спрямованої на продажу, в цьому випадку все таки ефективніше працює контекстна реклама.
Продакт-плейсмент в онлайн-іграх
Інтеграція рекламованого продукту або бренду в ігровий процес, є одним з нових і швидко зростаючих сегментів ринку Інтернет-реклами. Багато брендів зрозуміли перспективність і ефективність такого виду комунікацій з потенційними покупцями, враховуючи стрімке зростання аудиторії багатокористувацьких онлайн-ігор і високу глибину контакту з вбудованим в ігровий процес брендом. Прикладом такого роду ігор можуть виступати як дуже прості «казуальні» одноразові ігри, так і великі глобальні багаторазові стратегії і RPG. За своєю сутністю, для ефективної реклами в іграх найбільш доречними є багаторазові економічні он-лайн ігри та бізнес-симулятори, де власне товари, послуги і бренди є основними елементами геймплея, що, відповідно, забезпечує найбільш високу лояльність аудиторії до рекламованих таким чином брендам і дуже високу глибину контакту рекламодавця з кожним користувачем.
Електронна пошта
(Electronic mail, e-mail) – мережева служба, що дозволяє користувачам обмінюватися повідомленнями або документами без застосування паперових носіїв.
Переваги використання e-mail для доставки рекламних повідомлень: – електронна пошта є практично у всіх користувачів Мережі; – електронна пошта являє собою push-технологію мовлення; – дає можливість персоніфікованого звернення; – цікаве, з точки зору одержувача, повідомлення може бути поширене серед його колег і знайомих;
Для просування за допомогою e-mail використовуються також:
Розсилки передплатникам (mailing lists, «opt-in» E-mail marketing). В Інтернеті існує безліч списків розсилки, які присвячені різним тематикам. Одержувачі подібних листів власноручно підписалися на розсилку, і в будь-який момент у них є право і можливість скасувати свою підписку. Існують відкриті розсилки (для всіх бажаючих), закриті (для людей певного кола), безкоштовні (існують за рахунок ентузіазму творців, спонсорської підтримки, платних рекламодавців), платні. Оскільки список розсилки звичайно являє собою засіб віщання для визначеної цільової групи і часто має тисячі передплатників, він є ефективним інструментом маркетингу. Ряд компаній на своїх офіційних сайтах пропонує відвідувачам підписатися на розсилку, що інформує про новини компанії і оновленнях сайту. Дана розсилка нагадує передплатникам про сайт і бізнес його власника, інформуючи і стимулюючи повторні візити.
Розміщення реклами в новинних розсилках. Значне число розсилок передплатникам має новинний характер і функціонує аналогічно ЗМІ, отримуючи дохід у тому числі від розміщення реклами. Реклама в розсилках, як правило, аналогічна банерній рекламі в Інтернеті, з відзнакою за способом обмеження цільової аудиторії: соціально-демографічні параметри та інтереси аудиторії можуть залежати не тільки від тематики розсилок, але і від даних анкети передплатника.
Несанкціонована розсилка (спам). Спам – масова розсилка рекламних оголошень по електронній пошті без згоди одержувачів. Розсилка спаму вважається порушенням етикету і правил застосування комп'ютерних мереж. Специфічність цього виду Інтернет-просування полягає не в анонімності рекламо-розповсюджувача і не в тому, що спам – незапрошена розсилка (багато видів реклами є незапитаною або «несанкціонованою», анонімною). Особливість спаму в тому, що основну частину витрат з доставки реклами несуть споживачі та Інтернет-провайдери, тоді як джерело спаму нічим не компенсує їм доставку повідомлень. За цією ознакою спам не є рекламою, оскільки реклама за визначенням використовує платні канали доведення повідомлення до аудиторії. Спам переслідується або обмежується законодавством країн. Розсилка індивідуальних листів електронною поштою – інструмент директ-маркетингу, що вимагає часу і персоналізації повідомлень. Йому передує робота по збору адрес. З іншого боку, лист потрапляє саме тим представникам аудиторії, в чиїй увазі ініціатор розсилки найбільшою мірою зацікавлений.
Спливні (pop-up) вікна та spyware.
Аналогічно спаму, для поширення використовуються ресурси споживача. Але метод не настільки дешевий, як спам. До того ж, spyware в багатьох випадках визнається шкідливою програмою.
Перегляд реклами за плату або підписка на рекламу.
Цей метод не показав особливої ефективності в порівнянні з іншими і в даний час використовується мало.
Електронна дошка оголошень
Сайт, за змістом цілком аналогічний звичайним побутовим дошкам оголошень або рекламним газетам. Якісно відрізняється від них високою оперативністю оновлення вмісту та глобальною доступністю.
Участь у рейтингах
Цей метод для деяких сайтів приносить істотну частину клієнтів. Для більшості – незначну частину. До того ж, не існує сумлінних способів піднятися в рейтингу за гроші. Тому даний спосіб не вкладається в типову економічну схему «гроші – реклама – клієнти – гроші». Тим не менш, його з натяжкою можна віднести до методів реклами.
 
1.3. Етичні проблеми в інтернет-рекламі
 
З боку власників сайтів. Потенційно неетичні властивості реклами на сайтах, не пов'язані зі зломом ПО користувача:
Вспливаючі вікна. У більшості сучасних веб-браузерів є функції їх блокування.
Вікна та банери, які користувач має закрити, щоб побачити вміст сайту.
Відволікаюча анімована реклама (наприклад, миготлива або звукова).
Велика кількість реклами, що не відповідає цінності сайту для відвідувачів.
Уповільнення роботи комп'ютера, особливо з Flash-банерами (деякі сайти відображаються в кілька разів швидше без реклами).
Примус користувача до використання технології, потрібної тільки для перегляду реклами, але не обов'язковою для перегляду решти вмісту (наприклад, виринають непристойні зображення чи не виринає потрібний вмісту сайту при невиконанні браузером сценаріїв JavaScript).
Маскування реклами під «повідомлення операційної системи про помилку».
Використання сайтів – сателітів, розташованих на інших доменах, але містять фрагменти інформації з основного сайту. Створюються власником вихідного сайту з метою збільшення кількості вхідних посилань або одержання декількох позицій в пошуковій видачі.
Використання сторонніх служб поширення реклами:
За відсутності контролю за наданими банерами на сайті можуть з відома або без відома адміністратора рекламуватися небажані, шкідливі або шахрайські сайти, або продукти, що не представляють інтересу ні для власника сайту, ні для його відвідувачів.
Стороння служба може отримувати більш – менш докладну інформацію про відвідування користувачами сайтів і їх переходах між сайтами.
Перегляд такої реклами часто вимагає дозволу виконання браузером скриптів і взаємодії між сайтами, що може полегшити сторонньому зловмисникові використання міжсайтового скриптинга і підробку міжсайтових запитів.
З боку користувачів. У зв'язку з поширеністю неетичної реклами і, відповідно, негативного ставлення до неї користувачів, існує безліч засобів для її блокування або приховування (проксі-сервери, вбудовані і підключаються функції браузерів, файл hosts та ін). Так як розміщена реклама часто не викликає інтересу у користувачів, але змушує їх довше чекати закінчення завантаження, вони можуть включити блокування всієї реклами без винятку. Це може позбавляти власників «безкоштовних» сайтів, які існують лише за рахунок реклами, коштів на підтримку таких сайтів. Автор засобу блокування реклами AdBlock Plus висловлював думку, що багато з цих користувачів, загалом, не проти реклами, і не стали б її блокувати, не будь вона настирливої, і пропонував спосіб рекомендувати користувачам відключення блокування реклами на часто відвідуваних ними сайтах. В останніх версіях AdBlock Plus за замовчуванням ставиться опція «Дозволити деяку ненав'язливу рекламу».
 
1.4. Шахрайство в інтернет-рекламі
 
Дорвей-сайт або веб-сторінка з безглуздим (але «релевантним») вмістом, перенаправляє відвідувачів на інший сайт.
Псевдо-сайт – сайт підробка. Намагаються видати себе за те, чим вони не є – фальшиві сайти фірм або клубів, фальшиві Інтернет-магазини, фан-клуби і т. д. Як правило, створюються для просування інших сайтів за допомогою посилань.
Основні ознаки псевдо-сайту:
Мінімум інформативних сторінок;
Відсутність назви (у шапці дублюється адреса).
Відсутність контактної інформації; в якості контактів представлена тільки форма зворотного зв'язку або e-mail на безкоштовному ящику.
 
1.5. Правове регулювання
 
Традиційні правові норми про рекламу не завжди можуть ефективно регулювати Інтернет-рекламу, оскільки:
‒ці норми не враховують технічні особливості мережі Інтернет;
‒складне визначення юрисдикції (законодавство якій території застосовувати) ;
‒складний контроль та притягнення до відповідальності порушників. Останні роки в законодавстві різних країн з'являються спеціалізовані норми, які регулюють рекламу в Інтернеті. Наприклад, у 2006 році внесені поправки в російський закон «Про рекламу», щодо «особливостей реклами в мережах електрозв'язку». А 21 липня 2012 була введена заборона на Інтернет-рекламу алкогольної продукції.
Проблеми пов'язані з порушенням патентів на технології та механізми онлайн-реклами (Yahoo і Facebook). Обсяг ринку Інтернет-реклами Росії (2001-2010рр., млн. дол.).
 
1.6. Ринок інтернет-реклами в Україні
 
За даними УНІАН, близько 40% обсягу ринку представляють прямі продажі майданчиків рекламодавцям без залучення посередницьких структур. Раніше експерти ринку прогнозували загальний обсяг Інтернет-реклами в Україні за підсумками року на рівні 920 млн. грн., що на 35% більше підсумкових показників 2012 року. Як повідомляв УНІАН, обсяг ринку медійної Інтернет-реклами України за підсумками 2012 року зріс в 2, 4 рази і становив 594 млн. грн., при цьому майже половина продажів (44, 5%) здійснена майданчиками безпосередньо рекламодавцям, оминаючи агентський ринок. Цифри були одержані за допомогою перехресного аналізу даних анкетування найбільших рекламних агентств, сайтів і сейлз-хаусів. Інтернет-асоціація України була створена в 2000р. з метою консолідації зусиль усіх зацікавлених сторін у розвитку різних сегментів Інтернету в Україні. Асоціація об'єднує понад 140 компаній: найбільших провайдерів, операторів зв'язку, реєстраторів доменних імен, виробників обладнання, виставкові, видавничі та інші компанії, що мають безпосереднє відношення до українського сегменту Інтернету. Проект Дослідження української аудиторії Інтернету запущений ІнАУ на початку 2010р. У березні 2010р. створено Комітет ІнАУ з питань Інтернет-реклами.
 
1.7. Переваги та недоліки інтернет-реклами
 
Реклама в Інтернеті сьогодні набуває більшого значення і володіє рядом переваг на відміну від звичайної реклами:
До переваг Інтернет-реклами щодо інших традиційних засобів розміщення реклами є його легка доступність для споживача;
Інформація, яка передається через Інтернет-банер та відповідну Web-сторінку має більший порівняно з традиційною рекламою, опис продукту і послуги;
Інтернет-реклама, як і сам Інтернет стає більш масовою з кожним роком;
Інтернет-реклама є більш дешевою для рекламодавця ніж інші традиційні засоби розміщення реклами.
Дешевий інструмент для маркетингових досліджень. Наприклад, компанія Harris Poll Online веде список, в якому представлено понад 7 млн. електронних адрес і базові демографічні дані учасників опитування по двом сотням країн, отримані при підписці до послуг компанії. Періодично компанія посилає цим користувачам електронні повідомлення з проханням про участь в опитуванні щодо купівельних звичок, використання Інтернету та інших тем. Відповіді, отримані в результаті попередніх опитувань, зберігаються у файлі для того, щоб компанія могла й надалі проводити цільові опитування серед людей з певними поведінковими навичками.
Інтернет-реклама більш за будь-який інший засіб розміщення реклами привертає увагу потенційних споживачів. Значною мірою це відбувається через професійність оформлення сайтів та можливість отримати додаткову інформацію відразу;
Практичні результати серед різних засобів розміщення реклами, найбільш високі має Інтернет-реклама, через зручність розрахунку по кредитній картці, повноту інформації, збереження власних зусиль на пошук необхідного товару чи послуги у різних засобах розміщення реклами.
Інтерактивність. На відміну від телебачення чи радіо, які є відносно пасивними засобами масової інформації, службовцями перш за все для розваги, Інтернет потребує активної участі. Користувач вводить адресу web-сайту, який він хоче відвідати, і за допомогою Інтернету ця сторінка виводиться на комп'ютер користувача. Нічого не відбувається до тих пір, поки користувач знову не виконає якісь операції, скориставшись посиланням або направляючи відповідь. Але запит, направлений на адресу електронного вузла один раз, може виконувати пошук серед практично необмеженої кількості файлів, з тим щоб вивести дані, картинки, звук і відео зображення. Ця здатність робить Інтернет ідеальним інструментом для обміну інформацією в реальному часі, що характерно для більшості видів бізнесу.
Але Інтернет-реклама має і свої недоліки, перелік яких звичайно менший ніж переваг:
Все менше і менше людей довіряють рекламі в Інтернеті, через бурхливий розвиток фіктивних пропозицій у перші роки Інтернет-реклами;
Складність знайдення потрібного сайту з потрібною рекламою в другий, третій, четвертий раз;
Не всі громадяни України на даний час мають доступ до Інтернету.
Конфлікти між продажами через Інтернет і традиційними каналами реалізації товарів. Рекламодавці повинні обережно підходити до ціноутворення при електронних продажах і не допускати різниці в цінах на товари, пропоновані в магазинах або через дистриб'юторську мережу. Якщо ж представлені на сайті ціни відповідають роздрібним, немає необхідності робити покупки в Інтернеті, особливо якщо компанія вимагає додаткову плату за доставку.
Змінна значимість для різних товарів. В Інтернеті більш за все цінуються інформаційні послуги – подорожі, фінансові послуги, бронювання номерів, аукціони і т. п. Коли наприкінці 2000р. настала криза Інтернет-компаній, то такі компанії мали більше шансів на виживання, ніж ті, які використовували інформаційну мережу для продажу товарів роздрібної торгівлі.
Обмежені можливості подачі реклами. Незважаючи на впровадження високошвидкісних кабельних модемів і розповсюдження технології DSL, більшість користувачів все ще отримують доступ в Інтернет за допомогою низькошвидкісних модемів, що обмежує можливості з передачі відео-реклами. Більшість рекламодавців використовують традиційний банер розміром 468х60 пікселів і менше. Такі банери швидко завантажуються, але коефіцієнт їх «клікабельності» рідко перевищує 1%.
Сьогодні майже всі рекламні агентства вже пропонують своїм клієнтам таку послугу, як Інтернет-реклама. Але до останнього часу багато хто відносились до цього напрямку з великою недовірою: особливо обережні клієнти, які самі не мали доступу до Мережі і, відповідно, не могли оцінити її ефективності. Деякі компанії вже давно почали перерозподіляти свій бюджет на користь реклами в Інтернеті, поступово скорочуючи обсяги традиційних видів просування, оскільки вони вже не настільки ефективно виконують свої функції. На сьогоднішній день, Інтернет-реклама дуже швидко розвивається. Щороку зростає оберт засобів, що вкладаються в Інтернет-рекламу. Частка Інтернету на світовому рекламному ринку вже становить близько 21%, а за оцінками експертів до 2011р. вона зросте до 26-28%.
Отже, Інтернет-реклама – це процес комунікацій в інтерактивному середовищі, який впливає на масову або індивідуальну свідомість споживачів, зумовлює зміни в купівельній поведінці і спонукає до придбання продукції, послуг або ідей потенційними та існуючими покупцями.
 
2. Використання інтернет реклами на прикладі Black Star Inc
 
2.1. Загальні відомості про Black Star Inc
 
Black Star Inc. (Повна назва Black Star Incorporated) – російський незалежний звукозаписний лейбл і продюсерський центр, каталог якого включає в себе артистів абсолютно різних музичних напрямків. Засновником і власником лейблу є хіп-хоп-виконавець і музичний продюсер Тимур Юнусов (Тіматі). Діяльність команди Black Star Inc. включає в себе різнопланову музику, її ліцензування, роботу з артистами. З 2010 року випускає власну лінію одягу Black Star Wear. Продюсери: Тіматі, Костянтин Матафонов, Михайло Юшков, Захар Сулів, Павло Мурашов. Склад артистів: Тіматі, L’One, Єгор Крід, Крістіна Сі, Мот, Натан, МС Доні, DJ Kan, DJ Philchansky, Саша Чест, Миша Марвин, Клавдія Кока, Дана Соколова, Скруджи.
 
2.2. Аналіз використання інтернет реклами Black Star Inc
 
Один з найвідоміших лейблів і продюсерських центрів в країнах СНД, також відомий далеко і за рубежем, «Black Star Inc», який займається музичним бізнесом, завдячує своєму беззаперечному успіху саме правильному маркетингу. Оскільки музика і артисти, яких вони продають, розраховані на молодь, інтернет-реклама для них є досить вдалим вибором рекламної кампанії їх продукту шоу-бізнесу. Вони користуються інтернет-рекламою ненав’язливо і грамотно, тому не дратують і не відлякують від себе людей, але мають свою живу аудиторію, якій цікава робота «Black Star Inc», адже люди самі заходять та підписуються на їх контакти, а отже самі обирають цікаво їм це чи ні, не стаючи при цьому «жертвою реклами». Специфіка інтернет-реклами та маркетингу полягає в тому, що можна порахувати кількість людей, яких ти «обробив» рекламою, скласти статистику, чітко прорахувати ефективність одного чи іншого рекламного ходу та вивчити цей ринок. Ось їх контакти в мережі інтернет, дані їх популярності та аналіз контенту: – Сайт «Black Star Inc» надає інформацію про лейбл, учасників та найближчі концерти, має контакти, інтернет магазин лінійки їх авторського одягу, ссилки на кліпи та їх аккаунти в соц. -мережах; – Група «Вконтакте» налічує 500846 підписників та в середньому по 500 лайків під кожним постом; в ній також є кліпи, фото, контакти, афіші їх концертів. Black Star використовує рупу Вконтакті як засіб зв’язків з громадскістью. – Канал «YouTube» налічує 680 075 підписників та кожне відео збирає між 330000 переглядів до 17 000000 переглядів. Також є інтерактивним синтезом зв’язків громадськістю та платформою для реклами одночасно з продажем їх продукту. – Black Star radio – їх авторське інтернет-радіо яке є засобом зв’язків з громадськістю та реклами їх продуктів. Також лейбл завантажує музичні продукти на ITunes, що є одночасно і рекламним ходом і місцем збуту. Більшість інтернет-платформ, які є об’єктом їх PR та маркетингових компаній є рекомендаційними, тобто самі рекламують більш-менш популярний контент, як наприклад YouYube та Вконтакте, де є розділ в музиці «популярне». Також вони є абсолютно безкоштовними, що дозволяє їх користувачам мати максимально ефективну рекламу безкоштовно. Першим кроком для кожного артисту цієї організації є створення лейблом вірусної пісні та кліпу, як от «Крістіна Сі – Я проблема». Кожна пісня лейблу є хітом і містить в собі елементи НЛП, тому швидко набуває популярності і містить в собі вже елементи реклами. Тому для реклами своєї продукції в інтернеті лейбл заливає кліп на Yotube та в аудіо записи Вконтакте, а всі інші контактні платформи виконують всього лише підтримуючу та нагадуючи функції реклами. Види використаної ними інтернет реклами: пошукова оптимізація, соц. -медіа маркетинг, вірусна реклама. На прикладі Black Star Inc ми можемо побачити, що вони є найдієвішими та найефективнішими для реклами музичних продуктів, творчої організації тощо. 
 
3. ЗБІЛЬШЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РЕКЛАМНОЇ КАМПАНІЇ В ІНТЕРНЕТІ
 
3.1. Ефективність банерної реклами в інтернеті
 
У літературі, що відбиває підходи до оцінки ефективності реклами в Інтернеті, в основному підкреслюється ефективність банерної реклами. Відповідно до цього підходу, однією з найважливіших характеристик банера є відношення числа кліків (клацань мишею) на банер до числа його показів. Так, якщо банер був показаний на якій-небудь сторінці 1000 разів, а натиснули на нього і, відповідно, потрапили на сайт 50 чоловік, то відгук такого баннера дорівнює 5%. За статистикою, середній відгук CTR у банерів, що використовуються в Інтернеті, – 2, 11%. Зрозуміло, якщо в баннера відношення числа кліків до числа показів не 2, а 10%, то за те ж число притягнутих на сайт відвідувачів фірма заплатить у п'ять разів менше чи в стільки ж раз менше покаже чужі баннери. Але CTR не є абсолютним гарантом ефективності банера. Баннер може бути красивим і що інтригує, що змушує користувача клікнути на нього. Однак почавши завантаження сайта і, приблизно, зрозумівши, куди він потрапив, людина може з легкістю натиснути кнопку «Back» (повернення) на своєму браузері. Використовуючи на банері затягають, але мало стосовні до справи текст і картинки, фірма, можливо, приверне більше заінтригованих відвідувачів, але, з іншого боку, втратить дійсно зацікавлених у своєму сервісі і, отже, по-справжньому коштовних відвідувачів. Не варто скидати з рахунків і роль банера як засобу іміджевої реклами. Якщо відгук банера 2%, це не означає що решта 98% були витрачені даремно. З іншого боку, «сухий» банер з чітким текстовим викладом змісту сайта теж не є вірним рішенням – його CTR звичайно вкрай низок. Він не запам'ятовується і не створює позитивного іміджу. По-справжньому ефективний банер повинен бути добре виконаний художньо і технічно (неякісний дизайн відразу говорить про несерйозність, несолідність рекламованого сервера або послуг). Він повинен бути оригінальним (запам'ятовуватися), що інтригує (будити цікавість), але одночасно давати представлення про характер рекламованого сервера або послуг і створювати їхній позитивний імідж. Може здатися дивним, що маленькі картинки викликають велику хвилю обговорень. Однак для більшості серверів банери є основним джерелом рекламних прибутків, тому питання про їх ефективність важливе і для клієнтів, і для власників серверів. При оцінці ефективності банерної реклами зараз використовуються два основних параметри: 1. Кількість показів: скільки разів був показаний той або інший банер. Вартість банерної реклами в основному визначається тим, скільки коштує тисяча показів банера на даному сервері. Для позначення цієї величини використовується термін СРМ – вартість тисячі показів. Зазвичай ціна в російському Інтернеті варіюється від 2 до 50 дол. за тисячу показів. 2. Кількість проходів (відгуків) : скільки разів людина клацнув мишкою на банер, щоб перейти до більш докладного опису рекламованого товару або на рекламований сервер. Для аналізу цієї величини використовується термін CTR. Звичайний коефіцієнт проходження складає від 2 до 10%.
 
3.1.1. Тестування банерів
 
Якщо творцям друкованої або телевізійної реклами доводиться довго сперечатися, хороший пропонований креатив або не дуже, керуючись при цьому майже виключно власними суб'єктивними оцінками, то розробники банерів знаходяться в незмірно кращому положенні. Вони можуть піддавати банери тестування. Різні варіанти банерів розміщуються на Web-сторінках та неупереджені комп'ютери чітко фіксують скільки людей бачило банери, і скільки людей по них клікнув. Грунтуючись на цих даних, розробники банерів мають можливість вибирати для широкомасштабних дорогихрекламних кампаній найбільш ефективні варіанти банерів. Результати тестування можуть виявитися найнесподіванішими, передбачити які не взявся б найталановитіший спеціаліст по графічному дизайну. Розглянемо приклад. За адресою http: //www. linkexchange. com/members/banners2. html можна ознайомитися з результатами тестування п'яти банерів, за допомогою яких проводилась рекламна компанія рекламної мережі LinkExchange. Найбільш результативним виявився банер з найпростішим графічним дизайном і немудрими написами «More Hits for Free» і «Click Here!». Але і це ще не все. «Попрацювавши» з цим, найбільш вдалим банером, фахівці LinkExchange підвищили його результативність ще на 26%. За адресою http: //www. linkexchange. com/members/banners4. html можна знайти результати тестування чотирьох, не дуже сильно відрізняються один від одного варіантів цього банера. Виходить, що вносячи досить випадкові зміни в креатив банера, можна істотно збільшити його результативність. Наприклад, зміна написи з «Click Now!» на «Click Here!» підвищило ефективність банера на пару відсотків, а зміна кольору кнопки, на якій розташована ця напис, підвищило ефективність банера ще на 16 відсотків. Доступні розробникам банерів безпрецедентні можливості з тестування їхньої продукції вже не дозволяють вважати банер не надто серйозним рекламним інструментом.
 
3.1.2. «Заповіді» розробників банерів
 
Аналіз результатів тестування великої кількості банерів дозволяє сформулювати деякі рекомендації розробників банерів. Такі рекомендації можна знайти на серверах рекламних мереж, таких як LinkExchange (www. linkexchange. com) або DoubleClick (www. doubleclick. net), обробляють велику кількість банерів. На сервері DoubleClick можна, наприклад, ознайомитися з такими «заповідями»: – Використовувати анімовані банери -Включати в банер якесь загадкове повідомлення -Включати в банер будь-яке питання -Закликати до дії, маються на увазі написи типу «Click Here!» -Використовувати магічне слово «FREE» Незважаючи на простоту і навіть деяку наївність цих рекомендацій, здається, є сенс ставитися до них серйозно. Наприклад, коли утвеждается, що результати тестування мільйонів показаних банерів говорять про те, що наявність на банері ідіотської написи «Click Here!» підвищує його ефективність на 15 відсотків, в це просто доводиться повірити.
 
3.1.3. Оцінка ефективності банерної реклами
 
Основні причини, здатні вплинути на ефективність розміщень ми тільки що розглянули, – залишається розібратися з тим, як дійсно варто рахувати результати. У статистиці розміщення реклами в Інтернет існує дивно велика кількість показників і змінних. Більшість з них буде використана для аналізу поведінки користувачів при плануванні наступних рекламних кампаній. Але основний критерій, необхідний для ухвалення рішень по конкретних розміщеннях, – ціна кліка. Як при порівняльному аналізі розміщень усередині мережі, так і для порівняння вартості контакту з рекламним носієм в інших медіа. Ціна «кліка» (CPM – cost per...) розраховується досить просто. Розділіть вартість розміщення рекламного носія на передбачувану кількість кліків. Цифра, що вийшла, – вартість одного мотивованого контакту з рекламним носієм. Тепер порівняєте цю цифру з вартістю контакту в інших медіа. Лише не варто забувати, що це вартість контакту вже мотивованого споживача – якщо людина натискувала на Ваш банер, означає щось йому цікаво. Порівняння може бути дуже показовим, але яким би не був відрив інтернет-реклами від інших розміщень (у будь-яку сторону), висновки робити ще рано. Тому що «кліки» це ще не покупці, і є вельми серйозна причина чому «кліки» можуть ніколи не перетворитися на клієнтів. Поганий сайт як справжня м'ясорубка знищуватиме будь-які результати рекламних розміщень – як блискучі, так і посередні. Ті самі декілька секунд, коли відвідувач, що тільки що прийшов на сайт, шукатиме інформацію, що зацікавила його, пам'ятаєте? Отже не варто забувати і про те, куди саме попадуть всі ці люди.
 
3.2. Розташування реклами
 
Від того, де розташована реклама на сторінці, залежить, наскільки вона помітна для користувачів, приваблює вона до себе увагу і навіть те, яке відношення до себе вона сформує. З мого досвіду реклама набагато помітніше й ефективніше, якщо користувачі можуть бачити її без додаткового скроллінгом екрану. Теж саме стосується і e-mail реклами. Невипадково розміщення текстового блоку в розсилках сервера www. citycat. ru вгорі листів коштує на 30% дорожче, ніж внизу. 
 
3.3. Підвищення ефективності вірусної реклами
 
Прекрасно працюють рекламні блоки, інтегровані в контент сайту (так звані «вушка»), повсюдно використовувані зараз в Інтернеті. Така реклама дуже ефективна, тому що користувачі завжди проглядають «вушка», використовуючи їх як засіб навігації по сайту.
Десять актуальних ідей, які можна застосувати на практиці для підвищення ефективності вірусної реклами:
Залучити споживача. Для того, щоб аудиторія з більшою готовністю поширювала ваше повідомлення, у ньому має бути щось, що особисто залучає користувача, притягує його увагу. Найпростіші способи, що застосовуються рекламодавцями, – це використання у рекламі зображень дітей і тварин, легкої музики, а також простих і приємних поєднань кольорів, які легко запам'ятають споживачі і так само легко впізнають при пошуку товару.
Зробити розповсюдження реклами простим. Вірусна реклама повинна мати формат, який найпростіше і найлегше поширювати. Наприклад, більшість вірусних відео поширювалися за допомогою сайту YouTube, завдяки тому, що кожне таке відео легко вставити на сайт, його перегляд безкоштовний, а для його поширення достатньо надіслати посилання. Розмістити рекламний ролик на цій платформі буде дуже вигідним рішенням.
Зробити рекламний контент приємним. Зрозуміло, одне з найважливіших властивостей, що визначають успіх будь-якої реклами, – те, наскільки вона приємна для перегляду. Навряд чи хто-небудь захоче поділитися з друзями рекламним оголошенням, яке викликає лише роздратування. Найбільш безпрограшний варіант – гумор. Зробити рекламу смішний означає майже напевно змусити глядача поділитися нею з ким-небудь ще.
Згадати торговельну марку в повідомленні. Важливо не тільки зробити рекламу такою, що запам'ятовується, але і зв'язати її з конкретним продуктом, послугою, ідеєю, фірмою або торговою маркою і, більше того, зробити цей зв'язок явною, такою, щоб глядачі або користувачі інтернету добре запам'ятали рекламу чого вони дивляться. Саме тому в рекламі обов'язково потрібно згадати, що саме ви рекламуєте, і бажано – неодноразово. Іноді реклама, незважаючи на запам'ятовується зміст, не приносить успіху, оскільки рекламодавці недостатньо сконцентрували увагу споживачів на те, що саме вони рекламували. У такий вірусної реклами зміст самої реклами зазвичай перекриє повідомлення про рекламованому об'єкті, а головна мета не буде досягнута.
Використовувати знаменитість. Знамениті люди досить часто з'являються в рекламі. Це далеко не завжди гарантує успіх, але дуже часто залучає до реклами більше споживачів, точно так само, як до фільмів, в яких знаменитості беруть участь в якості камео, і заходів, на які в якості спеціальних гостей запрошуються зірки кіно, естради, спорту, шоу-бізнесу і політики. Такий хід вигідний як рекламодавцю, так і запрошеної знаменитості, оскільки не тільки просуває рекламу, але і в черговий раз нагадує про знаменитості.
Поширити рекламу максимально широко. Щоб ваша реклама успішно поширювалася, потрібно використовувати максимальну кількість шляхів поширення. Заздалегідь продумайте шляхи просування вашої реклами – найпростіше поширювати її через популярні соціальні мережі, блоги та онлайн-відеохостинги, а також проіндексувати її в пошукових програмах.
Максимально полегшити пошук реклами в інтернеті. Важливий аспект просування вірусної реклами в інтернеті – спрощення її пошуку. Перш за все, дайте рекламованим товарам і торговим маркам максимально прості назви – цим ви допоможете і споживачам, і просування вашого товару на ринку. І обов'язково використовуйте назву вашої торгової марки у назві вашої реклами.
Виправдовувати очікування. Пам'ятайте, що товар або послуга, які ви рекламуєте допомогою вірусної реклами, обов'язково повинні відповідати тому, що ви обіцяєте в рекламі. Якщо продукт буде неякісним, це не тільки зробить рекламу марною, але й кине тінь на вас як рекламіста. Тому дуже важливо, щоб рекламована продукція відповідала очікуванням споживачів, які, в свою чергу, формуються саме під впливом реклами.
Контролювати рекламну кампанію. Ще одна важлива деталь: слід спостерігати за розвитком рекламної кампанії в мережі, читати відгуки, дискусії в соцмережах та інше, щоб знати, який вплив справила ваша реклама на аудиторію. Знати це корисно тому, що в разі непередбачених обставин можна буде оперативно покращувати ситуацію і всі помилки, допущені при створенні вірусної реклами, можна буде врахувати у подальшому.
Бути готовим до негативного відгуку. Трапляється таке, що реклама виявляється невдалою. На цей випадок потрібно продумати хоча б у загальних рисах «план «Б», який передбачав би способи швидко згорнути кампанію, при цьому зберігши репутацію власної фірми і рекламованої торгової марки.
Це основні фактори, що визначають успіх вірусної реклами, але не варто забувати, що подібна рекламна кампанія завжди несе в собі елемент невизначеності. Результат не можна прорахувати заздалегідь – можна тільки забезпечити максимальні шанси на успіх, якщо дотримуватися описані вище умови і докладати зусилля з просування реклами в мережі. При підборі колірної гамми для оформлення реклами, варто враховувати не тільки сполучуваність кольорів та їх кількість (досвідчені психологи і маркетологи рекомендують використовувати не більше трьох), але і той факт, що в різних країнах до різних квітів ставляться по-різному. Зокрема, в деяких латиноамериканських країнах фіолетовий колір означає траур, так само, як білий колір в Японії. Зелений колір в мусульманських країнах буде вважатися релігійним оберегом від псування і лихого ока, в Китаї – позначати розкіш і достаток, а в Ірландії – буде символом християнського духовного покровителя країни – святого Патріка. В Індії з любов'ю асоціюється темно-синій колір, тоді як в Європі – червоний або рожевий. Прикладів таких відмінностей – безліч. Знання колірного символізму дуже важливо для успішного маркетингу в різних країнах і регіонах світу. Психологічний ефект різних кольорів і відтінків теж грає важливу роль в сприйнятті. Психологами, в тому числі, знаменитим дослідником Максом Люшером, було помічено, що різні кольори по-різному впливають на психоемоційний стан людей. Так, зелений і жовтий кольори знімають напруження і допомагають зосередитися, викликаючи умиротворення, червоний – підвищує тиск і може призвести до емоційної втоми і напруги. Зелений колір, наприклад, доцільно використовувати там, де робиться акцент на натуральність, природність і корисність, а червоний – там, де увага загострюється на емоційній складовій і на яскравості вражень. Професор Мельбурнського університету, блогер і експерт в сфері digital-маркетингу Брент Кокер, аналізуючи популярні в інтернеті кліпи, виділив в них чотири загальних ознаки: кліп повинен легко «расшарівать», тобто бути зручним для репоста, також він повинен мати ностальгічну привабливість, емоційне забарвлення і гостроту відчуттів. Ці елементи, на думку дослідника, присутні у всіх кліпах, які стали вірусними, – тобто, які отримали найбільше поширення в Мережі за гранично короткий час. Брент Кокер при цьому відхилив елемент випадковості, який, на думку багатьох експертів, також відіграє вирішальну роль у створенні популярного ролика. «Моє дослідження показало, що випуск адреналіну і ендорфінів в поєднанні з деякими спогадами підвищить ймовірність того, що люди будуть ділитися відео і таким чином зроблять його вірусним«, – сказав австралійський вчений. З слів Кокера, реакція людей на відео, що володіє чотирма перерахованими вище параметрами, схожа з реакцією людини на зустріч з хижаком: «організм автоматично переходить в режим боротьби або втечі». Щоб подолати надлишок емоцій, люди перекладають частину цих емоцій на інших.
 
3.3.1. Вірусна реклама, що приносить славу
 
 Інтернет-знаменитості
Такі веб-сайти, як YouTube, часто створюють інтернет-знаменитостей, людей, які стали популярні завдяки відео, які вони роблять у себе вдома, і не тільки. Іноді широке поширення таких відео має несподівані наслідки: завдяки відео з різних джерел, які розповсюджувалися вірусно, безліч інтернет-знаменитостей стали популярні і офф-лайн.
Просування музики
Youtube відіграв велику роль у кар'єрі багатьох музикантів. Багато як незалежних музикантів, так і великих компаній, використовують відеохостінги для просування відео. Відеокампанія «Безкоштовні обійми» (Free Hugs Campaign), в якій використовувалась музика гурту Sick Puppies принесла популярність як самій компанії, так і гурту, і спровокувала появу подібних акцій по всьому світі.
 
3.4. Рекомендації щодо збільшення ефективності контекстної реклами
 
Використовуйте тільки «цільові» запити. Людина, яка ввела у пошукову систему запит «фарба», міг мати на увазі «акварельна фарба», «групу фарб», «автомобільна фарба» або «фарба для волосся». Це один із прикладів нецільового запиту. Запит «фарба» підходить для дуже великого кола осіб. А це означає, що оголошення буде показуватися як цільовим, так і користувачам, яким абсолютно байдуже вашу пропозицію. Внаслідок цього, знижується ефект від оголошення. Чим нижче ефективність (клікабельність) оголошення, тим нижче воно перебуватиме у списку всіх інших оголошень. Якщо ефективність досягла мінімуму, то оголошення знімається з показів.
Робіть оголошення коротким. Стислість – сестра таланту. Користувачі Інтернету віддають перевагу коротким текстам. Однак, не позбавляйте сенсу оголошення, роблячи його коротким. Суть своєї пропозиції описують однією, двома фразами.
Використовуйте в оголошенні ключові слова. Ключові слова, які є в оголошенні будуть виділятися «жирним». Це відразу приверне увагу до вашого тексту (Уявіть, що вам потрібно відремонтувати автомобіль ВАЗ. Ви ввели в пошукову форму «ремонт автомобіля ВАЗ». На якій з наступних заголовків ви відреагуєте: «Ремонт автомобілів будь-яких марок» або «Ремонт автомобілів ВАЗ»? У другому випадку ви отримуєте саме те, що шукали).
Кожному слову – окреме оголошення. Потрібно виділяти окреме оголошення для кожного слова.
Посилання з оголошення повинне вести на релевантну сторінку. Посилання з оголошення повинна вести не на головну сторінку, а на сторінку з описом того, що пропонували на самому оголошенні. Підвидом контекстної реклами є Пошукова реклама.
 
ВИСНОВКИ
 
1. Реклама – це інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару. Реклама – популяризація товарів, видовищ, послуг та ін. з метою привернути увагу покупців, споживачів, глядачів, замовників і т. ін. ; поширення відомостей про кого-, що-небудь для створення популярності. 2. Роль реклами складно переоцінити у сучасному житті людей, у просуванні продукту, у соціокультурній сфері та у шоу-бізнесі. На сучасному етапі розвитку людства ніхто ніколи не досягне успіху у бізнесі без продуманої рекламної стратегії та грамотно поставлених зв’язків з громадськістю. В час такої високої конкуренції у всіх сферах та індустріях виробництва кожен старається бути поміченим, тому наш життєвий простір перенасичений рекламною продукцією. 3. Інтернет-реклама – реклама, що розміщується в мережі Інтернет, переважно на добре зарекомендованих і популярних веб-сайтах (наприклад Google) ; представлення товарів, послуг або підприємства в мережі Інтернет, адресована масовому клієнту і має характер переконання. Інтернет реклама дозволяє вирішувати практично всі завдання, що стоять перед комерційним web-сайтом, будь це Інтернет магазин, сервісні послуги або дистриб'ютори. Інтернет-реклама стає більш доступною для малого бізнесу.
4. Є такі види інтернет-реклами: контекстна, банерна, медіа-реклама, соц. -медіа маркетинг, геоконтекстна реклама, вірусна реклама, пошукова оптимізація. Для шоу-бізнесу найефективнішими, на прикладі Black Star Inc, я визначив вірусну та соц. -медіа маркетинг. 5. Від того, де розташована реклама на сторінці, залежить, наскільки вона помітна для користувачів, приваблює вона до себе увагу і навіть те, яке відношення до себе вона сформує. З мого досвіду реклама набагато помітніше й ефективніше, якщо користувачі можуть бачити її без додаткового скроллінгом екрану. Теж саме стосується і e-mail реклами. 6. Переваг інтернет реклами набагато більше ніж недоліків. 
 
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 1. Аги У., Кемерон Р., Олт Ф., Утлкокс Д. Найголовніше вPR/пер з анг. – СПб. : Пітер, 2004. – 560 з.
 2. Басин М., Шилович І. Синергетика і Internet. -С. -Пб. : Наука, 1999. 247 з.
 3. Білинська Є., Жичкина А. Сучасні дослідження віртуальної комунікації: проблеми, гіпотези, результати. -М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2004. – 165 з.
 4. БорисовБ. Л. Технології реклами й PR: Навчальний посібник для Вузів -М. : ФАИР-ПРЕСС, 2001. -624с.
 5. Васильєва Ю. «Тенденції розвитку у Росії. Чому Інтернет?»/ //>nethistory Історія Інтернету (досягнення іошибки) //internet-history. org
 6. Мистецтво спілкування до Інтернету, чисказкотерапия діє // Світ ПК. – 2003. – 215 з.
 7. Котлер Ф. Маркетинг менеджмент – СПб: Пітер, 2004 -495с.
 8. Панкєєв І. А. Енциклопедія етикету. – М. : Олма-Прес, 1999. – 478 з
 9. Петюшкин Олексій, Основи баннерної реклами. – Видавництво: BHV, 2002 р. – 125 з.
 10. Петрова Н. П. Комп'ютерне освіту: несприятливий прогноз? //>Hard'n'Soft. – 2006. -N7.
 11. Соловйов Э. Я. Сучасний етикет і ділової протокол. М. : Аст, 2005. – 280 з.
 12. Синяева І. М. ПаблікРилейшинз у комерційній діяльності: Підручник для Вузів. -М: ЮНИТИ-ДАНА, 2003. -414с.
 13. ШарковФ. И. Паблік рілейшнз: Навчальний посібник – 2-ге вид. испр. ідоп. – М. : Издательско-торговаякорпарация «Дашков і Ко», 2007. -332с.
 14. Заєць О. П., Самойленко О. А. Буковинська державна фінансова академія 
 15. Котлер Ф. До 73 Маркетинг менеджмент – СПб: Пітер Ком, 1998. – 896 с. : Іл. 
 16. Картер Гаррі. Ефективна реклама: Путівник для малого бізнесу: Пер. з англ. – М. : Бізнес-Інформ, 1998. – 244 с. 
 17. Булгарі М. PiR в Інтернет. Паблісіті, імідж, реклама, паблік релейшанс. -СПб. : АТА «Болгарія», 1999. 
 18. Галкін С. Бізнес Інтернет . – М. : Изд-во «Центр», 1998. 
 19. Robbin Zeff & Bradley Aronson, «Advertising on the Internet».
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Фото Капча