Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Основи маркетингу

Предмет: 
Тип роботи: 
Курс лекцій
К-сть сторінок: 
108
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Лекція 1. Сутність маркетингу та його сучасні концепції.
Сутність і основні визначення маркетингу. Еволюція маркетингу. Концепції маркетингу.
 
Лекція 2. Класифікація та характеристики маркетингу.
Цілі, принципи й функції маркетингу. Види маркетингу.
 
Лекція 3. Маркетингові дослідження.
Поняття, мета, завдання, об'єкти й напрямки маркетингових досліджень. Види маркетингових досліджень. Концепція системи маркетингової інформації.
 
Лекція 4. Маркетингова товарна політика.
Маркетингова товарна політика. Сутність товару і його класифікація. Характеристика товару в системі маркетингу. Життєвий цикл товару. Конкурентоспроможність товару.
 
Лекція 5. Маркетингова цінова політика.
Ціна і її роль у маркетинговому комплексі. Основні методи ціноутворення в маркетингу
 
Лекція 6. Маркетингова політика продажу.
Збут товарів у системі маркетингової діяльності підприємства. Оптова й роздрібна торгівля: характеристика основних представників. Методи стимулювання збуту.
 
Лекція 7. Маркетингові комунікації.
Сутність комплексу маркетингових комунікацій. Реклама, як основна складова маркетингових комунікацій. Стимулювання збуту. Паблік рілейшнз.
 
Лекція 8. Організація маркетингу.
Організація і функціональні зв’язки маркетингу на підприємстві. Типове положення й організаційні структури служби маркетингу. Оцінка ефективності маркетингових дій. Маркетинг як інтегруюча функція при прийнятті управлінських рішень.
 
Лекція 9. Планування та контроль маркетингу.
Цілі і завдання розробки програми маркетингу на підприємстві. Основні розділи програми маркетингу та їх загальна характеристика. Планування маркетингових досліджень. Планування реклами. Планування нового товару. Програма маркетингових дій. Бюджетування маркетингу. Сутність процесу маркетингового контролю та його види.
 
ТЕМА 1. СУТНІСТЬ МАРКЕТИНГУ І ЙОГО СУЧАСНІ КОНЦЕПЦІЇ
 
1.1. Сутність і основні визначення маркетингу. 
1.2. Еволюція й концепції маркетингу
 
1.1.Сутність і основні визначення маркетингу
 
В 2002 році виповнилося рівно 100 років з моменту виникнення терміна «маркетинг» у світовій науковій думці, коли в 1902 році в Мічиганському і Каліфорнійському університетах уперше була введена дисципліна під такою назвою, що ставила перед собою в той час завдання вивчення проблем товарного обігу. 
Двері новому виду діяльності відкрила промислова революція середини XIX століття з появою нових гігантських можливостей розвитку масового виробництва. Однак соціальний корінь цього поняття відноситься до більш ранніх періодів розвитку суспільства й лежать глибше, у науковій суперечці між приватновласницькою й колективістською концепціями розвитку суспільної свідомості. 
Маркетинг (англ. market – ринок) – це вид людської діяльності, спрямований на задоволення потреб і потреб за допомогою обміну (Ф. Котлер). 
Маркетинг – система керування виробничо-збутовою діяльністю організації, спрямована на досягнення кінцевих результатів за допомогою обліку й активного впливу на ринкові умови
Маркетинг – це аналіз кон'юнктури товарного ринку, спрямований на виявлення потенційних ринків збуту при їхньому довгостроковому прогнозі з урахуванням споживчого попиту, а також перспектив організації в області досліджень і пристосування виробництва до виникаючих або очікуваних ситуацій. 
Маркетинг – це процес планування й реалізації концепції ціноутворення, просування й розподіли ідей, товарів і послуг з метою забезпечення обміну, що задовольняє потреби індивідуумів і організацій (Американська асоціація маркетингу). 
Кожне визначення по-своєму розставляє акценти: на меті, на умови або принципи маркетингу. 
Якого би визначення маркетингу ми не дотримувалися, але його ключовими термінами завжди залишаються нестаток, потреба й попит, пропоновані споживачами на ринку.
нестаток – недолік, що відчувається людиною, у чомусь життєво необхідному; 
потреба – нестаток, що прийняв специфічну форму відповідно до культурного рівня й особистістю індивіда; 
попит – потреби людини, підкріплені його купівельною спроможністю. 
Нестаток породжує потребу, що знаходить реальне вираження в попиті. Він, у свою чергу, задовольняється за допомогою обміну грошей на необхідний товар. Таким чином, попит виникає на ринку товарів і послуг, і саме ринок є головним об'єктом маркетингу. Маркетинг компанії домагається поставлених цілей оптимізації прибутку за допомогою вивчення ринку і його регулювання на основі отриманих про нього знань.
Ринок – це не простий місце зустрічі покупця й продавця (вони можуть «зустрітися» і віртуально), це система відносин купівлі-продажу, піддана як регулюванню, так і саморегулюванню. 
Загальною метою маркетингу є досягнення ринкової згоди між виробниками й споживачами, продавцями й покупцями при обопільній вигоді й у найкращих психологічних умовах. 
Маркетинг варто розглядати як: 
  • спосіб мислення, спосіб дії; 
  • філософію сучасного бізнесу; 
  • систему маркетингових досліджень; 
  • керування маркетингом; 
  • комплекс заходів щодо формування попиту й стимулюванню збуту.
 
1.2. Еволюція й концепції маркетингу 
 
Спроби схилити людину купити що-небудь можуть бути віднесені на тисячоріччя назад, коли вулиці античних Греції, Рима або Карфагена були повні "зазивав". 
У Середні століття широке поширення одержують клейма й торговельні марки. Вони позначали, що товар зроблений певним цехом, і була покликана засвідчити якість репутацією його виробника. Починається суперництво товарних знаків, і великого значення набуває їхня популярність і сформована в споживача думка про їх. 
Японці затверджують, що вперше маркетинг став практикуватися в XVII столітті в Японії, коли в 1650 році в Токіо родина Мицуі відкрила перший універмаг, де вперше з'явилися відособлені відділи для різних товарів. Мицуі вперше здійснили систему замовлень на основі потреб і бажання покупців і ввели продаж товарів з випробним терміном,
Фото Капча