Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Особливості розвитку літератури США поч. ХХ ст. Творчість Т.Драйзера

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
22
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ПЛАН
 
Вступ
  1. Особливості розвитку літератури США поч. ХХ ст.
  2. Література США: характерні риси, мотиви, теми
  3. Реалізм у творчості письменників
  4. Драматургія США
  5. Модернізм в американській літературі
  6. Творчість Т. Драйзера
  7. Роман-дебют Т. Драйзера «Сестра Керрі»
  8. Загальна характеристика творчості
  9. Висновки
ВСТУП
 
У даному рефераті досліджується питання особливостей розвитку літератури США початку ХХ ст. та творчість Т. Драйзера. Обидві теми є важливими для розгляду, оскільки поглиблене вивчення їх допомагає точніше проаналізувати та краще зрозуміти твори письменників даного періоду, особливо творчість Теодора Драйзера та його дебютний роман «Сестра Керрі».
Об’єктом розгляду реферату є літературний процес США початку XX ст. Основна увага приділяється літературі, яка традиційно відіграє провідну роль у розвитку американського мистецтва. Вона розглядається в загальному контексті розвитку духовної культури і мистецтва, поєднується з теоретичним і порівняльним осмисленням художніх явищ, змін і взаємодії різних літературних напрямів і течій, еволюції жанрових і стильових структур.
Мета вивчення літератури США початку XX ст. :
  • сформувати знання про тенденції, напрями, художні системи, основні жанрові та стильові структури, закономірності та національну специфіку, досягнення в розвитку літератури певного відрізку часу;
  • удосконалити практичні вміння і навички застосування різних видів аналізу художніх творів, встановити типологічні співвідношення і взаємозв’язки провідної літератури;
  • врахувати мовну орієнтацію при вивченні літературного процесу в США, поглибити обізнаність із сучасним етапом розвитку літератури різних країн.
Ознайомлення з літературним процесом починається із загальної характеристики та визначення основних тенденцій розвитку. Окремі розділи присвячуються літературним феноменам і аналізу творів, що їх репрезентують. Дослідження на дану тему сприяють поглибленню теоретичних знань, удосконаленню умінь і навичок аналізу, порівняння, узагальнення, висвітлення літературних явищ у культурологічному контексті.
 
ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ЛІТЕРАТУРИ США ПОЧ. ХХ СТ.
 
Література США: характерні риси, мотиви, теми
 
Американська література сприймається як незалежна від англійської лише з XIX століття. Важливою причиною такого пізнього усамостійнення був той факт, що на ранніх етапах свого розвитку література США значною мірою орієнтувалася на європейські зразки, жанри й мотиви. Специфічні американські риси розвивалися в цій літературі протягом кількох десятиріч. Американську літературу XIX століття слід розглядати у зв'язку з необхідністю політичної легітимації молодої американської демократії, зокрема через підкреслення культурної тяглості європейської літературної традиції. Такі письменники, як Марк Твен чи Волт Вітмен неодноразово підкреслюють свою «американськість» (Americanness) й задаються питанням, що власне означає – бути американцем, які особливості й суперечності пов'язані з цим. Відмежування від Європи відбувалося в тісному контакті зі старим континентом. Для багатьох американських письменників того часу пошук власної ідентичності полягав зокрема в тривалих перебуваннях у Європі. До письменників, які в своїх пошуках нового звертаються до теми Європи (European theme), належать Бенджамін Франклін, Вашингтон Ірвінг, Джеймс Фенімор Купер, Натаніель Готорн, а також письменники «втраченого покоління», які під час і після Першої світової війни виїздили до Європи. Для Генрі Джеймса, який довгий час проживав у Англії, відношення до Європи стало головною темою творчості. Протилежним сюжетним напрямком є численні твори літератури США, присвячені досвіду переселенців з Європи, які потрапили до Америки.
У 1900 році вийшов у світ перший роман Т. Драйзера «Сестра Керрі». Цей роман, як і інші романи Драйзера того часу, був пов'язаний з натуралізмом. Одночасно з подальшим розвитком натуралізму, до якого були близькі і письменники « втраченого покоління « (чия юність припала на період між світовими війнами – Хемінгуей, Фіцджеральд, Стайн, Стейнбек), в Америку прийшов і європейський модернізм, до якого можна віднести поезію Еліота, втім емігрував до Англії. У 1911 році виник журнал «Masses», в якому почалася діяльність Дж. Ріда. Журнал об'єднував навколо себе радикально налаштованих американців.
Продовжувала розвиватися дитяча література. Всесвітню популярність здобув класик дитячої літератури Лаймен Френк Баум, автор вигаданої країни Оз. Певних успіхів досягла науково-художня література. У 1926 році Поль де Крюи, мікробіолог і письменник випустив у світ одну з самих своїх відомих книг – «Мисливці за мікробами».
Серед авторів, що працювали в жанрі «крутого детектива», отримали широку популярність Д. Хеммета, Р. Т. Чандлера, Д. Кейна. У жанрі фентезі працював Джеймс Кейбелл, який опублікував в 1919 році роман « Юрген, Комедія справедливості «. Особливо більшого успіху досягла наукова фантастика. У п'ятдесяті роки всесвітню популярність придбали твори таких письменників, як Рей Бредбері та Айзек Азімов.
Одним з найбільших письменників Америки першої половини XX століття є Вільям Фолкнер, який отримав в 1949 році Нобелівську прийому. Серед визнаних майстрів американської прози XX століття слід назвати Кетрін Енн Портер.
Велику роль в американській літературі двадцятого століття зіграли емігранти: важко недооцінити скандал, який викликала «Лоліта«; дуже помітну нішу становить американська єврейська література, часто гумористична: Зінгер, Беллоу, Рот, Маламуд, Аллен; одним з найвідоміших чорношкірих письменників був Болдуін; останнім часом популярність завоювали грек Евгенідіс і китаянка Емі Тан. Сол Беллоу в 1976 році став лауреатом Нобелівської премії з літератури. Великим успіхом користується творчість італо-американських авторів (Маріо Пьюзо, Джон Фанте, Дон Делилло).
Особливе місце в літературі 50-х років займає роман Дж. Селінджера « Над прірвою в житі «. Твір вийшов у світ в 1951 році і став культовим, особливо серед молоді. В американській драматургії 50-х років виділяються
Фото Капча