Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Вогнева підготовка

Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
17
Мова: 
Українська
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
1. Предмет вогневої підготовки
2. Короткі відомості по теорії появи та розвитку вітчизняного та зарубіжного озброєння
3. Класифікація озброєння та принципи дії
ВИСНОВКИ

ВСТУП

Історично так склалось, що нашому народу віками приходилось вести боротьбу з чужоземними загарбниками за своє національне існування. Це і змушувало наш народ на протязі свого існування конструювати зброю, удосконалювати її зразки які б могли бути надійними, довговикористовуваними та зручними у користуванні, а саме головне мати високі бойові властивості, щоб впевнено й надійно захищатись.

На даний час, маючи сучасну зброю та бойову техніку наша армія може гідно захищати права народу, територіальну цілісність та незалежність нашої держави. Але ж сучасна зброя повинна бути в розумних та надійних, професійно підготовлених руках. Маючи відмінну професійну підготовку та “високі” знання ця зброя стає дійсним та надійним гарантом своєї держави, її безпеки.

1. Предмет вогневої підготовки

Вогнева підготовка – один з основних предметів бойової підготовки і складова частина бойової виучки механізованих підрозділів. Її мета – навчити особовий склад і підрозділи підтримувати озброєння в постійній бойовій готовності і веденню упереджуючого й ефективного вогню для поразки противника в умовах сучасного бою в інтересах виконання своїх бойових завдань.

Завдання вогневої підготовки:

Підготувати офіцера запасу мотострілкових (танкових) військ, спроможного грамотно і у повній мірі використовувати можливості стрілкового озброєння, комплексних озброєнь бойових машин і впевнено управляти вогнем взводу в бою, твердо знаючого конструкцію і правила експлуатації озброєння, який вмієготувати його до стрільби і уражати цілі вогнем стрілкової зброї і озброєння бойових машин, який володієметодичними навиками, що двє змогу вірно організовувати і проводити заняття в період бойового злагодження підрозділів.

Для першого року військової підготовки:

Знати: призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики і будову стрілецької зброї, ручних протитанкових гранатометів і їхнє бойове застосування: порядок приведення до нормального бою стрілецької зброї; призначення, бойові властивості, тактико-технічні характеристики озброєння БМП і його бойове застосування; основні положення з внутрішньої і зовнішньої балістики; порядок вивірки прицілу; приведення до нормального бою кулеметів БМП; правила стрільби із стрілецької зброї по нерухомим і рухомим цілям; правила стрільби зі стрілецької зброї по нерухомим і рухомим цілям; правила стрільби із зброї бойової машини піхоти.

Вміти: готувати стрілкову зброю до стрільби і проводити його технічне обслуговування; виконувати призначені нормативи; діяти при озброєнні бойової машини піхоти; організовувати і проводити заняття з відділеннями по вивченню матеріальної частини зброї.

Для другого року військової підготовки:

Знати: призначення, вимоги курсу стрільб стрілкової зброї і бойових машин піхоти (КССЗ і БМП) по організації порядку проведення стрільб і мірами безпеки під час стрільби: правила зберігання, збереження, підготовки до стрільби і експлуатації озброєння. Роботу командира по організації та управлінню вогнем у ході бою. Задачі, принципи, форми та методи проведення занять з вогневої підготовки, організації занять та розробку методичної документації.

Вміти: управляти вогнем відділення і взводу у бою; влучно уражати ціль зі стрлкової зброї, озброєння бойової машини піхоти; приводити до нормального бою стрілкову  зброю і проводити вивірку прицілів; організовувати і проводити заняття по вогневій підготовці у взводі.

На учбовому зборі:

  • навчити студентів прийомам стрільби та веденню вогню із стрілецької зброї та   гранатометів;
  • дати практику у проведенні занять на учбових місцях;
  • тренувати у веденні вогню із озброєння БМП та із стрілецької зброї через бійниці БМП.

2. Короткі відомості по теорії появи та розвитку вітчизняного та зарубіжного озброєння

Стрілецька зброя почала свій розвиток на початку 15 століття і перші її зразки мали назву “мелкое ружьё”. Хоча воно і називалось ручною вогнепальною зброєю але по суті мало чим відрізнялось від артилерійської гармати, хіба що розміром, мало велику вагу й обслуговувались і навіть переносились у походах не одним, а двома, трьома воїнами. Все це відбувалось не тільки у 15 столітті, але й пізніше. Грань між цими двома видами озброєння була у старину не відчутна, що те й інше називалось однаково – “пищалью”, і сьогодні важко сказати, де у старину закінчувався “клас” рушниць і починався “клас” гармат.

Але потрохи ручна зброя взяла свої специфічні риси, відокремилася та зайняла у військовій техніці свої чітко окреслені позиції.

Про спеціальні “ручные пищали” вперше згадується у літописі, розповідаючи про осаду Москви 1451 року ординським царевичем Мазовшей. Ними були озброєні люди, які захищали Москву.

Пізніше коли у ратній будові Русі відокремились піші, кінні та фортечні війська, ручна зброя була потрохи пристосована до кожного з цих родів військ. З’явилися “ручницы” для піших воїнів, “завесные ружья” із ремінною петлею для кінних воїнів, і “затинные ружья” для стрільби із-за частоколів, земляних валів та фортечних стін.

Кожен тип “ружья” відрізнявся від других типів не тільки бойовими властивостями й способом користування ним, але і зовнішнім виглядом, під час високохудожньою обробкою.

Вироблювалась ручна зброя у Москві, Устюжні, Новгороді, Тулі.

До 16 століття збройні майстри або як їх називали самопальними ковалями працювали у себе вдома.

До початку 16 століття відносяться перші кроки, направлені на централізацію збройного виробництва. У Москві була заснована Збройна палата. У

Фото Капча