Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Визволення України від німецько-фашистських загарбників. Вклад українського народу в перемогу над фашизмом

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
24
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
Початок Другої світової війни і Україна
Окупація українських земель фашистською Німеччиною, Угорщиною та Румунією
Партизанська боротьба в Україні. Діяльність ОУН і УПА
Визволення України від німецько-фашистських загарбників. Вклад українського народу в перемогу над фашизмом
Висновки
Список використаної літератури
 
Вступ
 
Друга світова війна, в якій узяла участь 61 країна -- понад 80% населення земної кулі, серед них і Українська республіка, що входила до складу Радянського Союзу, належить до числа тих подій, що визначили маршрут світової історії в другій половині XX ст.
Метою написання контрольної роботи є вивчення ролі України в Другій світовій війні. Структура контрольної роботи складається з чотирьох питань, які послідовно висвітлюють весь шлях українського народу від початку війни до визволення від фашистських загарбників. У першому питанні розглянуто причини, характер та періодизацію Другої світової війни, детально охарактеризовано початковий етап війни: український напрям у плані “Барбаросса”, оборонні бої на території України та причини поразки Червоної армії на початку війни. Друге питання характеризує окупаційний режим в Україні (1941--1944 рр.) : політичні та економічні плани нацистів щодо України та методи їх реалізації. В третьому питанні поетапно висвітлено партизанську боротьбу в Україні проти фашистів: партизанський рух на початку війни, розгортання народного опору, діяльність ОУН-УПА в 1941-1945 рр. Четверте питання завершує контрольну роботу описом визволення Лівобережної та Правобережної України від фашистських загарбників та внеску України в розгром фашистів.
Війна проти німецького фашизму всіма своїми вогняними колесами двічі прокотилася українською землею, залишивши глибокі вибоїни й шрами в долі народу України. Саме йому разом з іншими народами українцям довелось узяти на себе найважчий її тягар: радянсько-німецький або «східний» фронт світової війни був головним, вирішальним. Події на цьому фронті мали справді глобальний характер: відбувалися на відстані 4, 5 тис. км з півночі на південь європейської частини СРСР, охоплювали територію площею 1 мли. 800 тис. кв. км у безпосередньому тилу фашистів.
 
Початок Другої світової війни і Україна
 
Війська Гітлера, вчинивши напад на Польщу 1 вересня 1939 р., розв'язали Другу світову війну. Німецькі дивізії швидко просувались на схід і 8 вересня підійшли до Варшави. До 15 вересня основні сили польської армії були розбиті, німці взяли Люблін і підійшли до Бреста, зайняли Володимир-Волинський і Дрогобич. Бойові дії точилися на теренах Західної України. Акт агресії змусив уряди Великобританії та Франції, пов'язаних з Польщею зобов’язаннями про надання негайної допомоги, оголосити 3 вересня війну Німеччині. Проте в перші місяці війни їх участь у бойових діях була символічною. Після кількох безрезультатних спроб переговорів з гітлерівцями союзники прийняли таємне рішення не розпочинати активних бойових дій проти Німеччини.
З нападом фашистської Німеччини на Польщу Друга світова війна стала фактом. Причинами війни були: політичні – прагнення керівних кіл великих капіталістичних держав перерозподілити сфери впливу, забезпечити неподільне панування своєї системи; економічні – розширити сфери прикладання капіталу, отримати дешеві джерела сировини і робочої сили. СРСР уклав договір про дружбу і кордон з Німеччиною. Пакт про ненапад і таємний протокол до нього про розподіл сфер впливу відкрили шлях Німеччині для нападу на Польщу. Для профашистських країн війна мала загарбницький характер, для інших -- визвольний (справедливий).
Сучасна українська історіографія подає таку періодизацію участі України у Другій світовій війні:
1) 1 вересня 1939 р. – 22 червня 1941 р. (від нападу Німеччини на Польщу до агресії проти СРСР) ;
2) 22 червня 1941 р. – листопад 1942 р. (від нападу Німеччини та її союзників на СРСР, часу, коли в Західній Україні сформовано національні збройні сили, до наступу під Сталінградом) ;
3) грудень 1942 р. – жовтень 1944 р. (бої за визволення українських земель від окупантів).
Наказ готуватися до нападу на СРСР німецький генералітет отримав у 1940 р. А 18 грудня 1940 р. Гітлер підписав директиву під номером 21 та назвою “Варіант Барбаросса”, основний керівний документ війни проти Радянського Союзу. Відповідно до цього плану війна повинна була тривати не більше 1, 5-2 місяців. Згідно з ним на радянському кордоні було зосереджено три могутні угруповання: “Північ”, “Центр”, “Південь”. Під час підготовки до нападу на СРСР Гітлер уклав політичний і військово-економічний союз з Італією, Японією, залучив до нього Румунію, Болгарію, Угорщину, Словаччину, Хорватію, Іспанію, Фінляндію і використав військово-економічні ресурси захоплених країн з населенням до 300 млн. осіб, але до затяжної війни проти СРСР він не був готовий. Тому німецьке командування планувало раптово завдати сильних ударів і до зими вийти на рубіж Архангельськ-Волга-Астрахань.
На світанку 22 червня 1941 р. після сигналу “Дортмунд” танкові й моторизовані частини фашистської армії розпочали наступ одночасно у трьох напрямках: Ленінградському -- “Північ”, Московському -- “Центр”, і Київському -- “Південь”. Почалася німецько-радянська війна, яка тривала 1418 днів і ночей.
Український напрям, за планом “Барбаросса”, був одним із найголовніших розглядався як одна з основних цілей завойовницької політики фашизму. Гітлерівське керівництво мало мету якомога швидше оволодіти ресурсами України, аби послабити військово-промисловий потенціал СРСР і створити гідний плацдарм для подальшого розгортання воєнних
Фото Капча