Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Дослідженя мережевих властивостей операційної системи Windows

Предмет: 
Тип роботи: 
Лабораторна робота
К-сть сторінок: 
5
Мова: 
Українська
Оцінка: 

Тема: Дослідженя мережевих властивостей операційної системи Windows.

Мета роботи: Ознайомитись з мережевими налаштуваннями операційної системи Windows.

Теоретичні відомості

Windows також має інтерфейс командного рядка (CLI, «консоль»), cmd.exe, для управління системою командами з консолі або запуску сценаріїв, званих «командними файлами» (з розширеннями cmd), заснованими на «пакетних» (batch) файлах MS-DOS. Синтаксис Windows CLI не дуже добре задокументований у вбудованій системі допомоги. Докладнішу загальну інформацію можна отримати, набравши в командному рядку «help» для отримання загальних відомостей про доступні команди і «ім'я команди /?». 

Інтерфейс командного рядка доступний як у вигляді вікна, так і в повноекранному вигляді (перемикання між ними здійснюється натисненням Alt+Enter), вигляд, що віддається перевага, можна вказати у відповідному діалозі настройки, разом з такими параметрами, як розмір і тип шрифтів і т. д. При роботі в даному режимі користувач може викликати попередні команди (так, клавіша «вгору» повертає попередню команду), використовувати автодоповнення імен файлів і каталогів, а також команд. Багато дій з управління операційною системою можна виконати, використовуючи інтерфейс CLI. Найважливішими з них є команди:

-«net» з підкомандами, що дозволяє управляти локальними користувачами і групами («net user /?» і іnet localgroup /?"), аккаунтами, загальним доступом до ресурсів на ПК («net share /?») і в мережі («net view /?») і т. д.

-Команди перегляду і управління процесами «tasklist /?» і «taskkill /?»

-Команда управління дозволами файлів " cacls /? ", що дозволяє переглядати і змінювати права доступу до файлів і тек (у Home Edition — це єдина можливість гнучко змінювати має рацію, оскільки відповідний графічний інструмент доступний тільки в безпечному режимі)

-а також команди, аналогічні командам «Командної мови» DOS, дозволяють копіювати, переміщати і видаляти файли і каталоги і т. д.

-ping — це службова комп'ютерна програма, призначена для перевірки з'єднань в мережах на основі TCP/IP.

Завдання 

1.Виконати команду “Пуск” → “Виконати” → „cmd” і натиснути ОК. (Командний режим: будь-яка команда виконана із ключем „/?” – надає всі ключі із їх описами). Виконати в ньому команду “ipconfig” з ключем /all. Визначити ім’я комп’ютера, опис мережевої карти, фізичний адрес комп’ютера (МАС-адрес), IP адрес комп’ютера, маску півмережі, основний шлюз та  сервер ДНС.

2.Запустити в командному вікні команду „ping” з IP адресом сусіднього комп’ютера лабораторії, і визначити затримку між комп’ютерами. Змінити розмір пакета та час затримки і повторити команду. Виконати команду трасування шляху до серверів університету (проксі, поштовий, веб, фтп) при допомозі команди „tracert”.

Рисунок 2.1 - Виконання завдання 

1.Запустити в командному рядку команду „netstat” із ключами „-aon”, переглянути всі номера тср/udp портів на яких працюють служби ОС, визначити номера портів, які використовують програми для під’єднання до зовнішніх серверів (веб,фтп,пошта тощо). Виконати команду „tasklist”, яка виводить всі запущені процеси і по параметру PID визначити процеси, які слухають на портах.

Рисунок 3.1 - Виконання завдання

Рисунок 3.2  - Виконання завдання

Рисунок 3.3  - Виконання завдання

2.Виконати команду „route print” і переглянути таблицю маршрутизації ОС, додати запис в таблицю маршрутизаці при допомозі команди „route add”, а потім видалити цей запис командою „route delete”.

Рисунок 4.1 - Виконання завдання

Рисунок 4.2 - Виконання завдання

Рисунок 4.3  - Виконання завдання

3.Виконати команду „arp” із різними ключами і переглянути таблиці відповідності МАС та ІР адрес.

Рисунок 5.1  - Виконання завдання

4.При допомозі командного режиму відіслати повідомлення на сусідній комп’ютер, за допомогою команди net send 10.хх.хх.хх.

Рисунок 6.1 - Виконання завдання

5.Створити у редакторі (наприклад блокнот) файл із розширенням .cmd і помістити у нього всі команди (ping, tracert, ipconfig, route, netstat, tasklist, pouse, команди з нового рядку). Цей командний файл має питати ІР-адресу, яка буде пінгуватись і проходити трасування, а також автоматично вибирати і виводити імена служб які слухають на портах tcp/udp. Також командний файл має виводити результат виконання в файл звіту.

Рисунок 7.1 - Виконання завдання

Висновок: На цій лабораторній роботі було ознайомлено з мережевими налаштуваннями операційної системи Windows.

 

Фото Капча