Портал «Студентська консультація» користується щодо виконавців принципом презумпції доброчесності й професіоналізму, і сподівається, що всі вони мають високий рівень володіння своєю виконавської спеціалізацією, значний досвід, уміння працювати з людьми і т. д.
Однак виконання студентських (як, загалом, і шкільних та інших наукових робіт) – не надто складне, але й не таке вже й просте завдання. Тому з метою уникнення непорозумінь з авторами у майбутньому відзначимо ряд проблемних моментів, з якими доводиться зустрічатися професійному виконавцю.
Проблема 1. Вимоги до студентських робіт постійно змінюються.
Якщо Ви 10 років тому виконували «Економіку підприємства» за методичними вказівками вашої альма-матер, це не означає, що можна виконати за ними сучасне замовлення. Більш того – у різних ВНЗ, ба навіть у різних викладачів одного закладу до аналогічних робіт можуть бути категорично відмінні вимоги.
Рішення. Перш, ніж взятися за виконання замовлення, отримайте у консультанта усі необхідні Вам матеріали: методички, вихідні дані тощо. Уточніть необхідність реального об’єкту дослідження (певний клас школи, визначене підприємство, конкретний прилад і т. д.). Непоодиноким є випадки, коли замовник ображається, що роботу йому виконали за чудовою новою методикою, але практичний розділ викладач забракував, оскільки він грунтується на «віртуальному» об’єкті.
Слід розуміти, що замовником буває не ідеальний студент, а, наприклад, уже працюючий, якому ніколи нагадувати Вам усі нюанси, або емоційна мама першокурсника, яка дуже хоче замовити роботу з педагогіки, але навіть не в курсі, з якої саме – соціальної, дошкільної чи педагогіки вищої школи.
Левову частку цих проблем вирішує консультант, який приймає замовлення, проте він – не вузькоспрямований спеціаліст, і може не знати, що саме Вам, як фахівцю, потрібно для роботи.
Отже, момент 1-ий – увага до деталей на етапі прийняття замовлення.
Проблема 2. Чітка структура роботи.
Виконавці-початківці та й досвідчені автори часто користуються формулою «якщо я колись цю роботу здав, то здасть і студент». Насправді це не так. Кожна робота повинна мати відповідну структуру, тобто містити необхідні для даного виду завдання компоненти. Для курсової, наприклад, це [Зміст], [Вступ], [Розділи], [Висновки], [Список використаних джерел] і, опціонально, [Додатки]. У свою чергу [Вступ] до курсової роботи повинен обов’язково включати такі компоненти, як «Актуальність теми», «Стан дослідження проблеми», «Об’єкт дослідження», «Предмет дослідження», «Мета роботи», «Завдання дослідження», «Методи дослідження», «Структура роботи». Крім того, за бажанням замовника, можуть додаватися й інші елементи, але ці – обов’язкові категорично, за виключенням робіт з технічних дисциплін, які мають свою специфіку.
Рішення. Наша Інструкція з розміщення робіт у "Магазині" та Інструкція для виконавців містить базовий перелік вимог для різних видів робіт, Ви можете скористатися нею для побудови структури роботи.
Отже, момент 2-ий – увага до структурних частин роботи.
Проблема 3. Оформлення роботи.
У різних ВНЗ часто ставляться досить різні вимоги до оформлення роботи, типовими залишаються лише 14-ий кегль і 1,5-ий міжрядковий інтервал шрифту Times New Roman. Усе інше (поля, абзацний відступ, форма таблиць, система нумерації сторінок, форма підписування малюнків, діаграм тощо, розміщення таблиць чи ілюстрацій в основному тексті і додатках) значно варіюється.
Рішення. У зв’язку з цим замовлення повинне бути оформлене згідно вимог, вказаних замовником або наданих у методичних вказівках, а якщо таких немає – згідно Інструкції для авторів та Інструкції для виконавців.
Отже, момент 3-ій – увага до форматування роботи.
Проблема 4. Строки виконання.
У більшості замовників спотворене розуміння строків виконання їх робіт. Студенти і їх батьки часто вважають, що якщо вони готові заплатити необхідну суму – замовлення має бути виконано у найкоротші строки. Консультант їм усе роз’яснить, з’ясує з Вами реальний термін виконання, і повідомить його замовнику, але, зі свого боку, виконавець повинен називати реальний для себе строк, а не сподіватися, що встигне. Замовника не цікавить хвора дитина, зламана рука, глючний комп’ютер тощо, він – у своєму праві клієнта.
Рішення. Якщо терміни, які ставить замовник, для Вас нереальні – краще відмовитися від виконання або чітко пояснити, на яку дату Ви реально зможете віддати роботу, не сподіваючись «А раптом встигну?..». Не встигнете, перевірено.
Отже, момент 4-ий – тверезо оцінюйте свій час і завантаженість.
Проблема 5. Особиста думка виконавця про свою «виключність».
Непоодинокими є випадки, коли виконавець замовлення свято впевнений, що все зробив правильно, але роботу студенту повернули на доопрацювання. На практиці трапляються три варіанти:
1) студент просто не зміг захистити роботу, і виставив претензію, що вона неправильно виконана. Такі випадки до Вас безпосередньо як виконавця не доходять взагалі, якщо не представлені чіткі пункти, які потрібно виправити, консультант спілкується із замовником сам;
2) робота виконана правильно, і помиляється викладач. Так, таке теж трапляється, однак результат завжди один – роботу доведеться переробити, доопрацювати, виправити необхідні зауваження, а вже з консультантом уточнити, чи буде за це додаткова оплата, чи ні. Здебільшого найпростішим шляхом є швидко й без фанатизму підправити вказані місця, не звертаючи уваги на те, що вони тягнуть за собою зміни по всій роботі. Переважно це «придирки», необгрунтовані вимоги викладача, які грунтуються на особистій неприязні до студента, або ж прихований непрофесіоналізм педагога;
3) робота дійсно виконана невірно. Таке хоча й рідко, але трапляється. Шляхів її розв’язку два – повернути сплачені кошти замовнику або ж безкоштовно доопрацювати замовлення. Рішення про це приймає координатор порталу, і якщо виконавець категорично відмовляється повернути кошти – ми просто припиняємо з ним співпрацю, компенсуючи усе замовнику самостійно.
Отже, момент 5-ий – будьте готові доопрацьовувати роботи.
Проблема 6. Антиплагіат.
Близько половини викладачів ВНЗ проводять перевірку студентських робіт на оригінальність. Не варто цього боятися, процедура підвищення рівня оригінальності тексту роботи нескладна, хоча й дещо затратна за часом. Полягає вона у перебодові речень тексту таким чином, щоб у ньому змінилися відмінки, закінчення слів, підбір адекватних синонімів тощо. Відсоток оригінальності ми виводимо за допомогою програми eTxT-антиплагіат, режим перевірки [Стандартний].
Якщо Ви не можете зробити цього самі – зможуть інші виконавці, тобто вони візьмуть виконану Вами роботу і перероблять текст за необхідними вимогами. Звичайно, роботи, які перевіряються на плагіат, коштуватимуть дорожче, і вже Вам вирішувати, заробити ці гроші самим, чи віддати комусь.
Отже, момент 6-ий – будьте готові працювати не лише зі змістом роботи, а й з текстом.
Проблема 7. Вартість виконання замовлення.
Кожен працівник хоче отримувати достойну оплату за свої послуги. Майже кожен замовник прагне знайти дешевше. Консультант порталу вислуховує обидві сторони, і йому дуже складно знайти між ними компроміс. Інколи узгодження вартості замовлення може тривати довше, ніж власне процес виконання.
Рішення. Виробіть власний орієнтовний прейскурант цін на Вашу працю, і повідомте його консультанту, щоб він міг одразу зорієнтувати клієнта на певну ціну (наприклад, типова курсова з економіки – 400 грн., типова курсова з педагогіки вищої школи – 270 грн. і т. д.). Це дасть змогу не турбувати Вас, якщо клієнт шукає щось явно дешевше. Всі інші питання ціни (доплати за терміновість, за доведення тексту до необхідного відсотка оригінальності, за правки тощо) з Вами узгодить консультант.
Отже, момент 7-ий – виробіть власний орієнтовний прейскурант цін на Ваші послуги.
Проблема 8. Система оплати.
Основними важливими моментами роботи порталу із виконавцями, авторами і замовниками є можливість половинної авансової оплати роботи з отриманням частини замовлення для перевірки якості. Тобто, періодично портал може просити автора або виконавця надати не всю роботу, а її частину, з відповідною оплатою, щоб замовник пересвідчився у якості виконаної роботи. Таке буває не завжди, однак трапляється.
Найзручнішим і найуніверсальнішим способом розрахунку за виконання робіт для нас є "Приват24" у будь-якому його вигляді - картка, термінал, рахунок. Звичайно, ми можемо оплачувати Ваші послуги і через інші платіжні системи, такі як ЯндексГроші, Webmoney, PayPal, Skrill тощо, однак це створює додаткові комісії, затримки у часі, незручності для працівників порталу, а тому не рекомендується.
Отже, момент 8-ий – завжди майте під рукою роботу для надання її консультанту порталу і оберіть свою систему оплати.
Розуміння й використання цих 8-ми моментів дозволить Вам значно скоротити
як процедуру прийняття, так і саме виконання замовлення, а ще допоможе
уникнути зайвих доопрацювань і переробок, тим самим підвищуючи
Ваш рівень затребуваності на порталі і, звичайно, оплату праці.