Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Екологічні об’єднання Рівненщини

Предмет: 
Тип роботи: 
Реферат
К-сть сторінок: 
6
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
1. Громадська екологічна організація “Екоклуб”
2. Рівненська обласна організація Всеукраїнської дитячої спілки “Екологічна варта”
3. Громадський комітет по захисту навколишнього середовища, екології та використанню природних ресурсів
Список використаної літератури
 
1. Громадська екологічна організація “Екоклуб”
 
Екоклуб – це неурядова громадська екологічна організація, що знаходиться в м. Рівне, Україна. Екоклуб був заснований у січні 1994 р. і зареєстрований у 1998р.
Мета Екоклубу – захист навколишнього середовища за допомогою раціонального використання енергії, охорони природи, інформаційної роботи з громадськістю і практичної екологічної діяльності. У числі задач організації ознайомлення громадськості з можливостями застосування поновлюваних джерел енергії, освіта студентів і громадян з питань навколишнього середовища, сприяння проектам з охорони природи, а так підвищення зацікавленості й участі громадськості в вирішенні проблем навколишнього середовища.
Екоклуб також служить представництвом WІSE/NІRS в Україні і є постійним активним членом українського антиядерного руху. Ми прагнемо запобігти будівництву нових атомних реакторів в Україні.
Одним із пріоритетних напрямків організації є проведення комплексної теплоізоляції вікон. Комплексна, в даному випадку, передбачає використання тепло ізолюючої стрічки між рамою і вікном, дрібний ремонт вікон, заміна розбитих шибок та використання силіконового герметика для щілин між склом і віконною рамою. Теплоізолююча стрічка легко вставляється у прорізані пази в коробці або рамі вікна. При закриванні вікна, стрічка затискається, заповнюючи при цьому шпарини між вікном та рамою. Таким чином стрічка запобігає неконтрольованому проходженню холодного повітря до приміщення і теплого з неї, а отже є ефективним способом збереження тепла. Гарантійний термін експлуатації стрічки – 20 років. Перечисленні заходи по теплоізоляції вікон допомагають забезпечити максимальне утримання тепла в приміщенні. Досвід роботи ММГО «Екоклуб» свідчить, що використання таких простих заходів приводить до відмінних результатів. Взимку температура в приміщенні підвищується на 3-4°С.
Теплоізоляція вікон має на меті вирішення двох проблем: соціальної і екологічної. Соціальна проблема що вирішується – це покращення умов проживання та навчання дітей у соціально потребуючих установах, а екологічна – через пропагування енергозбереження, зменшення навантаження на довкілля забруднюючих речовин від добування і використання енергоресурсів для опалення. На сьогодні проект Комплексної теплоізоляції було здійснено у 19 соціально потребуючих об’єктах.
 
2. Рівненська обласна організація Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта»
 
Рівненська обласна організація Всеукраїнської дитячої спілки «Екологічна варта» створена 23 березня 1999 року.
Координатор – Остафійчук Тетяна Василівна, голова Ради – Горощук Анна
Осередки у Рівненській області включають міські: Дубенський, Костопільський, Кузнецовський, Сарненський, Рівненський, районні: Березнівський, Володимирецький, Гощанський, Дубенський, Млинівський, Радивилівський, Рівненський, Рокитнівський, Сарненський та сільські: Берестівський, Більсько-волянський, Моквинський, Ромейківський, Хиноцький
Основним напрямом діяльності Рівненської обласної організації є екологічна просвіта та виховання особистості громадянина України, який здатний дбайливо ставитись до навколишнього природного середовища і прагне захищати усе живе на Землі.
Це реалізується через такі форми роботи: експедиції, походи, круглі столи, брифінги, конференції, акції, операції та інші масові заходи природоохоронного спрямування.
На базі Берестівського осередку успішно працює районний екологічний табір «Ойкумена». Робота табору включає: екологічні ігри з елементами тренінгу, конкурси, вікторини, походи екологічною стежкою, екологічні експедиції тощо. Традиційним також стало проведення Дня вартівського галстука.
Вартівці Моквинського селищного осередку висадили 2721 кущі та 1290 дерев. Крім того, кожен з них посадив по два плодові дерева біля власної садиби. Традиційно учні стали учасниками бесід «Екологічні проблеми Рівненщини», «Кодекс поведінки в лісі».
На високому рівні проводиться природоохоронна робота у Дубенському, Рівненському районах. Діти – постійні учасники масових заходів, що сприяють вихованню екологічної культури.
Вартівці Сарненщини здійснюють експедиції для вивчення річки Случі у рамках акції «Струмочок, річечка, ріка».
 
3. Громадський комітет по захисту навколишнього середовища, екології та використанню природних ресурсів
 
Рівненська обласна громадська організація «Громадський комітет по захисту навколишнього середовища, екології та використанню природних ресурсів» заснована з метою захисту довкілля, сприянню контролю над раціональним використанням природних ресурсів, сприянню громадянам в реалізації їх прав в екології, організацію екологічних експедицій із залученням радіоаматорського руху через роботу в радіоаматорському ефірі, підтримку національної культурної, історичної та природної спадщини України, відвідування українських заповідників, парків, заказників, музеїв, історико-культурних спадщин, проведення наукових конференцій по даних темах, співпраця з іншими вітчизняними та іноземними екологічними організаціями, із залученням державних та не державних організацій у відповідні проекти фахівців та просто бажаючих допомогти та проявити себе у еколого-просвітницькій та природохоронних екологічних проектах.
Однією з головних причин екологічних порушень є вкрай низька екологічна свідомість населення, а стан навчання і виховання в переважній більшості навчальних заходів всіх рівнів не відповідає вимогам сьогодення. Дійовим заходом попередження і припинення екологічних порушень є здійснення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, проте підвищення його ефективності стимулювалось рядом факторів, зокрема і недостатньою кількістю інспекторського складу. З метою посилення контролю і залучення до його здійснення громадськості було запроваджено громадський контроль з охорони довкілля.
На сьогоднішній день в Україні працюють близько тисячі громадських інспекторів. Згідно з Положенням про громадських інспекторів, ними можуть бути громадяни України, що досягли 18 років, мають досвід природоохоронної роботи та пройшли співбесіду. Після чого їм видаються посвідчення терміном дії на 1 рік зі щорічним продовженням за результатами щоквартальних та щорічних звітів.
Громадські інспектори Рівненщини з охорони довкілля згідно з законодавством наділені правами:
спільно з державними інспекторами, працівниками інших державних органів, які здійснюють контроль за охороною, раціональним використанням та відтворенням природних ресурсів, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування брати участь у проведенні перевірок;
за направленням органу Мінприроди, який призначив громадських інспекторів, проводити рейд-перевірки і складати акти перевірок;
складати протоколи про адміністративні правопорушення у разі виявлення порушення природоохоронного законодавства.
Крім того, громадські інспектори мають право доставляти осіб, які вчинили порушення природоохоронного законодавства, до органів місцевого самоврядування, органів внутрішніх справ та штабів громадських формувань, перевіряти документи на право використання об’єктів тваринного світу, фотографувати, брати участь у підготовці для передачі для передачі до судових органів матеріалів про відшкодування збитків, роз’яснювати громадянам їх екологічні права, брати участь у проведенні громадської екологічної експертизи, одержувати в установленому порядку інформацію про стан навколишнього природного середовища.
До обов’язків громадських інспекторів з охорони довкілля входить:
додержання вимог чинного законодавства;
сумлінне виконання покладених на них завдань;
щоквартальні та щорічні звіти про проведену роботую
Особливою рисою що відрізняє громадських інспекторів з охорони довкілля від державних в цій галузі, є те, що громадські інспектори не мають повноважень самостійно застосовувати засоби покарання до порушників природоохоронного законодавства.
Правове положення громадських інспекторів визначається їх суспільним призначенням – допомагати державним органам у справі охорони довкілля, запобігати порушенням природоохоронних правил, виховувати громадян у дусі поваги до закону тощо. Крім органів Мінприроди громадські інспектори з охорони довкілля є і в інших державних та громадських організаціях. Найчисленніший їх загін – в лавах Українського товариства охорони природи. Громадський лісовий інспектор, громадський мисливський інспектор, громадський інспектор рибоохорони, громадський інспектор товариства охорони природи – всі вони стоять на сторожі природних ресурсів, є надійними помічниками державних інспекторів по охороні навколишнього природного середовища.
На Рівненщині позитивно зарекомендували себе об’єднання громадських інспекторів – дружини по охороні природи та боротьбі з браконьєрством. Громадські інспектори з охорони довкілля, контролюючи додержання природоохоронного законодавства шляхом виявлення правопорушень, вжиття заходів щодо покарання правопорушників і виховання широких мас населення в дусі поваги до закону, здійснюють корисну для суспільства роботу – ведуть рішучу боротьбу за збереження рідної землі, раціональне використання природних ресурсів.
Фото Капча