ЗМІСТ
Актуальність теми дослідження. Формування ринкової економіки викликало живий інтерес до форм і методів виробничо-комерційної діяльності, що використовуються в практиці світових економічних процесів.
Комерційна діяльність – це товарно-грошовий обмін у процесі якого товари від постачальника переходять у власність торгового підприємства з орієнтацією на потреби ринкового попиту.
Комерція задовольняє потреби споживачів у товарах і послугах, сприяє колективному розвитку виробництва і впливає на формування його обсягів і перспектив, визначає економічний стан промислових підприємств, забезпечує виробників то партнерів ринковою інформацією, доводить товари від виробника до покупця.
Як показує світова практика, комерційна діяльність має різну орієнтацію. Найбільш поширеними є виробнича орієнтація та орієнтація на збут.
Підприємства з орієнтацією на виробництво всі свої зусилля спрямовують на створення високоякісного товару з низькою собівартістю.
Для того щоб виробництво товарів розвивалося відповідно до потреб суспільства, необхідна тісна взаємодія торгівлі з промисловістю і планування виробництва товарів на основі систематичного, всебічного вивчення і прогнозування попиту населення. Промисловість і торгівля вимушені рахуватися зі змінами асортиментної структури протягом року по сезонах, кварталах, місяцях. У міру зростання добробуту населення, розширення асортименту товарів, насичення ними ринку динамічність асортиментної структури попиту сильно підвищується. Асортиментна структура попиту міського і сільського населення, а також населення окремих районів держави володіє особливостями, викликаними географічними, кліматичними, національними та іншими факторами. Саме в цьому полягає актуальність даної теми.
Об'єктом дослідження курсової роботи є АВКТВТ «Рівненська кондитерська фабрика».
Предметом курсової роботи є особливості формування виробничого асортименту на підприємстві та шляхи його удосконалення.
Мета курсової роботи – вивчити теоретичні аспекти формування асортименту на виробничому підприємстві, проаналізувати особливості формування товарного асортименту у діяльності об’єкта дослідження, вказати шляхи удосконалення асортиментної політики на АВКТВТ «Рівненська кондитерська фабрика».
Виходячи з поставленої мети можна визначити такі завдання:
- вивчити теоретичні основи формування товарного асортименту виробничого підприємства;
- вивчити процес формування товарного асортименту в об'єкті дослідження;
- закріпити одержані у вузі теоретичні та практичні знання із управління комерційною діяльністю;
- поглибити навички самостійної роботи з літературними джерелами, методичними, інструктивними та нормативними матеріалами, техніко – економічною інформацією;
- ознайомитися з практикою вирішення окремих питань комерційної діяльності з позицій вимог регіонального ринку;
- провести аналіз діяльності комерційних служб на підприємстві;
- розробити й обґрунтувати заходи щодо удосконалення асортиментної політики на підприємстві.
Основні теоретичні і методологічні джерела при виконанні курсової роботи - українські й іноземні видання, присвячені комерційній діяльності, і формуванню асортименту на підприємстві. Аналітична частина роботи побудована на даних експертних опитувань співробітників підприємства, а також на основі даних бухгалтерської та статистичної звітності.
- Правила продажу продовольчих товарів.//» Торгівельна діяльність». Частина 2. Торгівля окремими групами товарів (випуск №2), лютий 2003.
- Апопій В. В., Міщук І. П., Ребицький В. М., та ін. Організація торгівлі: Підручник 2-ге вид., перероблене та доповнене за редакцією В. В. Апопія – Київ: Центр навчальної літератури, 2005 – 616с.
- Балабанова Л.В. Комерційна діяльність: маркетинг і логістика: Навч.посіб./ Л.В.Балабанова - К.: Професіонал, 2004.-288 с.
- Балабанова Л.В. Оптова торгівля: маркетинг і комерція / Л.В. Балабанова. – М.: Економіка, 1990.-206 с.
- Бурцев А.П. „Организация збитовой и маркетингово деятельності « (пер. с анг.-М.: 2000).
- Васильев Г.А. Коммерческая деятельность промышленной фирмы / Г.А. Васильев, Л.В. Осипова. - Москва: Экономическое образование, 1995.
- Виноградська А.М. Комерційна діяльність торговельного підприємства: Навч. посіб. / А.М. Виноградська. – К.: Київ. нац. торг.-екон. ун-т, 2005. – 278 с.
- Воробйов Б.З. Основи комерційної діяльності: Навч. посіб. Ч.1. / Б.З. Воробйов, Е.М. Локтєв, Ю.І. Плетень. – К.: Вид. Європ. ун-ту, 2004. – 387 с.
- Гаркавенко С.С. Маркетинг. Підручник.- Київ: Лібра, 2002. -712 с.
- Герасимчук В.Г. Маркетинг. Теорія і практика: Навч. Посібник.-К.: Вища школа, 1994. -326 с.
- Жукова Т.Н. Коммерческая деятельность. - М.: Вектор, 2006. - 256 с.
- Каплина С.А. Организация коммерческой деятельности. - Ростов-на-Дону: Феникс, 2004. - 447 с.
- Ф.Г. Панкратов, Т.К. Серьогіна Комерційна справа – Навчальний посібник для вузів. Вид. 2-ге, виправ. – Рівне: «Вертекс», 2002 – 352 с. Синецкий Б.И. Основы коммерческой деятельности: Учебник. - М.: Юристъ, 2000. - 659 с.