ЗМІСТ
Актуальність теми дослідження. Я обрала тему «Управління процесом ліцензування туристичної діяльності» тому, що на сьогодні в Україні існує достатня кількість туристичних підприємств, які надають туристичні послуги, а будь-яка туристична діяльність підприємств, яка пов’язана з наданням туристичних послуг, підлягає ліцензуванню. Зокрема:
- організація іноземного туризму;
- організація внутрішнього туризму;
- організація зарубіжного туризму;
- екскурсійна діяльність.
Обрана тема є також важливою для мене особисто, оскільки я, як майбутній фахівець в галузі туризму, планую створити власне туристичне підприємство та надавати туристичні послуги.
У своїй курсовій роботі я хочу дослідити наступні питання: як правильно отримати ліцензію, які документи необхідні для отримання ліцензії, розказати про органи, які здійснюють ліцензування, окреслити підстави для відмови у ліцензуванні.
Отже, мета курсової роботи – показати процес отримання ліцензії, тобто отримання документу, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в документі виду господарської діяльності протягом визначеного Кабінетом Міністрів України строку за умови виконання ліцензійних умов. Найменший термін дії ліцензії становить три роки. Для кожного вилу підприємницької діяльності є свій орган ліцензування. В мету також входить дослідження підстав для анулювання і переоформлення ліцензії, визначення документів, необхідних для оформлення ліцензії. На підставі виявлення недостовірних даних у документах, поданих на ліцензування, у видачі ліцензії може бути відмовлено, і тільки через три місяці суб’єкт господарювання може подати нову заяву про видачу ліцензії.
Крім того, у роботі проведено вивчення процесів здійснення сертифікації, тобто сукупності дій і процедур, які проводять з метою підтвердження того, що продукт або послуги відповідають певним стандартам чи технічним умовам, а також шляхів, які дозволять удосконалити процеси ліцензування і сертифікації.
При написанні курсової роботи я буду використовувати такі підручники, як «Ліцензування в Україні», Кифяк В. Ф. «Організація туристичної діяльності в Україні» і ще декілька підручників і документів, оскільки вони дозволять розкрити тему моєї курсової роботи.
У збірнику «Ліцензування в Україні» зібрані нормативно-правові акти України, які визначають порядок ліцензування, органи, які здійснюють ліцензування і багато іншого матеріалу, який потрібний для розкриття теми. Цей збірник розрахований не тільки на студентів, але й на багатьох інших осіб, які хочуть дізнатися все про ліцензування.
А у «Організації туристичної діяльності в Україні», навчальному посібнику для студентів вищих навчальних закладів, подається така інформація як основні поняття теорії організації туристичної діяльності, він показує можливості розвитку туризму.
Отже, я буду намагатися якомога краще дослідити процес ліцензування та сертифікації туристичних підприємств, і запропонувати власні підходи у здійсненні цих важливих для туристичної діяльності процесів, оскільки це дозволить вивести туристичні послуги на достатній рівень світового туристичного ринку.
- Байлик С. И. Гостинничное хозяство: проблемы, перспективы, сертификация – Київ: Альтерпрес, 2001 р.
- Варналій З. С. Основи підприємництва – Київ: Знання прес, 2005 р.
- Виноградська А. М. Основи підприємництва – Київ: Кондор, 2005 р.
- Кифяк В. Ф. Організація туристичної діяльності в Україні – Чернівці: Книги-ХХІ, 2003 р.
- Ліцензування в Україні – Київ: Юрінком Інтер, 2005 р.
- Обов’язкова сертифікація туристичних та готельних послуг в Україні. Довідник – Львів: 1997 р.
- Семин В. С. Организация международного туризма – Москва: Финансы и статистика, 2001 р.
- Туристична діяльність, нормативна база – Київ: КНТ, 2005 р.
- Федорченко В. К. Уніфіковані технології готельних послуг – Київ: Вища школа, 2001 р.
- Школа І. М. Менеджмент туристичної індустрії. – Чернівці: Книги ХХІ, 2003.
- Школа І. М. Розвиток міжнародного туризму в Україні. – Чернівці, 1997 р.