Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
26
Мова:
Українська
Ціна:
75 грн.
ПЛАН
- Поняття та види джерел міжнародного приватного права. Особливе значення Конституції як джерела міжнародного приватного права України
- Міжнародні договори, їх види та співвідношення із внутрішнім законодавством
- Національне законодавство: зарубіжне та українське
- Міжнародно-правовий звичай: поняття та особливості. Кодифікація звичаїв міжнародної торгівлі, їх застосування для регулювання відносин з іноземним елементом
- Роль і значення судової й арбітражної практики як джерела міжнародного приватного права
- Доктрина міжнародного приватного права, її місце серед джерел міжнародного приватного права
- Вплив уніфікації на право України
- Практичні завдання
Двоє українських громадян уклали між собою договір купівлі-продажу, до якого домовилися застосувати англійське матеріальне право. Чи це правомірно? Чому? Дайте аргументовану відповідь с посиланням на необхідні нормативні акти.
Відповідно до п.1 ст.2 Конвенції про правову допомогу та правові відносини з цивільних, сімейних та кримінальних справ країн СНД 1993 р. «Граждане каждой из Договариваюшихся Сторон и лица, проживающие на ее территории, освобождаются от уплаты и возмещения судебных и нотариальных пошлин и издержек, а также пользуются бесплатной юридической помощью на тех же условиях, что и собственные граждане». Чи є наведена норма нормою МПП? Чому? Дайте аргументовану відповідь з посиланням на необхідні нормативні акти.
Ознайомтесь із змістом Віденської конвенції про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 року. Чи застосовується ця конвенція у слідуючих випадках:
А. Існує договір купівлі-продажу між продавцем з України та німецьким покупцем. Україна і ФРН — учасники Конвенції.
Б. Існує договір купівлі-продажу між покупцем з країни N, яка не є членом Конвенції, і українським продавцем. Колізійне право України, на території якої сторони звернулись до суду, відсилає до права України.
В. Існує договір купівлі-продажу між продавцем з країни N, яка не є членом Конвенції, і українським покупцем. Колізійне право України, на території якої сторони звернулись до суду, відсилає до права країни N.
Г. Існує договір купівлі-продажу між продавцем з країни N, місце знаходження якого у країні К, яка не є членом Конвенції, і продавцем з США. Колізійне право України, на території якої сторони звернулись до суду, відсилає до права США. США скористались можливістю застереження у відповідності до ст. 95 Конвенції.
Д. Існує договір купівлі-продажу між продавцем зі Швеції і українським покупцем. Сторони вибрали для застосування право Швеції. Швеція зробила застереження у відповідності зі ст.92 Конвенції відносно частини II Конвенції (укладення договору).
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Список використаних джерел:
- Конституція України // Відомості Верховної Ради (ВВР). – 1996. – № 30. – ст. 141.
- Господарський кодекс України. – К.: Школа, 2003. – 192 с.
- Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 року.
- Закон України "Про зовнішньоекономічну діяльність", прийнятий Верховною Радою Української РСР 16 квітня 1991 р. № 959-ХІІ.
- Вершинин А.П. Внешнеэкономическое право: Введение в правовое регулиро-вание внешнеэкономической деятельности. – М.: Норма, 2001. – 239 с.
- Міжнародне приватне право: В 2 т. - Відп. редактори та упорядники А. Довгерт, В. Крохмаль. - К.: «Port Royal», 2000. - Т.2: Двосторонні економічні договори України - 1317 с.
- Міжнародне приватне право: Навч. посібник / За ред. В. М. Гайворонського, В. П. Жушмана - К.: Юрінком Інтер, 2005. - 368 с.
- Фединяк Г. С., Фединяк Л. С. Міжнародне приватне право. - 4 вид. - К.: Атіка, 2009. - 500 с.
- Юлдашев О.Х. Міжнародне приватне право: Теоретичні та прикладні аспекти. – К.: МАУП, 2004. – 576 с.