ЗМІСТ
Примітка: робота включає 7 ватманів формату А1.
Головною задачею харчової промисловості є забезпечення населення держави якісними і повноцінними харчовими продуктами в достатній кількості і в широкому асортименті. Виконання цієї задачі повинно забезпечуватися шляхом технічного переобладнання підприємств харчової промисловості на основі оснащення їх потоковими лініями і високоефективним технологічним обладнанням, що забезпечує комплексну переробку сировини і дозволяє підвищити продуктивність праці та зменшити долю ручної праці при виконанні технологічних, транспортних та розвантажувально-завантажувальних операцій, що в кінцевому результаті забезпечує також і зменшення собівартості готового продукту. Харчова промисловість – важлива частина народного господарства. Почесне місце, яке займає харчова промисловість, визначається важливим її внеском у забезпеченні докорінного покращення харчового постачання населення і задоволення його потреб в продуктах харчування. Призначенням харчової промисловості є – за допомогою сучасних методів технологічної переробки рослинної і тваринної сировини забезпечити виробництво продуктів харчування в потрібній кількості і необхідної якості. Фабричне виробництво продуктів харчування забезпечує економію затрат праці в сфері громадського харчування і домашньому господарстві. Виробництво харчових продуктів в розфасованому і запакованому вигляді сприяє удосконаленню процесу торгівлі, зменшенню надлишків товарообігу. Виключно велика роль харчової промисловості в соціальному наближенні міста і села. Тому в останні десятиріччя в харчовій промисловості спостерігається значний технічний прогрес, який здійснюється високими темпами. Виробництво харчових продуктів переводиться на потокові форми організації виробництва на базі
сучасного технологічного обладнання в яких режими роботи і параметри технологічних процесів контролюються і регулюються автоматичними пристроями і електронно-обчислювальними системами. Технічний процес в харчовій промисловості забезпечується впровадженням новітніх, науково-технічних розробок. Отже збільшення виробництва продуктів харчування повинно досягатися не лише за рахунок будівництв нових підприємств, але і за рахунок підвищення ефективності виробництва і зростання продуктивності праці. Ці задачі в харчовій промисловості вирішуються, головним чином, на основі створення і впроваджен ня нової високопродуктивної техніки, прогресивних технологій і подальшого переходу до більш досконалої форми виробництва механізованих і автоматичних потокових ліній. В зв'язку з цим основним напрямком прискорення науково-технічного прогресу в харчовій промисловості є створення, впровадження і подальше вдосконалення механізованих і автоматичних потокових ліній, агрегатів і машин-автоматів для виробництва різноманітних продуктів харчування. Особлива увага приділяється підвищенню надійності машин і агрегатів, так як навіть незначні досягнення в проблемі зносостійкості і надійності машин і, окремих складових елементів рівноцінні введенню нових виробничих потужностей.
Окрім того необхідно постійно займатися вдосконаленням технології, механізації окремих процесів і створенням механізованих потокових ліній з автоматичним контролем і регулюванням основних технологічних процесів. Все це дозволить збільшити продуктивність праці, механізувати ручні операції, в 1,5-2 рази зменшити виробничі площі, зменшити втраті цінної сировини, ліквідувати проміжну тару, значно покращити якість продукції і гігієнічні умови виробництва. Необхідно і в подальшому розробляти нові засоби механізації і автоматизації ряду технологічних процесів, транспортних і завантажувально-розвантажувальних операцій, створювати високопродуктивні машини-автомати, забезпечувати надійну і безперебійну роботу технологічного обладнання, організувати правильне обслуговування і експлуатацію машин і апаратів харчових виробництв іт.п.
Однією із важливих проблем на найближчу перспективу є проблема механізації фінішних операцій при створенні нового обладнання.
Все більше розповсюдження буде мати технологічне обладнання, яке оснащене системами активного контролю і оберненого зв'язку, тобто системами, які збирають і об'єктивно фіксують інформацію про властивості сировини, що переробляється в даний момент, і в разі необхідності можуть змінюватися режими обробки і таким чином забезпечувати найкращі варіанти підбору напівфабрикату, а значить і готового продукту.
- Технология кродитерского производства И. С. Лурье; Москва: “Агропромиздат”, 1992. –399с.
- Сырье хлебопекарного, кондитерского и макаронного производств И. М. Ройтер, А. А. Макаренко К: Урожай 1988. –208 с.
- Оборудование для производства мучных кондитерских ихделий Драгилев А. И. Москва: “Агропромиздат” 1989. –320 с.
- Технологическое оборудование предприятий кондитерской промышленности О. Г. Лунин, А. Я. Черноиванник Москва: “Пищевая промышденность” 1975. – 344 с.
- О. Закалов, І. Закалов "Технологічне обладнання харчових виробництв", Тернопіль, ТДТУ 2000. - 406 с.
- Автоматизация призводственных процессов и АСУ ТП в пищевой промышленности, под ред. Широкова Л. А. Москва, Агропромиздат 1986. - 311 с.
- Справочник кондитера Ч2. Технологическое оборудование предприятий кондитерской промышленности. Москва, "Пищевая промышленность", 1970. - 816с.
- Оборудование для кондитерской промышденности Бурляй Ю. В. - К.: Техніка, 1981. - 175с.
- Кузнецов М. М. Автоматизация производственньіх процессов. Под. ред. Г.А. Шаумяна. Учебник для втузов. Изд. 2-е, перераб. И доп. - М., Вьісш. школа, 1978.