Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Настройки BIOS SETUP

Предмет: 
Тип роботи: 
Контрольна робота
К-сть сторінок: 
40
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Настройки BIOS SETUP
 
BIOSи для материнських плат сьогодні роблять ряд фірм: Award Software, Phoenix Software, American Megatrend Inc., і ці BIOS'и відрізняються як зовнішнім виглядом і багатством пропонованих настройок, так і назвою самих настройок, проте суть регульованих параметрів як правило незмінна. Ми з Вами розглянемо настройки на прикладі назв пунктів з найпоширенішого сьогодні Award BIOS.
Отже, для того, щоб запустити програму «BOIS Setup» необхідно на етапі старту комп'ютера натискувати деяку послідовність клавіш, про що комп'ютер інформує при старті. Як правило це клавіша «Del», проте зустрічаються і інші комбінації клавіш: «Alt-Crtl-Esc», «F2», «F10» і рідше інші.
Ті настройки, які Ви можете зробити, можна умовно розділити на дві частини: ті, які необхідно виконати для того, щоб комп'ютер нормально працював, і ті, які можуть допомогти Вам оптимізувати систему, допомогти в конфігуруванні.
Вікно, яке Ви побачите на екрані містить список розділів, кожний з яких присвячений деяким настройкам. Ми розглянемо з Вами ці розділи і так само ті настройки, які можуть Вам зустрітися в цих розділах. Потрібно розуміти, що ті настройки, які є в BIOS Setup вашого комп'ютера визначаються лише бажанням виробника Вашої материнської плати, так що ряд перерахованих нижче настройок може бути просто відсутня на Вашому комп'ютері, а інші – трохи інакше називатися. Отже, вибираємо перший розділ – Standard BIOS Setup. Тут зосереджені базові настройки, які Вам необхідно виконати для того, щоб зібраний комп'ютер нормально працював. Давайте розглянемо параметри, настроюється в цьому розділі.
 
Розділ STANDART BIOS SETUP
 
Зовнішній вигляд типового вікна, яке ви бачите, вибравши пункт STANDART BIOS SETUP, зображене на малюнку.
Спершу слід настроїти дату і час, що взагалі кажучи не є обов'язковим, але проте бажано.
Потім слід настроїти параметри підключених жорстких дисків. Взагалі кажучи для кожного встановленого жорсткого диска слід настроїти кількість головок, циліндрів і секторів, і так само застосований спосіб трансляції, проте сучасні BIOS'и не вимагають від користувача настройки цих параметрів вручну – є механізм автовизначення. Для кожного з наявних дисків можна або одного разу виконати автовизначення, або настроїти для даного диска «автовизначення» при старті системи, тоді при кожному завантаженні комп'ютер буде сам виконувати автовизначення типу підключеного диска, що до речі займає якийсь час і дещо сповільнює завантаження системи.
Потім необхідно настроїти, якого типу дисководи підключені до Вашого комп'ютера. Під дисководом «A» розуміється перший дисковод (крайній на шлейфі, пригадайте підключення дисководів) а під дисководом «В» – другий дисковод на шлейфі. Ніякого механізму автовизначення не передбачено – цю настройку слід виконати вручну якщо Ви хочете, щоб підключений (і) дисковод (и) працював (ли). Настройка Floppy 3 Mode Support необхідна для спеціальних дисководів, що є японським стандартом, і повинна бути встановлена в Disable (Відключено).
Далі слід настроїти тип вживаної відеоплати, що взагалі кажучи є чистою умовністю, оскільки вже років 13 щонайменше всі комп'ютери обладнані відеоплатою стандарту EGA/VGA (Пригадайте стандарти відеоплат).
І, нарешті, остання настройка в цій секції BIOS Setup – Halt On – по яких помилках зупиняти завантаження. Варіанти: «All Error» (зупиняти завантаження і пропонувати користувачу натискувати якусь клавішу з будь-якої виниклої в процесі старту помилці), «All, but KeyBoard» (зупиняти завантаження будь-якої помилки, окрім помилок клавіатури), «All, but Disks» (зупиняти завантаження з будь-якої помилки, окрім помилок дисків), «All, but Key&Disks» – сукупність двох попередніх настройок.
 
Розділ BIOS FEATURES SETUP
 
Virus Warning (Попередження про вірус) – дозвіл цього параметра забороняє будь-який запис в завантажувальний сектор жорсткого диска без дозволу користувача. Він введений для захисту від так званих boot-вірусів, що вражають завантажувальний сектор. Рекомендую не дозволяти цей параметр, оскільки іноді запис в цю область необхідна, наприклад при установці операційної системи, а забути про те, що своїми руками заборонив записувати в завантажувальну область нескладно (наприклад, Windows 98 при установці «зависає», якщо Virus Warning встановлений в Enable, при цьому на екрані з'являється чорний квадрат). З вірусами ж потрібно боротися спеціальним програмним забезпеченням. Параметр може приймати значення:
* Enabled – дозволено
* Disabled – заборонено
CPU Internal Cache/External Cache (Внутрішній/зовнішній кеш процесора) – дозволяється/забороняється внутрішній або зовнішній кеш процесора. Забороняти який-небудь вид кеш-пам'яті слід тільки у разі потреби штучно сповільнити роботу комп'ютера, наприклад для запуску дуже старого додатку, або якщо при перегріві процесора вийшов з ладу один з рівнів кеша. Може приймати значення:
* Enabled – дозволено
* Disabled – заборонено
CPU Level 1 Cache/CPU Level 2 Cache (Кеш процесора першого рівня/Кеш процесора другого рівня) – дозволяється/забороняється кеш першого рівня або кеш процесора другого рівня. Те ж, що і попередній параметр.
CPU Level 2 Cache ЕСC Check (Включити ЕСC для кеш-пам'яті процесора 2 рівня) – параметр може бути присутній тільки для плат з процесорами архітектури Pentium II. Дозволяти його є значення тільки в тому випадку, якщо встановлений процесор класу Pentium II має кеш-пам'ять другого рівня з можливістю ЕСC контролю. Може приймати значення:
* Enabled – дозволено
* Disabled – заборонено
CPU Fast String (Швидкі операції
Фото Капча