ЗМІСТ
Актуальність проблеми визначення ВВП постає буквально щороку чи навть щомісяця, адже цей показник – один з найголовніших індексів розвитку економіки країни, а тому максимально точне і швидке його обчислення – запорука успішного стратегічного планування.
Метою курсової роботи роботи є характеристика і аналіз комплексу понять валового внутрішнього прибутку та основних макроекономічних показників, які використовуються в системі національних рахунків (СНР). Вони створені з метою виміру сукупного виробництва в ринковій економіці. Це необхідно для того, щоб показати, що суспільне рахівництво виконує для економіки ті ж функції, що й бухгалтерський облік для окремого підприємства або суб’єкта, тобто є основною частиною функції управління економікою в цілому.
Вперше обрахунок національного доходу було проведено майже 300 років тому в Англії Грегорі Кінгом для 1688 та 1695 років. Вдруге обрахунок проводився тільки через 80 років в 1770 році Артуром Юнгом. Англія, Росія, США, Німеччина, Австралія, Норвегія, - це перші країни, які спробували організувати систему розрахунків національного доходу вже у ХІХ ст. Однак, ці спроби були досить нерегулярними,з випадковими, довготривалими інтервалами, проводились вони тільки деякими вченими, які не ставили перед собою проблему реального існування таких методів обрахунку, і більш за все це були разові операції для окремої країни чи періоду. Але був створений теоретичний фундамент для подальшого розвитку і вдосконалення методів обрахунку національного доходу.
У 20 ст. положення різко змінилось. Зросла як кількість країн, які стали проводити обрахунок національного доходу, так і самі обрахунки стали методологічно більш досконалими і точними. По середині 20ст. вже 92 країни стали регулярно проводити обчислення національного доходу. З’явились нові математичні методи, математичний аналіз народного господарства.Отже варто приділити увагу саме математичним методам обчислення макроекономічних показників. Тобто уточнення і позбавлення помилок при обчисленні. А також створення нової, більш досконалої та більш повної, бази для подальшого розвитку прогнозування таких показників. Це б дало змогу, в майбутньому, передбачувати небажані наслідки та запобігати їх виникненню.
Джерельною базою виконання роботи є надбання таких зарубіжних корифеїв економічної науки як Макконнел, Долан та вітчизняних вчених Р. Шпека, Б. Панасюка та інших.
- Акулов В. Б. Макроэкономика. – Петрозаводск: изд. ПУ,1994.
- Булатов А. С. Экономика. - М.: Юрист, 1999.
- Василик О., Буковинський С., Павлюк К. Фінансова стабілізація: суть, заходи проблеми//Фінанси України, 1996. - №4.
- Видяпин В. И., Журавлева Г. П. Экономическая теория (политэкономия). - М., 1999.
- Гальперин В. М., Лукашевич В. В и др. Макроэкономика. С-Пб: ун-т экономики и финансов, 1994.
- Геблер Н. М. Макроэкономика. - К.: ИНХ, 1993.
- Долан Эдвин Дж., Линдсей Дэйвид Е. Макроэкономика. -С-Пб: АО «Оркестр», 1994.
- Економічна теорія: макро- та мікроекономіка/за ред. Ватаманюка З. та Панчишина С. - Львів: Інтереко, 1998.
- Кемпбелл Р. Макконнелл, Стенлі Л. Брю. Макроекономіка. – Львів: Просвіта, 1997.
- Майкл Бурда .Макроекономіка: Європейський контекст. – Львів: Просвіта, 1997.
- Меламед М. Методи та проблеми очислення ВВП за категоріями доходу//Економіка України, 1997. - №3.
- Методологічні рекомендації по квартальних розробках валового внутрішнього продукту. - Мінстат України. – К., 1996.
- Мэнкью Н. Г. Макроэкономика. - М.: изд. МГУ, 1994.
- Панасюк Б., Литвинов В. Національний продукт: теоретичні основи обчислення//Економіка України, 1992. - №8
- П'ятаченко Г. Яку модель обрати Україні//Урядовий кур'єр, 1 червня 1996 р.
- Статистический ежегодник Украины за 2000 г. - К.: Техника, 2001.
- Статистический ежегодник Украины за 2001 г. - К.: Техника, 2002.
- Фишер С., Дорбуш Р., Шмалензи Р., Экономика. - М.: изд. «Дело ЛТД», 1993.
- Швець І. Методичні основи обліку потенціального обсягу виробництва//Економіка України, 1998. - №10.
- Шегинський І. Врахування природоохоронної діяльності у макроекономічних показниках//Вісник ЛДУ "Становлення національної економіки України" за ред. Ватаманюка З. Г.- Львів, 1997. - №27.
- Шпек Р. Тенденції української економіки//Економіка України, 1996. - №6.