Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Кішкотерапія

Предмет: 
Тип роботи: 
Доповідь
К-сть сторінок: 
5
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Практично всі власники кішок знають, що ці тварини можуть зцілити безліч хвороб: вони звичайно лягають на хворе місце, іноді лижуть його, масажують кігтиками, труться або надовго завмирають, дивлячись в очі своєму хазяїнові і ніби гіпнотизуючи його. Науці відомо багато випадків, коли після такої терапії у хворих відновлювалася пам'ять і рухова активність, зникали онкологічні захворювання, проходили серцеві напади і т. д.
Кішкотерапія – це різновид пет-терапії, система лікування хворого, коли поряд з ліками йому запропоноване спілкування з кішкою.
Перебуваючи поруч із людиною, кішка створює в останньої гарний настрій і служить своєрідним стимулом до життя, особливо в самотніх людей. Тварини стають не тільки об'єктами їх турботи і уваги, але й найкращими друзями. Чотириногий друг любить свого хазяїна таким, який він є, незважаючи на його вік, зовнішність або психічний стан.
По-друге, домашні вихованці здатні позбавити людину від багатьох серйозних захворювань, при цьому терапевтичний вплив тварини справляють навіть однією своєю присутністю, створюючи сприятливий енергетичний фон.
По-третє, кішеи допомагають лікарям установити контакт з тими пацієнтами, які в силу ряду психофізичних причин відмовляються від спілкування з психологом або іншим фахівцем. У США і деяких країнах Європи за допомогою кішкотерапії лікують депресію, аутизм, синдром Дауна, а також різні порушення мозкової діяльності з проявами залежності або агресивності. Крім того, кішки допомагають хворим впоратися з постійним занепокоєнням і безсонням.
За допомогою кішкотерапії можна вилікувати гіпертонію, аритмію, а також інфаркт і його наслідки.
Дослідження, проведені наприкінці XX століття в США, показали, що в 70 будинках для людей похилого віку, де було дозволено утримання кішок, люди похилого віку, які страждали депресією й не бажали ні з ким спілкуватися, доглядаючи за тваринами, повністю змінювали свій спосіб життя, ставали активними і зав'язували дружні стосунки навіть з тими жителями будинку, з якими до цього не контактували.
У країнах, де пет-терапія є офіційною медичною дисципліною, відбором домашніх вихованців і спостереженням за їх спілкуванням з пацієнтами займається цілий штат фахівців, у який обов'язково входять пет-терапевт, дресирувальник, ветеринар і психолог.
Що стосується спілкування дітей з тваринами, те це окрема тема для розмови, оскільки в цей час отримані незаперечні докази позитивного впливу домашніх вихованців на дітей. Так, вражаючі результати отримані при спостереженні за спілкуванням кішок з дітьми, які страждають різними психічними відхиленнями й серйозними захворюваннями.
На сьогодні доведено, що в родині, де є кішки, діти відрізняються міцним здоров'ям і гарним імунітетом. Крім того, такі діти, як правило, емоційно врівноважені. Цікаво, що присутність у будинку тварин запобігає в дітей розвитку алергії й бронхіальної астми: відповідно до наукових досліджень, у дітей, які ростуть в домі, де утримуються кішки, з перших днів життя розвивається імунітет до алергії на вовну, домашній пил і пилок рослин.
Учені й медики, які серйозно займаються цим питанням, вважають, що успіх лікування за допомогою тварин залежить, насамперед, від того, які відносини встановлюються між домашнім вихованцем і його хазяїном.
Одним з найголовніших факторів, що викликають у людей серцево-судинні захворювання, є дратівливість, неконтрольовані напади страху та інші психологічні збої, які кішки прекрасно почувають і намагаються відновити біополе свого хазяїна.
Відповідно до сучасних наукових досліджень біополе кішки позитивно впливає на нервову систему людини, нормалізує артеріальний тиск, стабілізує роботу серця, знімає суглобні і головні болі, стимулює швидке загоєння травм, лікує внутрішні запальні захворювання. Як правило, цілющий вплив кішки на людину здійснюється тоді, коли остання, погладжуючи, пестить свого улюбленця і розмовляє з ним.
Відповідно до наукових досліджень, у людини, яка недавно перенесла серцевий напад, нормалізується тиск і пульс, коли вона гладить свою улюблену кішку. Справа в тому, що на долонях людини розташована проекція точок всіх життєво важливих органів, а погладжування – це своєрідний легкий масаж. Через долоні енергетика кішки спонукає органи людини працювати в правильному ритмі. Тепло її тіла справляє також зігріваючу і розслаблюючу дію на організм хворого, а вовна, яка несе в собі електричний заряд, стимулює активні точки, розташовані на плечах, що сприяє нівелюванню від больових відчуттів.
Муркотання кішки розслаблює людину, заспокоює її нервову систему.
У результаті останніх наукових досліджень експериментально доведено, що власники кішок у середньому живуть на 4-5 років довше, ніж ті люди, у будинку яких немає свійських тварин.
Кілька десятиліть назад було встановлено, що кішки мають здатність відновлювати рухливість кінцівок. А не так давно на Заході цілющі здатності кішок стали використати для лікування алкогольної й наркотичної залежності.
Більшість вітчизняних та російських вчених вважають, що кішкотерапія є ефективним методом лікування багатьох хвороб. Так, доктор медичних наук, професор Борис Шевригін упевнений, що «це цивілізований, науковий метод лікування й профілактики серйозних хвороб». «Я вважаю, – пише професор, – всім відомо, що люди, які мають свійських тварин, хворіють менше і живуть довше, а їх нервова система перебуває в куди кращому стані, ніж в інших».
Думку Бориса Шевригіна повністю підтримує і терапевт Н. Петраков, який протягом декількох років проводив спостереження за своїми пацієнтами, які постійно спілкуються з кішками.
Натомість психотерапевти не зовсім згодні з думкою терапевтів і зовсім не підтримують досвід своїх закордонних колег, які давно вже практикують лікування своїх пацієнтів за допомогою кішкотерапії. Так, Володимир Сергеєв, доцент кафедри психіатрії, психотерапії і медичній психології Уральської державної медичної академії додаткової освіти, говорить, що, хоча й зустрічав у популярній літературі розповіді про чудесні випадки зцілення кішками хворих, але тому, хто всерйоз займається психотерапією, повірити в це важко.
Кішкотерапія впливає на організм людини багатогранно: у процесі спілкування людини із твариною відбувається біоенергетичний контакт, коли хазяїн гладить свого вихованця, у його центральну нервову систему надходять позитивні імпульси і в людини піднімається настрій.
Завдяки відомій звичці масажувати кігтиками тіло людини, в останньої подразнюються рефлексогенні зони – котячі пазурі працюють так само, як інструменти рефлексотерапевта під час сеансу голкотерапії.
Люди, вдома у яких є кішки, втричі рідше страждають гіпертонічною хворобою і стенокардією, ніж ті, хто зневажає цими тваринами.
Дослідники встановили, що діапазон (від 27 до 44 герц), у якому муркочуть кішки, на 20% зміцнює кісткову тканину. Також котяче муркотання позитивно впливає на нервову систему людини та її психічний стан. Крім того, саме при звуках, які пуступають у такому діапазоні, у людини поліпшується мозковий кровообіг, нормалізується тиск і стабілізується серцевий ритм.
Для кішкотерапії немає протипоказань, адже спілкування з кішкою – це науково обгрунтований ефективний метод лікування і оздоровлення, доступний будь-якій людині, незалежно від суспільного становища і наявності фінансів. Кішкотерапія не вимагає особливих витрат і спеціального обладнання, але, що найголовніше, вона виключає лікарські помилки.
Людям з порушеннями психіки важливо встановити уявний контакт зі своїми вихованцями, оскільки більшість кішок поводяться як професійні психотерапевти і роблять все, щоб людина знайшла душевний спокій. При цьому люди із психічними відхиленнями сприймають присутність кішок без будь-якого подразнення. По суті, кішка не робить нічого незвичайного, вона просто підходить до хворому, мурчить, дає себе гладити, лиже йому руки і обличчя – така кішкотерапія дуже діюча при депресії, неврозах і навіть шизофренії.
Якщо людина серйозно хвора, наприклад, перенесла інфаркт, інсульт або важку операцію, то їй просто необхідне спілкування з кішкою. Як правило, для повного відновлення організму такому хворому потрібно вдаватися до допомоги домашнього вихованця протягом декількох місяців.
Фото Капча