Предмет:
Тип роботи:
Лекція
К-сть сторінок:
54
Мова:
Українська
Механізоване відділення на марші
1.Загальні положення
Марш – організоване пересування підрозділів у колонах дорогами і колонними шляхами з метою виходу в призначений район або на вказаний рубіж у встановлений час, у повному складі та в готовності до виконання бойового завдання. Марш – основний спосіб пересування підрозділу.
При здійсненні маршу відділення може перевозитися колісним тягачем на трайлері. Механізоване відділення також може пересуватися в пішому порядку або на лижах.
Відділення може здійснювати марш у колоні взводу або призначатися до складу органів похідної охорони.
1.1.Умови здійснення маршу і вимоги до нього
Марш може здійснюватися в передбаченні вступу в бій або поза загрозою зіткнення з противником, а за напрямком руху – до фронту, вздовж фронту або від фронту в тил. У всіх випадках марш здійснюється приховано, вночі або за інших умов обмеженої видимості, а в бойовій обстановці і в глибокому тилу своїх військ і вдень.
Підрозділ завжди повинен бути готовий до маршу (перевезення різними видами транспорту) в умовах:
- загрози застосування противником зброї масового ураження, високоточної зброї і систем дистанційного мінування;
- впливу його авіації, повітряних (аеромобільних) десантів і диверсійно-розвідувальних груп;
- дій іррегулярних збройних формувань;
- радіаційного, хімічного і біологічного зараження;
- руйнувань доріг і переправ;
- протидії руху колон з боку цивільного населення.
Це вимагає ретельної підготовки озброєння, техніки та особового складу до маршу (перевезення), його високої маршової дисципліни і виучки.
1.2.Маршові можливості
Під маршовими можливостями підрозділу розуміється здатність переборювати своїм ходом на протязі доби (декількох діб) максимально можливу відстань при збереженні високої боєздатності та повної готовності до виконання поставленого бойового завдання.
Основними показниками маршових можливостей підрозділу є:
- середня швидкість руху;
- величина добового переходу.
Показником, що визначає маршові можливості є:
- середня швидкість руху;
- реальна швидкість руху підрозділу на марші без урахування часу на привали.
1.2.1. Середня швидкість руху підрозділу на марші
Середня швидкість руху підрозділу на марші визначається відношенням довжини маршруту (величини добового переходу) до загального часу руху, без урахування часу на привали. Вона повинна відповідати дорожнім умовам і технічному стану машин.
Середня швидкість руху механізованих та танкових підрозділів залежить перш за все від середньої технічної швидкості гусеничних та колісних машин, що рухаються у похідній колоні.
Середня технічна швидкість руху сучасної бойовий машини танка, БМП, БТР досягає:
- по ґрунтовій дорозі – 35...45 км /год.;
- по шосе – 45...60 км /год..
Проте, як показує досвід маршової підготовки військ, середня швидкість руху на 25...30 % нижче середньотехнічної швидкості поодинокої машини. Це пояснюється тим, що при русі у колоні збільшується час подолання перешкод і важкопрохідних ділянок маршруту, зростає нерівномірність руху, знижується ефективність водіння машин механіками-водiями (водіями), виявляються організаційні та технічні недоліки.
При розрахунку маршу командир підрозділу повинен також урахувати швидкість руху при витягуванні та зосередженні колони. Як показує досвід, вона дорівнює від 0,5...0,75 середньої швидкості руху колони підрозділу на марші, тобто приблизно 10...15 км/год..
Якщо взвод здійснює марш самостійно, середня швидкість руху взводу збільшується.
1.2.2.Нормативи середньої швидкості руху підрозділу
Середня швидкість руху підрозділу на марші без урахування часу на привали може бути:
- змішаних і танкових колон – 20...25 км/год.;
- автомобільних колон – 25...30 км/год.;
- під час здійснення маршу в пішому порядку – 4...5 км/год.;
- на лижах – 5...7 км/год..
Під час пересування в гірській місцевості, пустельних районах, по лісисто-болотистій місцевості та за інших несприятливих умов швидкість руху залежно від стану доріг, характеру місцевості та впливу противника може зменшуватися до 10 км/год..
В усіх випадках марш повинен здійснюватися з максимально можливою за даних умов швидкістю.
1.2.3.Величина добового переходу
Величина добового переходу – це відстань, що підрозділ подолає за добу. Вона залежить від середньої швидкості руху та часу безпосереднього руху колони протягом доби і може скласти кілька сотень кілометрів.
Досвід військових навчань показує, що механіки-водії (водії) зберігають високу працездатність при керуванні бойовою машиною протягом 10...12 годин на добу. Решта часу доби використається для обслуговування техніки, відпочинку особового складу, прийому їжі, витягування колон й зосередження підрозділів в районах.
Виходячи із середніх швидкостей руху і часу руху величина добового переходу може складати:
- змішаних і танкових колон – до 250 км;
- автомобільних колон – до 300 км;
- в особливих умовах – до 200 км;
- під час здійснення маршу в пішому порядку – 30...40 км;
- на лижах – 40...70 км.
Запас ходу підрозділу за паливом визначається відношенням 80% заправки палива в баках машин (0,2 заправки – непорушний запас) до витрати пального на 1 км шляху. Він залежить від ємності паливної системи машини, витрати палива на 1 км шляху й наявності додаткового запасу палива (наприклад, в додаткових бочках, каністрах).
1.3.Дистанції між підрозділами і машинами
Підрозділ здійснює марш однією колоною.
Дистанції між підрозділами і машинами у колоні батальйону мають бути 25...50 м.
Під час руху по курних дорогах, в умовах обмеженої видимості, ожеледиці, по дорогах, що мають круті підйоми, спуски і повороти, а також з підвищеною швидкістю дистанції між машинами збільшується.
Під час