Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Загальні цілі маркетингової діяльності

Предмет: 
Тип роботи: 
Контрольна робота
К-сть сторінок: 
16
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Яким чином маркетинг, як теорія ринку, знаходить своє практичне застосування у світі
Що вам відомо про загальні цілі маркетингової діяльності? Поясніть їх.
Що розуміють під поняттям “первинні дані”? Їх позитивні дані та недоліки.
Як впливають на діяльність підприємства покупці та споживачі.
Прокоментуйте процес перевірки концепції створення нового товару.
Як проходить процес вибору марки товару?
Розкажіть про принципи типології особистості за Крегмером та Шелдоном?
Якими є головні етапи розробки стратегії сегментації цільового ринку?
Що являє собою процес прийняття рішень щодо покупки товару на споживчому ринку?
Охарактеризуйте метод оцінки територіальної ємності ринку?
 
1. Яким чином маркетинг, як теорія ринку, знаходить своє практичне застосування у світі?
 
Значна частка (за деякими оцінками, 50% і більш) кожного долара, отриманого від реалізації, йде на покриття витрат на маркетинг. Ці витрати не треба змішувати з прибутками від маркетингу, не можна також передбачати, що відмова від маркетингової діяльності приведе до зниження цін. Наприклад, чи зможе споживач реально зекономити гроші, якщо він полетить в Детройт для того, щоб купити новий автомобіль безпосередньо у виробника? Чи Буде споживач купувати одяг оптом, щоб позбутися витрат на транспорт і зберігання?
Від однієї четвертої до однієї третьої зайнятих в цивільних галузях економіки США беруть участь в маркетинговій діяльності. Це працівники роздрібної і оптової торгівлі, транспорту, складського господарства, коштів зв'язку, а також ті, хто пов'язаний з такою діяльністю у виробництві, фінансуванні, сервісі, сільському господарстві, добувних і інших галузях. Наприклад, біля 17 млн. людей працює в роздрібній торгівлі, 6 млн. в оптовій і 5 млн. на транспорті. Прогнози вказують, що зайнятість в сфері маркетингу і в майбутньому залишиться значною.
Маркетинговою діяльністю в США зайняті цілі галузі економіки, наприклад реклама і маркетингові дослідження. Загальні щорічні витрати на рекламу перевищують 100 млрд. дол. Багато які агентства мають міжнародний оборот в 1 млрд. дол. і більш. Приблизно 1, 8 млрд. дол. щорічно витрачають на маркетингові дослідження такі компанії, як «Нільсен», «Маркет Фектс» і «Аудиті і Сервейз», отримують щорічні доходи в декілька мільйонів доларів кожна.
Всі люди споживають ті або інші товари і послуги. Маркетинг дозволяє їм стати більш інформованими, виборчими і ефективними. Можуть створюватися більш дійові канали зв'язків з організаціями, а також легше і сприятливіше задовольнятися скарги.
Значно впливають на фірми об'єднання споживачів.
Внаслідок обмеженості ресурсів маркетингові програми і системи повинні використовуватися максимально, Наприклад, оптимізація робочого режиму магазинів, рухи запасів, витрат на рекламу, товарного асортименту і інших областей маркетингу поліпшує координацію ресурсів. Деякі галузі економіки можуть вимагати і демаркетинга (зниження попиту на товари і послуги). Часто це потрібне для нафти і бензину.
Маркетинг значно впливає на переконання людей і образ життя. Дійсно, його критикували за заохочення «потребительства», всіляких химер, навмисного застарення товарів, демонстративного споживання (що демонструє статус), штучну диференціацію продукції і витрачання ресурсів. Маркетологи відповідають, що вони просто реагують на бажання людей і виготовляють найкращі і всілякі товари і послуги по цінах, які люди готові платити.
Маркетинг сприяє поліпшенню якості життя. Наприклад, фахівці в цій області стимулюють фірми виготовляти більш безпечні товари, такі, як сигарети з низьким змістом смол і безпечні для дітей кришки для пляшок; розробляють звернення до громадськості з питань економії енергії, лікування хвороб, безпеки водіння, зловживання алкоголем і ін. ; допомагають визнанню і поширенню нових товарів, ідей і послуг.
Масштаби маркетингу надзвичайно широкі. Він пов'язаний з ціноутворенням, складуванням, упаковкою, створенням торгової марки, збутом, управлінням торговим персоналом, кредитом, транспортуванням, соціальною відповідальністю, вибором місць для розміщення роздрібних магазинів, вивченням споживачів, оптовою і роздрібною торгівлею, рекламою, відносинами з громадськістю, ринковими дослідженнями, плануванням товарів і наданням гарантій.
Знати маркетинг важливо і тим, хто не пов'язаний з ним безпосередньо. Наприклад, його принципи можуть бути використані лікарями, юристами, консультантами по управлінню, фінансистами, науковими працівниками і конструкторами, економістами, статистик, некомерційними організаціями і т. д. Всім необхідно розуміти і задовольняти потреби пацієнта, клієнта, покупця, платника податків і т. п.
 
2. Що вам відомо про загальні цілі маркетингової діяльності? Поясніть їх
 
Ми знаємо, що маркетинг так чи інакше зачіпає інтереси кожного, будь то покупець, продавець чи рядова людина. Маркетинг торкається великої кількості людей різноманітними способами, що обов’язково породжує протиріччя. Тому виникає питання: Які загальні цілі маркетингової діяльності?
До загальних цілей маркетингу відносяться:
Досягнення максимально можливого високого споживання
Багато керівників рахують, що ціль маркетингу – полегшити і стимулювати максимально високе споживання, яке в свою чергу створює умови для максимального росту виробництва, зайнятості і багатства. За всім цим стоїть твердження, що, чим більше люди купують і споживають, тим щасливіші вони, тобто “Чим більше – тим краще”. Але дехто має сумніви щодо цього, їх кредо: “Чим менше – тим більше” і “Небагато – це здорово”.
Досягнення максимально споживацького задоволення
Згідно з цією точкою зору, ціль системи маркетингу – досягнення максимального споживацького задоволення, а не максимально можливого рівня споживання. Споживання більшої кількості жувальної гумки чи володіння більш ширшим
Фото Капча