Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Патологічна анатомія розтину та судова експертиза

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
12
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Зміст
 
Вступ
Коротка характеристика господарства
Характеристика місця розтину тварин
Розтин трупа, і утилізація трупа
Протокол №1
Висновок
 
1. Вступ
 
Судова ветеринарна експертиза – це застосування наукових ветеринарних знань на практиці для об’єктивних доказів в слідчому і судовому процесі. Ветеринарна експертиза дає заключення про причину падежу або захворюваності, правильності режиму ізоляції, використання і утримання хворих і підозрілих в захворюваності тварин, а також про придатність в їжу або для використання сировини тваринного походження в ветеринарно-санітарному відношенні.
Головне завдання розтину – вияснити причину загибелі тварин, для чого дуже важливо вміти відрізнити прижиттєві зміни від посмертних, основне захворювання від супутнього, ускладнюючого хворобливого процесу і роботи правильний висновок про причину захворювання і смерті тварини. Розтин трупів потребує не тільки технічних навиків, але і знань по патологічній анатомії, щоб правильно поставити діагноз і тим самим досягнути цілі поставленої перед розтином.
 
2. Коротка характеристика господарства.
 
Підчас проходження виробничої практики в “ПСП Україна” Потенявський район с. Почуйки, Житомирської області.Яке знаходиться:
 відстань до районного центру 50 км. 
 відстань до обласного центру м. Житомир складає 90 км. 
Ґрунти переважно чорноземіз дерново-підзолистими домішками. Розвитокрослинництва спрямований на вирощування зернових, цукрових і кормових буряків, картоплі, бобових, багаторічних, злакових трав, кукурудзи на силос і зерно. В господарствах району утримують ВРХ, свині, коні, вівці.
Загальна площа землі 1596 га. з них сільськогосподарських угідь 1446 га. в тому числі ріллі 1272 га., сінокоси 74 га., пасовищ 92 га., саду 5 га.
Клімат місцевості мажна характеризувати як помірно-континентальний, м’який з достатнім зволоженням.
 В господарстві утримуються всього 462 голови великої рогатої худоби, коней – 16 голів, свиней 81 голів.
В господарстві заготовляють на період зимівлі такі корми: силос кукурузник, сіно злакове, солома пшенична, буряк кормовий. Всі корми доброї якості. До раціону великої рогатої худоби водять: силос кукурудзяний 25 кг., солома пшенична 15 кг., кухонна сіль 0,07 г. молодняку великої рогатої дають худоби силос кукурудзяний 2-8 кг., солома пшенична 5-8 кг.,сіно 2-3 кг., концентровані корми 0,2-0,500 кг., кухонна сіль.
 
Забезпечення громадського тваринництва кормами на період зимівлі на 2006-2007 р.
 
3. Характеристика місця розтину тварин.
 
Розтин трупів проводять на скотомогильниках які розташовані від населеного пункту за 1,5 км. за селами. На території скотомогильника є два залізністани для розтину трупів. Для запобігання проникненню диких тварин на територію скотомогильника він обгороджений парканом висотою 2 метри і навколо скотомогильника виритий рів глибиною 1,5 метрів і шириною 1 метр. На територію скотомогильника є всього один в’їзд, він і виїзд. На місці в’їзду і виїзду на територію його є обладнаний дезинфікуючий ковбик. Ворота замикаються на колодку ключі знаходяться у головного лікаря господарства.
Транспортування трупів здійснюється за допомогою операційно обладнаного залізного воза, який знаходиться на скотомогильнику під навісом.
 
4. Розтин трупа, і утилізація трупа.
 
Перед розтином мною був зібраний анамнез по якій причині загинула тварина, потім проводив зовнішній огляд трупа щоб виключити сибірку, визначав трупне заклякання, стан слизових оболонок і шкіряного покриву, стан лімфатичних вузлів. Труп жуйних при розтині були розміщені на правому боці, трупи коней на лівому, свині на спинному положенні. Розтин проводять послідовним дослідженням починають з носової порожнини (гортань, трахея, щитовидно залоза); ротова порожнина (язик, гортань, стравохід); грудна порожнина (розташування органів, на вміст постороніх предметів, плевра); легені; бронхіальні і під щелепові лімфовузли; серце і серцева сорочка; черевна порожнина; селезінка; печінка і жовчний міхур; підшлункова залоза; нирки, сичовий міхур, сечові канали; у великої рогатої худоби передшлунки, у коней свиней шлунки, , діафрагма, після чого досліджувались підшлункова залоза, тонкий і товстий відділи кишечнику; статеві органи, молочна залоза; головний і спинний мозок. Також зверталась увага на стан підшкірної клітковини, м’язів, кісток, шкіри. Після проведених розтинів було складено протоколи розтину в трьох примірниках.
При розтині трупа потрібно дотримуватись техніки безпеки. Ветеринарний лікар при розтині трупів повинен мати темний халат, резиновий фартух і нарукавники, резинові чоботи. Перед початком роботи руки покривають вазеліном чи жиром, кінчики пальців змащують йодом, при підозрі на інфекцій ні хвороби надягаються резинові анатомічні рукавиці.
 При розтині зберігати не розкидати органи і їх куски, не роздрипувати кров і другі рідини, не допускати до трупа постороніх людей. Після розтину труп утилізують в біотермічні ямі, при її відсутності труп закопують ями в яких закопують трупи на скотомогильниках повинні мати глибину не менше 2м і насип землі 0,5м. Землю на якій лежала труп тварини скидають разом з ним в яму.
 
Протокол №1
Розтину трупа тварин
 
27 липня 2006р. с.В.Волиця Любарського району, Житомирської області.
Розтин проводив практикант в присутності ветеринарного працівника
Загальні відомості корова темно-бурої масті, вік 5 років, по кличці Ласка, бурої латвійської породиВгодованість 300 кг. виснажений.
Коли захворіла тварина 
Дата загибелі 
Клініко анамнестичні дані – спостерігались розлади ШКТ, виснаження погіршений апетит, ослаблений пульс, дихання прискорене, слабі скорочення рубця. Результат дослідження на туберкульоз, паратуберкульоз, бруцельоз негативні.
Патолого-анатомічні дані:
зовнішній вигляд: труп лежить на лівій стороні, слизисті оболонки рота, носа і конюктиви гладенькі, вологі, сірого кольору з синюшним відтінком. Шерстяний покрив скуйовджений, шерсть добре тримається, шкіра слабо еластична, роги нормально розвиті, копита плотні. Підшкірна клітковина біло-жовта, жирових відкладень нема. Скелетні м’язи зменшені в об’ємі, м’язи пружної консистенції, темно червоного кольору. Трубчасті кості тверді, поперечні відростки поясничних позвонків і позвонки хвоста трохи розм’якшені. Суглоби не потовщені містять в собі невелику кількість тягучої жовтої рідини. Суглобові поверхності кості гладенькі, вологі, білого кольору. Трупне закоченіння виражене в жувальних м’язах.
грудна частина – розміщення органів нормальне легені не спавші нормальної форми. Поверхність розрізу легень волога із бронхів витікає червона піниста рідина. В серцевій сумці знаходиться вмістиме напоминаюче сирну масу. Перикард зі сторони діафрагми, сильно потовщений шершавий. В середині серця було знайдено стальну проволоку 8 см.
черевна частина: в рубці міститься велика кількість корму жовто-зеленого кольору. Слизові оболонки сіро-жовтого кольору.
В сітці невелика кількість вмістимого в’язкої консистенції, жовто-зеленого кольору специфічного запаху. В сітці було знайдено 8 кусків тонкої стальної проволоки. Слизові оболонки грязно сірого кольору. Справа знизу в передній частині стінки є сквозний отвір, ізякого в просвіт сітки виступає кусок проволки. Від серозної оболонкицієїобласті ідуть зєднальні тканини до діафрагми і серця, а також і печінки. 
В книжці міститься невелика кількість кормових мас жовто-зеленого кольору, специфічного запаху. Слизові оболонки не потовщені, сіро-жовтуватого кольору.
В сичи зі є невелика кількість жидкого складу, рідина жовто-зеленого кольору, слизові оболонки не потовщені, сіро-розового кольору.
В тонкому кишечнику вмістиме відсутнє, слизові оболонки потовщені, злегка почервонівши, покриті густим слизом.
В товстому відділі кишечнику невелика кількістьжидких калових мас, слизові оболонки не потовщені, сірого кольору.
Печінка збільшена в об’ємі, края припухлі, коричнево-червоного кольору. Стінки жовчних потоків сильно потовщені, в просвітах їх є живі фасціоли. Між нижньою частиною лівої долі і сіткою находиться кусок проволки довжиною 5 см., навколо проволки зібралися гнійні маси.
В жовчному міхурі міститься біля 700мл. густоїтемно-коричневої жовчі і велика кількість фасціол.
Селезінка в об’ємі не збільшена, краї гострі, упругі, на розрізі червоно-коричневого кольору.
Почки не збільшені в об’ємі упругі сіро-коричневого кольору. Сечовий міхур пустий сірого кольору.
Головний мозок і ендокринні залози не досліджувались.
потологічний діагноз: травматичний ретикуліт, велика кількість фасціол жовчних потоках і пузирі.
На основі клінічних даних і результатів розтину установлено, що смерть корови наступила від травматичного ратикуліту, ускладнений травматичним перикардитом, причиною травматичного ратикуліта являється проникнення в сітку з кормом кусків проволки. Побічним захворюванням був фасціольоз.
Особливі відмітки – шкура знята, труп закопаний на скотомогильнику.
 
Протокол розтину складено в 3-х примірниках.
 
Висновок
 
Паталогоанотомічнийрозтинв господарстві проводиться кваліфікованими спеціалістами. Вся робота щодо розтину трупів тварин проводиться згідно правил ветеринарної санітарії, спеціалісти працюють в спецодязі зі спеціальними інструментами. Всі заключення щодо смерті тварин повторно підтверджують клінічний діагноз поставлений за життя тварини. Розташуваннята обладнання місця розтину трупів та їх захворювання відповідає стандартам та нормативам розтину.
Пропозиції:Адміністрації господарству і зооветслужбі господарства необхідно обладнати спеціальне приміщення (секційний зал). Створити спеціальні бочки для дизенфекції, та утримання спецодягу та інвентарю. Для утилізації трупів слід обладнати біотермічнуяму, як найбільш ефективному в санітарному плані засіб для утилізації трупів. 
 
Фото Капча