Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
26
Мова:
Українська
Зміст
Вступ
Розділ 1. Обслуговування весілля на 120 чоловік у Гриль-Барі м. Острог
1.1 Прийом замовлення
1.2 Вибір меню
1.3 Підготовка офіціантів. Розстановка меблів
1.4 Сервірування столу
1.5 Зустріч гостей
1.6 Розміщення гостей за банкетним столом і черговість їх обслуговування
1.7 Обслуговування гостей
1.8 Прибирання столів
Розділ 2. Прикраса залу
Розділ 3. Розрахункова частина весілля на 120 чоловік
Висновки
Список використаних джерел
Вступ
У ресторанах здійснюють обслуговування прийомів, ювілеїв, весіль та інших урочистостей. Організовуються банкети з повним і частковим обслуговуванням офіціантами. Також існують такі форми обслуговування як банкет-чай, банкет-фуршет, банкет-коктейль, а також обслуговування весільних банкетів та ювілеїв. Підготовча робота до проведення банкету складається з прийому замовлення, підготовки до проведення банкету, обслуговування. Правильне оформлення замовлення багато в чому залежить від того, наскільки докладно і своєчасно продумані й узгоджені всі умови і порядок проведення бенкету між його упорядником і адміністрацією ресторану.
Перш ніж прийняти замовлення, метрдотель зобов'язаний ознайомити замовника із залом, в якому буде проходити банкет, погодити з ним план розміщення столів. При цьому обумовлюються такі питання, як місця для почесних гостей або план розміщення гостей за кожним столом окремо; уточнюють, чи буде поданий гостям аперитив, чи потрібні квіти для прикраси столу, музичний супровід і місце для танців. Одночасно знайомлять замовника з правилами ресторану, порядком обслуговування і відшкодування можливих збитків. Адміністрація ресторану не має право встановлювати мінімальну вартість замовлення, а також пропонувати замовнику примусовий асортимент страв, напоїв, кондитерських виробів.
При оформленні замовлення погоджують дату, час початку і закінчення, місце проведення торжества, кількість учасників урочистості, зразкове меню і попередню вартість замовлення. Після попереднього узгодження замовник вносить в касу аванс у розмірі 50% вартості замовлення на підставі виписаного бухгалтерією прибуткового ордеру і одержує квитанцію. Потім не пізніше ніж за два дні до початку торжества, метрдотель разом із замовником оформляє замовлення-рахунок.
Замовлення рахунок виписується в п'яти примірниках, затверджується керівником ресторану і передається в касу. Перший примірник замовлення рахунку передається замовнику, другий залишається у касира, а третій, четвертий і п'ятий направляється відповідно бригадиру офіціантів, матеріально відповідальним особам кухні і буфету. Касир на підставі замовлення-рахунка друкує на контрольно-касовій машині чеки і передає їх працівникові, що виконує замовлення. Бригадир офіціантів підтверджує отримання чека своїм підписом на другому примірнику замовлення-рахунку. Матеріально відповідальні особи кухні і буфету відпускають продукцію згідно чеками та замовлення-рахунку.
У випадку зменшення замовлення на гарячі страви, напої, кондитерські та інші вироби замовнику повертають гроші. При цьому складають витратно-касовий ордер на підставі письмової заяви замовника, затвердженого директором і бухгалтером ресторану. Метрдотель підтверджує на заяві замовника анулювання деяких страв і продукції в замовленні. За бажанням замовника на цю суму може бути відпущена інша продукція, про що роблять запис у замовленні-рахунку.
Ресторан здійснює музичне обслуговування урочистостей в установленому порядку. Із замовником заздалегідь обмовляється музичний супровід, запрошення ведучого і декораторів для прикраси залу різними аксесуарами.
Замовник має право відмовитися від всього не пізніше ніж за добу до моменту обслуговування. Якщо не всі учасники банкету зможуть з'явитися на торжество, то замовнику за його письмовою заявою, поданою не пізніше ніж за 4 години до початку, можуть бути повернуті гроші у розмірі вартості замовлення.
Розділ 1. Обслуговування весілля на 120 чоловік у Гриль-Барі м. Острог
Для обслуговування весілля доцільно вибрати банкет з частковим обслуговуванням. Оскільки гості самі будуть брати участь у процесі обслуговування, вибирати і порціонувати страви.
У ресторані для обслуговування весільних урочистостей виділяють спеціальні приміщення. Краще, коли їх два: одне - для зустрічі та збору гостей, а потім для танців; інше - для банкетного столу. При наявності тільки одного залу банкетний стіл ставлять так, щоб біля вхідних дверей у залі було місце для зустрічі, збору і танців гостей. Для весільних банкетів рекомендується мати спеціально оформлені обкладинки для меню. У обкладинку вкладають меню, надруковане на бланку без зазначення вартості страв, виробів, напоїв. Порядок оформлення замовлення на весільний банкет такий же, як і на інші.
Додатково у замовника з'ясовують:
- особливості обслуговування з урахуванням національних традицій;
- де виділити місце для подарунків;
- час подачі страв і перерв;
- чи потрібно окремо організовувати чайний стіл і ін.
Відмінною особливістю весільного банкету є його тривалість за часом (5-6 год). Тому в меню рекомендується включати в широкому асортименті холодні закуски, фрукти, кондитерські вироби. Гарячі страви включають одне два найменування. Для забезпечення більш широкого асортименту страв доцільно передбачати для кожного учасника банкету закуски і салати по ½ і ј порції.
Загальна довжина столів визначається з розрахунку 60-80 см на одного гостя і 1 м на кожного нареченого. При кількості гостей до 24 столи ставлять в одну лінію, при більшій кількості - літерами Т, П, Ш. Ширина банкетного столу 1,2-1,5 м при двосторонньому розсадці гостей і 0,7 - при односторонній. Розміщення столів залежить від площі, форми залу. При розстановці меблів передбачають проходи для офіціантів та