Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Однорідні члени речення

Предмет: 
Тип роботи: 
Інше
К-сть сторінок: 
3
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Тема уроку: Однорідні члени речення.
Мета уроку: поширити знання учнів про однорідні члени; розвивати практичні навички роботи; удосконалювати вміння знаходити однорічні члени речення в тексті.
Тип уроку: розширення та поглиблення знань і вмінь.
Обладнання: Таблиця «Однорідні члени речення».
 
Хід уроку
 
Вчитель психологічно настроює дітей до сприймання нового матеріалу.
І. Актуалізація опорних знань учнів.
Пригадаємо, що таке однорідні члени речення (пояснення учнів).
ІІ. Основна частина. Робота з підручником.
1. Прочитай і спиши. Добери заголовок до тексту. Підкресли однорідні члени речення.
Навесні ми прийшли до лісу. Зійшло сонце. Дихнув вітерець. Усі дерева в лісі стоять у вбранні. Берізка надягла сережки і святкову зелену сукню.
Всі дерева співали. У берези ніжна пісня. Хотілося підійти до гіллястої красуні і обійняти її. Дуб співав мужню пісню. Верба схилилася над озером і тягла задумливу мелодію. Тривожну пісню виводила горобина. Співали в лісі в’язи, липи, осини, співали кущі і трави.
Випиши однорідні члени речення зі словом, до якого вони відносяться. Постав до них запитання.
Підкресли в тексті речення з однорідними другорядними членами. Склади до нього схему.
2. Заміни виділені слова однорідними членами речення.
Діти пішли в ліс. На клумбі росли квіти. Птахи відлітають у вирій. Різнобарвне листя кольоровим килимом вкрило землю.
3. Склади і запиши речення з таким однорідними членами:
Пахтіли і цвіли;
Пливли і зупинилися;
На кленах, березах, горобинах.
4. Яка граматична основа даного речення?
Калина і горобина вбралися у червоне намисто.
У червоне намисто.
Вбралися у намисто.
Калина і горбина вбралися.
5. Склади речення за схемою.
Де?    де?     де? що робить?           
        -∙-∙-∙-,      -∙-∙-∙-,           -∙-∙-∙-,                                                
яка?             що?     .
6. Перетвори пари речень на одне речення з однорідними членами. Однорідні члени поєднай сполучниками.
Я йшов лісом. Я збирав кольорові листочки.
Їжак зібрав осінні листочки. З них їжак зробить м’яку постіль на зиму.
7. Запиши схеми до речень  з однорідними членами за зразком.
У садах уже дозріли яблука, груші, сливи.
На городах селяни збирають картоплю, буряки, моркву, помідори.
Березам, кленам, горобинам одягла осінь розкішні сукні.
ІІІ. Домашнє завдання.
Виконати вправи 79 і 81 з підручника.
 
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 
Українська мова. Конспекти уроків. 4 клас. Частина ІІ. Дівакова І. І.,  Балик Н. С.,  Романюк Н. З. – Тернопіль: Мандрівець, 2007.
Курганська А. В. Мій конспект Українська мова. 4 клас (для шкіл з українською мовою навчання). – К.: Основа, 2010.
Фото Капча