ЗМІСТ
Примітка. В роботу входить 7 ватманних аркушів для захисту.
Актуальність теми. Стрімкий розвиток всіх галузей промисловості, енергетики, транспорту, збільшення чисельності населення і урбанізація, хімізація всіх сфер діяльності людини призвели до певних змін оточуючого природного середовища, в тому числі несприятливих, що зводяться головним чином до забруднення біосфери. Вплив шкідливих речовин антропогенного походження на природне середовище, а також відгук середовища на ці впливи становляться глобальними і всеосяжними. Через це питання спостережень, охорони і контролю природного середовища в умовах науково-технічної революції є складовою частиною соціального розвитку суспільства.
Основними задачами охорони оточуючого середовища і раціонального використання природних ресурсів є налагодження системи раціонального природокористування.
В результаті господарської діяльності людини в атмосфері з’являється ве-лика кількість забруднюючих речовин. Взаємодія атмосфери з грунтом і водою призводить до кількісних і якісних змін всієї біосфери в цілому, посилюючи і прискорюючи зміни складу і структури атмосферного повітря, клімату. Найбільш сильні зміни клімату і якості атмосферного повітря спостерігаються в великих містах.
Звичайно, найбільше на стан природного середовища великих міст впли-вають великі промислові підприємства, які тут знаходяться. Але поряд з цим не слід забувати і про велику кількість малих промислових об’єктів, які також мають негативний вплив на природу. Крім цього, в сукупності забруднення від малих підприємств можуть перевищувати забруднення середовища великого підприємства, адже розсіювання шкідливих речовин іде в більших напрямках і в більшій кількості.
Метою даного дипломного проекту є встановлення негативного впливу малого промислового підприємства по виробництву пінополістирольних плит, яке розташоване в м. Рівне і входить в промисловий комплекс міста. Також в результаті проведеної оцінки буде розроблено ряд природоохоронних заходів, які спрямовані на зменшення впливу підприємства на стан середовища як в сукупності з іншими підприємствами так і від нього особисто.
Об’єктом дослідження є мале приватне підприємство по виробництву пі-нополістирольних плит. Предметом дослідження є кількісне і якісне забруднення природного середовища на території підприємства та прилеглих до нього площ.
- Атлас Ровенской области.– М. ГУГК, 1985. – 31с.
- Білявський Г.О. та ін. Основи загальної екології: Підручник – К.: Либідь, 1993. – 304 с.
- Беккер А.А., Агаев Т.Б. Охрана и контроль загрязненной природной среды: Уч. пособие для гидромелиоративных техникумов. – Л. Гидрометеоиздат, 1989. – 286 с.
- Веремеєнко С.І., Складовський Г.П. Раціональне використання та охорона зе-мельних ресурсів. – Рівне: РДТУ, 1999. – 116 с.
- Водний кодекс України.
- Геренчук К.І. Природа Ровенскої області. – Київ: Вища школа, 1976. – 156 с.
- Глинка Н.Л. Обшая химия: Учебное пособые для вузов. – 25-е изд, исправле-ное / Под ред. В.А. Рабиновича. – Л.: Химия, 1986. – 704 с. ил.
- Грищенко Ю.М. Комплексне використання та охорона водних ресурсів: навчальний посібник – Рівне, УДАВГ, 1997. – 200 с.
- Гус В. М. Економіка природокористування / Конспект лекцій для студентів спеціальностей 7.050107, 7.050203, 7.070801. – Рівне: УДАВГ, 1997.
- Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів. / Затв. наказом Мін.ох. зд. України від 19.06.96. № 173. –К., 1996.
- ДСТУ 3013-95 “Правида контроля за отведением дожлевых и снеговых вод с территорий городов и промышленных предприятий”
- Клименко М.О., Меліхова ТЛ. Довідник екологічного стану м. Рівне. Навчаль-ний посібник. – м. Рівне, “Волинські обереги”, 2001. – 144с.
- Коротун І.М., Коротун Л.К. Геогрвфія Рівненськкої області. – Рівне, 1996. –187 с.
- Методика екологічноі оцінки якості поверхневих вод за відповідними катего-ріями. – К.: Держмінекобезпеки України, 1998. – 28 с.
- Миркин Б.М., Розенберг Г.С., Наумова Л.Г. Словарь понятий и терминов со-временной фитологии. – М.: Наука, 1989. –22 с.
- Ниник Л.Р. Стійкість роботи промислових об’єктів у надзвичайних ситуаціях. Навчальний посібник. Рівне, УДАВГ, 1998. 162 с.
- Ниник Л.Р. Оцінка радіаційної обстановки. Навчальний посібник. Рівне, УДАВГ, 1998. 123 с.
- Охрана окружающей среды: Учебник для технических вузов / под ред. С.В. Белова. 2-е изд., испр. и доп. – М.: Высшая школа, 1991. – 319 с., ил.
- Родзиллер И.Д. Прогноз качевства воды водоемов, приемников сточных вод. – М.: Стройиздат, 1984. – 236 с.
- Шарицкий В.Н. Справочник. Разработка нормативов ПДВ для защиты атмо-сферы. – М.: Металлургия, 1990. – 416 с.
- Экология города: Учебник – К.: Либра, 2000. – 464 с.