ПЛАН
- Зародження і початкові етапи та розвитку франчайзингу
- Сутність і особливості франчайзингу
- Характеристика основних типів франчайзингу
- Розвиток франчайзингу на Україні
У сучасних умовах посилення конкуренції на внутрішніх ринках та обмеженості фінансових можливостей для підприємств важливим та ефективним кроком є використання франчайзингових відносин це пояснюється тим, що основою ринкової економіки, з одного боку, є великі підприємства, які надають їй стабільності й керованості, визначають рівень науково-технічного і виробничого потенціалу, з другого - малий бізнес, який формує конкурентне середовище, характеризується високою мобільністю та забезпечує самостійність підприємницької ініціативи. Для економіки України останнім характерна активізація саме малого бізнесу. Але, незважаючи на значні можливості малого бізнесу у процесі становлення і функціонування ринкової економічної системи, він має свої слабкі сторони, пов'язані насамперед із фінансуванням. Тому одним із шляхів вирішення даної проблеми є розвиток франчайзингу в Україні.
Вивченням та дослідженням механізму використання франчайзингу займалися багато вчених-економістів, проте через різноманітність його видів та типів вивчення особливостей франчайзингу залишається неповним. Усе це й зумовлює необхідність та доцільність вивчення даної теми.
Метою даного реферату є вивчення суті франчайзингу як особливої форми організації бізнесу, з врахуванням історичних умов його виникнення та особливостей використання різних типів франчайзингу. Також певна увага приділяється розвитку франчайзингових відносин у вітчизняній практиці.
Тому об’єктом дослідження є сутність франчайзингу його типи та механізм застосування, а предметом - франчайзингові відносини конкретних вітчизняних та зарубіжних підприємств.
Таким чином, в даному рефераті я намагатимусь зосередити увагу на особливостях використання франчайзингу та його необхідності для розвитку економіки України.
- Господарський кодекс України вiд 16.01.2003 № 436-IV (зі змінами і доповненнями від 09.01.2007) // ВВР. - 2007. - №12.
- Цивільний кодекс України вiд 16.01.2003 № 435-IV (зі змінами і доповненнями від 31.05.2007) // ВВР. - 2007. - № 44)
- Бедринець М. Д. Франчайзинг: світовий досвід і перспективи розвитку в Україні. - Фінанси України. - 2001. - №2. - С. 96- 104.
- Гудзь О., Кохановська О. Договір франчайзингу: світовий досвід 1 і перспективи розвитку в Україні // Людина і політика. - 2003. - №1. - С. 129-136.
- Корольчук О. П. Франчайзинг (теорія, методологія, практика) / Київський національний торговельно-економічний ун-т. - К., 2006. - 207c.
- Манів З.О., Луцький І. М. Економіка підприємства: Навч. посіб. - К.: Знання, 2004. - 580 с.
- Сидоров Я. Франчайзинг - нова договірна форма здійснення бізнесової діяльності в Україні. - Підприємництво, господарство і право. - 2003. - №3. - С. 34-36.