Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Точковий масаж в сучасній медицині

Предмет: 
Тип роботи: 
Курсова робота
К-сть сторінок: 
28
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Вступ
 
Актуальність використання точкового масажу в лікувальній практиці сучасної медицини в значною мірою пояснюється фізіологічністю, нешкідливістю і високою ефективністю методу акупунктури, яка в ряді випадків перевершує можливості сучасної лікарської терапії. Значний інтерес представляє і те, що лікувальна практика східної медицини, сприяючи мобілізації власних ресурсів організму, дозволяє зменшити, а іноді уникнути споживання великої кількості лікарських засобів.
Мета роботи: вивчення користі точкового масажу.
Гіпотеза: користь точкового масажу можна підвищити за допомогою більш детального вивчення його дії на організм людини.
Об’єкт: точковий масаж.
Предмет: користь точкового масажу.
Завдання:
1. Ознайомлення з історією виникнення точкового масажу;
2. Вивчення «біологічно активних точок» на тілі людини;
3. Оцінка ефективності впливу точкового масажу на організм людини;
4. Аналіз методів впливу на «біологічно активні точки»;
 
РОЗДІЛ 1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ПРО ТОЧКОВИЙ МАСАЖУ
 
1.1 Історія виникнення точкового масажу
 
Давньосхідний метод впливу на біологічно активні точки отримав назву чжень-цзю-терапія (чжень – голковколювання, цзю-припікання). До настільки ж стародавніх відноситься і роздратування точки пальцем – точковий масаж (акупрессура). Точковий масаж по ефективності майже не поступається голковколюванню, технічно нескладний, не вимагає спеціального обладнання та інструментів.
Джерелами для вивчення історії масажу в Стародавній Індії з'явилися звід законів Ману (1000-500 років до н. е.), писемна пам'ятка Аюрведа «Знання життя», складання якого відноситься до IX-III ст. до н. е. У Аюрведі описані більше 150 гострих і хронічних захворювань, вказані способи лікування, викладені докладно прийоми лікувальної гімнастики і масажу, особливо різні способи розтирань і розминань. Напередодні весілля в Індії нареченого і наречену обов'язково масажували, індійські матері вміли робити масаж новонародженим. Масаж проводився жерцями, його застосування було особливо розвинене в храмах, розташованих на берегах священної в очах простих індійців річки Ганг, іл якої вважався цілющим.
Єгипет, також як Індія і Китай, є колискою людської цивілізації, країною, яка внесла величезний внесок в історію світової культури. Прийоми лікування зародилися в Єгипті за 4000 років до н. е. Джерелами наших відомостей про медицину в Єгипті є в першу чергу папіруси, а також ієрогліфічні написи на саркофагах, пірамідах і інших будівлях. У них описані не тільки різні захворювання, що вражали єгиптян, але і засоби, за допомогою яких вони лікувалися. Єгиптяни користувалися складними ліками, водолікуванням і масажем. На одному з папірусів, знайдених в 1841 р. в саркофазі єгипетського полководця, ясно позначені такі прийоми, як розтирання стопи, лупцювання спини, погладжування, а може бути, розминка литкового м'яза [5].
Найдавніше зображення масажу, якому тепер понад 2600 років, перебувало в асирійському відділі Нового Музею в Берліні, серед предметів з палацу царя Ассірії Санхеріба, панувавшого з 705 до 681 р. до н. е. в Ніневії. У числі цих предметів був невеликий рельєф з алебастру, на якому зображені дві людини – один лежить на ліжку, а інший, судячи по положенню його рук, масажує лежачому живіт. Єгипет чинив великий вплив на культуру Ассирії та Вавилону, в тому числі і на розвиток медицини і масажу.
Стародавня Греція. Масаж разом з розтираннями тіла маслом і мазями і широким користуванням лазнею перейшов з Єгипту в класичну Елладу. Ще Гомер описував, як Кірка розважала Одіссея в лазні, натираючи його тіло маслом і мазями. Грецькі лазні були присвячені Геркулесові. Це свідчить частково про те, що вживання їх було пов'язано з тілесними вправами.
Грецькі спортсмени перед змаганнями віддавалися в руки «педотрібов» (вчителів гімнастики), які їх купали, натирали, змащували і посилали найдрібнішим піском, часто привозили здалеку, з берегів Нілу. Після змагання знову застосовувалися розтирання. Про фізіологічному значенні масажу, говорили і писали знамениті лікарі Греції: Геродікос, Гіппократ, Демокріт (якому належить знаменитий афоризм: «У здоровому тілі – здоровий дух»). Найвидатніші поети Еллади – Гомер, Піндар та інші – згадують у своїх творах про позитивний вплив масажу. Першим з грецьких лікарів, що почали пропагувати гімнастику і масаж (серед хворих і здорових), був Геродікос, що прожив близько 100 років. Він сам проробляв тілесні вправи і щодня масажувався.
Його учень Гіппократ і інші лікарі Еллади знали застосування масажу не тільки в спорті, але і при різних хворобливих станах організму. Гіппократ писав: «Лікар повинен бути досвідчений в багатьох речах і, між іншим, в масажі». Особливо велике значення він відводив разминаниям. Великий грек говорив, що «лікар повинен знати мистецтво розминки. Завдяки разминаниям розслаблене зчленування міцніє і туге робиться рухомим».
Грецькі лікарі та гімнасти надавали великого значення масажу в побуті, в медицині і спорті, використовуючи при цьому майже всі масажні прийоми. На численних грецьких вазах і інших предметах мистецтва, наявних в музеях усього світу, збереглися зображення своєрідного культу тіла стародавнього грека, куди входили фізичні вправи, обливання водою, розтирання тіла пахощами і масаж [5].
 
1.2 Основні принципи проведення точкового масажу
 
Точковий масаж – один з найдавніших методів лікування. Виник після того, як давні лікарі звернули увагу на те, що на тілі людини існують особливі «життєві» точки, пов'язані з внутрішніми органами і системами. Впливаючи на ці точки, можна було не тільки поліпшити
Фото Капча