Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Дидактичні ігри та вправи з розвитку мовлення дітей

Тип роботи: 
Контрольна робота
К-сть сторінок: 
24
Мова: 
Українська
Ціна: 
75 грн.
Оцінка: 

ПЛАН

ВСТУП
1. Методи і прийоми навчання мови в дитячому садку
1.1. Поняття і характеристика методів і прийомів розвитку мовлення
1.2. Основні методи навчання мови
1.3. Особливості занять з розвитку мовлення у дитячому садку
2. Дидактичні вправи та ігри з розвитку мовлення у дітей
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
 
Вступ: 

Формування особистості людини значною мірою залежить від педагогічного впливу, від того, наскільки рано його починають здійснювати. З огляду на це дитячі садки (з ясельними і дошкільними групами) включені в систему неперервної народної освіти як найважливіша з її ланок, яка служить фундаментом для початкової, середньої і вищої школи.

Дитячий садок має на меті всебічний розвиток дітей - фізичне, розумове, моральне і естетичне виховання, які здійснюються у процесі навчання мовлення. Зміст навчання мови дітей раннього і дошкільного віку у яслах і дитячому садку, організація роботи і основні методи навчання визначені Програмою виховання та навчання дітей в дошкільному віці “Українське дошкілля” і Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні.

Змістом мови, засвоюваної дитиною раннього і дошкільного віку, як відомо, є відбита у її свідомості, сприйнятаа її органами відчуття навколишня дійсність: сама дитина, частини її тіла, близькі люди, кімната, де вона живе, внутрішнє приміщення дитячого садка, де вона виховується, двір, парк, найближчі вулиці, місто; процеси праці людей, природа - нежива і жива. У структуру мови старших дошкільників включаються вже етичні поняття, пов'язані з поняттям обов’язку людини відносно навколишніх людей, природи, явища громадського життя, свята. Тому Програма виховання та навчання дітей в дошкільному віці “Українське дошкілля” поєднує роботу з розвитку мови з роботою з ознайомлення дітей з навколишнім, а також з художньою літературою і визначає форми цієї роботи. В Програмою названо дві основні форми навчання мови: перша - робота з розвитку мови дітей у вільному спілкуванні їх з вихователем, зі всіма іншими працівниками дитячого садка, у спілкуванні дітей один з одним; друга - спеціальні заняття з розвитку мовлення.

Вільне мовне спілкування дитини в дитячому садку відбувається:

  • у побуті (ранковий, вечірній туалет, прийом їжі і т. д.);
  • під час прогулянок;
  • у процесі ігор;
  • при ознайомленні з навколишнім (громадським життям і природою у всі часи року)
  • у процесі праці (господарсько-побутової, ручної, праці на природі);
  • під час свят і розваг;
  • під час немовних спеціальних занять з формуванню елементарних математичних уявлень, малювання, ліплення, конструювання, фізкультурних і музичних занять.

Спеціальні заняття з розвитку мовлення вводяться на третьому році життя дитини, щоб зробити її більш здібною до засвоєння мови у вільному спілкуванні, у якості як засобу спілкування і пізнання, так і засобу регулювання власної поведінки. На заняттях дитина вчиться співвідносити свої мовні дії зі зразком вихователя і з його словами (що робити? як робити?), вчиться виконувати навчальні дії разом з іншими дітьми: разом слухати пояснення, розповідь, музику, разом дивитися картинки, фільми; вчиться розмовляти, брати участь у дидактичній грі, разом співати; вона звикає зосереджувати увагу на певному об'єкті, стримуватися, говорити по черзі. На заняттях діти одержують нові знання (разом з новими словами і граматичними формами, які позначають відносини між явищами дійсності), привчаються виконувати навчальну роботу відповідно до даних словесних вказівок; вчаться оцінювати свою роботу. На заняттях дітей привчають бути дисциплінованими. 

На заняттях з ознайомлення з навколишнім і з природою спостережувані дітьми предмети і явища, їх дії, ознаки, відносини становлять об'єкти «вивчення», а мова вихователя, батьків, які називають те, що діти бачать, є єдиним джерелом збагачення їх лексики, своєрідним стимулятором розвитку діалогічної і монологічної мови. На заняттях з ознайомлення з художньою літературою основним джерелом збагачення мови дітей стає текст художнього твору, який вихователь читає або розповідає дітям, а додатковим джерелом залишається мова самого вихователя, який коментує текст.

Однак переважаючою формою розвитку мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку залишається ігрова діяльність, яка формує навички всіх видів спілкування: монологічного, діалогічного, міжособистісного тощо.

 

Список використаних джерел: 
  1. Базовий компонент дошкільної освіти в Україні // Дошкільне виховання – 1999.– № 1.
  2. Богуш А.М. Методика розвитку рідної мови і ознайомлення з навколишнім у дошкільному закладі. Практикум: Навч. посібник. - К.: Вища школа, 1995.
  3. Богуш А.М., Котик Т.М. Методика навчання дітей української мови в дошкільному закладі: Практикум: Навч.посібник. - К.: "Вища школа", 1994.
  4. Крутій К.Л., Маковецька Н.В. Мовленнєві перлинки для кожної дитинки. - Запоріжжя, ТОВ "ЛТПС", ЛТД, 2004.
  5. Савінова Н.В. Вплив сюжетно-рольової гри на розвиток мовлення дітей дошкільного віку // Науковий вісник Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського: Зб. наук. пр. – Вип. 6 – 7. – 2002.
  6. Саьуровська П. В. Аналіз програм розвитку, навчання та виховання дітей дошкільного віку "Малятко", "Дитина", "Українське дошкілля". – К.: КНПУ ім. Драгоманова, 2006.
  7. Слово до слова - буде розмова. Хрестоматія. Друга молодша група /Упор.Якименко С.І. Голян Н.П. - Тернопіль: Богдан, 2006.
6479
Терміново зв’язатися з консультантом:  
  Студентська консультація (093) 202-63-01,
 або телефонуйте: (093) 202-63-01, (066) 185-39-18.