Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Художньо-естетичний розвиток дітей раннього віку

Тип роботи: 
Стаття
К-сть сторінок: 
3
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Творча група педагогів 
Рівненського дошкільного навчального закладу № 44
 
Художньо-естетичний розвиток дітей раннього віку
 
Ранній вік – це особливий, не схожий на жодний інший етап розвитку людини, що характеризується великими потенційними психофізичними можливостями. Розвиток психіки дитини, формування її особистості можливе лише в процесі активної діяльності, через яку відбувається пізнання навколишнього світу, набуття власного практичного досвіду. Практична діяльність дитини має особливе значення для її естетичного розвитку. Особливо значущим видом естетичної діяльності є художня.
Діти з раннього віку тягнуться до малюнка, співу, віршів, залюбки включаючись у ці заняття.
Художній діяльності притаманний як практичний, так і продуктивний характер. Через неї на емоційно-чуттєвій основі дитина раннього віку пізнає навколишній світ. Вона ставить дитину в ситуацію активних дій, посильної самостійності, спонукає до цілеспрямованості, позитивної емоції, сприяє формуванню мотивів і потреби пізнання.
Образотворча діяльність стимулює розвиток зору, тактильного сприймання, слуху, дрібної моторики руки, виробляє точність та узгодженість рухів. Для трирічних дітей образотворча діяльність – джерело духовного розвитку, естетичних емоцій та пізнання світу. Максимальне використання її ресурсів допоможе забезпечити своєчасний, повноцінний та гармонійний розвиток малюка.
Особливо цінними для естетичного розвитку дітей є заняття, присвячені співам, малюванню, ліпленню. У процесі цих занять найбільш повно, цілеспрямовано та систематично вирішуються завдання естетичного розвитку дитини, формується сприйнятливість до прекрасного. Співаючи, малюючи, ліплячи, дитина не тільки розучує твори, засвоює техніку виконання, набуває знань і практичних умінь – у неї розвиваються художні здібності.
Характерною особливістю найпростіших форм художньої діяльності у цьому віковому періоді є прагнення дитини до об’єднання різних видів мистецтва: малювання, імпровізації на дитячих музичних інструментах, наспівування, ліплення, викладання.
Методика проведення інтегрованих занять із художньо-естетичного розвитку має свої особливості, цікава за змістом і активно використовується для реалізації особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти.
Малюки дуже полюбляють експериментувати із зображувальними матеріалами, вмочувати у фарбу пальчик, долоньку, листочок та залишати ними слід на папері, ліпити не лише з глини чи пластиліну, а й з тіста. Заняття з цими матеріалами надзвичайно цікавлять дітей, бо дають можливість фантазувати та творити.
Базовою програмою визначено зміст навчально-виховних впливів на дитину та розроблено загальні показники компетентності малюків. Це допомагає вихователям дозувати зміст та грамотно планувати роботу з дітьми, ефективно використовувати інноваційні технології та авторські методики навчання.
Творчою групою педагогічного колективу дошкільного навчального закладу № 44 м. Рівне було розроблено перспективне і календарне планування роботи в групах раннього віку із зображувальної та музичної діяльності, підібрані форми роботи з малюками та наповнені цікавим змістом, вироблені власні підходи до оснащення розвивальних Центрів музичного та художнього розвитку, розроблені конспекти занять і режимних процесів, що забезпечують запровадження особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти.
Створення посібника «Художньо-естетичний розвиток дітей раннього віку» здійснювалося творчою групою у складі: Л. Кузьмук – завідувач ДНЗ, О. Бурковська – вихователь-методист, К. Свірщ – практичний психолог, Ю. Баглай – музкерівник, С. Дідковська – вихователь.
Посібник допоможе практичним працівникам ознайомитися з теоретичними засадами художньо-естетичного розвитку дітей раннього віку, запропонує варіанти планування роботи із образотворчої діяльності та музичного виховання, примірні конспекти інтегрованих занять та форми роботи, які забезпечать запровадження інноваційних технік для створення дітьми художнього образу в малюнку, ліпленні, аплікації.
Фото Капча