Предмет:
Тип роботи:
Доповідь
К-сть сторінок:
8
Мова:
Українська
Розглянемо короткий перелік речей, якими буде не тільки цікаво зайнятися, але від яких буде користь для розумової діяльності.
1. Флешмоби
Мета заходу. Флешмо́б (англ. flash mob – «спалахуючий натовп», flash – спалах, mob – натовп) – це заздалегідь спланована масова акція, зазвичай організована через Інтернет або інші сучасні засоби комунікації, у якій велика кількість людей раптово збирається у громадському місці, протягом декількох хвилин виконує заздалегідь оговорені дії (сценарій), і потім швидко розходяться.
Мета виконання акції в кожного своя, для когось це втіха, для когось серйозне завдання, для декого – це відпочинок з друзями, а дехто самореалізовується завдяки флешмобам. Але головне – це драйвовий спалах емоцій, захоплююче почуття, здивовані погляди звичайної публіки. Як на мене, то найпозитивніша річ моба – це його унікальність, яка не має аналогів у світовій історії. Крім того флешмоби існують на всі смаки: класичні (головна мета якого – абсурдність дій учасників), політ-, соціомоб (мають соціальний або політичний характер), артмоб (художня напрямленість), реальний (мета якого, не виділитися, а зіграти ситуацію для влсного задоволення), екстрім-моб (дії, що шокують самих учасників), L-моб (так званий, довгий флешмоб, акція може виконуватися протягом тижня, в різних місцях), small-моб (правила виконуються кожен день), фан-моб (масовий прикол) і т. д.
Організація заходу. Потрібно зайти на сайт в інтернеті: www. fmob. kiev. ua, зареєструватися, створити власний сценарій або проголосувати на користь іншого. Коли всі умови флешмобу будуть затверджені, то ви чекаєте на призначену дату, і ноги в руки – дивувати народ. Головна вимога флешмобу – підчас його виконання, слідувати всім правилам. А саме:
- забороняється збиратися або привертати увагу на місці до акції;
- годинник має бути налаштованим точнісінько, щоб забезпечити одночасний початок акції;
- сценарій має приносити абсурдність у те, що відбувається;
- жорстке дотримання сценарію.
2. Буккроссінг
Мета заходу. Буккроссінг – це процес «звільнення книг». Людина, прочитавши книгу, залишає її в громадському місці (парк, кафе, стадіон, станція метро), для того, щоб інша, випадкова, людина мала можливість знайти цю книжку і прочитати; наступний в свою чергу має повторити процес.
Приєднавшись до такої спільноти, ви маєте можливість пропагувати літературу, яка вам до вподоби, розповсюджувати власну творчість, а також самому шукати навмисне загублені книжки.
Виділяють три основні різновиди буккроссінгу:
- за допомогою безпечних місць. Тобто ви лишаєте книги на полицях, шафах у певних закладах;
- букрей – пересиляння книги по пошті, по ланцюжку, від одного учасника до іншого, часто пересікаючи кордони країн і континентів. У такому випадку, книга не повертається до відпустившого її буккроссера.
- букринг – (єдина відмінність від букрея) – книга має повернутися до відпустившого її буккроссера.
Організація заходу. Технологія буккроссінгу полягає в тому, що його учасник (буккроссер) реєструється на спеціальному сайті: www. bookcrossing. com. ua – український, www. bookcrossing. com – міжнародний). Далі він реєструє книжки, які готується «звільняти», створюючи таким чином власну «книжну полицю». При реєстрації кожна книга отримує унікальний код. Буккроссер «звільнює» книгу одночасно і на сайті, і в реальному житті. Людина, котра знайшла таку книгу, заходить на сайт і вводить її код. Таким чином «ловець» потрапляє в журнал книги, роблячи там запис, про що дізнається буккроссер, який «відпустив» книгу.
В Києві улюбленими місцями буккроссерів стали кафе «Антресоль», «Бабуін» і театр ім. Л. Курбаса.
3. Foot-quest
Мета заходу. Foot-quest – це спланована гра, в якій приймають участь групи від 3 до 5 чоловік. Команди стартують з одного місця і за одним і тим самим сценарієм мають дійти до фінішу (кінцевого місця призначення) або розгадати слово, отримуючи по дорозі підказки, сховані чи зашифровані. Користуватися при цьому можна транспортом, власними грошима, командним духом, і головне кмітливістю, бо виграє команда, яка перша приходить до фінішу.
Така акція стане в нагоді для людей, котрі хочуть спробувати свої розумові здібності, знайти однодумців або краще пізнати своє місто.
Організація заходу. І знову справа не обходиться без інтернету. Для участі, вам потрібно зареєструватися на сайті www. footquest. org. ua, зібрати команду або до когось приєднатися, і чекати запланованої дати. У день проведення акції треба мати при собі внесок для участі (приблизно 30-50 грн.), мобільний телефон, зручний одяг і гроші на проїзд.
4. Театри, музеї, виставкові центри, паби
На перший погляд це стандартний набір, для звичного проведення часу. Але 21 сторіччя відкрило великі можливості у цій сфері, особливо для відвідувачів з неординарним поглядом на мистецтво.
Сьогодні можливо відвідати купу експерементальних театрів (ЦСМ «ДАХ», театр ім. Леся Курбаса, Театр пластичної драми на Печерську, Молодий Академічний театр, Ательє 16, Чорний квадрат, МІСТ...), мистецьких центрів, галерей (Ательє Карась, Атрибутгалерея, Колекція, Триптих, Цех, Я Галерея, PinchukArtCentre). Тепер є можливість відвідати паби, кафе, кнайп-клуби, які стали не лише місцем, де можна замовити напої, але й місцями для перформенсів (44, Бабуін, Антресоль, Купідон).
Можна піти подивитися голівудський стандартний фільм у кінотеатрі, а можна завітати на виставу-андегрунд, вибір залишається за вами. Та як не крути, приємно посидіти з розумними людьми, і поспілкуватись в неформальній атмосфері про нестандартні речі.
5. Інтелектуальний відпочинок на «літній терасі» бібліотеки в м. Рівне
Щонеділі поблизу обласної наукової бібліотеки можна почитати цікаві дозвіллєві журнали, ознайомитись із популярними художніми виданнями, дитячими книгами.
Бібліотека пропонує гарно і з користю провести вихідний день не тільки своїм читачам, а й рівнянам, які відпочивають поблизу у гідропарку.
А 13 липня 2008р. на «літній терасі» бібліотеки біля книжкових виставок відвідувачі мали можливість спостерігати літературно-музичну композицію «Книга і читання в моєму житті». Підготували її члени молодіжного літературного клубу «Співрозмовник», що діє при обласній бібліотеці, Анна Шпилевська, Серафіма Квач, Ольга Свиріпа. Учасники заходу декламували вірші та уривки із прозових творів відомих письменників, а також власні твори. Періодично звучала бандура та тематичні пісні.
6. Передноворічний турнір з Що? Де? Коли? серед корпоративних команд
Місце проведення: Києво-Могилянська Академія, ауд. 1-318. Реєстрація – з 13. 30. Початок о 14. 00
Умови: команда має бути в корпоративному одязі, заявку подати до 21 грудня включно.
Чемпіонат складається з 3 турів по 12 питань. Щоб відшукати відповідь на запитання, командам дається рівно одна хвилина. За результатами 3 турів визначиться переможець серед київських команд, а через деякий час, після обробки даних всіх міст-учасників, з‘ясуються і позиції Києва серед інших міст. У команді має бути від 4 до 6 гравців, серед яких один – капітан. До складу команди Ви можете залучити професійних гравців.
Попередні турніри зібрали команди таких організацій: „Київстар”, СП „Інфоком”, банк „Контракт”, телеканал 1+1, Видавничий дім „ТВ-Парк”, газета „Сегодня”, шлюбні агенції „Анжеліка”, журнал „ChipNews Україна”, команди національних громад, громадських організацій, університетів і шкіл. Турнір був висвітлений багатьма ЗМІ, зокрема, загальнонаціональними телеканалами. В кожному з турнірів у світі змагаються до 300 команд.
Гра розвиває командний дух та покращує комунікацію серед співробітників однієї організації. Цей турнір водночас і відпочинок, насичений творчими емоціями, і чудовий корпоративний тренінг для вміння швидко мислити і працювати в команді. Окрім того, інтелектуальні ігри розвивають ерудицію, логічне та абстрактне мислення, інтуїцію.
7. Кубок Інфокому 2008
Відкритий чемпіонат Могилянки з брейн-рингу.
15. 00-18. 00 – відбіркові бої, 18. 30-21. 00 – фінальні.
«Кубок Інфокому» – це битва молодих інтелектуальних монстрів Києва, або відкритий чемпіонат Києво-Могилянської академії зі спортивного брейн-рингу. В змаганнях беруть участь команди з провідних ВНЗ Києва: НТУУ «КПІ», КНУ ім.. Т. Шевченка та ін.
«Кубок Інфокому» був заснований в 2004 році телекомунікаційною компанією «Інфоком» та Могилянським інтелектуальним клубом з метою всебічного розвитку інтелектуальної культури київської молоді. Брейн-ринг це видовищна і активна гра, де кожен може навчитися командній роботі, розвинути такі необхідні у житті якості, як логіка, ерудиція, увага, інтуїція, пам‘ять.
Умови участі:
- команда представляє певний ВНЗ, всі гравці цієї команди є студентами ВНЗ, який представляє команда;
- внеску за участь немає, але кожна команда має сповістити громаду свого університету про змагання (афіші, через сайт тощо), щоб дати змогу колегам по вболівати.
В рамках Кубку проводиться конкурс серед авторів питань. Автори найкращих запитань отримають грошові винагороди.
Також у програмі турніру – конкурс для глядачів.
Учасники будуть нагороджені дипломами та призами, а переможці отримають Кубок та спеціальні призи від гурту «Гайдамаки».
Спонсор турніру – телекомунікаційна компанія «Інфоком».
8. Етнофестиваль «ПІДКАМІНЬ-2008»
Етнофестиваль «ПІДКАМІНЬ-2008», котрий минулого року взяв настільки потужний старт, що одразу ж став найбільшим фестом Західної України, цьогоріч обіцяє здивувати ще «зірковішим» складом виконавців, різноманітнішою низкою атракцій та вищим рівнем сервісу.
Фестиваль тривав із 25 по 27 липня у сповитому легендами селищі Підкамінь на Бродівщині.
На фестивалі виступатимуть кращі фолкові гурти України: легендарні «ВВ» разом з «Ле Гранд оркестром», бадьорий «Юркеш», патріархи української фолк-готики «Вій», рідний львівський «Мертвий Півень», потужна фолк-рокова «ДримбаДаДзиґа», що стала «знахідкою» минулорічного фестивалю, етнічні «Чоботи з бугая», ліричні «Сонцекьош», запальні «Русичі», гуцульсько-танцювальні «Бурдон», патріотичні «Дивні», етно-фанкові «Коралі», замріяні «ТаРута», акустичні «Атмасфера», мелодійні ГМД «Вертеп»… і це ще не все!
Окрім насиченої концертної програми, «ПІДКАМІНЬ-2008» пропонує цілу низку цікавих атракцій для різноманітних категорій публіки: дві сцени, вогняні шоу, лицарські бої (і не тільки), дегустація місцевих страв, виставки традиційних ремесел, ігрові майданчики, військово-спортивні ігри, велосипедні мандрівки, курси скелелазання, майстер-класи з народних танців, ткацтва та народних промислів, «Майстерня пісні», розваги для дітей на майданчику «Baby open garden», демонстрації бойових мистецтв, концертні програми від творчих народних колективів і, звичайно, під час фестивалю віруючі зможуть відвідувати літургії у стінах давньої святині – Монастиря Походження Древа Хреста Господнього…
Цього року «Підкамінь» також матиме і літературний відтінок: на фестивалі буде затишний літ-майданчик від кав’ярні-книгарні «Кабінет», котрий надасть змогу інтелектуального відпочинку та спілкування із відомими письменниками і поетами. Кураторами літературних дійств будуть культуролог Юрій Кучерявий та письменник і редактор авангардового журналу «Четвер» Юрій Іздрик.
Проте, головною перевагою фестивалю є неймовірне за мальовничістю та енергетикою місце – один із найчарівніших куточків України, селище Підкамінь.