Предмет:
Тип роботи:
Контрольна робота
К-сть сторінок:
24
Мова:
Українська
Контрольна робота
з предмету «Комп’ютерна техніка та програмування»
Питання 1
Програма Провідник: призначення, елементи вікна програми (схематичне зображення). Виконання операцій над об’єктами: копіювання, переміщення, вилучення, відновлення (всі можливі способи).
Відповідь.
Провідник Windows – Це додаток, що реалізує графічний інтерфейс доступу користувача до файлів в операційній системі Microsoft Windows.
Програма Провідник Windows одночасно відображає як структуру вкладеності що знаходяться на комп’ютері папок (та їх ієрархію), так і вміст виділеної папки. Це особливо зручно при копіюванні і переміщенні даних: досить відкрити папку, містить потрібний файл, і перетягнути цей файл в іншу папку.
Програма Провідник управляє файлами і забезпечує один з найбільш зручних способів перегляду файлової системи. У випадку, коли потрібно відкрити, скопіювати, перемістити, видалити, перейменувати або переупорядкувати папки або файли. Основна перевага програми Провідник, в порівнянні з вікнами папок на Робочому столі, полягає в тому, що в програмі Провідник можна одночасно працювати з вмістом правій панелі вікна і з усією структурою файлової системи вашого комп’ютера в лівій панелі (рис. 1).
Рисунок 1. Вікно програми «Проводник».
Це значно полегшує копіювання файлів з правої панелі на логічний диск або в папку, що знаходяться на лівій панелі. При цьому немає необхідності відкривати велике число вікон, як це прийшлося б робити на Робочому столі. Найбільш зручним прийомом є відкриття двох вікон програми Провідник, впорядкованих по вертикалі або по горизонталі.
Робота з програмою Провідник нічим не відрізняється від роботи з більшістю інших вікон і програм, за винятком того, що вам надається можливість перегляду ієрархічної структури файлової системи. Можливо клацнути правою кнопкою миші по будь-якій папці і переглянути її, меню або клацнути по будь-якій піктограмі і перетягнути її з одного місця на інше.
При роботі з програмою Провідник необхідно освоїти наступні операції: запуск Провідника, перегляд каталогу диска, перегляд вмісту папок, розгортання і згортання папки, копіювання, переміщення і видалення папок, файлів і додатків, пошук папок, файлів і додатків, сортування об’єктів.
Запуск програми Провідник можна виконати за допомогою:
кнопки «Пуск» (використовуйте контекстне меню) ;
папки Мій комп’ютер (використовуйте контекстне меню або команду Файл, Провідник) ;
кнопки на Панелі Microsoft Office, каскадного меню Програми.
Щоб розкрити і переглянути вміст будь-якої закритої папки, потрібно або клацнути один раз на її значку на дереві (тобто у лівому вікні), або клацнути двічі на значку потрібної папки у правому вікні. Таким способом, наприклад, готують папку-сервер, яка містить об’єкти, що пересилатимуть у папку, яку називатимемо клієнтом.
Розглянемо, як готують папку-клієнт до приймання об’єктів. Перед назвою папок на дереві може бути позначка «+» чи «-». Відсутність позначки свідчить про те, що папка порожня або містить лише файли. Позначка «+» означає, що папка закрита і в ній є інші папки. Щоб побачити структуру цієї папки у вигляді гілки дерева, потрібно клацнути на позначці «+». Щоб згорнути гілку дерева, слід клацнути на позначці «-». Клацаючи на цих позначках, отримують доступ до певної папки. Тепер потрібні файли чи папки можна вибирати і перетягувати з папки-сервера у правому вікні на піктограму папки-клієнта, що є на дереві у лівому вікні. Папку-клієнт під час цього процесу відкривати не потрібно. Якщо це необхідно зробити, то слід викликати контекстне меню потрібної папки і виконати команду Відкрити.
Файлова структура є багаторівневою. Найвищим рівнем є робочий стіл, який містить папки «Мій комп’ютер», «Кошик» тощо. Якщо клацнути на піктограмі папки, на її назві чи позначці «+», то вміст папки відобразиться у правому вікні, а у лівому отримаємо структуру папки.
Навігація у правому вікні здійснюється методом клацання на папках для руху вниз по структурі або на кнопці «Вгору» на панелі інструментів для руху вгору. Вигляд значків тут можна змінювати на малі, великі, на таблицю. Назви файлів можуть відображатися з розширеннями або без них. Деколи це викликає незручність. Щоб розширення (bat, com, exe, txt тощо) подавались на екран завжди, потрібно зняти передостанній прапорець у вікні «Параметри папки» пункту «Сервіс».
Щоб у правому вікні побачити головні властивості об’єктів (назву, тип, обсяг, дату внесення останніх змін, дату створення, атрибут, власника, автора, тему, категорію тощо), піктограми слід подавати у вигляді таблиці. Сукупність властивостей, які відображатимуться, можна підібрати за допомогою команди «Вибрати стовпці в таблиці... « з пункту «Вигляд» головного меню програми. Якщо об’єктів багато, їх варто впорядковувати (за іменем, обсягом, датами, власниками, авторами тощо). Щоб впорядкувати об’єкти за зростанням значення деякої властивості, у її заголовку треба клацнути мишею. Щоб упорядкувати в зворотному напрямку, слід клацнути ще раз. Дії з об’єктами та їхніми групами. Переміщати, копіювати, вилучати можна один об’єкт або групу об’єктів. Групу утворюють способом виділення об’єктів, клацаючи мишею на назві при натиснутій клавіші Ctrl.
Виділити (об’єднати в групу) всі об’єкти можна за допомогою комбінації «Ctrl+A». Щоб виділити об’єкти від першого до заданого, достатньо клацнути мишею над першим і останнім у режимі натиснутої клавіші «Shift».
Дії копіювання і переміщення об’єктів можна виконати наступними способами:
- команди меню Правка, Копіювати і Правка,