ЗМІСТ
Вступ
РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ
1.1 Етапи розвитку та особливості послуг банку
1.2 Рейтингова оцінка банку
1.3 Організаційна структура та функціональні обов’язки працівників відділення
1.4 Оцінка складу, структури та динаміки активу балансу банку
1.5 Оцінка складу, структури та динаміки пасиву балансу банку
РОЗДІЛ II. АНАЛІЗ ДЖЕРЕЛ ФОРМУВАННЯ ТА НАПРЯМІВ ВИКОРИСТАННЯ ФІНАНСОВИХ РЕСУРСІВ БАНКУ
2.1 Характеристика пасивних операцій об’єкта практики
2.2 Характеристика видів та порядку оформлення депозитних вкладів
2.3. Структурно – динамічний аналіз депозитних операцій банку та депозитних ставок
2.4 Характеристика активних операцій банку
2.5 Характеристика видів та порядку оформлення кредитів
2.6 Оцінка структури та якості кредитного портфелю банку
РОЗДІЛ III. КОМПЛЕКСНА ОЦІНКА ФІНАНСОВОГО СТАНУ БАНКІВСЬКОЇ УСТАНОВИ
3.1 Оцінка фінансової стійкості та ліквідності банку
3.2 Оцінка прибутку та рентабельності банку
3.3 Оцінка ризиковості та дотримання банком економічних нормативів та вимог, встановлених НБУ
РОЗДІЛ IV. КРИЗА БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ ТА НАПРЯМИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Вступ
ПриватБанк є одним з перших приватних комерційних банків, створених в Україні. Рішення про створення ПриватБанку було прийнято на засіданні його засновників від 07 лютого 1992 року.
19 березня 1992 банк уже пройшов державну реєстрацію. Сергій Тігіпко був одним із засновників і першим головою Ради. На самому початку у ПриватБанку був тільки один офіс і кілька комп'ютерів. ПриватБанк був першим в Україні, хто представив пластикові карти і банкомати. ПриватБанк також був першою фінансовою організацією в Україні, що отримала міжнародний рейтинг.
У 1996 році він став повноправним членом Visa International – платіжної системи і почав великомасштабну емісію пластикових карток.
У 1997 році ПриватБанк став першим українським банком, що отримав рейтинг Thomson BankWatch (міжнародне рейтингове агентство) і став повноправним членом платіжної системи Europay.
У 1998 році банк отримав свій рейтинг Fitch IBCA (міжнародне рейтингове агентство). У листопаді 1998 року банк виграв тендер і був обраний в якості обслуговуючого банку, уповноважених на виконання в Україні виплат швейцарського Фонду пам'яті жертв Голокосту.
У 1999 році ПриватБанк відкрив свою філію на Кіпрі. ПриватБанківське відділення в Нікосії стало першим українським філіалом банку встановленим за кордоном.
У 2000 році банк увійшов до групи банків, уповноважених виплачувати компенсації для українських громадян, які постраждали від нацистського переслідування в роки Другої світової війни. У 2000 році форма власності ПриватБанку змінилася – 6 липня ПриватБанк прийняв рішення про реорганізацію банку з товариства з обмеженою відповідальністю в закрите акціонерне товариство. У зв'язку з цим, 4 вересня 2000 року був зареєстрований перший Статут Закритого акціонерного товариства комерційного банку «ПриватБанк».
Значною подією в українській банківській системі був запуск у 2001 році системи «Приват24», проекту, що дав можливість клієнтам керувати своїми рахунками онлайн в режимі реального часу, виконувати регулярні платежі, переказ коштів і т. д.
У лютому 2002 року ПриватБанком випускаються мільйонна пластикова карта.
У 2003 році ПриватБанк був визнаний найкращим банком за якістю обслуговування клієнтів системою Western Union. У тому ж році банк отримав STP Excellence Award від Deutsche Bank, що підтвердив професіоналізм ПриватБанку в міжнародних розрахунках.
ПриватБанк став першим українським банком, що розмістив єврооблігації на суму 100 млн доларів США на європейському ринку. Крім того, ПриватБанк є першим в Україні, що отримав «B-» рейтинг агентства Standard & Poor's. Міжнародне рейтингове агентство Fitch присвоїло остаточний довгостроковий «B-» рейтинг єврооблігацій ПриватБанку.
За рішенням акціонерів на засіданні 30 квітня 2009 року діяльність банку була приведена у відповідність із Законом України «Про акціонерні товариства»: відповідні зміни були внесені до Статуту Банку асоціації, і акціонерні компанії тип був змінений з закритого для громадський. Крім того, назва банку було змінено на Публічне акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк». Ці зміни вступили в силу 21 липня 2009 року (Ліцензія Національного банку України № 22 від 29 липня 2009 року).
У 2010 році банк виступив ініціатором створення благодійної організації – Всеукраїнський благодійний фонд «Допомагати просто!»
У 2014 році, під час проросійських виступів на сході і півдні України, ПриватБанк та особисто один з його найбільших акціонерів Ігор Коломойський зайняли активну проукраїнську позицію. Як наслідок, керівництво банку заявляло про тиск з боку Центробанку Росії на дочірній російський Москомприватбанк, який зрештою було вирішено продати.
За даними рейтингу громадських уподобань «Фаворити Успіху – 2014» був визнаний абсолютним переможцем у номінації «Банк року».
Метою проходження виробничої практики є закріплення теоретичних знань та практичних навичок, а також визначення шляхів вдосконалення діяльності ПАТ КБ «ПриватБанк» на основі вивчення особливостей його функціонування.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання:
охарактеризувати етапи розвитку та особливості послуг банку;
розглянути рейтингову оцінку банку;
дослідити організаційну структуру та функціональні обов’язки працівників відділення;
оцінити склад, структуру та динаміку активу балансу банку;
проаналізувати склад, структуру та динаміку пасиву балансу банку;
охарактеризувати пасивні та активні операції об’єкта практики;
охарактеризувати види та порядок