Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Організація та технологія будівельного процесу

Предмет: 
Тип роботи: 
Контрольна робота
К-сть сторінок: 
26
Мова: 
Українська
Оцінка: 
1. Галузь застосування та технологічні вимоги
 
1.1 Характеристика констуктивних елементів та їх частин
 
Палі використовуються для влаштування підвалин будинків і об’єктів, коли товщина слабких грунтів велика, а підсилювати їх нераціонально.
Палеві підвалини складаються з рядів або групи паль. По верху вони з’єднуються ростверком монолітним або плитою. Розташування паль залежить від плану опорних конструкцій споруд або будинків.
Розрізняють наступні види паль: дерев’яні, залізобетонні і стальні (крицеві).
Дерев’яні палі роблять з прямих колод, діаметром 18... 30 см. Ці палі можна доточувати по довжині (з’єднання роблять врозбіжку) або збирати в пакети по 3 або 4 штуки. Шпунтові палі роблять з брусів або дощок. Поздовжній замок – шпунт – направляє палю і збільшує водонепроникність стіни.
Залізобетонні палі бувають суцільні (квадратні або прямокутні), пірамідні або порожнисті з ін’єкторною трубою або колоподібні і шпунтові: різних розрізів, які залежать від виду сполучень.
Стальна паля застосовується у вигляді у вигляді труби для отримання комбінованих паль (коли всерередину вкладають бетон), або гвинтових паль. Крицеві шпунтові палі виготовляють спеціально з прокатних профілей з замками (рис. 1).
 
Рис. 1. Види паль: а) дерев’яні палі; б) залізобетонні палі; в) гвинтова паля.
 
1.2 Склад основних видів робіт
 
Палі транспортуються на автомобілях з причепами, а розвантажують їх будівельними кранами. Ділянки для складування визначаються проектом виробництва робіт з урахуванням необхідного запасу, мінімальних трудовитрат і часу для підтугування палі до робочого устаткування. Бетонну суміш для роствертків привозять з найближчих заводів або виготовляють на пересувних станціях. До початку робіт ділянку забезпечують водою, електроенергією, повітрям. Якщо роботи ведуться в вечірню пору, то повинно бути освітлення, якщо потрібно – то прокладають рейкову колію.
Геодезичну розбивку палевих рядів виконують після планування ділянки. Спочатку по периметру проводять обнесення, по якій по осям палевих рядів напинать дріт (взаємноперпендикулярно). В місцях перетину дроту забивають дерев’яні кілочки, які виступають над поверхнею землі на 10... 12 см.
Розбивку поля перевіряють разом з авторським наглядом і оформляють відповідні документи. Розраховують місця для складування паль так, щоб вони були розташовані як найближче до осі агрегата, щоб піднімати палі і підтягувати їх без сторонньої допомоги. Рух їх повинен бути прямолінійним з найменшим числом повертів (рис. 2).
 
Рис. 2. Схема організації робочого місця.
 
Процес забивання палі складається із наступних операцій:
- переміщення палезабійного апарату до місця занурення палі;
- встановлення та перевірка;
- підтягування, піднімання палі і встановлення її в плані в проектне положення;
- забивання паль (рис. 3).
 
Рис. 3. Встановлення та перевірка палі
 
Підтягування і піднімання залізобетонної палі – найбільш трудомісткий процес. В комплект механізмів рекомендується включати автомобільний кран, який підтримує палю за нижню скобу, потихеньку наближаючись до копра. В цей яас голова палі піднімається за верхню петлю піднімаючого пристрою, який є на копрі.
Після того як палеве поле готове, зайві оголовки паль зрізують (пневмомолотом, вогневим способом). Арматуру, яка залишилась від палі, загинають і зварюють з арматурою всього ростверка. Роблять опалубку і вкладають бетонну суміш (рис. 4).
 
Рис. 4. Вкладання бетонної суміші в стакан оголовка
 
1.3 Характеристика умов та особливості виробництва робіт
 
Набивні палі влаштовують на місці їх проетного розташування шляхом набивання в свердловини, які утворюють в грунті, бетонної суміші або піску (грунту). Палі часто роблять з розширеною нижньою частиною – п’ятою.
Свердлонабивні палі характеризуються особливістю технологічного влаштування просвердленої до заданої відмітки палі з наступним формуванням стовбура палі.
В залежності від грунтових умов свердлонабивні палі влаштовуються одним із трьох способів: без кріплення стінок свердловини (сухий) ; із застосуванням глинистого розчину для запобігання руйнування стінок свердловини; із закріпленням свердловин обсадними трубами.
Для утримання стінок у вологих грунтах застосовують глинистий розчин. В цьому випадку свердловину свердлять повертальним методом. Глинистий розчин надходить у свердловину по пологій (порожній) сверловій штанзі. Розчин готують на місці виробництва з бентонітової глини і його подають у свердловину. Піднімаючись у свердловині вздовж стінок, розчин попадає у зумпф (яму) звідки знову повертається помпою в штангу. Після цього влаштовують арматурний каркас. Бетонну суміш подають з допомогою труби, яка занурена в свердловині. Суміш, яка надходить по трубі, ущільнюється і витісняє глину. Поступово трубу виймають.
Цей метод найбільш простий, але трудомісткий взимку.
В залежності від категорії грунта і його вологості застосовують два засоби розробки – мокрий і сухий.
Мокрий використовуюють у вологих грунтах, де потрібно підсилювати стінки від руйнування під час розробки і вкладанні бетонної суміші. Траншею під час розробки заповнюють глиняним розчином. Це допомагає відмовитися від водопониження, або заморожування грунту.
 
1.4 Прив’язка технологічної карти до об’єкта, місцевості та умов будівництва (рис. 5.)
 
2. Організація та технологія будівельного процесу
 
2.1 Вказівки до підготовки об’єкта
 
До початку виконання основних будівельно-монтажних процесів при зведенні будинків і споруд мають бути виконані підготовчі роботи. Склад підготовчих робіт
Фото Капча