Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Основні прийоми креслення

Предмет: 
Тип роботи: 
Лекція
К-сть сторінок: 
9
Мова: 
Українська
Оцінка: 
Тема 2. Основні прийоми креслення
 
2.1. Організаці робочого місця
2.2. Точність графічних робіт
2.3. Креслення олівцем
2.4. Робота креслярським пером
2.5. Креслення інструментами
2.6. Робота циркулем-вимірником
 
2.1. Організація робочого місця
 
Важливу роль при виконанні топографічного креслення відіграє організація робочого місця і, насамперед, освітлення. При належному вирішенні цього питання виконавець менше втомлюється, швидше і якісніше виконує поставлене завдання.
Найкраще креслити при денному світлі, коли воно падає зліва згори (щоб тіні від інструментів та рук не заважали працювати) і рівномірно освітлює робочу поверхню. Слід уникати попадання на креслення прямих сонячних променів, бо від них швидко стомлюється зір. При виконанні роботи у вечірню пору, джерело світла розташовують вище голови зліва спереду так, щоб тіні від креслярських приладь не заважали працювати і не засліплювали очей. Важливо пам'ятати, що для зору шкідливо креслити: при слабкому освітленні, коли потрібно напружувати зір; при змішаному освітленні, коли денне світло доповнюється штучним; при дуже яскравому освітленні, яке стомлює очі.
Креслярські роботи потрібно  виконувати  у добре провітреному приміщенні,  тому  що  без свіжого повітря людина швидко втомлюється, стає в’ялою і менш уважною. Краще це робити у тиші, при бажанні і можливості – під негучний супровід легкої музики. Креслення проводиться за нерухомим столом, поверхня якого повинна бути горизонтальною, рівною і чистою. Висота столу повинна бути оптимальною. Для роботи зручно користуватись гвинтовими стільцями, сидіння яких можна піднімати і опускати. Сидячи, слід займати все сидіння, м'якими сидіннями  користуватись не рекомендується. За столом потрібно сидіти прямо, без напруження, не торкатися до нього грудьми. Щоб не забруднювати папір, перед початком роботи слід ретельно вимити руки милом. Обидві руки ліктями кладуться на стіл, а ступні ніг на підлогу або підставку. Відстань від очей до креслення повинна бути 25-30 см (рис. 17). Рекомендується кожні 15 хвилин відволікатися від креслення і давати очам короткий відпочинок.
При розміщенні інструментів і приладь на робочому столі важливо, щоб кожна річ знаходилась у зручному, визначеному місці і її можна було швидко, без зайвих рухів, взяти в руку. На столі повинні бути тільки ті предмети, які необхідні для роботи. Креслення слід розміщувати прямо перед собою. Інструменти і приладдя рекомендується розміщувати так: справа кладуть предмети, якими користуються правою рукою (олівці, ручка з пером, рейсфедери, туш, фарби, гумка і т.п.), зліва залишають речі, якими користуються лівою рукою (лінійка, трикутник, шматина для витирання пера і т.п.). Під час роботи з метою уникнення забруднення креслення під руку рекомендується покласти чистий папір.  Роботу  потрібно  виконувати  уважно,  з  цікавістю,  бажано–в хорошому  настрої,  а  після  її  закінчення  інструменти  старанно  витерти  і  покласти  у  місця,  відведені  для зберігання.
 
Фото Капча