Предмет:
Тип роботи:
Курсова робота
К-сть сторінок:
30
Мова:
Українська
ЗМІСТ
Вступ
1. Теоретична частина
1.1. Загальні відомості по С++
1.2. Опис предметної області та постановка задачі
1.3. Обґрунтування вибору методу розв’язку задачі
2. Практична частина
2.1 Інформаційна структура моделі та алгоритму
2.1.1. Функціональні частини програми
2.1.2. Вхідні-вихідні дані окремих модулів
2.1.3. Опис алгоритму
2.2. Тестування моделі
2.3. Інтерфейс та керівництво користувача
Висновок
Список використаної літератури
Додаток 1. Лістинг програми
Курсова робота – це перший серйозний крок у навчанні, адже саме з неї починається усвідомлення значимості того, чим має займатись справжній програміст. Насамперед, треба зазначити важливість програми, котра була створена за час даної курсової роботи. Тема програми звучить наступним чином : « Розробка програми календарне планування подій».
Що ж являє собою календарне планування? По-перше, календарне планування передбачає визначення моментів початку й закінчення кожної роботи, по-друге, враховуючи те, що більшість людей часто планує на перед свої справи ця програма може стати для них хорошим нагадуванням про день народження дружини, чи приїзд тещі, а може хтось просто забуває зранку чистити зуби (ну що ж і таке буває), тому багато людей завдячують цій програмі врятованими нервовими клітинами, змогою вчасно піти з дому чи приємним запахом з рота.
Повернемось до мови програмування за допомогою якої було створено «календарне нагадування». Це мова С++ Builder. Вона є досить легкою в освоєнні і зручною ввикористанні, до того ж, основним фактором є те, що саме її вивчають на другому курсі всі програмісти коледжу.
Календарне планування важливе також тим, що дає змогу вчасно виконувати всі заплановані речі, без будь – яких інших допоміжних девайсів. Також, можна зазначити необхідність його використання як у сфері бізнесу, де часто приходиться використовувати подібні методи планування назначених зустрічей, подій, договорів, зокрема кожна сфера в тій чи іншій мірі потребує подібні програми, так як запам’ятати все – неможливо.
Отже, підбиваючи підсумки вступу можна сказати лише одне, так як у кожній програмі є свої плюси і мінуси, то мінусом даної програми є напевно, її простота, котра ж в свою чергу являється і плюсом, так як дає змогу освоїти її функції навіть звичайній, середньостатистичній людині, далекій від програмування. Загалом, всі плюси і мінуси створеної програми будуть розглянуті на протязі всього змісту, тому зациклюватись на них не будемо, просто детальніше розглянемо програму у наступних пунктах змісту.
1. Теоретична частина
1.1. Загальні відомості по С++
Інтерес до програмування постійно росте. Це пов'язано з розвитком і впровадженням в повсякденне життя інформаційних технологій. Якщо людина має справу з комп'ютером, то рано чи пізно у нього виникає бажання, а іноді і необхідність, навчитися програмувати. Серед користувачів персональних комп'ютерів в даний час найбільш популярна операційна система Windows, і природно, що той, хто хоче програмувати, хоче і писати програми, які працюватимуть в Windows.
Кілька років тому рядовому програмістові залишалося тільки мріяти про створення своїх власних програм, що працюють в Windows. Єдиним засобом розробки був Borland C++ for Windows, явно орієнтований на професіоналів, що володіють серйозними знаннями і досвідом. Бурхливий розвиток обчислювальної техніки, потребу в ефективних засобах розробки програмного забезпечення привели до появи на ринку цілого ряду систем програмування, орієнтованих на так звану "швидку розробку", серед яких особливо слід зазначити Microsoft Visual Basic і Borland Delphi. У основі систем швидкої розробки (RAD-систем, Rapid Application Development — середовище швидкої розробки додатків) лежить технологія візуального проектування і подієвого програмування, суть якої полягає в тому, що середовище розробки бере на себе велику частину роботи по генерації коди програми, залишаючи програмістові роботу по конструюванню діалогових вікон і написанню функцій обробки подій. Продуктивність програміста при використанні RAD систем фантастична!
Успіх і популярність Delphi викликав бажання фірми Borland розповсюдити методи швидкої розробки на область професійного програмування, що і привело до появи Borland C++ Builder.
C++ Builder — це середовище швидкої розробки, в якій як мова програмування використовується мова C++ Builder (C++ Builder Language). Не вдаючись до подробиць, можна сказати, що мова C++ Builder — це розширений C++. Наприклад, в C++ Builder є строковий (Ansistring) і логічний (bool) типи, яких немає в класичному C++.
В даний час програмістам стала доступна чергова, шоста версія пакету — Borland C++ Builder 6. Як і попередні версії, Borland C++ Builder 6 дозволяє створювати різні програми: від простих одновіконних застосувань до програм управління розподіленими базами.
Borland C++ Builder може працювати в середовищі операційних систем від Windows 98 до Windows XP. Особливих вимог, по сучасних мірках, до ресурсів комп'ютера пакет не пред'являє: процесор має бути типу Pentium або Celeron (рекомендується Pentium II 400 Мгц); об'єм оперативної пам'яті повинен складати не менше 128 Мбайт (рекомендується 256 Мбайт) і вільний дисковий простір має бути достатнім (для повної установки версії Enterprise необхідно приблизно 750 Мбайт).Система програмування Borland C + + Builder 6 завоювала досить міцні позиції серед професійних і початківців програмістів. Тут можна відзначити ряд причин: велику популярність мови програмування C +