Портал освітньо-інформаційних послуг «Студентська консультація»

  
Телефон +3 8(066) 185-39-18
Телефон +3 8(093) 202-63-01
 (093) 202-63-01
 studscon@gmail.com
 facebook.com/studcons

<script>

  (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){

  (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),

  m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)

  })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

 

  ga('create', 'UA-53007750-1', 'auto');

  ga('send', 'pageview');

 

</script>

Ознайомлення з роботою Селецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів імені Олени Полонської

Предмет: 
Тип роботи: 
Інше
К-сть сторінок: 
10
Мова: 
Українська
Оцінка: 
ЗМІСТ
 
Вступ
1 Загальний опис бази практики
Ознайомлення з роботою Селецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів імені Олени Полонської 
Оцінка комплексу технічних засобів обробки інформації
Техніка безпеки на робочому місці
2 Індивідуальне завдання
Встановлення та налаштування операційної системи
Проблеми які виникають під час встановлення операційної системи
Встановлення програмного забезпечення
Висновок
Перелік використаних джерел
 
Вступ
 
Під час проходження виробничої практики студенти вперше застосовують отримані теоретичні знання на практиці, при цьому спираючись на свої знання повинні вирішувати поставлені перед ними задачі та проблеми які виникають при їх виконанні.
Завданням даної практики є виявлення рівня знань та вмінь студента, його можливість виконувати завдання, виявити та вдосконалити сильні сторони практиканта, а також усунути різницю між теоретичними та практичними знаннями в тій чи іншій сфері.
Метою практики для студентів є оволодіння сучасними методами ефективного застосування комп'ютерних та мережних технологій для вирішення задач комплексної автоматизації підприємств і установ, вивчення практичних рішень в галузі організації та побудови регіональних, корпоративних та локальних комп'ютерних мереж, розподілених комп'ютерних систем, дослідження характеристик, виконуваних функцій, етапів розробки, тестування та впровадження використовуваних на об'єктах практики універсального та спеціалізованого апаратного та програмного забезпечення комп'ютерних систем та мереж.
Базою проходження практики було обрано Селецьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів імені Олени Полонської Володимир-Волинського району Волинської області. Основне призначення якої цілеспрямований процес навчання, виховання, розвитку творчих здібностей учнів.
 1 Загальний опис бази практики
1. 1 Ознайомлення з роботою Селецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів імені Олени Полонської
Головною метою Селецької ЗОШ І-ІІ ст. ім. О. Полонської є:
- забезпечення реалізації права громадян на здобуття неповної загальної середньої освіти;
- навчання і виховання учнівської молоді;
- забезпечення творчої діяльності суб’єктів навчального процесу.
Основним документом, що регулює навчально-виховний процес, є робочий навчальний план, що складається на основі типових навчальних, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки. Робочий навчальний план школи погоджується затверджується управлінням освіти. У вигляді додатків до робочого навчального плану додаються розклад уроків (щоденний, тижневий) та режим роботи (щоденний, річний).
Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники школи самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати здобуття освіти на рівні державних стандартів, виконання статутних завдань.
Школа обирає форми, засоби і методи навчання і виховання у межах, визначених Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” та власним Статутом.
Школа здійснює навчально-виховний процес за денною формою навчання, 5-денним робочим тижнем.
Класи у школі формуються за погодженням з управлінням освітою згідно з нормативами їх наповнюваності, встановленими законодавством, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам для здійснення навчально-виховного процесу, та відповідно до кількості поданих заяв про зарахування до школи.
У школі навчально-виховна робота може поєднуватися з науково-методичною, науково-дослідною та експериментальною; поряд з традиційними методами і формами можуть використовуються інноваційні технології навчання.
1. 2 Оцінка комплексу технічних засобів обробки інформації.
При проходженні практики я використовував такі технічні засоби як:
Лазерний принтер HP LaserJet 1020
Сканер HP ScanJet G2710
Монитор LG Flatron T710Ph ''17''
Процессор Intel Celeron G1610 2. 6GHz
Процессор Intel Celeron G1620 2. 7GHz
Оперативна пам'ять 512 Мб DDR1;
Ноутбук Lenovo IdeaPad G50-30
Экран 15. 6» (1366x768) HD LED
Intel Pentium N3530 (2. 16 ГГц) /
RAM 4 ГБ
HDD 500 ГБ
Intel HD Graphics
Ноутбук Asus X551MA
Экран 15. 6» (1366x768) HD LED
Intel Celeron N2830 (2. 16 ГГц)
RAM 4 ГБ
HDD 500 ГБ
Intel HD Graphics
1. 3 Техніка безпеки на робочому місці.
До роботи в кабінеті допускаються працівники, які пройшли інструктаж з техніки безпеки та електробезпеки із відповідним записом в журналі з техніки безпеки і підписами.
Приступаючи до роботи з ПК, необхідно завжди пам’ятати, що це дуже складна і дорога апаратура, яка потребує акуратного і обережного ставлення до неї, високої самодисципліни на всіх етапах роботи з комп’ютером.
Напруга живлення ПК (220В) є небезпечною для життя людини. Через це в конструкції блоків комп’ютера, міжблокових з’єднувальних кабелів передбачена достатньо надійна ізоляція від струмопровідних ділянок. Однак в практичній роботі можуть зустрічатися непередбачені ситуації, і щоб вони не стали небезпечними для користувача, необхідно знати та чітко виконувати ряд правил техніки безпеки. Це допоможе не тільки уникнути нещасних випадків і зберегти здоров’я, але й гарантує збереження апаратури.
Особливо уважним треба бути при роботі з монітором, електронно-променева трубка якого використовує високу напругу і є джерелом електромагнітного випромінювання. Неправильне поводження з монітором та іншою електронною апаратурою може призвести до тяжких уражень електричним струмом, спричинити загоряння апаратури.
Під час роботи комп’ютера електронно-променева трубка монітора є джерелом електромагнітного випромінювання, яке при роботі близько від екрану руйнівно діє на зір, викликає втому і знижує працездатність. Через це треба працювати на відстані 60-70 см від екрану, дотримуватись правильної постави, не сутулячись і не нахиляючись.
Конструкція сучасних ПК забезпечує достатній рівень електробезпеки для працюючої з ним людини. Ця захист забезпечується різними способами, в тому числі:
Розміщенням силових роз'ємів на задній панелі системного блоку і монітора;
Застосуванням надійних ізоляційних матеріалів;
Використанням контуру заземлення;
 Індивідуальне завдання
2. 1 Встановлення та налаштування операційної системи
Будь-яка операційна система – це базовий комплекс програмного забезпечення, що виконує управління апаратним забезпеченням комп'ютера або віртуальної машини; забезпечує керування обчислювальним процесом і організує взаємодію з користувачем.
Для оптимальної роботи комп’ютерів я обрав операційну систему Windows XP Professional SP3.
Встановлення операційної системи:
Налаштування Bios
В комп'ютері виставлена черговість завантаження обладнання. Зазвичай жорсткий диск стоїть першим в черзі завантаження, при цьому привід DVD навіть не «опитується» комп'ютером, але це можна виправити. Для того, щоб завантажити комп'ютер з оптичного приводу, потрібно виконати необхідні зміни в BIOS або викликати меню завантаження.
Підготовка системи
Значну частку в роботах по встановленню Windows займає попередня підготовка комп'ютера. Від цього залежить коректне встановлення операційної системи. Щоб нова версія Windows не конфліктувала з попередньою операційною системою, встановленою на комп'ютері раніше, потрібно очистити завантажувальний розділ жорсткого диску. Однак якщо на диску присутня важлива інформація – необхідно зберегти потрібні дані.
Процес встановлення операційної системи
Після завантаження зі встановленого диску Windows XP Professional SP3. з'явиться послідовність діалогових вікон установки. У кожному з них слід вибрати одну з можливих дій або ввести дані:
Після того, як програма установки закінчить підготовки, буде запропоновано встановити систему заново або відновити існуючу;
Далі з'являється ліцензійну угоду Windows XP;
Далі висвітиться список операційних систем і пропозиція відновити одну з них;
Далі висвітлюється список жорстких дисків і їх розділів, які встановлені на комп'ютері. Обираю той розділ, в який буде встановлена операційна система;
Форматуємо розділ в обрану файлову систему;
Після перезавантаження натискаємо enter програма продовжує установку;
Вибираємо мову регіональні стандарти;
Вводимо ключ продукту;
Вводмо ім'я комп'ютера, за бажанням вводимо пароль адміністратора
Процес встановлення закінчений.
Налаштування операційної системи – є найбільш важливим елементом її експлуатації, особливо на ЕОМ, які використовуються в навчальному процесі. При встановленні операційної системи Windows більшість налаштувань встановлюються за замовчанням і, як правило, ці параметри є оптимальними для більшості користувачів. Деякі параметри необхідно вказати в процесі установки системи (часовий пояс, регіональні і мовні налаштування, та ін.). Проте будь-які налаштування, згодом, можна відредагувати: наприклад, змінити тему оформлення, спосіб перемикання розкладки клавіатури, підключити зовнішній пристрій, увімкнути спеціальні можливості, і т. п.
Встановлення драйверів
У процесі встановлення операційної системи встановлюються стандартні драйвери, що входять до складу дистрибутива. Вони забезпечують роботу основних пристроїв, але для повноцінної експлуатації комп’ютера і роботи усіх його компонентів слід встановити останні версії драйверів, створені виробниками. Як правило, диск з драйверами позначений як Drivers або Drivers Setup і входить в комплект до комп’ютера. На цьому ж диску знаходиться програма установки, яка автоматично визначає конфігурацію комп'ютера і пропонує встановити драйвери лише тих пристроїв, які є присутніми у Вашому комп'ютері.
2. 2 Проблеми які виникають під час встановлення операційної системи
Комп'ютер не здатний скопіювати файли з DVD-ROM. Дії:
– перевіряємо DVD-ROM на іншому комп'ютері. Якщо можна скопіювати інформацію з диска на іншому приводі, скопіюємо файли на мережний ресурс чи жорсткий диск комп'ютера, на якому буде встановлено Windows XP Professional SP3.
Недостатньо дискового простору:
- використовуючи програму встановлення створюємо розділ, задіявши вільний простір на жорсткому диску;
- видаляємо непотрібні розділи і створюємо розділ необхідного розміру для встановлення;
- форматуємо існуючий розділ для вивільнення більшої кількості простору.
Програма встановлення не може з'єднатися з контролером домена. Переконуємося, що:
- ім'я домена зазначено правильно;
- сервер DNS і контролер домена включені в мережу і працюють. Якщо не можна знайти контролер домена, встановлюємо Windows XP Professional SP3 з підключенням до робочої групи, а після встановлення підключаємося до домена;
- плата мережного адаптера і параметри протоколу встановлені правильно.
Встановлення програмного забезпечення
 
Висновки
 
На даній виробничо-технологічній практиці удосконалив знання і набув практичних навиків з типовими алгоритмами пошуку та усунення основних компонентів комп’ютерних систем, вивчив порядок пошуку та усунення несправностей ПК, за допомогою інструментів, приладів, тестового програмного забезпечення, та набув навичок на по налаштуванню комп’ютерних мереж.
Також було отримано навики з тестування пам’яті за допомогою програмного забезпечення Right Mark Memory Analyzer, пошуку та порядок усунення типових помилок роботи пам’яті.
 
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ:
 
  1. В. П. Леонтьєв, Новітня енциклопедія ПК 2003, 5-е вид. – Москва. : ОАМА-ПРЕС, 2003.
  2. С. Мюллер, Модернизация и ремонт ПК, 17-е вид. – М. : «Вильямс», 2007. – 1504 с.
  3. Ю. С. Ковтанюк, Библия пользователя ПК – М. : «Диалектика», 2007. – 992 с.
  4. С. В. Симонович, Інформатика базовий курс для студентів технічних вузів, 2-е видання. – СП «Видавничий дім» 2005р.
 
Фото Капча